2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Acaba şubeler arasi fark var midir? Hangisi sizin anlaştığınız?
Goztepe Medical Park ile görüştüm şimdi. Paket için yarin arayacaklar.
Sadece doğum:
SGKli normal doğum Uzm. Dr 5950 TL, Doç. Dr. 7500 TL.
Sezeryan Uzm. Dr. 6950 TL, Doç. Dr. 8500 TL

Muayene Op.Dr. 350 TL
Perinatolog detaylı ultrason Doç. Dr. 750 TL.

Beni mi kazıklıyolar hep ya 🙈🙈

Kizlar merhaba. Cumartesi gunu lekelenmem olmustu. Progestana baslamistim gunde 3 kere. ve bugun de doktoruma gittim. Ultrasonda bakti ve bir sebep goremedi. Bebek iyi kalbi atiyor. Her sey normal dedi. Belku çok yorulduysan olabilir dedi ya da plesentanin rahim agzindan gecisi nedeniyle de olmus olabilir dedi ve iliskiyi de yasakladi. Basina boyle bir durum gelen varsa paylasabilir mi? Lekelenme neden oldu ultrasonda gormemesi normal.mi?

Ankara sağlık sektöründe en pahalı şehir Türkiye'de. Haberlere bile çıkıyor bazen. İstanbul'dan bile pahalı, memur şehri diye midir nedir
Olabilir memurun düzenli geliri var ama zamlarin altında eziliyoruz biz de valla ne ev borcuna girmeye ne araba borcuna girmeye cesaretimiz yok bu süreçte

Kizlar merhaba. Cumartesi gunu lekelenmem olmustu. Progestana baslamistim gunde 3 kere. ve bugun de doktoruma gittim. Ultrasonda bakti ve bir sebep goremedi. Bebek iyi kalbi atiyor. Her sey normal dedi. Belku çok yorulduysan olabilir dedi ya da plesentanin rahim agzindan gecisi nedeniyle de olmus olabilir dedi ve iliskiyi de yasakladi. Basina boyle bir durum gelen varsa paylasabilir mi? Lekelenme neden oldu ultrasonda gormemesi normal.mi?
İlişki sonrası mı oldu lekelenme

İlk doktor muayenem olduğu için değeri görmek ister diye yaptırdım birde acilde çalıştığım için rahat baktırabiliyorum. Keseyi vajinal gördü yolk saç var dedi. Haftaya kalp atışı için gel dedi ultrasonum da bu.
Tamam önemli olan su asamada kesenin görünmesi, sonraki asama kalp atışını duyulmasi daha hcg bakilmasina gerek yokki benim adet günü 202 ondan 2-3 gün sonra da 748 di. Bundan 10 gün sonra ilk muayeneye gittim ve doktora bu iki sonucu ve tarihini söyledim suankini sormadi baktir demedi zaten muayene edecek görecek herseyi sonucta

Geçen hafta aynısını yaşadım. 10 gun progestan verdi sabah akşam 200 mg. Olabilir boyle dedi ama sebep soylemedi. Kese ve bebek kalp atışı sorunsuzdu. İlişkiden kaçınıyoruz dedi bize de. Plasental shift diye bisey varmış bu haftalarda, heralde ondan oldu 🤷‍♀️

Yahu ne yiyecegimizi sasirdik.Benim kayinvalidem.koyde 4 cocuk dogurmus. Her seyi yedim.diyor. Hem.de akraba evliligi. 4 cocuk da turp gibi
Kafam.karisti vallahi
Ya herseyi yiyebilirsin sadece kür yapar gibi günlerce üst üste avuc avuc veya demet demet yeme herhangi biseyi. Sogan herseye giriyo yiyoruz ama oturup da sogan suyu icersek adet söktürücü özelliğinden dolayi Allah korusun düşük yapariz. Ayni sekilde maydonoz da öyle, salataya vs katilan miktar zarar vermez bence cok da psikoloji bozmaya gerek yok. Yani Dr düşük riski var demediyse tabi o hassas bi durum

Geçen hafta aynısını yaşadım. 10 gun progestan verdi sabah akşam 200 mg. Olabilir boyle dedi ama sebep soylemedi. Kese ve bebek kalp atışı sorunsuzdu. İlişkiden kaçınıyoruz dedi bize de. Plasental shift diye bisey varmış bu haftalarda, heralde ondan oldu 🤷‍♀️
Aynen bana da plesentayla ilgili bir sey.olabilir.dedi. Bu donemde rahim agzindan mi geciyormus bir sey oluyormus kafam basmadi acikcasi.

Kızlar sizin doktorunuzda dip boyayı yasakladı mı? Saçlarım dipden bembeyaz gelmeye başladı. Kendimi o kadar kötü hissediyorum ki....

Ya herseyi yiyebilirsin sadece kür yapar gibi günlerce üst üste avuc avuc veya demet demet yeme herhangi biseyi. Sogan herseye giriyo yiyoruz ama oturup da sogan suyu icersek adet söktürücü özelliğinden dolayi Allah korusun düşük yapariz. Ayni sekilde maydonoz da öyle, salataya vs katilan miktar zarar vermez bence cok da psikoloji bozmaya gerek yok. Yani Dr düşük riski var demediyse tabi o hassas bi durum
Ben kahvaltida peynirle birlikte bir tutam yerim maydanoz. Yememin sebebi de progesteron hormonunu artiriyor. Mantiken dusugu onler diye dusunuyordum.

Kızlar sizin doktorunuzda dip boyayı yasakladı mı? Saçlarım dipden bembeyaz gelmeye başladı. Kendimi o kadar kötü hissediyorum ki....
Bana o konuda bir şey demedi.. ben özellikle beyazların yoğun olduğu ve bağlayınca belli olan yerlerine bir iki fırça sürdüm.

X