2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben gece 3de uyanıp twittera baktım hamile vefat haberi okudum covidden, sabah ablam aradı aşı ol diye o da bi şey duydu kesin bana söylemiyor, eşim çok baskı yapıyor falan hepsi bugün olunca bu bi işaret mi diye olmaya karar verdim. Okula gidecek çocuğum da var en azından 1 doz biontech de %65 falan koruyormuş. Şimdi doktoruma da yazdım 34+1 bugün olayım mı diye kesin ol diyodu o ama hafta ilerde olunca teyit ettireyim dedim. Bu stres ve korku da yetti bana artık ondan da kurtulmak istiyorum. Ay çok uzun yazdım galiba, sen olacak mısın?
Ne dedi doktorunuz? Ben de yaptırmaya karar verdim randevu arıyorum şuan

Tamamda süt gelmezse nereye kadar kaşıkla vericez bi yerde biberon kullancaz. Bende çok tartıştım kafaya taktım emzik vermem diye ama ilk zamanlar vermemde sonradan durmazsa mecbur vericem çalışıcam ben evde babası bakacak 3 ay sonra emzik bi yerde rahatlatacak 3 ay sonrası gibi geliyor. İnşallah herşey yolunda gider bu endişelerimiz asılsız kalır .

Gelir kuzum illaki gelir belki ilk gun az gelir ama sonraki gun cok guzel gelir
Simdi biberondan sut gelicek ya bebek bunu bilince meme reddi oluyomus ugrasmak yerine biberondan kolayca sut icmek isine geliyomus
Ama emzik oyle degil o yuzden ben de ilk gunden vericem emzik oglumda da emzige alissin diye cok ugrastim inanilmaz hayat kurtarici bisi
Philips avent’in natural serisi var. Anne memesini taklit ediyormuş. Bebek oradan da çok rahat ememediği için meme reddi olmuyormuş. Ben ondan aldım ama gerçekten dedikleri gibi mi olur merak ediyorum. Sütüm yeterli olursa, ilk aydan sonra yavaş yavaş biberondan destek alırız diye düşünüyorum. Zaten işe dönmeden alışması lazım. Hem de tam bana bağımlı olmaz, eşime veya anneme bırakabilirim doyurma işini arada.

Gelir kuzum illaki gelir belki ilk gun az gelir ama sonraki gun cok guzel gelir
Simdi biberondan sut gelicek ya bebek bunu bilince meme reddi oluyomus ugrasmak yerine biberondan kolayca sut icmek isine geliyomus
Ama emzik oyle degil o yuzden ben de ilk gunden vericem emzik oglumda da emzige alissin diye cok ugrastim inanilmaz hayat kurtarici bisi
Bende 10 tane yiğen var hiçbiri emzik kullanmadı. Ama hepsi uslu bebeklerdi. Arkadaşımda emzik kurtarıcı dedi. Bi sürü emzik biberon hediye geldi banada o kadar güzel görünüyor ki kullanasım geldi 😁 bizim arkadaş emziği bebeğin ağzına bantlıyordu 3 çocuğunada aynısını yaptı yumuşak bantla 1 hafta sonra alıştılar. Ben ona karşıyım ama bi süre sonra dediğn gibi bende hayat kurtarıcak diye düşünüyorum. Yanlız burda bi emzirme eğitimi vardı ona katılmıştım onda en az ilk 2 hafta emzik vermeyin meme reddi olur bebekte dediler. Hatta emziği hiç önermiyorlar ama sürekli ağlayan teselli isteyen Bebeğe vermemekte kaçınılmaz sanırım.

Kızlar tek tek yazamadım kusura bakmayın. Muayene oldum kendi doktoruma 2 cm açılmam yokmuş ama 2 cm kısalma varmış rahim ağzında. 10 güne ihtiyacımız var dedi bol bol dinlen ve günde 2.5 lt su iç dedi progestan verdi 10 gün kullanıcaz. 1 hafta sonra tekrar çağırdı. Bebeğim pek kilo almamış 2.383 çıktı kilosu nst de 2 kez yüksek sancı çıktı sonrası normaldi. Kritik bir 10 günüm var sonrasına bakıcaz inşallah bir sorun olmadan atlatırız. Rahim ağzı uzunluğum 2.5 üstü olması gerekiyormus benim 2.3
Canım yaa geçmiş olsun. Bol bol dinlen , vakitli gelsin miniğin inşallah 🤲 kiloya takılma ufak bi milim eli kaysa doktorun bayağı bi etkiliyor. Yerleri dar olduğu için bu ölçümler çok sağlıklı değil. Sen olabildiğince dinlen , ilacını kullan,su iç. Maden suyu magnezyumlu olandan tüket. Inşallah vaktini doldurur🤲

İyi misiniz herhangi bir yanetki oldu mu?
Ben olmadım ama hamileyken olan bir arkadaşım var, o çok rahat atlattı. Fakat cuma günü eşim 2 sinovac üzerine biontech oldu. Dün ne yemek yiyebildi, ne yataktan kalkabildi. Halsizlik, baş ve eklem ağrıları, ishal, bulantı… bayağı sıkıntılı bir gün geçirdi. Kişiden kişiye değişiyor yan etkiler. En fazla 2-3 gün sürüyormuş ama.

