2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Geçmiş olsun kuzum, bi An önce toplasın inşallah yavrucak❤

Bebegin kac gunluk dediğim iki emzirme arası en fazla 3 saat olsun bir aydan küçükse büyükse de eğer hala uyanmiyorsa 4 5 saat yeterli olur
Bugun 1 aylik oldu.ama yalan yok.gunde 1 kere uyumuslugu oldu.o zaman da vicdan azabiyla basinda bekleyerek 4 saat uyuttumbazen tum gun emiyor agladikca.bende uykusuz kalmasin diye 4saate cikardim.ama kendisi uyanmiyor.hic diyebilecegim kadar az uyanmistirben sut arttirici cay iciyorum da bir yerde denk geldim bebekte uyku yapiyormus diye

Bizim dürüm farklıydı çünkü bizde besin alerjisi vardı.bunu Dr anlaması dört ay sürdü.bu ara bebeklerin %50 besin alejisi var.gaz için neler yapıyorum iki ilaç birden kullanıyorum.üstüne ara sıra acı elma yağı sürüyorum ve gaz masajı yapıyorum bebeğe ve süt ürünleri ve yumurtayı tüketiyorum.gaz asıl bebek hareketlenmeye dönmeye başladığı zaman rahat çıkartmaya başlıyorlar

Bu arada ilk kırkından sürekli emiyorduk ve bebek emzirme yastığında bende başımı koltuğa yakalayarak çok uyudum

Canım kakası nasıl yani böyle sümüksü bı yapısı var mı? Birde poposunun arası nasıl,tam makat arası diğer yerlere göre daha kırmızı mı? Sakinleşmesi ve uykuya dalması için elektrik süpürgesi,saç kurutma makinesi veya aspiratör dene bizimde her ikiside aspiratör sesini seçmişti.bazen direk mutfakta bazende telefondan açıp sakinlestiriyorum.büyük oğlumda uyku için çareyi bebek arabasında buluştuk.arabayi evin içine aldık ve onda uyutuyorduk

Kuzum bu bahsettiğim hepimizde olan şey.bence göğüslerde bebeğe göre süt yapmaya başlıyor.bence süt üretiminin yemek içmek ile alakası yok herşey sütünün nasıl olduğunu düşünürsen öyle oluyor.oğlum okuldan hastalığı getirdi.dün en son yemeği öğlen 3 yemiştim.akşam hastalık bende de başladı kusma ile ve hiç birşey yemedim içtiğim suyu bile çıkardım.gece yediğim bir elma ve bir muz oldu oda midemi rahatlatsin diye ve sabah kahvaltıyı anca 10:30 yapabildik.sütüm olmayacak nasıl doyacak derken baktım emiyor ve süt var.yani kendine inan sen yok desende bence sütün var.önceden akacak kadar olan şimdi de vardır mutlaka

Dün uyku işini ebe ile konuştum.artik iki saatte bir kaldırmana gerek yok dedi ama 4-5 saatide geçirme dedi çocuk Dr da aynı şeyi söylemişti bir aydan sonra ikinci aya kadar 4 saat bir ( gece uykusu için konuştu) ikinci aydan sonra 8 saat gece uykusu dedi.gerçi ilk oğlumda ben o 8 saati hiç görmedim

3.ayin icindeyiz o 8 saati görürmüyüz acaba

Ben de süt alerjisinden şüpheleniyorum ama emin de olamıyorum. Net bir teşhisi yok sanırım.

Baslarda ilk mamayi kuklandigimizda yapamadi,mamayi biraktim meme verdin sadece 1fitil attik duzeldi.guzelde geliyordu sutum kaka sorunu olmadi.ama 1haftayi oldu sanirim,sütüm yenilenmiyor.gunde 1 defa doluyor sanki...bizde elektrik supurge sesi aciyoruz,uykusuzluktan bayilacak haldeyse etki ediyorkirmizi gibi gelmedi normaldi yani dikkatimi cekmedi,neden ki?

Ilk gunler gelmeyince annem gelmeyecek diye cok soylendi,anne olurmus boyle gelir bekle diyordum geldi.ama bu bir anda gitti yani.stres ne kadar etkili bilmiyorum ama hayatimda degisen sey annemin yasattigi stres sanirim.herseyime laf eder suclar beni surekli.birde yamlis gelebilir size ama cocuguma kendi cocuguymus gibi davraniyor.yaninda yatiriyor banyosunu yaptiriyor emzirdikten sonra kucagimdan aliyor.sanki o bana degil de ben ona yardima gelmisim gibi.bir kac kere dedim ama dinlemiyor.ilk torunu,hevesli anliyorum.ama cocuk beni tanimayacak ya,sinirim bozuluyor.abartiyormuyum ?

Biz 1 ayi gectik yani 4 saate kadar cikabilir miymis?gece ile gunduzun farki ne?gunduz daha mi cok uyandirilmali?

Bizede doktor umuz kalça çıkıklığı var dedi ve çift bez önerdi bn hiç çift bezi çıkartmıyorum acaba bi sıkıntı olur mu ki

Bizede kıyafetini çıkartın dedi bnde izin vermedim valla buz gibiydi ikiyüz üçyüz gr eksik sayın dedim bezini bile çıkar dediler müsade etmedim valla

Kokuna alışmış canım o zaman giydiğin bi kıyafeti uyurken yanına koy bide öyle dene bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…