2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben de bugün ikili test için tekrar gittim 😊 12+3 olduk doktor çok uğraştı enseyi burnu görmek için ama arkası dönüktü zar zor gördü 🥰 burun kemiği oluşmuş çok şükür ense de 1.8 sizce fazla mı ? Israr ettik kibarca ama cinsiyeti söylemedi. Sanırım devlettekiler genelde yasal kürtaj süresinin dolmasını bekliyor. Bir aydır kahverengi lekem yok ama progestana devam etmemi söyledi 🤨
Ben 13+2 de verdim ikili testi benim de ense kalinligi 1.8 cikti doktor normal dedi. Test sonuclarim da cikti cuma doktora gosterecegim yorumlayabildigim kadariyla normal gorunuyor

Kızlar beni doktor 11+5 de çağırdı ikili test için.. Acaba çok mu küçük 10+3 de 38cmdi... Yorumlarda 12+ dan sonra gidildiğini gördüm hep sağlıksız ölçüm kan değeri olmasından korkmaya başladım.
45-85 mm aralığında olmasi gerekiyormuş, muayenede bakarsın canim kac mm söyler doktor. 45ten küçükse rica edersin birkaç gün sonra yapsin, için rahat eder. Zaten muayene sonrası kontrol hakkin var, 10 gun icinde ölçturup oyle verirsin kan. Aynı gün olması gerekiyor çünkü.

Kızlar beni doktor 11+5 de çağırdı ikili test için.. Acaba çok mu küçük 10+3 de 38cmdi... Yorumlarda 12+ dan sonra gidildiğini gördüm hep sağlıksız ölçüm kan değeri olmasından korkmaya başladım.
Ben de 11+5 de yaptirdim normal cikti herseyi, hatta ultrasonda 11+3 cikti. Aklinda soru isareti kalirsa eger sonraki hafta birdaha gidersin

Kızlar ben dün muayeneye gitmiştim doktoruma bu kanama alanından dolayı sık görmek istiyor. Neyse ki önemli bir şey yok ama ilaçlara devam lekelenme devam ettiği için. Cinsiyetle ilgili yorum yaptı çok kesin konuşmamakla birlikte kız dedi. Bugün evde fenalaştım malesef ayaktaydım yemek hazırlıyordum kolumun bacaklarımın gücü gitti midem bulandı her yer karardı ter boşaldı. Neyseki eşim evdeydi 30 dk sonra anca kendimi toparlayabildim. Sonra içim rahat etmedi bebeğime bir şey olmuşmudur diye doktora gittim evime yakın özel bir hastaneye çok şükür kalp atımı iyiydi hareket ediyordu suyu vs iyi dedi hepsine cinsiyetle ilgili de benim aklımda bile yokken %70 erkek dedi😅 sözün kısası tam bir muamma bu cinsiyet mevzusu bu haftalarda 20. Haftaya kadar ne dense inanamayacağım ben

Kızlar ben dün muayeneye gitmiştim doktoruma bu kanama alanından dolayı sık görmek istiyor. Neyse ki önemli bir şey yok ama ilaçlara devam lekelenme devam ettiği için. Cinsiyetle ilgili yorum yaptı çok kesin konuşmamakla birlikte kız dedi. Bugün evde fenalaştım malesef ayaktaydım yemek hazırlıyordum kolumun bacaklarımın gücü gitti midem bulandı her yer karardı ter boşaldı. Neyseki eşim evdeydi 30 dk sonra anca kendimi toparlayabildim. Sonra içim rahat etmedi bebeğime bir şey olmuşmudur diye doktora gittim evime yakın özel bir hastaneye çok şükür kalp atımı iyiydi hareket ediyordu suyu vs iyi dedi hepsine cinsiyetle ilgili de benim aklımda bile yokken %70 erkek dedi😅 sözün kısası tam bir muamma bu cinsiyet mevzusu bu haftalarda 20. Haftaya kadar ne dense inanamayacağım ben
Cok gecmis olsun, yorgunluk uzun sure acliktan mi oyle oldu acaba?
Acikcasi ben de bu haftalarda cinsiyet konusunda hata payi olabilir diye dusunuyorum, ileriki haftalarda yine teyit edilmeli gibi 🙏🏼
bizim doktor belli olmus bile kiz dedi ama sonra cok ucu acik konustu.
Diger topiclerde okuyorum son ayda cinsiyeti farkli doktora gidip farkli ogrenenler cikabiliyor nadir de olsa 🤯

