2021 Aralık Anneleri

Daha başlamadı inşallah uzun süre sonra başlar
Çok kötüyse calpol ver rahatlatıyor biz öyle geçirdik süreci
Çok asabi şekilde Birseyleri ısırmaya çalışıyor kafası boncuk boncuk ter oluyor tetagil toz var ondan veriyorum bir iki de calpol verdim ama ateşi yok diye devam etmedim bundan sonra vereyim yine

Çok asabi şekilde Birseyleri ısırmaya çalışıyor kafası boncuk boncuk ter oluyor tetagil toz var ondan veriyorum bir iki de calpol verdim ama ateşi yok diye devam etmedim bundan sonra vereyim yine
Bana dr bile dedi çıkarana kadar ver diye anca rahatlıyordu ver cnm rahatlasın

Arkadaşlar kıyma vermeye 8. Ayda mi baslaniyodu ben bugün az bişey kıyma tattirdim ağzını sapirdatiyodu biz yemek yerken kıyamadım bir ballandira ballandira yiyor ki maymun daha fazla vermek istedim ama sorun olur diye vermedim

Kızlar yarın oturmaya gideceğim anamgille😀😀 saat 2 bucuk gibi de ek gıda veriyorum eymene yarın içinde havuç patates kabak pirnç karışımı planlamıştım gideceğim yol 1 saat kadar şu e bebekteki baby plus termoslardan almıştım ona koysam ve termos çantaya ne kadar dayanır
Ben termos kullanmadım hiç ama şöyle yapıyorum, yemeğini yap sıcakken küçük kavanoza koyup ağzını sıkıca kapat ters çevir, gittiğin yerde açıp ısıtıp verebilirsin

Benim oğlanında çenesinin sağında hep bir kızarıklık oluyor geçiyo aynı yerde yine çıkıyor alerji desem başka yerde yok hep orda çıkıyor kaşımtıda yapıyo suratını omzuma yatağa sürterek kaşıyor neden çözemedim bi.

Çok haklısın kafam allak bullak çok üzülüyorum 😔 kredi borcumuz var dahası lojmana dışardan insan sokmak güç lojman içinde de kimse kimseye gitmez inşallah oğlum için en doğru kararı veririm Allah ım hepsini korusun
Hadi inşallah inşallah mahfoldu yavrum sizin üstler başlamışmıydı
Aynen öyle canım.Insallah hakkında hayırlısı olsun.😊

Gün özeti geçiyorum arkidişler 🤣
7 saatlik yol oldu bize 9buçuk saat 😂
Uzun molalar verdik bebiş rahatlasın diye
4 buçuk saatini falan uyuyarak gitti arabada uyanık geçirdiği süre 2 buçuk saat falan ama hiiiç kolay değildi o kısım😬
Çocuk sıkıldı haklı olarak o ara da mola verecek bir benzinci bile olmadı uzun bir süre kriz çıktı ben demiştim 4 saate İzmire gidelim diye dinlenmiyorumm😂
Ama uykuları güzel denk geldiği için iyi atlattık bence dönüşte bu durumu riske atmayıp yarı yolda konaklamalı dönebiliriz 😁
Ve bilir misiniz bende yerini yadırgama hastalığı var keşke evde olsaydım ama yarın geçer 🤣🤣🤣

Eveeet bugun ilk ek gida gunuydu bebitomun😿
Daha once de soyledigim gibi direkt bodoslama blw ile basladim👀
Sarisi ve beyazi karisik cirpilmis az zeytinyaginda pisirilmis omleti uzun seritler halinde keserek bebitomun onune koydum.
Once dokundu, vicik vicik parmakladi ve tutamadi😂 sonra ben uzun seritleri havada salladim ve oyun sanip tutmaya calisti, tuttugu anda biraktim ve show basladi🥳
Agzina goturdu, ufacik kopardi ve daha once ogrenmis gibi cigneme hareketi yapti. Tadini aldiktan sonra agzindan cikardi. Bikac kez bunu tekrarladi ve sonraki parcalarda minik de olsa yuttu.🙏🏼🙏🏼Yuttuktan sonra resmen gururla sactigi gulucuklere kalbim eridi😇😇
Bu saat oldu herhangi alerjik reaksiyon gormedik, yarin da butun yumurtayi haslayip vermeyi planliyorum bakalim kahramanimiz bunu nasil karsilayacak👀👀

Sarisi ve beyazi karisik cirpilmis az zeytinyaginda pisirilmis omleti uzun seritler halinde keserek bebitomun onune koydum.
Once dokundu, vicik vicik parmakladi ve tutamadi😂 sonra ben uzun seritleri havada salladim ve oyun sanip tutmaya calisti, tuttugu anda biraktim ve show basladi🥳
Agzina goturdu, ufacik kopardi ve daha once ogrenmis gibi cigneme hareketi yapti. Tadini aldiktan sonra agzindan cikardi. Bikac kez bunu tekrarladi ve sonraki parcalarda minik de olsa yuttu.🙏🏼🙏🏼Yuttuktan sonra resmen gururla sactigi gulucuklere kalbim eridi😇😇
Bu saat oldu herhangi alerjik reaksiyon gormedik, yarin da butun yumurtayi haslayip vermeyi planliyorum bakalim kahramanimiz bunu nasil karsilayacak👀👀
Ohh maşallah yesin kuzucuk, yumurta beyazı bir yasa kadar verilmiyordu sanki 🤔acaba benmi yanlış hatırlıyorum

