2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yok artık, torununa bu kadar ilgisiz olabilir mi bir babanne? Çok üzüldüm 😔
Yazdıkça yazasım geliyor ilk kez bi yerde bu kadar anlatıyorum kaynanamı. Çok ilgisiz çok. Oğlumda o kadar uyumludur akıllıdır ki anlatamam. Azcık sevse başını okşasa hemen sırıtır sırnaşır. Ama yok kadın yapmıyor yA yapmıyor. Maaşını aldı mı harçlık verir harçlık vermeyi babaannelik sanıyor. Hiç istemiyorum oğlum alsın ama alma desem de kv anlar diye korkuyorum. İhtiyacımızda yok çok şükür vermese daha iyi.

Merhaba. Canınızı sıkmayın. Benim de diğer çocuklarım o haftalarda ortalama o kilolardaydı. 3600 doğdular. Allah’ın izniyle sizde sağ salim alın kucağınıza. Endişelenmekten hamileliğin tadını çıkaramaz olduk. Bende başka şeylere takılıyorum. Anne olmak zor gerçekten ama güzel💙💙💙
Gerçekten öyle insan kendinden önce içindeki yavruyu düşünüyor cidden🥰 teşekkür ederim

Bende gebelik şekeri var 25. Haftadan beri insülin kullanıyorum ve diyet yapıyorum kendim hamile kaldığımdan beri aynı kilodayım ama ben zaten biraz kiloyla hamile kaldım 😄 üstteki postlardan okudum ani ölümler konusunu daha ilk şekeri duyduğumda araştırmıştım hala da içimde minikte olsa korkusunu yaşıyorum ve biraz kaderciyim bu konuda yavrumun alacağı nefes varsa o bana gelecek zaten benim elimde olan onun sağlığını koruyabilmek onun için ani ölüm olayını düşünmektense her canım bişey istediğinde diyorum ki sabır çünkü doğumdan sonra bende ki şekerden kaynaklı bir durum yaşamak istemiyorum🧚‍♀️ eğer dikkat etmiyorsan yediklerine bu haftalarda sonra sabır et bol bol, biraz dikkat et kilosu hiç önemli değil iri olabilir ama önemli olan bizdeki şeker onun organlarını etkilemesin🤲 benim bebeğimde 3 gün önce 2750 gr dedi doktor ama şunu da ekledi önde olması kesinlikle şeker diyemem anne baba olarak siz de irisiniz genetik faktörde çok önemli dedi 😁 uzun oldu kusura bakma ama nerede gebelik şekerim var diyen birini görsem tutamıyorum kendimi gereksiz korkutuluyoruz çünkü 🙄
Evet gerçekten çok bilgi kirliliği var değerlerim çok aşırı yüksek değil sınırda diyebilirim 🥰 bizdr iriyiz brn 79la hamile kaldım bi ara 81e çıktım şuan yine 79um sağlıkla alalım bebeklerimizi kucaklarımıza İnşallah

Kaynanama da kötü demem ha. Ama artık dayanamıyorum tavırlarına. 10 yıldır susuyorum ama artık cidden gıcık oluyorum. Aramızda iyi yAni kavgamız patırtı gürültümüz yok. Sayılı gün diyorum. Sabrediyorum günü geliyor gidiyor valla rahatlıyorum. Annem çok hasta benim canım kendine de bize de bakabilecek durumda değil. O olsa bunlara muhtaç mı olurdum. Ah ahh
Allah kendi annemize bile evladimiza bile muhtac etmesin canım cok zor gerçekten.. insan böyle seylerle sabretmeyi öğreniyor

Genelde doktorlardan ve hastaneden herkes memnun ama hepimizin özel durumları şartları olabiliyor. Mesela ben doğal doğumcu bi doktor istiyorum😅 doğal şeylerde ısrarcı biri. Aynı şekilde hastane şartları nedir neye izin var neye yok bunlar da önemli benim için. O yüzden yakın zamanda Pendik Medipol de doğum yapan arkadaşlar bilgi verirse seviniriz ☺️
Merhaba bu sorunuza cevap alabildiniz mi acaba
Pendik medipolde dogum yapan ve memnun kalanlar yazabilir mi
normal dogumu destekleyen iyi bir hekim var mi

