2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bence çok düşünme derim senin geçmiş bir öykünde yok bu testlere takılma derim birine bakıyorlarsa binine bakmıyorlar benim doktor hiç öyle bir yaklaşımı olmadı geçmiş öykülerimde var ben diğer geneliğimde üni deki genetik bölümündeki hekim sana tüp yapalım döllenen yumurta iki hücreli olduğu zaman bir hücreyi alıp amerikaya gönderecek genetiğine bakılacaktı gen taraması yapılacaktı hatta eşine ve sanada yapalım dedi her bir embriyo için çok rakam ödeyecektim eşim ödemezdi zaten istanbulda gittiğim doktor bu durum tekrarlamaz dedi ama başka doktorlar yok tüp yap yok daha çocuk yapma bir sürü şey söylediler açıkcası artık tıbba güvenim kalmadı testler ve önlenemez durumlar şimdi sadece detaylı inceleme yaptırıyorum bu yapılan testler koromozomlara bakılıyor ama metabolizmal hastalıklar var ancak topuk kanı ile anlaşılıyor sonra anlıyorlar iş işten geçtikten sonra ve türklerde yaygın bir kaç çeşit var ve akraba olmana bile gerek yok çogu kişi taşıyıcı oluyor .hamile kaldıktan sonra endişe yersiz doktorun bana dediği gibi tüp yapıp bölündükten sonra inceletecen ve çok büyük rakamlar verecen yada Allahın takdirine bırakacan iyi bir doktora git emin ol seni riskli bulmaz
İçim rahatladı canım allah razı olsun.çok şükür kötü bir his yok ama yersiz bir korku.rabbim hayırlısını versin hepimize

Eki Görüntüle 2791389 Sabahin erken saatlerin fiyati 1200 tl idi eşimle bide ebebekte yakindan bakmak istedik pazartesi vaktimiz olursa bakmayi düsünüyoruz cok cok begendik
Ben kullandim bundan oglum 3 yasina girene kadar seve seve kullandim cogu arkadasim 5 yasina kadar kullandi oglum biraz iriydi mecbur baskasina gecmistik 3 yasinda
Ama nerden baksan 5 6 yasina kadarda oyun olarak kullandi altinda bir fermuar vr orayi aciyordum kendi icine arabalarini alip giriyo oynuyodu çadır gibi kullandi

İçim rahatladı canım allah razı olsun.çok şükür kötü bir his yok ama yersiz bir korku.rabbim hayırlısını versin hepimize
Bazı doktorlar hastalarını bu testlere yönlendiriyor genç olanları hiçbir öyküsü olmayanları bile anlaşmaları olduğunu düşünüyorum hepside biliyor bu testlerin kapsamlı olmadığını bence kötü düşünme stres gebelikteki en son şey rabbim kötü şeyler yaşatmasın baksana herkesin sonucu iyi geliyor.

Kızlar bugün kaşlarımı alırken farkettim gözkapaklarımda ve gözlerimin altında kırmızı küçük küçük lekerler var ama baya olmuş 😯 hamilelik lekesi dedikleri şey bu sanırım.. geçiyor mu bunlar doğum sonrası tecrübeli anneler 🙄🙄😬

Kızlar bugün kaşlarımı alırken farkettim gözkapaklarımda ve gözlerimin altında kırmızı küçük küçük lekerler var ama baya olmuş 😯 hamilelik lekesi dedikleri şey bu sanırım.. geçiyor mu bunlar doğum sonrası tecrübeli anneler 🙄🙄😬
Hamilelik lekesi kararma gibi oluyor doğumdan sonra geçiyor genelde. Ama bu da başka çeşididir belki bilen varsa yazar

Screenshot_20210227-193102_Trendyol.jpg

bundan alsam mi 😇

Eklentiler

• 16144438487953073668100683250808.jpg
    16144438487953073668100683250808.jpg
    87,7 KB · Görüntüleme: 52
  • 16144438725752187763955154039196.jpg
    16144438725752187763955154039196.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 49
  • 16144439247308272025876804671836.jpg
    16144439247308272025876804671836.jpg
    58,1 KB · Görüntüleme: 50
Kızlar bugün kaşlarımı alırken farkettim gözkapaklarımın ve gözlerimin altında kırmızı küçük küçük lekerler var ama baya olmuş 😯 hamilelik lekesi dedikleri şey bu sanırım.. geçiyor mu bunlar doğum sonrası tecrübeli anneler 🙄🙄😬
İlk hamileliğimden kalma bende de var. Şiddetli kusmalar Ve ıkınma sonrası kılcal damar çatlaması olarak söylenmişti bana o dönem. Bazısı geçti bazısı ufaldı. Yine de rahatsızlık veriyorsa doktora gösterin

dediğinize sanırım "hamilelikte melazma" deniyor, eğer o ise geçiyor ama zor geçiyor diye biliyorum. Hamilelikte kesinlikle güneş kremini ihmal etmememiz gerekli.

CAnım gözün aydın bende bu hafta kontrole gidip yaptırmak istiyorum fiyatı neydi acaba sonuç kaç günde çıkıyor
Ben İstanbul'da Genoks'a yaptırdım. Adana'da hangi firmalar vardır bilemiyorum. Doktorunuz sanırım prof muş, gerekli görürse o sizi yönlendirir. Yaklaşık 15 günde çıktı sonuçları.

Bugün tekrar gittik kontrole, çok hareketli, sanki önden gidiyor gibi, eli ayağı belli olunca acaba erkek mi dedim hep kız hissediyordum(çok istediğimizden herhalde) bugün erkek gibi geldi.. Vajinal ultrasonda hiçbir şey anlamadık. Var mı cinsiyet tahminleri güzel anneler..

Bir de bu cinsiyet ve organlarının tamamen sağlıklı olup olmadığı 20.haftada mı netleşir?
Merhaba, bende 8+5 te gitmistim doktora ayni bu sekilde olusmustu. Onden gidince erkek olabilir dedim ama dun kontrole gittim 13+2 yim doktor kiza benziyor dedi 🌸 saglikli gelsinler de🙏 1 ay sonra kesinlesir dedi

Bugün tekrar gittik kontrole, çok hareketli, sanki önden gidiyor gibi, eli ayağı belli olunca acaba erkek mi dedim hep kız hissediyordum(çok istediğimizden herhalde) bugün erkek gibi geldi.. Vajinal ultrasonda hiçbir şey anlamadık. Var mı cinsiyet tahminleri güzel anneler..

Bir de bu cinsiyet ve organlarının tamamen sağlıklı olup olmadığı 20.haftada mı netleşir?
Maşallah canım ne kadar tatlı bir bebiş bu yaa😍❤️ Büyükken pek anlamıyorum ama banada sanki erkekmiş gibi geldi🧿

hamilelikte cilt kuruluğu problemi cok yasiyor ne kadar krem kullnsamda etki etmiyor önere bileceginiz yogun nemlendrici bi krem var mi kizlar gebelerinde kullna bilecegi

X