Bol su iç dinlen canım 10 gün bekler inşallah bebiş🤲 sitres yapma rahat olmaya çalış ♥️
Öyle yapıcam canım inşallah geçicek ve vaktinde gelicek bebisimde💖
Elle mi muayene etti nldığım kadarıyla dunki kontrolden sonra tıkaçta gelmişti ama lk olduğu çin sure uzun olabilir yani gelmesi sen öyke yazınca ben iki gune dogar en fazla diye duşundum durum buysa hareket etmezsen ilerleme olmaz inş
Bugün elle muayene etmedi vajinal usg baktı. Kanama da dünki muayeneden sonra normal dedi. Eğer nisan olsaydı fark ederdi heralde ultrasonda. Inşallah biraz daha dayanırız

Philips avent’in natural serisi var. Anne memesini taklit ediyormuş. Bebek oradan da çok rahat ememediği için meme reddi olmuyormuş. Ben ondan aldım ama gerçekten dedikleri gibi mi olur merak ediyorum. Sütüm yeterli olursa, ilk aydan sonra yavaş yavaş biberondan destek alırız diye düşünüyorum. Zaten işe dönmeden alışması lazım. Hem de tam bana bağımlı olmaz, eşime veya anneme bırakabilirim doyurma işini arada.
Benimde durumum seninkiyle aynı o zaman sütüm gelmezse ilk günden bu aventi alırım. Eğer sütüm gelirse İlk ay çok sık emeceği için ikinci aydan sonra arada biberona alıştırırım sütümü sağarım. Çünkü babamız evde çalışıyor öyle çok yoğunda değil ofis işi bakıcıya falan gerek duymicam inşallah babamızında öğrenmesi lazım bazı şeyleri ben işe başlamadan…

Canım yaa geçmiş olsun. Bol bol dinlen , vakitli gelsin miniğin inşallah 🤲 kiloya takılma ufak bi milim eli kaysa doktorun bayağı bi etkiliyor. Yerleri dar olduğu için bu ölçümler çok sağlıklı değil. Sen olabildiğince dinlen , ilacını kullan,su iç. Maden suyu magnezyumlu olandan tüket. Inşallah vaktini doldurur🤲
Çok teşekkür ederim canım 🙏 dinlenme moduna geçtim artık inşallah bekleyeceğiz bir süre daha. Kilo almamış oluşu biraz üzdü beni daha iyi beslenmeye calısıcam şu 1 haftada bakalım gittiğimde nasıl olucak. Sodayı da ekstra tüketeceğim çok sağ ol inşallah hepimizin bebeği vaktinde sağlıkla gelir 🙏

Ben acilman yok diyince mutlu oldum valla ya ama kısalma oluşu da biraz üzdü tabi. Bol bol yatıcam yanında kimse olmadığı için biraz yemek kısmı zorlayacak ama çok dikkat edicem artık. Magnezyum hiç aklıma gelmedi gidene kadar soda ucrgim arayı kapatayım bari
Tabi canım açılmadansa kısalma daha iyi zaman kazandırıyor bize. Ben de kadinlar kulübünde bu konulari gezerken cok denk geldim magnezyumun kasılmalara iyi geldigini de öyle istedim doktordan. Ben 32. Haftadaydim neyse ki sen 35-36lardasin cok daha avantajlısin, üzülmeye gerek yok inşallah beklicek bebeklerimiz 😊

Çok şükür 10 güne kadar doğum zamanı zaten çokta erken değil. İyi tarafından bak kocana nazlanabilirsin. Ay kocacım ben bi iş yapamam çay yapta içelim dersin 😂 şaka bi yana kilosuda çok zayıf değil sağlığı yerindeyse doğunca sen çok güzel bakarsın bebeşine kilo aldırırsın annesi. Bütün gece korkuttun mahvettin bizi çok şükür çok korkulacak bi durum yok….❤️😍
Vallahi buna da şükür su 10 günü güzelce atlatayım bebeğim 3 kiloya yaklaşsın daha da rahat edicem. Kız sorma ya dün gideyim gitmeyeyim derken neler geldi başıma 😅 iyiki gittim ama yoksa kasilmalardan iyice kısalabilirmiş. Valla çok seviyorum burayı burdakileri iyiki varsınız 😍💖💖