Beklenen doğum tarihi ayın ilk haftası olunca çok tuhaf oluyor. Ekim annelerinde gündem kalp atışı duyma vs oluyor ben 3 hafta önce duydum, burda cinsiyet öğrenmeler başladı ona da 1 ay var hahah kaldım aralarda. Senkronizasyon tutturamadım. 😂
Ileriki topicleri okumak gelecekten haber almak gibi di mi😁 sukur ilk adimlari astik ya, ama hala zaman yavas ilerliyor sanki. Muhtemelen siz de eylul annesi olursunuz buraya da gelin☺️

Ben de dün 10+3 de gittim, dr ilk ölçtugunde 39 mm dedi sonra bebek biraz oynayinca hah böyle bakiyim boyuna daha iyi verdi bu şekilde dedi bi daha ölçtü 41 mm dedi ve ikili test icin daha küçük biraz büyümesi lazım 2 hafta sonra gel dedi

Cok gecmis olsun, yorgunluk uzun sure acliktan mi oyle oldu acaba?
Acikcasi ben de bu haftalarda cinsiyet konusunda hata payi olabilir diye dusunuyorum, ileriki haftalarda yine teyit edilmeli gibi 🙏🏼
bizim doktor belli olmus bile kiz dedi ama sonra cok ucu acik konustu.
Diger topiclerde okuyorum son ayda cinsiyeti farkli doktora gidip farkli ogrenenler cikabiliyor nadir de olsa 🤯
Sağol canım olmaz inşallah bir daha. Doktorda aynılarını sordu aç mı kaldın yoruldun mu falan dedi ama aç değildim yorgunda. Anlamadım niye oldu. Kan istedi niye olduğunu anlayalım dedi. Bir gün arat iki farklı yorum hazırlık yapmamak gerek bir müddet daha ya da iki cinsiyete uyacak şey alınabilir anca🤷‍♀️

Benim de kızım oluyoorrrr :rolleyes::21::KK71:Nipt testi sonucumuz geldi bir sıkıntı yok çok şükür ve cinsiyetini de öğrendik böyle bir kutu hazırladım aileye söylemek için eşime de sürpriz yapacaktım ama telefonda konuşurken duydum dedi meğersem duymamış beni kandırarak öğrendi çok kötüsün sürpriz yapacaktım dedim napim nasıl dayanayım beklerken dedi kıyamadım :KK60:Eki Görüntüle 2794503 Eki Görüntüle 2794504
Kutu muhteşem olmuş ellerinize sağlık 😍

Ileriki topicleri okumak gelecekten haber almak gibi di mi😁 sukur ilk adimlari astik ya, ama hala zaman yavas ilerliyor sanki. Muhtemelen siz de eylul annesi olursunuz buraya da gelin☺️
Evet :) daha çok burda olacağım gibi gözüküyor benim durumuma daha yakın burası. Önden önden bilgi alıyorum daha iyi oluyor. 2. çocuk ama her şeyi unutmuşum. 🤦🏻‍♀️
Zaman çok yavaş ilerliyor bana da, tedirginlik de var hala.

Aynı doktor mu bu. Nasıl olur ya bi gün arayla

Hayır farklı doktorlar. Ama bu doktorum gebeliğimin başında gittiğim doktordu. Sağlık sigortası yaptırınca hastane değiştirdik anlaşması olmadığı için.Buna acil durumlarda gidiyorum artık bakalım hangisinin tahmini çıkacak 😊
Erkek olma ihtimali daha yüksek. Sonuçta bişeyi görmek görememekten daha garanti 😀hakkında hayırlısı olsun yakında öğrenirsin

Tavuklara hormon verilmesi yasak canım. Bazıları organik tavuğa da veriyor gezene de endüstriyel üretilene de.. Hangisinde olacağını bilemeyiz..ki denetimleri sıkı çok nadir denk gelir.. . gıda zehirlenmesine en yatkın tavuk ve balık..öyle olsa balığı da yasaklardı. Ben anlamadım niye yasakladı? Organik tavuk dediğimizde endüstriyel olabilir.. Aradaki farkları sadece yem..

Yalnız ben piyasa tavuğunu geçtim akşama kadar yediklerimi görseniz beni taşlarsınız herhalde😂 benim bebek malesef şimdiden çok şanssız engel olamıyorum yediklerime, inşallah güçlüdür kerata.
Ben de yiyorum aklına gelebilecek her türlü abur cuburu eşim çok kızıyor ama napim canım çok çekiyor 🙈

Benim doktorum 10. Haftadan sonra yapılıyor dedi 11+5 normal bence ama seni huzursuz edecekse doktordan tekrar randevu al bir hafta sonrasına

X