2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İsimden olsa gerek diye düşünüyorum. Bizim tüp bebek olduğu için %20 indirimimiz olacak Allahtan.
Canım bu fiyatlar çok uçuk geliyor. Oğlumda 700 lira ödedik. Urfa da yaptım doğumu. Özel hastahaneydi. Oldukça ilgililerdi. Oğlum 1 hafta da yoğun bakımda kaldı. Yanı bilmiyorum. Çok uçmuşlar.

Maalesef bu sağlık sektörünün ucu çok açık.
Inan üzülüyorum. İnsanlar zaten tedaviye bi dünya para döküyorlar, bi de doğuma bu kadar para. Bence bu çıkarcılık yani. Insanlar çocuklarını mı büyütsün yoksa onlara mı versin tüm birikimi. Bilmiyorum. Cidden büyük şehirlerde yaşayanlara rabbim yardım etsin. Allah yardımcınız olsun.

Inan üzülüyorum. İnsanlar zaten tedaviye bi dünya para döküyorlar, bi de doğuma bu kadar para. Bence bu çıkarcılık yani. Insanlar çocuklarını mı büyütsün yoksa onlara mı versin tüm birikimi. Bilmiyorum. Cidden büyük şehirlerde yaşayanlara rabbim yardım etsin. Allah yardımcınız olsun.
Yani bir tedavi parası kadar da Doğuma vermiş oluyorsun. Verecek durumumuz var veriyoruz da veremeyecek olana o tedavi bile ne kadar lüks. Üzücü gerçekten.

Bulantı yaşayanlar bulantınız sürekli mi ? Benim resmen yaşam kalitem düştü sürekli midem bulanıyor..kızımda ne zaman geçmişti hatırlamıyorum ne zaman geçer mahvoldum allahım yardım et😭😭😭
4 gündür sürekli var 😢 genelin aksine sabahlari biraz iyi oluyorum hafif bi kahvalti yapiyorum, 1-2 saat sonra başlıyor bulanti, kokuya asla tahammülüm yok, baska evlerden yemek kokulari geliyo kendimi odaya kapatip camı açıp oturuyorum, resmen rengim atıyo bulantidan. Sürekli çubuk kraker yiyorum nar suyu iciyorum kolonya kokluyorum aksama kadar. Aksam yemeğini eşim hazırlıyor sadece corba iciyorum ondan sonra bı tık enerjim yükseliyor gibi 😢

Kızlar ben de yeni bir konuya girmek istiyorum henüz cok erken ama aranızda özel hastanelerin doğum paketlerini düşünen araştıran var mı? Şehir/hastene/dogum paketi ücreti bilgileri verebilecek olan var mı?
Ben ankara Keçiören medical parka sordum, operator dr olursa 8500 tl doc olursa 9500 tl dediler ayrıntılı ultrason yok bu pakette. 10 muayene, 2li 3 lu test, kanlar, 1 gece yatis, ilk aşı ve topuk kani, 5. Gün bebek ve anne muayenesi var icinde. Ayrıntılı ultrason icin ayri giris yaptirip dr muayene ucreti +400 tl veriliyormuş. Sadece doğum ucreti de 4500 tl normal sezeryan farketmiyor.
Daha başka yerleri de sorcam sordukca yazarım. Siz ne düşünüyorsunuz?
Canım ben Batıkent Medikal Park da Doçent doktorum doğum paketini 8300 e aldım içinde ayrıntılı ultrason yok söylediğin tüm şeyler var 8500 dü 200 lira öğretmen indirimi yaptılar eşim de ben de öğretmeniz Keçiören niye daha pahalı anlamadım

Kizlar merhaba. Cumartesi gunu lekelenmem olmustu. Progestana baslamistim gunde 3 kere. ve bugun de doktoruma gittim. Ultrasonda bakti ve bir sebep goremedi. Bebek iyi kalbi atiyor. Her sey normal dedi. Belku çok yorulduysan olabilir dedi ya da plesentanin rahim agzindan gecisi nedeniyle de olmus olabilir dedi ve iliskiyi de yasakladi. Basina boyle bir durum gelen varsa paylasabilir mi? Lekelenme neden oldu ultrasonda gormemesi normal.mi?
Canim selam, ben 9+4 deyim. Gecen hafta kontrolum vardi. Bebegin plasentasi asagidaymis. Ilerleyen aylarda kendiliginden yukari cikarmis ama bazilarinda da cikmazmis. Plasenta asagida oldugu icin kanama yaparsa korkma demisti. Cok sukur bende kanama olmadi ama kanama alani olmasa da plasentadan kaynakli olabiliyormus

Canım ben Batıkent Medikal Park da Doçent doktorum doğum paketini 8300 e aldım içinde ayrıntılı ultrason yok söylediğin tüm şeyler var 8500 dü 200 lira öğretmen indirimi yaptılar eşim de ben de öğretmeniz Keçiören niye daha pahalı anlamadım
Valla ben de anlamadım sanki dikiş atmadan kesmeden sezeryan yapiyolar 🤦

Kizlar merhaba. Cumartesi gunu lekelenmem olmustu. Progestana baslamistim gunde 3 kere. ve bugun de doktoruma gittim. Ultrasonda bakti ve bir sebep goremedi. Bebek iyi kalbi atiyor. Her sey normal dedi. Belku çok yorulduysan olabilir dedi ya da plesentanin rahim agzindan gecisi nedeniyle de olmus olabilir dedi ve iliskiyi de yasakladi. Basina boyle bir durum gelen varsa paylasabilir mi? Lekelenme neden oldu ultrasonda gormemesi normal.mi?
Canım inşallah bir şey olmaz.ben de seyahat yaptığım gün olmuştu. Evden havaalanına gidiş arabayla da olda mesafe var. Sonra hava alanında bekle sonra oradan eve geç derken 5.30 10.00 kadar koşturma içinde geçmişti lekelenmem oldu iki gün ilaç kullandım kesilmişti. Seninkide belki yorgunluktan olmuştur.

Kızlar bu kabızlık bende gecmıyor cok afedersiniz ıkınınca bıraz sag kasıgıma bı arı gırıyor anlatamam solda hıc yok dıkkat ettım hep sag cocuk o tarafta galıba ıkınmayada korkar oldum ama tuvalettede cıkamıyorum deli olcam sızın nasıl kabızlıga cozum bulan var mı 😢

Canım inşallah bir şey olmaz.ben de seyahat yaptığım gün olmuştu. Evden havaalanına gidiş arabayla da olda mesafe var. Sonra hava alanında bekle sonra oradan eve geç derken 5.30 10.00 kadar koşturma içinde geçmişti lekelenmem oldu iki gün ilaç kullandım kesilmişti. Seninkide belki yorgunluktan olmuştur.
Gecmis olsu . Ben de cumartesiden beri progestan kullaniyorum.kesildi gibi. Hayirlisi

Canim selam, ben 9+4 deyim. Gecen hafta kontrolum vardi. Bebegin plasentasi asagidaymis. Ilerleyen aylarda kendiliginden yukari cikarmis ama bazilarinda da cikmazmis. Plasenta asagida oldugu icin kanama yaparsa korkma demisti. Cok sukur bende kanama olmadi ama kanama alani olmasa da plasentadan kaynakli olabiliyormus
Ben de de sanirim boyle bir sorun var. Panjm atak ve anksiyetem oldugu icin dr. direkt soylemiyor dolandirarak olabilir edebilir vs diyor.

X