2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
GÜNAYDINNNNNN TATLI ANNELERR
ARTIK MİDE BULANTILARIM BİTTİ İNANIR MISINIZ YEMEK YIYORUM VE 1.5 KG ALMISIM 😁😇 BENIM KIZLAR KIPIR KIPIR ARTIK DAHADA HİSSETMEYE BAŞLADIK SİZDR DURUMLAR NASIL SANKI KENDIMI DAHA ENERJIK HISSEDIYORUM 💃 NORMALE DONÜYORUZ SANIRIM HANIMLAR 🌸🌸
O kadar çok sevindim ki adınıza. Darısı inşallah başıma olsun🙏 benim 10+6 bulantı devam 🥺

Canım maşallah tipi erkek gibi geldi ya da şuan tüm bebişleri erkek görüyorum😄 yapmadı mı doktor cinsiyet tahmini aynı gibiyiz seninle, pazartesi kontrolüm var umutlanıyordum cinsiyet tahmin eder diye🙄
Yok canım yapmadı ya ama seninki yapar belki. Bende sormadım ki heyecandan ikili testte sağ kolu var diyor çok şükür diyorum sağ ayağı var diyor çok şükür diyorum sonra hemen çıktım zaten😂 15. Haftada özele gidicem orda eşimle beraber öğreniriz diye düşündüm bakalım bende erkek hissediyorumm, hayırlısı 🥰

Folik asiti bıraktırdı mı doktorunuz kızlar ? Ben 11 Mart'ta gideceğim imom OMEGA vermişti bana hep onu kullandım içinde 400 mcg folik asit var olması gereken kadar yani. Ama hep devam edeceksin demişti bana öyle hatırlıyorum içindeki folik asit ten dolayı bırakmam gerekir diye düşünüyorum. Soracağım bakalım. Sizler bıraktınız mı ?

Kizlar 2li test sonucum çıktı ultrasonda hersey normaldi ama kan sonuçlarında fetal bhcg yuksek cikmis ikili test riski 1/134 kombine risk 1/813 perinatolog a yönlendirdi sizlerde boyle bi durum yasayan varmi ins sorun yoktur :KK43:
BEnimde konbine789 ikili 137 yaş 148 normal sınırlarda dedi ve yönlemdirmedi Burun kemiği önemli ense ölçümü normal ise bu kan testleri risk çok yüksek olsada sıkıntı olmuyor istersen perinatolaga git ama ileriki haftalarda zaten detaylı olacaksın istersen o zaman git seninkide normal sınırında

Folik asiti bıraktırdı mı doktorunuz kızlar ? Ben 11 Mart'ta gideceğim imom OMEGA vermişti bana hep onu kullandım içinde 400 mcg folik asit var olması gereken kadar yani. Ama hep devam edeceksin demişti bana öyle hatırlıyorum içindeki folik asit ten dolayı bırakmam gerekir diye düşünüyorum. Soracağım bakalım. Sizler bıraktınız mı ?
Canım benim kullandığım multivitaminin içindede folik asit var ekstradan hiç kullanmadım ve doktorum doğuma kadar kullan dedi. Ben yinede 15. haftada gittiğimde soracağım devam edeyim mi napayım diye

Canım benim kullandığım multivitaminin içindede folik asit var ekstradan hiç kullanmadım ve doktorum doğuma kadar kullan dedi. Ben yinede 15. haftada gittiğimde soracağım devam edeyim mi napayım diye
Bana da öyle dedi diye hatırlıyorum bazıları da bırakmış 12.haftadan sonra. Not aldım bakalım gidince soracağım 13+2 olucam inşallah o zaman. Hamile kalmadan önce de inofolic kullandım kaç ay hem de çocuk folik asit olarak doğacak bu gidişle 😄

Bana da öyle dedi diye hatırlıyorum bazıları da bırakmış 12.haftadan sonra. Not aldım bakalım gidince soracağım 13+2 olucam inşallah o zaman. Hamile kalmadan önce de inofolic kullandım kaç ay hem de çocuk folik asit olarak doğacak bu gidişle 😄
Ahhaha bende aynı durumdayım ya sorma ama doktor sorun değil depolanmıyo vücutta fazla folik asit atılıyor dedide rahatladım 😂

Bana folik asit 4. aya kadar devam dedi, sonra demire başlayacağız dedi. folik asit içmekten ben de bunaldım :KK45:

Yok canım yapmadı ya ama seninki yapar belki. Bende sormadım ki heyecandan ikili testte sağ kolu var diyor çok şükür diyorum sağ ayağı var diyor çok şükür diyorum sonra hemen çıktım zaten😂 15. Haftada özele gidicem orda eşimle beraber öğreniriz diye düşündüm bakalım bende erkek hissediyorumm, hayırlısı 🥰
Ay çok şükür canım benim de son kontrolümde şükretmekten aklıma gelmemişti 😂 15.hafta biraz daha tutarlı bilirler canım şuan sadece tahmin yürütüp kesin demiyorlar zaten💙 Rabbim hayırlısını nasip etsin inşallah.

Ay çok şükür canım benim de son kontrolümde şükretmekten aklıma gelmemişti 😂 15.hafta biraz daha tutarlı bilirler canım şuan sadece tahmin yürütüp kesin demiyorlar zaten💙 Rabbim hayırlısını nasip etsin inşallah.
Amin canım inşallah sabırla beklicem artık hepimiz için hayırlısı olsun inaşallah🥰

Ayyy ben dayanamadım aldım yine bişeyler daha aldım evet çok erken ama napim dayanamadım 🙈🥰 aslında babannesi aldı sayılır cinsiyet töreninde para vermişti o parayla aldım sağolsun 😁🥰
IMG_20210305_153159_1.jpg

Kizlar beslenme konusunda doktorunuz herhangi bir uyari yapti mi. Bn gebelik oncesi 1 adet amalgam dolgumun ustune kaplama yaptirdim. Civanin zararindan oturu. Curuk disimi cektirdim bakteri vs olmasin diye. Tum dis bakimim yapildi. Suan bulantilarimdan oturu bisi fazla bisi yiyemiyorum ama beslenme gebelikte cok onemli . Agir metal iceren gidalardan uzak durmak gerekli . Sigara icen varsa birakmali .sebzeleri cok iyi yikamami soyledi doktor ve sucuk salam cig kofte gibi seylerden uzak dur. Yumurtayi iyi pismis ye. Buyuk baliklar agir metaller iceriyor biliyorsunuz tuketmekten uzak durmak lazim . Ev yapimi yogurt cok onemli . Kabak cekirdegi , yesil sebzeler , kemik suyu bunlar hep agir metallari vucuttan atiyor. Hepimiz birbirimize bilgilerini paylasirsak daha guzel bi surrc geciririz insallah
Bana doktorum hiç birşey söylemedi, kaderci olduğunu biliyorum yani ne yersek(sigara ve alkol dışında) bir zararı olmayacağı Görüşünde. Abartılacak bir durumun olmadığı ve hamileliğin bir hastalık olmadığı yönünde normal yaşantına devam edebilirsin demişti sadece.. ☺️

Ben bu hafta multivitamine basladim onun icinde de 400 mcg folik asit olduğunu görünce önceki folik asiti bıraktım, doktor birak yada bırakma demedi ama bırakılacağını bildigim için bıraktım ben

X