2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ben de yarın doğuma giriyorum çok heyecanlıyım bu gece nasıl uyuyacağım. Vr mı başka girecek olan yarın. Bu saate kadar kafa dağıttım arkadaşlarımla sohbet ettim hep. Şimdi eve geldim duygular başladı
Benimde yarın sabah çok heyecanlıyım uyku yok bize bu gece

Kızlar selam,
Ben de doğurdum 😆😁doktor daha cumartesi doğum şekli ve doğum tarihine karar verecekti oyaliyordu bizi hatırlarsanız sinir olmuştum. Çok şükür iyiyiz. Ama gelis sekli öyle bir su boşaldiki kanlı falan. Korkutmayayimkimseyi de.depend kilo olmasa hastaneye yetisemezdik🙏🙏🤲
Hayirli olsun, saglikla buyutun insallah :)

Canım esimle konustum oda aynı fikirde hem 37 yasındayım, 3. Sezeryan, ayrıca mide küçültme ve safra kesesi ameliyatımda var. Dr bukadar ameliyat geçirmişken bir sezeryan daha riskli olur dedi zaten düşünüyordum kesin karar verdim. Rabbim utandırmasın ne diyim.
Bence doğru bir karar vermişsin. Hakkında hayırlısı olsun.

Bunu dr direk dedim üç evladım var ama bişey olur evlatlarıma vs diye korkuyorum bu yuzden kararsızım dedim, oda tabiki takdiri ilahi ama bu yöntem sonrası tüp bebek tedavisi ile hamile kalabiliyormuşsun. Yani tamamen çözümsüz bir durum değil dedi.
Aaaa öyle mi ben bunu bilmiyordum ben bunun dönüşü yok sanıyordum. Yaa o zaman bende bir görüşeyim drla bu durumu. Çünkü ben çok çabuk hamile kalıyorum. Hepsine tek seferde hamile kaldım çok şükür Allah’a ama 4 çocuk benim için çok fazla olacak. Çok teşekkür ederim. Pazartesi konuşacağım Dr la salı zaten doğuma giriyorum hayırlısı ile.

Bi de bana başı 40 cm dedi normali 35 miş napıcam bilemiyorum ama çatım da cok iyiiymiş ama bebek böyle olunca kararsız kaldım
Bence o kadar büyük değil benim komşumun bebeği 50 cm civarı di normal yaptı ama zor mu bilemem senin icin sabret belki sezeryan e döner hem kilosu fazla oluyor hemde başı fazla ihtimali de olabilir sezeryan in

Abimiz naz yapiyo surekli ozellikle baba isten gelince onu daha kıskaniyo
Geceleri ben hastayım onu birak benimle yat falan diyo ama alışiyoruz yavas yavas
Bebişte buyuyo iste gece ayaktayiz surekli gunduz daha iyi bugun isitme testine gidicez
Siz naptiniz aman ek takviyeyi ihmal etme biz gibi sute aldanıp sarilik olmayin
Canım ben de bir şeyler yapıyorum ama ne yapıyorum bilmiyorum. Polyanna bir hamilelik yaşamışken lohusaligin dibini görmemek için uğraşıyorum. Sürekli her şeye ağlıyorum. Annem ve ablam yanımda Allah razı olsun her şeyimle ilgileniyorlar. Bebiş ağladığında susturamayınca bana bir şeyler oluyor, kendimi çok yetersiz hissediyorum. Takviye yapmayı biberon ile değil de şırınga ile denedim. Bu sefer de emme refleksi mevcut olan bebeğim ağzına çabasız mama almasına alıştı, meme emerken zorlanıyor.Hep uyuyor, uyandiramiyorum. Süt sağma makinesi ile sorunu çözmeye çalışıyorum.

Valla gitmedim dediğim gibi herhangi bi artma yok çocuğun hareketleride normal sadece acı olması dışında bı anormallik yok sebebini anlamadım baya rahat bı şekilde duruyorum hadi bakalım evde doguruyomusum bide 😂
Ama bence sen yinede bir görün doktora ne kaybedersin ki yarın bi git baksın… yarına kadar ağrın devam ederse tabiki…

Çok şükür doğurdum kızlar. Sabah 10 da hastaneye geldim yatıış yapıldı. Suni sancı takıldı. Tavan yaptı sancılar ama ben bişey hissetmedim pek. Sonra sancıları sıklaştırdı ebem. Dayanılmıcak hale geldiğinde epidurel takıldı. Sonda tekrar sancılar başladı. Suyumu getirdiler hatta membran sıyırma oldu 4-5 kez. Maks 20 dk sancı çektim odada o da 2-3 dk da bir geldi. Sonra ebem artık Doğum haneye gidelim dedi. Bi doz daha epidurel verince başladım ıkınmaya. İlk ıkınmalarda biraz tecrübesizdim ama sonradan güçlü bir şekilde ıkındım. 25 dk ya yakın doğumhanede kaldım. Son 10 dk doktorum geldi 2 kez ıkınmada meleğim kucağıma verildi. O kadar güzeldi ki aşırı duygulandım. Dikişlerim atıldı odaya geldim. İlk ayağa kalktım idrar boşaltma gerekiyormuş. Birtek orda hafif bir baygınlık geçirdim tansiyonum çok düştü ama hemen müdahale edildi 5 dk sonra kendime geldim.. Benim için güzel bir doğumdu zorlukları olsa da kucağınıza aldığınız zaman aklınıza gelmiyor. Emme refleksi çok yüksek ama sütüm henüz gelmedi mecburen mamaya başlattık. İnş birkaç gün içinde sütüm de gelir. 39+5te 3000 gr olarak doğdu kızım. Allah herkese acısız bir doğum nasip etsin.
Harika çok tebrik ederim. Çok güzel günleriniz olsun minikle. Benim de günüm bugün doldu. Doktor cuma tekrar çağırdı. Sabahtan gel dedi sanırım o güne kadar gelmemiş olursa bebek bana da suni sancı verecek. Bir şey demedi ama benim tahminim o yönde.

Merhaba bende doğurdum :KK71:ne olup bittiğini yazmayacağim benim icin büyük bir travma oldu. 2955 gram doğdu 50 cm boyu var gayet sağliklıyız sezeryanla doğum yaptım geçmiş yazdıklarınızı okuyamadım kusuruma bakmayin 💃

Merhaba bende doğurdum :KK71:ne olup bittiğini yazmayacağim benim icin büyük bir travma oldu. 2955 gram doğdu 50 cm boyu var gayet sağliklıyız sezeryanla doğum yaptım geçmiş yazdıklarınızı okuyamadım kusuruma bakmayin 💃
Canım gözün aydın Allah analı babalı sağlıklı büyütmeyi nasip etsin geçmiş olsun tekrar 😊😊🥳

X