2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
7 haftalık canım
Rabbim sağlıkla ilerlemeyi nasip etsin 🤲bebeğin yanındaki yuvarlak halkayı ben bir türlü göremedim de ondan haftasını merak ettim çekilen fotolarda görüntü denk gelmiyor sanırım ben de. Doktor da bahsetmiyor hiç

Canım bende medikal parka başlayacağım İstanbul. 7.100 ödedik biz doktor unvan ayrımı yok hepsini seçebilirsin 8 muayene 2li test ayrıntılı ultrason var içinde bebek ilk muayene onlarda var. Ben başlyorum önümüzdeki hafta doktoruma inşallah.
Acaba şubeler arasi fark var midir? Hangisi sizin anlaştığınız?

Kızlar ben de yeni bir konuya girmek istiyorum henüz cok erken ama aranızda özel hastanelerin doğum paketlerini düşünen araştıran var mı? Şehir/hastene/dogum paketi ücreti bilgileri verebilecek olan var mı?
Ben ankara Keçiören medical parka sordum, operator dr olursa 8500 tl doc olursa 9500 tl dediler ayrıntılı ultrason yok bu pakette. 10 muayene, 2li 3 lu test, kanlar, 1 gece yatis, ilk aşı ve topuk kani, 5. Gün bebek ve anne muayenesi var icinde. Ayrıntılı ultrason icin ayri giris yaptirip dr muayene ucreti +400 tl veriliyormuş. Sadece doğum ucreti de 4500 tl normal sezeryan farketmiyor.
Daha başka yerleri de sorcam sordukca yazarım. Siz ne düşünüyorsunuz?
Bizim hastanede yokmuş sordum bende daha önce. 3500 TL epidural normal doğum içinde yatış var ilk aşı var topuk kanı kan grubu tayini vs var. Bi hafta sonra anne bebek kontrol var. Sizin muayene ücretleri pahalıysa mantıklı gibi duruyor paket almak

Canım doğuda nerdesin ? Ben vanda görev yapıyorum mersinde bir profa görünmüştüm epey meşhur biri, bana yüzüncü yıl üniversitesinden ali ve erbil hocayı önerdi ali hocayı bulmak zor ama erbil hocadan çok çok memnun kaldım özel muayeneye gidiyorum hastanede çok ilgileniyor, cihazları da gittiğim özelden çok iyi
Ardahandayım ben. Özel uzman doktor en yakın Karsta var. Ama buranın hava şartları çetin, çok soğuk ve karlı. Mayısta bile kar yağıyor. Yani her randevuya Karsa gidemem, eşim de yanımda olmadığından yoldan korkuyorum. Mecburen buradaki devlet hastahanesine gideceğim. Ben sadece hamilelikte değil genelde de 2.bir hekim görüşünü önemserim o yüzden arada sırada da olsa Karsa veya Antalyaya(aslında orada yaşıyorum) gideceğim. Şartlar böyle, şikayet etmek yerine çözüm bulmaya çalışıyorum:)

Allah Allah ankarada hem ayrıntılı ultrason dahil degil hem de dr ayrımı var 8500 veya 9500 çok pahalı gercekten. İstanbuldan daha pahalı olmasını beklemezdim açıkçası fiyatlar cok fazla, devlette bayan dr seçme lüksüm olmayacağı icin özel istiyorum ama zaten bebeğin masraflari olacak yaklaşık 10 Bin TL verebilecek kadar da zengin degiliz yani bu gidisat nereye böyle acaba
Ankara sağlık sektöründe en pahalı şehir Türkiye'de. Haberlere bile çıkıyor bazen. İstanbul'dan bile pahalı, memur şehri diye midir nedir

Rabbim sağlıkla ilerlemeyi nasip etsin 🤲bebeğin yanındaki yuvarlak halkayı ben bir türlü göremedim de ondan haftasını merak ettim çekilen fotolarda görüntü denk gelmiyor sanırım ben de. Doktor da bahsetmiyor hiç
O neymiş canım yuvarlak halka hiç bilmiyorum gayet sağlıklı dedi bugün

Bizim hastanede yokmuş sordum bende daha önce. 3500 TL epidural normal doğum içinde yatış var ilk aşı var topuk kanı kan grubu tayini vs var. Bi hafta sonra anne bebek kontrol var. Sizin muayene ücretleri pahalıysa mantıklı gibi duruyor paket almak
Ben başka hastaneye başladım ama orayı degistirmeyi düşünüyorum doktor iyi ama hastanenin ameliyat ekibi ve dogum sonrasındaki hemşire veya hasta bakicilarinin ilgisiz ve olumsuz tavırları olduğunu cok yakinlarimdan duydugum icin bikac muayene burda devam edip degistirmeyi düşünüyorum. Suanki yerin muayene ucreti 150

Ben başka hastaneye başladım ama orayı degistirmeyi düşünüyorum doktor iyi ama hastanenin ameliyat ekibi ve dogum sonrasındaki hemşire veya hasta bakicilarinin ilgisiz ve olumsuz tavırları olduğunu cok yakinlarimdan duydugum icin bikac muayene burda devam edip degistirmeyi düşünüyorum. Suanki yerin muayene ucreti 150
Çok iyi. Doktor önemli ama onlar da önemli bence o kadar para verdikten sonra insan ilgi bekliyor

Keseyi gördükten sonra hcg önemi kalmıyor diye biliyorum. Kalp atışını duydunuz mu
İlk doktor muayenem olduğu için değeri görmek ister diye yaptırdım birde acilde çalıştığım için rahat baktırabiliyorum. Keseyi vajinal gördü yolk saç var dedi. Haftaya kalp atışı için gel dedi ultrasonum da bu.

Eklentiler

• 6493E7BA-6832-4C04-9827-4E1F94B1D98A.jpeg
    6493E7BA-6832-4C04-9827-4E1F94B1D98A.jpeg
    62,4 KB · Görüntüleme: 85
X