2021 Aralık Anneleri

sizin de olumlu sonucunuz en kısa zamanda gelir inşallah :)

olmaz inşallah, inaktif aşı olduğu için olacağımız tetanoz aşısından çok da bi farkı olduğunu düşünmüyorum ben açıkçası.
Inşallah tuo bebek gebeliği benim o yüzden insan bir kat fazlabgeriliyor

Kızlar ben hamilelik başlayalı yaklaşık 1 aydır sanki hayatla bağımı koparmış gibi hissediyorum. Ruhsuz, hissiz, yüzü gülmeyen, hep rahatsız bir durumdayım. 2 kızım var onlarla da yeterince ilgilenemiyorum gibi geliyor. Karnımda bi taş var sanki öyle bir ağırlık hissediyorum. Bulantilar da var ama psikolojik olarak çok bitkinim. Zaten halsizlik de var ama bu hissizlik hali çok kötü etkiliyor beni hicbirsey mutlu etmiyor zevk alamıyorum. Benim gibi olan var mı sanki hiç geçmeyecek gibi bir duygu yaşıyorum şu an.

Ben doğru örnek olmayabilirim. Yaşım 36. 2018 Temmuzda 6 haftalık düşüğüm var. Ardından adet görmeden hamile kaldım ama sağlık problemi vardı ve gebelik sonlandırma Ocak 2019 yılında oldu. Sonra erken menopoz başlangıcı teşhisi kondu. Mart 2020de destek tedavi ile gebe kaldım ama dış gebelik oldu. Mart 2021 ise yeniden doğal yolla kaldım inşallah bu sefer sağlıkla kucağıma almak nasip olur. :dua:
🙏İnşallah

Kızlar ben hamilelik başlayalı yaklaşık 1 aydır sanki hayatla bağımı koparmış gibi hissediyorum. Ruhsuz, hissiz, yüzü gülmeyen, hep rahatsız bir durumdayım. 2 kızım var onlarla da yeterince ilgilenemiyorum gibi geliyor. Karnımda bi taş var sanki öyle bir ağırlık hissediyorum. Bulantilar da var ama psikolojik olarak çok bitkinim. Zaten halsizlik de var ama bu hissizlik hali çok kötü etkiliyor beni hicbirsey mutlu etmiyor zevk alamıyorum. Benim gibi olan var mı sanki hiç geçmeyecek gibi bir duygu yaşıyorum şu an.
Bende aynı haldeyim gevelıgımı ogrendıgım ılk günden berı geçmiyor çok korkuyorum

Cinsiyeti öğrenmeye gittiğimi sanarken bebeğimin karın boşluğunun açık olduğunu karaciğerinin dışarıda olduğunu öğrendim.Yarın tekrar kontrol yapılıp yüksek ihtimalle kürtaj yapılacak.Beni de tablodan çıkarabilirsiniz😓😢
allah yardımcınız olsun çok geçmiş olsun

Deneyimli anneler, bebeğin ilk hareketleri neye benziyor? Bende pıt pıt bişeyler atıyor ama emin olamıyorum ilk olduğu için. Bir de dün gece ilk kez uykudan uyandım sol tarafımda balık gibi bir şey kaydı sanki. Umarım bebişi hissediyorumdur 🥰
Tam hissettiğin erken hissetmişsin ilk gebelikse ikisi ise bu zamanlar az da olsa hissediliyor dinlenme modundayken özellikle 😍

Günaydın kızlaar :KK200::anneadayı:
Bugün aklıma bi soru takıldı, ben 11. haftamdayken doktorum artık gerek yok folik asite dedi bıraktırdı d vitamini ve demir hapı başladı 2-3 haftadır kullanıyorum.
ama kimisi hala devam ediyormuş folik asit kullanmaya siz bıraktınız mı ?

Bugün aklıma bi soru takıldı, ben 11. haftamdayken doktorum artık gerek yok folik asite dedi bıraktırdı d vitamini ve demir hapı başladı 2-3 haftadır kullanıyorum.
Doktorum bana zaten folik asidin belirli bir haftaya kadar yararı olduğunu sonrasında başka vitaminlere ihtiyaç duyulduğunu söylemişti, şey gibi mesela omurga gelişimine katkıda bulunuyor folik asit fakat geliştikten sonra zaten bebek artık başka vitaminlere ihtiyaç duyuyor bana da 10.haftada paket bitince bırakırsın yeterli demişti bende bıraktım şimdi magnezyum balık yağı vs veriyor

Ben de 3. Ayım dolunca bıraktım
Yaklaşık 12. Hafta civarı
Multivitamin kullanıyordum onun içinde vardı folik asit
Beslenmede sorun yoksa gerek yok demişti bana da

Şimdi demir hapı kullanıyorum sadece
D vitaminini en baştan beri kullanıyorum zaten

X