2021 Aralık Anneleri

Evet çok şükür cıktı mı cıkıyo mu derken iki tane birden geldi 🥰 şimdi sıra hangi dişlerde oluyo genelde üst mü alttan mı devam ediyo😊
Üst ama onlar bi çıksın memişi bi dişlesin seni ısırsın sonra çıkıcak 😂😂😂😂

Kızlar ilikli kemik suyu yapan var mı aranızda ? Nasıl yapılıyor ne kadar pişirmek gerekitor
Yapmadım ama yapmak için araştırdım bende yapcam inşallah düdüklü de yapmamak gerekiyormuş. Kısık ateşte 10 saat pişirerek yapan vardı öyle sanırım istersen içine soğan patates sebze koyarakta içeriğini arttırabilirmişiz.

Yapmadım ama yapmak için araştırdım bende yapcam inşallah düdüklü de yapmamak gerekiyormuş. Kısık ateşte 10 saat pişirerek yapan vardı öyle sanırım istersen içine soğan patates sebze koyarakta içeriğini arttırabilirmişiz.
Soğanı sebzeyi çorbayı yaparken koyuyoruz zaten bana sadece ilik suyu yapmak daha mantıklı geliyo 🤔 o zaman en az 10 saat kaynatıp ılıyınca buz poşetlerine koyup buzluğa atcaz

Soğanı sebzeyi çorbayı yaparken koyuyoruz zaten bana sadece ilik suyu yapmak daha mantıklı geliyo 🤔 o zaman en az 10 saat kaynatıp ılıyınca buz poşetlerine koyup buzluğa atcaz
Ne bilim bende anlamadım ne gerek olduğunu ama🙄 daha iyi bilen biri varsa yazsın tam fikir olsun banada 24 saat kaynatanda varda ocak açıkken ben uyuyamam😑

Ne bilim bende anlamadım ne gerek olduğunu ama🙄 daha iyi bilen biri varsa yazsın tam fikir olsun banada 24 saat kaynatanda varda ocak açıkken ben uyuyamam😑
Yok valla 24 saat ben de yapamam 😒 kayınvalidem düdüklüye koy 2 saatte olur dedi ama düdüklüde vitamini suya geçmez diye önermiyolar herhalde

Benim oğluşum buharda pişen sebzeleri sevmiyormuş meğerse kızlar.
Bugün soğan sarımsak tatlı patates kabak havuç ve az zeytinyağını pişirdim. İçine bi küp et suyu attım. Resmen yalana yalana yedi, yanına da yoğurt oh mis.

İlla buharda pişirmek şart mı yahu böyle ne güzel yedi işte bebe👀

Bugün soğan sarımsak tatlı patates kabak havuç ve az zeytinyağını pişirdim. İçine bi küp et suyu attım. Resmen yalana yalana yedi, yanına da yoğurt oh mis.

Eğrisini doğrusunu bilemicem ama ben neyi nasıl severse öyle vercem zararsız risksiz olduğu sürece. Buharda pişmeyle suda pişme arasındada çok fark olcağını sanmıyorum pütürlü olsun önemli olan o. Az suda pişip koyu kıvamlı olsun. Cocuk sevmiyosa illede al buhardan sebze ye demek bana uymadı nede olsa ilerdede normal yemek yicek ona alışsın bari. 🙄

Benim oğlum da doğduğunda çok killiydi sirti omuzları kulakları falan acayip killiydi tüylü bamya diye seviyodum şimdi 7 yaşında hala killi 😀 gecen diyo ki anne bıyıklarım grilesmeye başlamış ben heralde 10 yaşında falan tras olucam 🤭
Benim oğlumda tüylü 5 yaşında kol bacak sırt hep tüy. Şort giymek istemiyor. Sizin oğlunuz takarmıydı tüyleri

Şart değil nasıl yiyorsa öyle 😁
Buhar tabi besin değerini koruyor diğer türlü suya geçiyor ama şimdilik önemli olan bebişi tatlara alıştırmak
Bizimki de o şekilde yemiyordu suda pişirip blenderla eziyordum çorba gibi öyle yemeye başladı
Şimdi buharda pişirip çatalla veriyorum yiyor 😬

X