2021 Aralık Anneleri

Arkadaşlar benim bebeğim hiçbir şey yemiyor asla ağzını açmıyor zaten 9. Ayda ancak ek gıdaya geçebilmiştik hiçbir zaman kendisi ağzını açmadı istekli olmadı hep oyunlarla oyalayarak verdik. Sonra ben bulamaç tarzı şeyler yaptım belki yer diye 1 ay çok güzel beslendi bu şekilde sonra yine eski haline döndü hiç kilo almıyor pütürlü zaten asla yemiyor şimdi çorbaları bile reddetmeye başladı psikolojim bozuldu ben mi beceremiyorum seveceği şeyleri bulamıyorum diye çok üzülüyorum nolur bana yardım edin neler verebilirim bebekler neyi sever yardım eden akıl verenim yok sizler neler veriyorsunuz bebeklerinize nasıl tarifler hazırlıyorsunuz cevaplarınızı bekliyorum annelik çok zormuş Allah hepimize yardım etsin

Arkadaşlar benim bebeğim hiçbir şey yemiyor asla ağzını açmıyor zaten 9. Ayda ancak ek gıdaya geçebilmiştik hiçbir zaman kendisi ağzını açmadı istekli olmadı hep oyunlarla oyalayarak verdik. Sonra ben bulamaç tarzı şeyler yaptım belki yer diye 1 ay çok güzel beslendi bu şekilde sonra yine eski haline döndü hiç kilo almıyor pütürlü zaten asla yemiyor şimdi çorbaları bile reddetmeye başladı psikolojim bozuldu ben mi beceremiyorum seveceği şeyleri bulamıyorum diye çok üzülüyorum nolur bana yardım edin neler verebilirim bebekler neyi sever yardım eden akıl verenim yok sizler neler veriyorsunuz bebeklerinize nasıl tarifler hazırlıyorsunuz cevaplarınızı bekliyorum annelik çok zormuş Allah hepimize yardım etsin
Gece emiyor mu hala?

Eskisi gibi değil 2-3 kere az az emiyor daha doğrusu uyandığımda uykuya dçnmek için kullanıyor sanırım
Bana doktorun tavsiyesi gece emzirmeyi kestiğinde düzelir oldu. Bende kestim düzelmeye başladı gerçekten sonra gündüzüde düzene soktum belli zamanlar gıda diğer istediğinde meme sonrada memeyi baya kestim sabah ve akşam emiyor bazen birde gün içinde bir kere. Doktorunuz kesebilirsin derse kesin gece beslenmeyi diş dönemi vs değilse. Sonra yavaş yavaş alışıyor ben normal yemeklerimizden veriyorum meyve falan. Yemediği şeyler var tabi ama genel olarak yiyor ama memeye düşkün olduğu dönemde bende yediremiyordum.

Bazen seveceğini dusunmedigim birşeyi sevebiliyor mesela avokado yumuşayınca verebilirsiniz belki hem iyi yağlardan oluşan doyurucu bir besin .onun dışında klasik veriyoruz bir gün yediğini ertesi gün yemeyebiliyor.yerken oyuncak kitap ve ya müzik kutusu ile oyaliyoruz sofrada kişi sayısı çok olursa daha güzel yiyor.hicbirsey yemediği gün yoğurt ve ya tarhana veriyorum diş sıkıntısı oluyor

Birde hiç kilo almıyor diye sağlık ocağında ebe mi diyor sizin gözünüzde mi öyle ayda kaç gram alıyor M -mathilda-
Bizim sağlık ocağı çok ilgisiz hiç aylık kontrollere çağırmıyorlar biz evde tartıyoruz ara ara en son 9 aylıkken kilo almıştı çok üzülüyorum kendi yemeklerinizden mesela neler veriyorsunuz bir gününüz nasıl geçiyor anlatabilir misiniz örnek menülerle