Yaaaa mükemmeeelll😍😍 keşke benimde öyle olsaydı ne güzel teyzesi yapıcak her şeyini 🥰 bende hiç sevmem şansıma ikiside karışan tipler ama umursamamaya çalışıyorum o bimden alışveriş yapın dedi diye ordan alacak değilim 😂 hem migrosu gereksiz buluyor hem her aldigimi beğenip nerden aldın diyor böyle de bir de işte 😅😂😂😂nasıl doluyum bu konulara var ya biri bir şey dese susmadan konuşasım geliyor 😂 hiç ne zaman geleceklerini ne kadar kalıvaklarını falan söylemediler ben eskiye bakarak öyle olur diyorum ama eşimi zorlayayım da bir ağızlarını arasın son zamanlara doğru 😅😅😅
Şimdi öyle dedilerse sen daha bime gitmek istemezsin bişey lazım olsa bile 🤣🤣 e canım yeri geliyo aradığım şey bim de oluyo yeri geliyo migrosta oluyo aynı değilki . Sen hiç sorma eşin sorsun ağızlarını arasın sen de ondan öğrenirsin ben de ne zaman geleceğini o şekilde öğrendim 😅

Şimdi öyle dedilerse sen daha bime gitmek istemezsin bişey lazım olsa bile 🤣🤣 e canım yeri geliyo aradığım şey bim de oluyo yeri geliyo migrosta oluyo aynı değilki . Sen hiç sorma eşin sorsun ağızlarını arasın sen de ondan öğrenirsin ben de ne zaman geleceğini o şekilde öğrendim 😅
Ya zorla markete düşman ediyor beni 😅😂 ben aylık yapıyorum alışverişimi mesela ama yer geliyor anlık bir şey oluyor bimden de alıyorum niye karışıyorsun sanane dimi sen al her şeyini ordan 😂 şöyle bir sonlara doğru geleyim bakalım doğum için bir değişiklik olacak mı sezaryen vs gibi o zaman ortaya çıkacak her şey. Şimdilik 1 hafta kalır fikrine inanmak istiyorum 😂😂😂😂

