2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bebeğin 1 ay aşısı geldi kara kara düşünmeye başladım. Hemşire odası o kadar soğuk ki anlatamam. Topuk kanı aldırmaya gittiğimizde soymuştu kilosuna falan bakmıştı. Üşüttü bebeğim. Ondan sonra da izleme falan götürmedim. Oda soğuk camlar da sürekli açık. Şimdi de aşıdan sonra yine kilo kontrolü yapacakmış. Offf offf nasıl engel olsam bilemiyorum. Bu arada aşıyı koldan mı yapacaklar uyluktan mı?
Ya öyle saçmalık olur mu, biz evde kıyamıyoruz bebeklere üşürmü diye orda soğuk oda ne demek.. gerekirse sadece asi yaptır boy kiloya baktrma canim, yada kıyafet üzerinde tartsınlar 300 gr filan düşülür. Hasta olur hemen titriyor kuzular.. bacaktan yapılıyor 1.Ay aşısı hepatitin devamı..

Yutkundugunda anliyorum sut geldigini,zaten 3 4 gundur de sutum azaldi.sanki gunde 1 kere doluyor o da 1 emmeye bitiyor.sonraki emzirmeye bombos.nasil arttiracagim ki
Stres çok etkiliyor sütü, bol su, rezene, malt içecek, vb. tüketebilirsin, bide bebiş emdikçe hormonel olarak artıyor süt

Ya öyle saçmalık olur mu, biz evde kıyamıyoruz bebeklere üşürmü diye orda soğuk oda ne demek.. gerekirse sadece asi yaptır boy kiloya baktrma canim, yada kıyafet üzerinde tartsınlar 300 gr filan düşülür. Hasta olur hemen titriyor kuzular.. bacaktan yapılıyor 1.Ay aşısı hepatitin devamı..
Sağlık bakanlığını aradım evde aşı olma imkanı varsa gelsinler evde yapsınlar aşıyı diye. Hiç böyle bi anne olacağımı düşünmemiştim 😅😅

bizimilk usg çeken doktor herhangi bişey tak yada takma demedi sıkıntı yok dedi sonra içime sinmedi başka doktora götürdüm oda hafif kayma görmüş doktor dedi şimdi bakmayalımda bir ay bekleyelim tekrar bakarız dedi 16 şubata randevu verdiler o zamana kadar düzelebilir dedi yapmam yada yapmamam gereken bişey varmı diye ben sorunca istersen çift bez tak dedi bende ara ara çift bez takıyorum özellikle yatarken çünkü çok daralıyogün içinde takınca sen naptın takıyomsun çift bez
Surekli bez yipratmak maliyetli olacagi icin kulot bez aldim icine normal bezi slikonladim ara ara takiyorum. Ben de gece takmaya calisiorum uyurken durdin diye

Stres çok etkiliyor sütü, bol su, rezene, malt içecek, vb. tüketebilirsin, bide bebiş emdikçe hormonel olarak artıyor süt
Stres olmaz olur mu,bu konuda cok yardimcilar bana sagolsun evdekiler.mama verirken bile annen seni doyuramiyor mu kizimm diye seviyorlar....ya bebis emmiyorki,disi yok ama alt ust ceneyle sıkıstiriyor,cekmiyor yani.gelen sutu yutuyor.nasil cekmeyi ogretecegim bilmiyorum.gecen aksam beni cift tarafli emdi.uzerine 75ml mama da icti durmadi bi 50 daha icti.hala daha araniyordu.3 4 haftalik bebek ne kadar icebilir,doydugunu anlar mi

Ben,ama benim sutum yetmiyor maalesef.yetmedigi icin surekli memede duruyor😔
Bizde öyle bir durumda yok kilo alımı gayet iyi bir ayda 700 gram aldı doktor iyi diyor ama sürekli emmek istiyor uyanık kaldığında zaten artık gunduz daha az uyuyor uykuya dalınca besige koyuyorum uyaniyor ne zamana kadar böyle olacak bilmiyorum evde hiçbir iş yapamıyorum gazımızda var hele o zmaan surekli memede olmak istiyor.

Gazı olan bebek devamlı emmek ister.deneyimle sabit ilkinde öyleydi ikincisinde aynı. H Hayatsizeguzel sütünün yetmediğini nerden biliyorsun,kilo alımı nasıl
Peki ne yapıyordun surekli emziriyormuydun nasıl aralıklarla besliyordun. Benim bazen şekerim düşüyor bazen sinirlerim bozuluyor çünkü son 20 günden fazla böyleyiz ne zaman normale döner sanki hiç doydugunu bilmiyor

Benim ilk çocuk olunca yeni keşfettim daha
maltepede kudret hastanesi var çocuk doktoru muhteşem saç telinden ayak tırnağındaki batığa kadar didik muayene eder ilk çocukta oydu doktorumuz yunus emre bıkmaz kime tavsiye ettiysem allah razı olsun dedi bu ara biraz maddi sıkıntım var ama ilk fırsatta ona götürcem

Stres olmaz olur mu,bu konuda cok yardimcilar bana sagolsun evdekiler.mama verirken bile annen seni doyuramiyor mu kizimm diye seviyorlar....ya bebis emmiyorki,disi yok ama alt ust ceneyle sıkıstiriyor,cekmiyor yani.gelen sutu yutuyor.nasil cekmeyi ogretecegim bilmiyorum.gecen aksam beni cift tarafli emdi.uzerine 75ml mama da icti durmadi bi 50 daha icti.hala daha araniyordu.3 4 haftalik bebek ne kadar icebilir,doydugunu anlar mi
Bu her şeye laf edenlere uyuz oluyirum, gerçi bana edemezler ağızlarının payını veririm kim olursa👌 maşallah iyi içiyor mamayı, ortalama ne kadar içmeliler hiç bilmiyorum ben meme veriyorum sadece çünkü, bi doktor kontrolünde sor canimm

maltepede kudret hastanesi var çocuk doktoru muhteşem saç telinden ayak tırnağındaki batığa kadar didik muayene eder ilk çocukta oydu doktorumuz yunus emre bıkmaz kime tavsiye ettiysem allah razı olsun dedi bu ara biraz maddi sıkıntım var ama ilk fırsatta ona götürcem
Aklımda bulunsun kuzum teşekkür ederim

Peki ne yapıyordun surekli emziriyormuydun nasıl aralıklarla besliyordun. Benim bazen şekerim düşüyor bazen sinirlerim bozuluyor çünkü son 20 günden fazla böyleyiz ne zaman normale döner sanki hiç doydugunu bilmiyor
Çoğumuzun bebegi böyle. Ya emiyor ya uyuyor. Gündüz de çoğunlukla hiç uyumuyor.

X