Bizim sağlık ocağı çok ilgisiz hiç aylık kontrollere çağırmıyorlar biz evde tartıyoruz ara ara en son 9 aylıkken kilo almıştı çok üzülüyorum kendi yemeklerinizden mesela neler veriyorsunuz bir gününüz nasıl geçiyor anlatabilir misiniz örnek menülerle
Benim oğlum da azı dışı çıkarmaya çalışıyor o yüzden yediği şeyleri yememeye basladi.Ama sabah kahvaltıda yumurta veriyorum çok pişmiş olunca yemiyor kayısı kıvamında yanında bebek bisküvisi bebek ekmeği sutle ıslatıyorum içine çeyrek avokado 1 tatlı kaşığı labne 1 tatlı kaşığı hurma özü yada pekmez koyuyorum.Oglen çorba veriyorum ikindi meyveli yoğurt akşama ne yemek yaptıysam ondan veriyorum.Aksam yemeğini iyi yemedi ise yatmadan önce kaşık maması veriyorum.Kilo almasını istiyorsan muz ve avokado ver mutlaka bide bebek ırmaği suda pişir içine muz elma rendele 1 çay kaşığı bal yada pekmez bayılarak yer.😊

9 aylıktan sonra hiç almadı mı sıfır mı yani az alıyorlar zaten bende ebeye bu cocuk yiyor nereye gidiyor dedim bu kadar alır artık dedi ayda 150 gr diyebilirim.
Kahvaltılık çok yemiyor sebze tostu yapıyorum bazen çorba içiyor bazen omlet bazen pancake.
Öğlen meyve veriyorum elma muz ne olursa evde
3 gibi birgün öncesinin yemeğinden veriyorum makarna sebze yemeği ne varsa artık veya kek falan.
Akşamda yine biz ne yersek ondan pilav makarna bulgur sebze yemekleri pırasa ıspanak hariç yiyor patates yemeği dolma sarma çorbalar. tavuk ve et yemeyi pek sevmiyor bu şekilde yani. Bazen 3 kaşık alıp istemiyor su veriyorum sonra devam ediyor yemeye veya çatal kaşıkla istemeyeceği tutuyor elimle veriyorum bazen kendi önüne koyulunca yiyor bazen çatala batırıyorum kendisi tutup ağzına götürünce yiyor hep bir deneme yapıyorum yani hangisi tutarsa. Bazen benden yemiyor ama babası verince yiyor bunu doktorda demişti annesinden yemez bazı bebekler başkası denesin demişti. Aklıma gelen çoğu şey bunlar ama emme olayı çok etkiliyor. Birde bizim kullandığımız bir alerji damlası vardı çenesinde alerjik yara cıkıyordu bazı besinlerde o çokk şiddetli iştahını açıyordu ve uyku yapıyordu oda yeme olayını etkiledi durmadan birşeyler yiyordu yetmiyordu üstüne emmek istiyordu buna rağmen söylüyorum 160 gr aldı. Kestim sonra ilacı alerjisi azaldığı İçin. Sonra normal yemeye başladı.

2-3 haftadır oğlum da yemiyordu. Ne zaman böyle hastalık diş muhabbeti olursa bırakıyor. Geçen dişi patlamış dün başladı biraz biraz yemeye. Artık ben biraz saldım bizim yemeklerimizden vermeye başladım. Kafasına göre takılıyor bazen yiyor ama çoğunlukla yemiyor

Bebeğiniz kaç kilo ki? Bebeklerin gelişimleri farklı olabiliyor üzülmeyin. Benimki daha anca 8 kilo. Yemek yemeyi değilde daha çok emmeyi seviyor, az ek gıda tüketiyor.

Bebeğiniz kaç kilo ki? Bebeklerin gelişimleri farklı olabiliyor üzülmeyin. Benimki daha anca 8 kilo. Yemek yemeyi değilde daha çok emmeyi seviyor, az ek gıda tüketiyor.
Benim bebeğim de bugün 8.5 kilo geldi. Ek gıdayı da çok yemiyor, emmeyi de çok sevmiyor. Meyveye hayır demiyor sadece ama sadece meyve ile olmaz tabi.

X