Hanımlar selam 😊 ben dün yeni doktoruma kontrole gittim inşallah bu saatten sonra da değişmesi gerekmez diye umuyorum😅 şekerden kaynaklı perinatoloğa gidiyordum ama şekeri kontrol altına aldığımdan istediğim hastanedeki normal doktora geçtim. Kadınlardan korkuyordum önceki düşüğümde yaşadıklarımdan dolayı ama o kadar sevdim ki kadını dün tüm gün pozitif takılıyordum 😂 ben özele gidiyorum çünkü devlet hastanelerinden korkuyorum bu gebeliğimde de devletten çok çektiğim için. Doktorum normal doğumu destekliyor bu benim için çok güzel bir haber. Oğlum babası gibi iri kemikli yapılı uzun bir bebek şimdiden 48 cm olmuş bir hafta ileri gelişimi. Ama kilolu bir bebek değil kilosu haftasına yakın çok şükür 2.5 kilosu. Şekerimden dolayı anlık fazladan kilo almaması için 24. Haftamdan beri diyet yapıyorum ve çok başarılı olmuşum böyle devam edersem normal doğum yapabilirmişim. Nst ye girdim önce o da çok iyi çıkmış günde 10 büyük hareket olmasını isteriz senin 25 dk da 7 tane büyük hareket olmuş dedi 😂 doğum poziyonunu almış doktorum 36. Haftada ve sonrasında her an gelebilir, ağustos sonu da olabilir eylül başı da olabilir ama max 23 üne kadar bekleriz gelmezse dedi. 38 de hala doğmamışsa çatı muayenesi yapıcam eğer çatın dar değilse normal doğum şeklinde ilerleriz ama darsa ona göre sezeryanını planlarız dert etme bunları önemli olan sağlıklı olması ve çok sağlıklı dedi. Sadece kilo almaması gerekiyor omuzları genişlerse de sezeryan olur kafa bir şekilde çıkar ama omuzlar geniş olursa sakatlanabilir risk alamayız dedi. Gerçi kafası şuanda 8.8cm 😅 Anlık kilo almayıp haftasıyla uyumlu giderse normal doğum yapabilirim gibi duruyor ama tabiki nasıl ve ne zaman gelmek istediğine oğlum karar verecek bakalım erken mi gelecek anası babası gibi +40 ları mı bekleyecek 😂
Bayağı uzun yazmışsınız 🥰 sağlıkla hayırliyla gelsin
Merhaba. Canınızı sıkmayın. Benim de diğer çocuklarım o haftalarda ortalama o kilolardaydı. 3600 doğdular. Allah’ın izniyle sizde sağ salim alın kucağınıza. Endişelenmekten hamileliğin tadını çıkaramaz olduk. Bende başka şeylere takılıyorum. Anne olmak zor gerçekten ama güzel💙💙💙
Son cümle Cok iyi 🥰
Kızlar 2 haftadır yattigim icin kv kahvaltı ve aksam yemeğini yapıyor baska da pek bi iş yaptığı yok evde ama bunları da cok geç yapıyor yaa düzenimizi bildiği halde cok oyalaniyor bu saat oldu daha telefonda konuşuyor çay bile koymadi 🙁 aksam eşim 6 gibi isten geliyo normalde ben esim gelmeden sofrayı hazirlardim gelir gelmez oturur yerdik ama kv saati bildigi halde daha yemeği bile yapmamış oluyo, aksam 8i geçiyor yemek isi, ben gün icinde en az 7-8 saat yemek yememiş oluyorum. Yanı başımda kuruyemiş falan var ama o da bi yere kadar. Hep msj veriyorum aksam çok acikmisim bu saate kalmiyoduk biz falan diye ama e tabi sen hamilesin duramazsin bu kadar diyo.. dese de ertesi gün düzen yine aynı.. sabrediyim sayılı gün çabuk gecer stres yapmayım diyorum eşime de sikayetleniyorum ama hicbisey demiyo annesine aglicam artik 😢
Basucunuza ekmek arası alıp tikinsaniz hep, 1_2 gün, bakalım ne yapacak
Aranızda Chicco next to me
Anne yanı beşik alan oldu mu. Benimkini bir arkadaşım verecek de. İçine lastikli çarşaf alacağım. Klasik bebek yatağı ölçüsü mü bilmiyorum. Alıp ölçen varsa yazarsa çok sevinicem
Maalesef
Allah herkese hayırlı sağlıklı sıhhatli doğumlar nasip etsin kuzum ister normal ister sezeryan doğumun hepsi zorlu bi süreç
Evet
Dün sipariş verdim bu sabah geldi kız sağma makinesi 😂
Hayırlı olsun
Epidural normal doğum hakkında doktoruyla konuşan oldu mu kızlar? Prenses doğum da deniyormuş
Duydum ama araştırmadım

Kizlar aranizda BURÇLAR dan anlayan var mi ya ben hic anlamam da
Simdi doktorum 23 24 25 tarihlerinde yapariz karar veririz dedi ya herkes de bana tam burc dönumu ona gore karar ver diyor nasil oluyo bu bi yardim ediverin
Galiba 23 u aslan 24 u başak miymis neymis
Kız icin hangisini tercih etsek

Simdi doktorum 23 24 25 tarihlerinde yapariz karar veririz dedi ya herkes de bana tam burc dönumu ona gore karar ver diyor nasil oluyo bu bi yardim ediverin
Ben cok anlamam teyzevari yorumum kendimce soyle 😁 aslanlar biraz havali kendini begenmis oluyor bence, ben kendini cok öven insanla rahat edemiyorum daha mutevazilikten yanayim🙈 ama basaklar da cok titiz ketum oluyor gibi geliyor bana. Ben laf olsun diye yazdim bir anlami yok ☺️

Epidural normal doğum hakkında doktoruyla konuşan oldu mu kızlar? Prenses doğum da deniyormuş
Doğumum şuan için normal görünüyor eğer bir sorun olmazsa epidural normal doğum düşünüyorum. Bu seferki kontrolümde konuşuruz heralde, normal doğum için yüzeysel konuştuk ama epidural icin daha konuşmadık.

Ben de anlamam ama ablam benim bebeğim Başak olacak yüksek ihtimal diye üzgün 😂 başaklar aşırı titiz ve takıntılı oluyormuş, umarım terazi olur diyor. Aslanı hiç bilmiyorum

X