2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende de var canım. Hem tıkanma hem çok hafif kanama. Benim burnumda et var. Cesaret edemiyorum, çok korkuyorum burun ameliyatından. Normalde de olurdu ama çok arttı hamilelikle
Aynen bende de et vardı. Onlar da yakıldı ameliyat sırasında. Büyük rahatlık aslında ameliyat, alerjik bünyeye sahibim ona rağmem ameliyat sonrası hiç tıkanmamıştı tekrar hamile kalana kadar

Bende hiç almamışım bu bulantıyla almamış olman normal dedi. Yiyorum ama yine aç kalmıyorum. 1,5 kilo normal aslında ilk trimester için. Bi de bu nipt testini niye yapıyorlar riskli gebeliklerde mi yapılıyor doktorum hiç bahsetmedi. Burda da kızlar konuşuyor ama neden yapıldığını bilmiyorum

Arkadaşlar ben bugün çok garip bişey yaşadım ben 11 hafta 4 günlük gebeyim ve bugün göğsümden bulanık su geliyor peçete koydum yani süt geliyor galiba ama bu normalmi yada bu durumu başka yaşayan anneler varmı aramızda

Aynen bende de et vardı. Onlar da yakıldı ameliyat sırasında. Büyük rahatlık aslında ameliyat, alerjik bünyeye sahibim ona rağmem ameliyat sonrası hiç tıkanmamıştı tekrar hamile kalana kadar
Benim alerjim de var bir iki aya daha kötü olacağım biliyorum polenden dolayı. Belki doğumdan bir müddet sonra cesaret edersem ameliyat olurum. Çünkü iki adım yürüyemiyorum nefes nefese kalıyorum.

İlk gebeliğimde yaşadım bunda yaşamadım. Süt hazırlanıyor normal. 13 haftada tamamen hazır oluyor memede süt. Ama sıkmamalısın denemek için falan

güzel annişler bende bugün gittim kontrole ,cinsiyet tahmini yapan var mınormalde 11+4 üm ama 12+5 gözüküyor
Ben pek anlamıyorum ama erkek hissettim sanki
Haberim yoktu bundan, teşekkür ederim

merhaba kızlar bugün idrar testi yaptırdım [A] SPOT İDRAR MİKROPROTEİN 19,7 çıktı normal değeri 1 - 14 arasında olması gerekiyormuş. tehlikeli bir durummuş gebelikte galiba. Bir bilgisi olan var mı?

İkili tarama testini kendi doktorum yaptı kan verdim hastanede Doçent benim doktorum ama operatör doktor da yapıyormu bilmiyorum kuzum biz doğum paketi almıştık 8300 liraya bu testler o paketin içindeydi ikili testin sonucu bir ay sonra çıkacak ama önemli değil biz nipt testi yaptırdık ayrıyeten onu da genetik labaratuvara yaptırdık onun ücreti de 2800 lira haftaya çıkacakmış sonucu cinsiyeti de belli oluyormuş bu testte doktorum üçlü tarama testi yapmayacağım zaten nipt testi yaptırdığın için dedi

Ben dayanamadım bugün biraz birşeyler aldım pinokyolu battaniye ve uğur böcekli kundak benim bebekliğimden kalma tavşanlı lifi annem örmüştü tavşan bebekleri de kuzenim ördü BİMden anne-bebek çantası yelek bere patik ve müslin bezleri aldım Pazartesi okul açılıyor diye okulda giymek için LC Waikiki den hamile pantolonu aldım iki tane çok beğendim tavsiye ederim size de aslında son aylarda olsaydık BİM den baya bir şey alırdım zor tuttum kendimi

Fazla mı dedi kiloya ben 2 ayda 2 kilo aldım yaa yemeden duramıyorum

Ben de bugün aldım okul açılıyor diye LCW den. Siyah düz bir pantolon aldım. Üstüne uzun uzun bir şeyler giyer giderim dedim. Ama çok çeşit yoktu. DeFacto baktım onda iyice hiçbir şey yoktu.

Çok sağol canım. Ben de yarın konuşacağım ikili test fiyatını vs karşılaştırma yapacaktım:) sanırım seninki gibi olacak ikili test nipt ve 20.haftada ayrıntılı ultrason plan bozulmazsa inşallah sağlıcakla kucaklarımıza alırız.

Merhaba nipt ne için yapılıyor acaba bilgilendirirsen çok sevinirim

Benim yaşım 37 canım doktor ileri yaş olduğu için ikili taramada risk oranı fazla çıkabilir bu da seni endişelendirir tarama testleri in güvenilirlik oranı %68 nipt testi yaptırırsan onun güvenilirlik oranı %99 dedi biz de tek seferde kesin belli olsun dedik ne var ne yok dedik eşimle bu yüzden yaptırdık nipt testini

Merhaba nipt ne için yapılıyor acaba bilgilendirirsen çok sevinirim
Benim yaşım 37 canım doktor ileri yaş olduğu için ikili taramada risk oranı fazla çıkabilir bu da seni endişelendirir tarama testlerinin güvenilirlik oranı %68 nipt testi yaptırırsan onun güvenilirlik oranı %99 dedi biz de tek seferde kesin belli olsun dedik ne var ne yok dedik eşimle bu yüzden yaptırdık nipt testini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…