2021 Aralık Anneleri

Aslında benim için emzirmek de nerdeyse aynı paraya geliyor.Kaliteli yersem günde 3 4 kez takviye kullanirsam ancak sütüm oluyor.Benim oğlan meme olmadan sakinleşmiyo o yüzden zorluyorum ama maddi olarak baya zorluyo
Çok haklısın bende öyleyim kaliteli beslenmeye çalışıyorum. Bir hurmanın, bademin kilosu kaç para olmuş. Hoşaf için kayısı alıyorsun o bile çok pahalı. 1 ay da gitmiyor aldıklarım. 700 tl yine iyi mama için. Emzirmesem yemem içmem bu kadar masraflı olmaz benim 🤣🤣 Öyle bir noktaya geldik ki her şey pahalı artık. Takviye ne kullanıyorsun?

Kızlar merhaba bnde dogum yaptım ama ikinci cocuk oldugu için yazamıyorum buralara. Kızımda ilk günden kıskanclık krizleri başladı. ayın 10 nda suni sancı ile dogum yaptım. Ama sancı degil de dogum anı cok zordu. Dogumdan hemen sonra iç dikişler ve plesanta çıkarılması için genel anestezi ile uyutuldum. Bi şekilde atlattık şükür. Ben şunu yazmak istiyorum sabırla bekleyen annelere belki ışık olur. İkili ve dörtlü testim dovn sendrom riski yüksek çıkmıştı. Çok şükür ki yavrum saglıklı. Lütfen hamilelliğinizii üzülüp sıkılıp heba etmeyin benim gibi. Rabbim ol derse oluyor. O testlerin dogruluk payının cok az oldugunu bir kez daha gördük. Darısı tüm bekleyenlere inş:)
Yasın kac cnm rıskın kactı

20220319_095442.jpg

Yine bi zihnisinir projesi :confused:
Biri şu kurdeleyi alsın elimden. :KK70:

Çok haklısın bende öyleyim kaliteli beslenmeye çalışıyorum. Bir hurmanın, bademin kilosu kaç para olmuş. Hoşaf için kayısı alıyorsun o bile çok pahalı. 1 ay da gitmiyor aldıklarım. 700 tl yine iyi mama için. Emzirmesem yemem içmem bu kadar masraflı olmaz benim 🤣🤣 Öyle bir noktaya geldik ki her şey pahalı artık. Takviye ne kullanıyorsun?
Solgarin malt hapi,humana still tea,bide lactamil çay bunların yanında oğlanın doktoru previt posetive lact isminde bi damla verdi aldim ama pek etkisi olmadı bende,bide tahin helvası incir hurma kefir tuketiyorum

Ben ilk hafta 2.600 vermiştim 2.400 ü yağdan gitmişti 74.7 ile başlamıştım suan 66.6 yım tam iki ay oldu,ama Son iki haftadır diyeti bozdum haftaya cuma kızımda gittiğim diyetisyenime başlayacağım 😀
Çok iyi vermişsin bı biraz katı veriyor
Bi ona da git bakalım nasıl olacak yazarsın 🙈

7-10 gün sürebilir dedi ama M Matmazelkedi 1 ay sürdü demişti 😳
Evet maalesef öyle sürdü. Düzeldi şimdi çok şükür ama eskisi gibi yapmıyor kakasını pütürlü olurdu hep şimdi daha mukuslu sıvıya yakın oluyor. Doktorumuz inatla normal olduğunu ek gıdaya vücudun hazırlandığını söylüyor ondan da oluyormuş. Peşini bıraktım vallahi

Bilmiyorum yazdılar mi geç gördüm , çocuk Dr kuzenim rotadan sonra ishal olma ihtimali çok yüksek dedi
Evet evet söylediler öyleymiş. Ama bizde biraz uzun sürdü. Erken doğduğu için aşılar biraz bünyesini etkiliyor sanırım. Belki denk geldi belki yine aşıdan sebep hepatit aşısının arkasına da birkaç gün ishal olmuştu oğlum

X