2021 Aralık Anneleri

Merhaba kızlar Rabbim hepimize sağlıklı dogumlar ve bebisler versin..Benim de 12.haftam yeni tamamlandı. Doktorum ilaçları değişti ; magnezyum omega kan ilacı ve d vitamini verdi . Bu kadar ilaç olması normal mi ?

Kizlar bulantı deyince tam kesiliyor sanıyorum yine başlıyor 1 hafta hic çıkarmadan geçiyor sonra 2 gün daha şiddetli oluyor bitti sanıyorum yine aynı 2 oldu bu

Bunu yaşayan var mı öncesinde dr a gittim sorun yoktu ama kesilip başlaması neden acaba 14 oluyorum artık tamamen biter umuduyla bekliyorum bakalim
Bende öyleyim üç gün iyiysem dorduncu gün bulantim oluyor beş ay bitimine kadar normal dedi doktor 😯

Kızlar bide kaç kilo aldınız, ben 5 kg aldım şimdiden, öyle tatlı abur cubur da yemiyorum ama nasıl oldu anlamadım. 55 ile başlamıştım ilk defa 60 kg oldum hayatımda :anneadayı:
ben hiç almadım daha ama zaten kiloluyum almıyım yani mümkünse :KK70: göbek çevremi de her hafta ölçüyorum, hiç değişmedi daha aynı cm.
Kızlar bizim grupta NIFTY genetik test yaptıranlar vardı. O arkadaşlar hangi firmadan ne kadara yaptırdılar bir de süreç nasıl işledi bilgi verebilen olursa çok sevinirim 😊

Teşekkür ederim cevabınız için inşallah güzel çıkar sonucunuz. Ben ikili de yaptırdım risk çıkmadı dediler ama doktorum genetik test yapmami istiyor. Bir tane yerel firma ile genoks var benim de aklımda. Ama genoks ankarada olduğu için kam örneği nasıl veriliyor bilmiyorum. 14 hafta bitti benim de çok da geç kalmak istemiyorum. Kan sulandırıcı iğneyi bıraktım ama hap kullanıyorum suan. Onu da bırakmak gerekli mi acaba ? Siz kaç haftalikken örmek verdiniz?
biz de yaptıranlardanız, biz genoks firması aracılığı ile yaptırdık, ben direkt genoks firmasını aradım onlar bulunduğum şehirdeki temsilciye yönlendirdiler. 2500 liraya yaptırdık, bizim kanımız da yurtdışına gidiyormuş, o şekilde söylediler. 12+4 iken yaptırmış olduk biz. kan örneği de şu şekilde oldu, bize kargoyla kit gönderdiler, burda anlaşmalı bir hemşireleri varmış, oraya gittik kanı aldı, kutuladı sonra biz o kutuyu ankaradaki merkezlerine kargo ile gönderdik, onlar da yurtdışına gönderecekti. 15 gün dolmadan sonucumuz da geldi.
Evet genoksla ilgili olumsuz yorumları ben de okudum genelde testte söyledikleri süreyi aşmaları yönündeydi. İzmir'de sanırım İzmir genetik firması varmış 3500 civarı yurtdışına gönderiyorlarmış ancak çok hızlı şekilde yanıt almışlar. Bilmiyorum detaylı ismini gördüm sadece. Firmaların merkezini arayıp oradaki yetkili hemşire ile görüşürseniz iletişime göre de karar verirsiniz. Yabancı olana baktım şimdi natera firmasından panorama testi diye geçiyor.
bizim 15 gün dolmadan sonucumuz geldi genoks firmasından, süreyle ilgili ya da başka bir şeyle ilgili sorun yaşamadık hiç.

ben hiç almadım daha ama zaten kiloluyum almıyım yani mümkünse :KK70: göbek çevremi de her hafta ölçüyorum, hiç değişmedi daha aynı cm.
biz de yaptıranlardanız, biz genoks firması aracılığı ile yaptırdık, ben direkt genoks firmasını aradım onlar bulunduğum şehirdeki temsilciye yönlendirdiler. 2500 liraya yaptırdık, bizim kanımız da yurtdışına gidiyormuş, o şekilde söylediler. 12+4 iken yaptırmış olduk biz. kan örneği de şu şekilde oldu, bize kargoyla kit gönderdiler, burda anlaşmalı bir hemşireleri varmış, oraya gittik kanı aldı, kutuladı sonra biz o kutuyu ankaradaki merkezlerine kargo ile gönderdik, onlar da yurtdışına gönderecekti. 15 gün dolmadan sonucumuz da geldi.
bizim 15 gün dolmadan sonucumuz geldi genoks firmasından, süreyle ilgili ya da başka bir şeyle ilgili sorun yaşamadık hiç.
Çok iyi çok sevindim. Sonucunuz da iyi çıkmıştır umarım. Dün gönderildi bugün mesaj geldi kan elimize ulaştı diye. Biz göndermedik dediğiniz gibi şehirdeki yetkili hemşire kanı aldı ve gönderdi. Ben de burası yurtdışına gönderme yetkisi ruhsatı olan bir yermiş ve öyle yapıyormuş gibi anladım. Öyle bir şeyler yazıyordu broşürde. Benim dünden sonra kan acaba karışır mı diye kaygım oldu başkasıyla. Çok güvenli gelmedi başka birinin daha kanı olduğunu söylemişti hemşire. O an barkod falan yapıştırdığını hatırlamıyorum. Ama herhalde böyle bir hata yapmazlar diye düşündüm. O kadar profesyonel iş yapıyorlar ama yine de bir hastane ve barkod sistemi gibi olmayınca tedirgin oldum. Bir de sizden de tek tüp mü kan aldılar? Keşke iki tüp alsalar tek seferde bazen yetersiz numune falan oluyormuş bir de yedekli daha güvenli olurdu kimlik açısından da 🙄 kendim aşırı temkinli olduğum için bunda da sonradan böyle kırk tilki dolaştı aklımda. Ama sizin deneyiminiz oldukça olumlu geçmiş anladığım kadarıyla. Okuyunca rahatladım yeniden.