Ay evet ya acaba diyorum hastane çantasına biberonda koymalımıyım benim göğüslerde şişkinlik dolgunluk hissi yok henüz sütüm gelirmi acaba endişesi var doğum korkum yok ama süt endişesi çok fazla 😏
Benim de süt endisem cok, sutyenimi kontrol ediyorum hiç süt damlası olmuyo, burda bazı arkadaşlar yazıyo ya ıslanmıstı falan diye daha simdiden. Bilmiyorum bu bi kriter mi ama.. yani çoğunlukla süt hemen gelmiyo zaten normal de olsa sezeryan da olsa bikac gün sürüyor çoğalması. Bunu normal kabul edip stres yapmamak lazim. Ablamin bebegi 20 aylık. O benimki icin biraz süt sağıp buzluga attı ama bi emzirme danışmanı evet mama vermektense neyle beslendigini bildiginiz bi annenin sütü daha iyidir dedi, baska bi danışman da ablanin bebegi cok büyük o süt seninkinin ihtiyacına göre değil vermeyin dedi arada kaldım napcam bilmiyorum..

Tabi canım açılmadansa kısalma daha iyi zaman kazandırıyor bize. Ben de kadinlar kulübünde bu konulari gezerken cok denk geldim magnezyumun kasılmalara iyi geldigini de öyle istedim doktordan. Ben 32. Haftadaydim neyse ki sen 35-36lardasin cok daha avantajlısin, üzülmeye gerek yok inşallah beklicek bebeklerimiz 😊
Evet evet kesinlikle öyle. Inşallah biraz daha dayanicaz haftamız da ilerledi buna da şükür valla Allah beterinden korusun hepimizi 🙏💖

Yav ye gitsin ben de aynı moddayim 1 hafta 10 günde kaç kilo alabiliriz ki ye ye 😅 ben 6 ay ila 8 ay arası yiyemedim bebiş karnımı dolduruyor diye siskinlikten. Ama nasıl iştah var her şeyi canım çekiyor yiyemiyorum. Bir haftadır aşağı inmiş midemde bir rahatlama var camislar gibi yiyorum 😂😂
Ayı durumdayım yaa ama tehlikeli şeyler istiyor canım sağlıklı beslenmeden çok sıkıldım artık 😬

Bende 10 tane yiğen var hiçbiri emzik kullanmadı. Ama hepsi uslu bebeklerdi. Arkadaşımda emzik kurtarıcı dedi. Bi sürü emzik biberon hediye geldi banada o kadar güzel görünüyor ki kullanasım geldi 😁 bizim arkadaş emziği bebeğin ağzına bantlıyordu 3 çocuğunada aynısını yaptı yumuşak bantla 1 hafta sonra alıştılar. Ben ona karşıyım ama bi süre sonra dediğn gibi bende hayat kurtarıcak diye düşünüyorum. Yanlız burda bi emzirme eğitimi vardı ona katılmıştım onda en az ilk 2 hafta emzik vermeyin meme reddi olur bebekte dediler. Hatta emziği hiç önermiyorlar ama sürekli ağlayan teselli isteyen Bebeğe vermemekte kaçınılmaz sanırım.
Valla ben seviyorum emzigi ya
Mavi önlüklü boynumda emzikli fotografim var benim sinif ogretmenim emzikle gelirsen okula almam seni demis oyle birakmisim🤣
Oglumda da baslarda bir iki verdim almadi hergun bir iki defa veriyodum reddediyodu sonra 4 aylik falandi galiba aldi bi 9 10 aylik olana kadar emdi birakti

Ayı durumdayım yaa ama tehlikeli şeyler istiyor canım sağlıklı beslenmeden çok sıkıldım artık 😬
Ben bugün eşimden cips istedim 😂 ya dayanamıyorum artik. Ergenligimde yerdim ama uzun zamandir yemiyodum canım çekiyor adam almiyo ya fast food istiyorum kola cips istiyorum yeteeer 😂

O zaman haberler beklediğimizden güzel çok şükür. Bundan sonra köşene geç hiç kv kp miş kim gelirse gelsin kıpırdama yerinden zaten yapmazsın da onlar da tedbirli davranır artık mecburen bir zahmet. rahim ağzı uzunluğun olması gerekenden de çok uzak değil gibi, ben dinlenince sorunsuz atlatacağına inanıyorum. peki gelen nişan mıymış, yoksa muayeneden dolayı mı olmuş?

bu arada ağustos annelerinden birinin rahim ağzı o kadar kısaydı ki 20. haftadan beri belki, tam vaktinde doğurdu tedbirlerle. hiç canını sıkma.
Kız bu saatten sonra kocama bile zor hizmet ederim bırak misafiri 😅😂😂 inşallah böyle kalır çok sıkıntı olmadan atlatırız ya iyice dinlenicem artık. Söyledim kanama olayını da muayeneden sonra normal dedi leke gelmeye devam edebilirmiş. Eğer nişan olsa söylerdi heralde vajinal usg yaptı çünkü. Hepimiz vaktimizi dolduralım inşallah

X