Ohh maşallah yesin kuzucuk, yumurta beyazı bir yasa kadar verilmiyordu sanki 🤔acaba benmi yanlış hatırlıyorum
O cok eskilerde kalan bir bilgiymis ve malesef bircok doktor hala bunu surduruyor. Yapilan son arastirmalara gore ikisi bir verilebilirmis, bununla ilgili yayimlanan makaleler okudum ve icim rahat bi sekilde verdim😇cok sukur bisey de olmadi🙏🏼🧿

Ya çok tatlı maşallahh🥰🥰 bende 6 ayı tamamladıktan sonra blw deneyeceğim şimdi korkuyorumn😒

Arkadaşlar merhaba. Birşey sormak istiyordum. İşe başlayan oldu mu aranızda acaba. Benim doğum iznim bitmedi ama bebeğimi bırakma fikri tüylerimi diken diken ediyor daha şimdiden. Birde eşim KV min bakacağına şartlamış. Ben asla istemiyorum. Bakıcı tutmak istiyorum ama bir yandan da ne de olsa babannesi kızımı seviyor. Bakıcıya göre içim daha rahat edebilir gibi. Tabii kızım açısından. Ama sonuçta bebeğim sabahtan akşama onlarda olursa, onu daha çok sevebilir. Ve bağlanabilir. Bu beni çok üzüyor. Kendisini pek sevmem. Sevmek için uğraştım ama malesef anlaşamadık. Off çok zor. Sormak istediğim bu düşüncelerim değişebilir mi. Şu an işten ayrılmayı düşünüyorum (özel sektör) işe başlayıpta pişman olan var mı ? Yoksa iyiki işimi bırakmadım mı diyorsunuz ? Çalışırsam bile sadece kızımın geleceği için daha iyi imkanlara sahip olsun diye, ama o zamanda annesinden mahrum kalacak.

Arkadaşlar merhaba. Birşey sormak istiyordum. İşe başlayan oldu mu aranızda acaba. Benim doğum iznim bitmedi ama bebeğimi bırakma fikri tüylerimi diken diken ediyor daha şimdiden. Birde eşim KV min bakacağına şartlamış. Ben asla istemiyorum. Bakıcı tutmak istiyorum ama bir yandan da ne de olsa babannesi kızımı seviyor. Bakıcıya göre içim daha rahat edebilir gibi. Tabii kızım açısından. Ama sonuçta bebeğim sabahtan akşama onlarda olursa, onu daha çok sevebilir. Ve bağlanabilir. Bu beni çok üzüyor. Kendisini pek sevmem. Sevmek için uğraştım ama malesef anlaşamadık. Off çok zor. Sormak istediğim bu düşüncelerim değişebilir mi. Şu an işten ayrılmayı düşünüyorum (özel sektör) işe başlayıpta pişman olan var mı ? Yoksa iyiki işimi bırakmadım mı diyorsunuz ? Çalışırsam bile sadece kızımın geleceği için daha iyi imkanlara sahip olsun diye, ama o zamanda annesinden mahrum kalacak.
Maddi durum iyiyse iki yaşına kadar ücretsiz izin alıp daha sonrasında kreşe vermek daha mantıklı bence. Hem sosyalleşir hem kaliteli zaman gecirir. Herkesinki aynı değildir muhakkak ama ben bir bebeğin babaanneyle kaliteli zaman geçireceğine pek inanmıyorum.

Gün özeti geçiyorum arkidişler 🤣
7 saatlik yol oldu bize 9buçuk saat 😂
Uzun molalar verdik bebiş rahatlasın diye
4 buçuk saatini falan uyuyarak gitti arabada uyanık geçirdiği süre 2 buçuk saat falan ama hiiiç kolay değildi o kısım😬
Çocuk sıkıldı haklı olarak o ara da mola verecek bir benzinci bile olmadı uzun bir süre kriz çıktı ben demiştim 4 saate İzmire gidelim diye dinlenmiyorumm😂
Ama uykuları güzel denk geldiği için iyi atlattık bence dönüşte bu durumu riske atmayıp yarı yolda konaklamalı dönebiliriz 😁
Ve bilir misiniz bende yerini yadırgama hastalığı var keşke evde olsaydım ama yarın geçer 🤣🤣🤣
Ya denizli civarına geldiğin zaman zaten yolda hep tanınmadık benzinlikler oluyo muğlaya kadar biz her sene o tarafa gidince benzinlik bulma bizi de zorluyodu 😂 bizim aileler şehir dışında sık sık seyahat ediyoruz uyumadığı zaman arkada yuvarlanıp duruyoruz resmen oyalansın diye şimdi birde hareketkendiler iyice zor hele birde sıcak faktörü eklenince çile olmuştur😂

X