kordon kanı için ne düşünüyorsunuz? saklatmayı düşünüyor musunuz?
İlk başlarda araştırmıştım. Saklanan kan olası bir hastalıkta yeterli gelmiyormuş, kullanılma oranı çok düşükmüş, sadece 10 yıl saklanabiliyormuş, Elika diye uygulama var yanlış hatırlamıyorsam orada blog şeklinde yazılmıştı. Sonuç olarak yapmama kararı verdim.
Ben resmen baş ağrısından hayatımı devam ettiremiyorum 😭😭😭
Yaa kendime nazar değdireceğim diye çok korkuyorum :KK53: benim normalde migrenim var ayda 3-4 mutlaka şiddetli ağrı , istifra ve hastanede iğne/serum şeklinde olurdum ama gebe kaldığım zamanlar hormonlardan mıdır nedir bilmiyorum baş ağrısı yaşamıyorum :dua: Allah yardımcın olsun çok zor inşallah geçer. :dua:

Çok iyi çok sevindim. Sonucunuz da iyi çıkmıştır umarım. Dün gönderildi bugün mesaj geldi kan elimize ulaştı diye. Biz göndermedik dediğiniz gibi şehirdeki yetkili hemşire kanı aldı ve gönderdi. Ben de burası yurtdışına gönderme yetkisi ruhsatı olan bir yermiş ve öyle yapıyormuş gibi anladım. Öyle bir şeyler yazıyordu broşürde. Benim dünden sonra kan acaba karışır mı diye kaygım oldu başkasıyla. Çok güvenli gelmedi başka birinin daha kanı olduğunu söylemişti hemşire. O an barkod falan yapıştırdığını hatırlamıyorum. Ama herhalde böyle bir hata yapmazlar diye düşündüm. O kadar profesyonel iş yapıyorlar ama yine de bir hastane ve barkod sistemi gibi olmayınca tedirgin oldum. Bir de sizden de tek tüp mü kan aldılar? Keşke iki tüp alsalar tek seferde bazen yetersiz numune falan oluyormuş bir de yedekli daha güvenli olurdu kimlik açısından da 🙄 kendim aşırı temkinli olduğum için bunda da sonradan böyle kırk tilki dolaştı aklımda. Ama sizin deneyiminiz oldukça olumlu geçmiş anladığım kadarıyla. Okuyunca rahatladım yeniden.
bir tüp kan aldılar evet, ama biz bir form doldurduk, işte kimlik bilgileri adres telefon gebelik ile ilgili bilgiler vs, o formu da kanı tüpünü koydukları kutunun içine koyarak kapattılar kutuyu, gönderimi de ben kendim yaptığım için karışma gibi bir durum olacağını hiç düşünmüyorum açıkçası. gönderdiğimin ertesi günü bana da mesaj geldi, numuneniz elimize ulaşmıştır diye. sonucumuzda da hiçbir sorun çıkmadı çok şükür. sadece cinsiyet bilgisini vermiyorlarmış, sağlık bakanlığının bilmem kaç sayılı genelgesi gereği yasakmış. yukarda bi arkadaş başka firmadan cinsiyet bilgisini de aldığını yazmıştı sanırım.

bir tüp kan aldılar evet, ama biz bir form doldurduk, işte kimlik bilgileri adres telefon gebelik ile ilgili bilgiler vs, o formu da kanı tüpünü koydukları kutunun içine koyarak kapattılar kutuyu, gönderimi de ben kendim yaptığım için karışma gibi bir durum olacağını hiç düşünmüyorum açıkçası. gönderdiğimin ertesi günü bana da mesaj geldi, numuneniz elimize ulaşmıştır diye. sonucumuzda da hiçbir sorun çıkmadı çok şükür. sadece cinsiyet bilgisini vermiyorlarmış, sağlık bakanlığının bilmem kaç sayılı genelgesi gereği yasakmış. yukarda bi arkadaş başka firmadan cinsiyet bilgisini de aldığını yazmıştı sanırım.
O formu biz de doldurup imzaladık, genoks yazılı çanta gibi bir şeye koydu hepsini hemşire. Bence de böyle bir hata yapmaz özenlidir diye düşünüyorum gayet ilgiliydi. O benim kendi kuruntum oldu yok yere. Sonucun güzel çıkmssı sürecin en güzel kısmı çok şükür. Çok sevindim bizim de iyi çıkar inşallah. Cinsiyeti ben de sordum söyleyemiyoruz ama doktorunuza iletebiliyoruz o söyleyebilir dedi. O aralar zaten kontrolüm olacak doktorum ultrasonda da söyler ben önceden öğrenemeyeceğim yani. Sağlık olsun gerisi önemli değil 😊

X