2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
merhaba, bacaklarimin arkasinda neredeyse kalcadan diz ustune kadar renk koyulasmasi oldu. gecen gun utu yaparken terlememe bagladim ama cok da emin degilim cunku pisik gibi degil, agrimiyor, acimiyor. ilk kontrolde doktora soracagim ama basina gelen veya duyan oldu mu?

Canım sancı oğlumda belden girmişti benim de. Ama annem bana kızlarımda adet sancısı çektim, oğlumda belden girdi ağrı dedi geçenlerde. Adet sancısı olsa da dikkate al dedi. Bakalım hayırlısı. Tekrardan var erken doğum riskim. Olabildiğince durdurmaya çalışacağız dedi doktorum.
Vaktinde hayırlısıyla gelir inşallah canım 🙏 Benim annem de öyle diyor. Bel ağrısıydı ama farklı bir ağrıydı diyor.

Dün akşam bu tarz bir şey yaşadım işte. Uzanınca geçti çok şükür. Kasıkta ki kasılmalara alıştım ama dün sanki bebek iyice aşağı inip yerleşiyor gibiydi. Karnım hiç normal durmadı. Oturur vaziyette duramadım, yürümek iyi geldi. Dinlenince geçiyorsa normal dedi doktor. Yalancı kasilmaydi sanırım.
Canım çoğunlukla yalancı ama erken doğum riskim olunca en ufak ağrıyı ciddiye almak mecburiyetindeyim. 37. Haftayı doldurabilirsek çok iyi olur dedi doktorum. İnşallah doldururuz.

Kızlar kasılma bebek hareketlerine benziyor ama tam olarak değil. Karnımız komple dalgalanıp gevşemeye başlıyor ritmik olarak. İki gün önce yaşadım. Oğlumda da böyleydi. Hatta bebek hareketlerini andırıyor ama yaşayınca anlarsınız. Nefes kesiyor resmen.
O nefes kesilmesi bende de oluyor, tüm karnım sertleşip nefesim kesiliyor ara ara. Dün ilk ntsye girdik şükür bişey çıkmadı 🙏 nts anında o sertleştirmeyi yaşamak isterdim nasıl bir etki oluyor diye

O nefes kesilmesi bende de oluyor, tüm karnım sertleşip nefesim kesiliyor ara ara. Dün ilk ntsye girdik şükür bişey çıkmadı 🙏 nts anında o sertleştirmeyi yaşamak isterdim nasıl bir etki oluyor diye
Zaten nst anlık birşey. O an yaşamayınca birşey anlaşılmıyor maalesef. Yarın gidicem doktora. Durumu anlatacağım. Nst ye girer miyim bilmiyorum. Doktorum gerek görürse artık girerim.

Kızlar kasılma bebek hareketlerine benziyor ama tam olarak değil. Karnımız komple dalgalanıp gevşemeye başlıyor ritmik olarak. İki gün önce yaşadım. Oğlumda da böyleydi. Hatta bebek hareketlerini andırıyor ama yaşayınca anlarsınız. Nefes kesiyor resmen.
Nasıl yaa benim oglum balık gibi içimde yüzer gibi karnımı dalgalandiriyo sürekli, arada yukarılara tekme mi atiyo napiyosa nefesimi de kesiyo bunlar bebek hareketi değil mi? Ben kasılmaları 25. Haftadan beri az az yaşıyorum karnım komple sertleşip uyuşur gibi oluyor, doktor bu esnada kasıklarda ağrın olmuyosa yalancı kasılmadir demişti

Nasıl yaa benim oglum balık gibi içimde yüzer gibi karnımı dalgalandiriyo sürekli, arada yukarılara tekme mi atiyo napiyosa nefesimi de kesiyo bunlar bebek hareketi değil mi? Ben kasılmaları 25. Haftadan beri az az yaşıyorum karnım komple sertleşip uyuşur gibi oluyor, doktor bu esnada kasıklarda ağrın olmuyosa yalancı kasılmadir demişti
Aynen doktorumda bana öyle dedi. O yüzden bi endişem yok🙂

Zaten nst anlık birşey. O an yaşamayınca birşey anlaşılmıyor maalesef. Yarın gidicem doktora. Durumu anlatacağım. Nst ye girer miyim bilmiyorum. Doktorum gerek görürse artık girerim.
Ben söyledim, neydi o yalancı kasılmanin adı onu söyledi. Çok sıklasmadigi sürece sıkıntı yok dedi. İlkinde oluyormuydu böyle şeyler unutmuşum 🙄 Artık nst dönemleri de başladı, birer ikişer haftaya herkes girer 😊

Yok canım o tekme attığından değil o an karnın sıkışıp gevşediğinden oluyor nefes kesilmesi. Aslında yalancı kasılma çok normal birşey. Her kadında oluyor. Kimi kadın hissetmiyor bile. Riskli bir durum yoksa doktorlar çok önemsemiyorlar bile.

Yok canım o tekme attığından değil o an karnın sıkışıp gevşediğinden oluyor nefes kesilmesi. Aslında yalancı kasılma çok normal birşey. Her kadında oluyor. Kimi kadın hissetmiyor bile. Riskli bir durum yoksa doktorlar çok önemsemiyorlar bile.
Bence benim yaşadığım o dalgalanmalar bebek hareketi çünkü bi saga geçiyor bi sola geçiyor resmen oynuyo icimde, eskiden daha çok tekme atardı ama şimdilerde bu şekilde hareketler. Ben özellikle iliski sonrasi o karın sertliğini yaşıyorum en az 2-3 kere oluyor, bazen de normal bi zamanda oluyor taş gibi

Günlerdir bebeğin kıyafetlerini yıkayıp ütülemekle uğraşıyoruz eşimle, tek başıma asla yapamazmışım, annemle ablam gelip yapmak istiyordu ama onları yormak istemedim, hazır tatilken hallettik hepsini. Kiyafetlerin %85i ablamın oğlundan kaldı, gözüme çarpan bir iki eksiği de dün özellikle çıkıp aldım, birsuru sey oldu ama hep eksik gibi hissediyorum, zaten en cok beyaz iç zıbın var milyon tane, hediye de gelir illaki ama belki denk geldikce alırım yine dıştan giyeceği takımlar. Zormuş gerçekten daha hastane çantası hazırlanacak 😊 beşik içine yatak sipariş ettik daha nevresim icin kumas alıcaz annem dikecek inşallah
Kolay gelsin canım ben iyiki 28. haftamda yapmışım herşeyi şuan yerimden zor kalkıyorum

Bebeğin kız mı ? Kızlar daha fazla hareketli oluyor maşallah ona 😊 bizim kız da öyle hatta ben demeden doktorum demişti . Bazı bebekler karakteri gereği hareketli olur dedi . Geceleri uyutmuyor sağımı dönüyorum sağa geliyo soka dönüyorum sola geliyo sanıyorum üzerine yatıyorum 🤣
Evet kız canım. Erkekler daha hareketli olur diye düşünmüştüm hep.

Kızlar hastane çantam neredeyse hazır gibi 😍 Bebek için lazım olursa diye biberon ve kendime terlik haricinde hastaneye götürmeyi düşündüğüm her şeyi yerleştirdim. Hastane çıkışı için kendime bir elbise koymayı planlıyorum. Onu da sona bıraktım. Dün akşam epey tedirgin oldu eşim. Geceligini, pijamanı ütüsüz de olsa koy da bir şey olursa panik olmayalım diye diretince içi rahatlasın diye hazırladım. Benim de içim rahatladı tabi 😊
İyi yapmışsın 👍😊

X