2021 Aralık Anneleri

Bende yaptırdım yaş riskim çıktı doktorum üç tane test broşürü verdi. üçünü de ara indirim iste adımı vererek dedi. Aradım ve neler yapıldığı hakkında bilgi aldım. en kafama yatan en pahalı olanı yurtdışında (kanada) yapılanıydı. panorama testin adı. 3700 den 3250 ye düşürdüm. Hala sonuç bekliyorum haftaya Çarşamba günü gelmiş olacak inş. Bu testi tercih etmemin bir nedeni de diğer testler de anne kanıyla birlikte bebek dna sına bakılıyordu. bu testte sadece bebeğin dna sı süzülüp ona bakılıyor. Ama hepsi ayrıntılı bütün kromozomlarına bakıyor canım. Diğer iki test te 3000 tl ydi
Bana söylenilen de anne kanından bebeğin dna sinin ayristirilmasi ile yapılıyor şeklindeydi ama hepsinde öyle değil demek ki. fiyatlar da ortalama 3000 civarı o zaman. insallah sonucunuz temiz gelir 🙏

Benim bulantılarım 6 haftalıkken baaladi 13. Haftada bayağı azaldı. hala bile ara ara oluyor ama. Hatta bu azalma döneminde acaba bir skntimi var neden bulantılarım olmuyor diye üzülüyordum. Bulantılarım olunca seviniyordum😃😃
Eğer kilon çok değilse 2 2.5 kilo bence normal ama dikkatli gitmekte her zaman fayda vardır. Son aylarda çok fazla kilo alındığını duydum.
benim ikinci hamileliğim ikisi de böyle doktor şanslı gebelerdensin der hep:) evet dikkat etmeye başlayacağım artık.

Bebeğin plasentası denen şey bebeğin eşiyse benimki de aşağıda
Doktor yüzde 90 95 yukarı çıkıyor ilerleyen aylarda dedi
Sadece kendini yorma fazla dedi
O yüzden ben içimi rahat tutuyorum

Ben 3.5 kilo aldım
Ama bi haftadır miden bulanıyor, başım ağrıyor filan
Yine iştahım kesildi 🙄
Doktorun yat falan dedimi cogu kisi surekli yatmis brlli bi haftaya kadar bana sadece iliski yasak dedi..

Doktorun yat falan dedimi cogu kisi surekli yatmis brlli bi haftaya kadar bana sadece iliski yasak dedi..
Bana kendini çok yorma dedi
Zaten kendi kendine çoğu çıkıyor dediği için çok sorun etmedim ben

Evde olduğum zamanlar dinleniyorum
İş için dışarı çıkıyorum

Bende dün kontroldeydim. Cinsiyet için büyük ihtimal erkek dedi. 🙈 Bizim ki yine yüzüstü yatıyordu 😅 Bu çocuğun derdi ne anlamadım 😅 yüzüstü yatınca cinsiyet tahminine çok bel bağlamadım bakalım iki hafta sonra tekrar gideceğim ne diyecek doktorumuz 😍

Kanım düşük
Vitaminler her ay bakılıyor da
Kan için demir verdi ama ne durumda temmuzda öğreneceğim 🙄
Demir eksikliği yapıyordur belki de decavit vermedi mi ,bide aile hekimine bildirim yapmaya gittim ben d vitamini verdi hemşire hamilelik boyunca ve doğumdan sonra da 6 ay kullanicakmisim şuan decavit kullandığımdan günde 4 damla

X