2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Hanimlar günaydın, bebekllerinize uyku tulumu giydiriyor musunuz? Benimki battaniyeyi itiyor filan yüzüne gelecek diye korkuyorum uyku tulumu alcağım , bi kollu bi kolsuz olanlar var, kararsz kaldim, kullanan varsa fikir verebilir mi bana
Kollu,patikli aldım ama daha kullanmadım büyük geliyor. Kollu daha iyi olmaz mı?

Eklentiler

• Screenshot_20220111-120932_Trendyol.jpg
    Screenshot_20220111-120932_Trendyol.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 23
Kilosu normal ama doktorumuz emdikten sonra daha aranıyorsa mama ver dedi zaten aç olunca ağlamaktan harap oluyor yavrum çok da mama vermek istemiyorum ama mecbur kalıyorum malt içecek bi alayım bakalım.
Ya bende bayagi emiyor diye dusunuyorum ama surekli araniyor..ama memeyi aliyor agzinda geveliyor tam cekmiyor icine.o zaman da gelmiyor diye sinirleniyor yine agliyor..her arandiginda vermelimiyiz?doydugunu nasil anlayacagiz? Bir de bebek dogduktan sonra ne zaman gidiyoruz kontrollere.ilk hafta gittim bide 40inda kalca icin film cekilecek o zaman gelirsiniz dediler.bas kilo boy olcumu falan ne zaman yapiliyor?

Yok hastanede oyle vermediler bana da demediler😳

Ya bende bayagi emiyor diye dusunuyorum ama surekli araniyor..ama memeyi aliyor agzinda geveliyor tam cekmiyor icine.o zaman da gelmiyor diye sinirleniyor yine agliyor..her arandiginda vermelimiyiz?doydugunu nasil anlayacagiz? Bir de bebek dogduktan sonra ne zaman gidiyoruz kontrollere.ilk hafta gittim bide 40inda kalca icin film cekilecek o zaman gelirsiniz dediler.bas kilo boy olcumu falan ne zaman yapiliyor?
Serçe parmağınızı emerken siz de yandan şırıngayla verebilirsiniz. 1. Ay kontrolünde yapıldı boy, baş çevresi ölçümü. Kalça da 2.Ay.

Benim bebeğe de her şey büyük geliyor. 1. Ay muayenesinde 3265 gramdı. Sizinki de küçük doğmuştu şimdi nasıl kilo alımı?
2940 dogdu, 1. Ay kontrolunda 3800 kusurdu, 21 inde 2. Ay kontrolü var bakalım kac oldu? ortalama 1 kg alıyor ayda benimki galiba

Sizinkide ortalama 1 kg almış, 2700 den kilo vermiştir zaten, sonra tekrar doğum kilosunu ulaşmıştır, üstüne de alarak 3265 olmuştur.

Dogdugunda ne kadardi bebis ne kadar almis acaba?1.ay muayenesi nerde yapiliyor birde🙃uykusuzluktan hicbirsey anlamiyorum sanirim
Saglik ocagi 1. Ay asi yapiyir orda ölçümlerde yapılır boy kilo..
Çocuk doktorundan randevu alın her ay bitiminde kontrole gitmek gerekir ilk 1 yıl..

Bizim aşılar sağlık ocağında, aylık muayene devlette çocuk doktorunda yapılıyor

Hangi doktora gidiyorsunuz. Devlette çok sıra olmuyo mu?
Ay canim sende ankaradaydin, ben cebeci tip ta devletin özeline gidiyorum, prof dr ömer erdeve hoca var. Ona gidiyorum. Muayene ücreti uygun. Doktorlar takvimi var ordan randevu alıyorsun.. çok memnunum melek gibi hoca❣
Sen nereye gidiyorsun

Ben medical park a devam ediyorum. Orda doğum yaptığım için ilk ay ücretsizdi. Devlet kalabalık olur diye hiç düşünmemiştim. Bir bakayım iyi oldu bu teşekkür ederim.

Ben medical park a devam ediyorum. Orda doğum yaptığım için ilk ay ücretsizdi. Devlet kalabalık olur diye hiç düşünmemiştim. Bir bakayım iyi oldu bu teşekkür ederim.
Bende özele gidiyordum muayene ücreti çok yüksek ve evime uzaktı.. burası yakın filan. Ben çok memnunum hatta özel aşıları da hoca yapacak, bi şans verin

Bende özele gidiyordum muayene ücreti çok yüksek ve evime uzaktı.. burası yakın filan. Ben çok memnunum hatta özel aşıları da hoca yapacak, bi şans verin
Biz de sigorta düşündük özel olunca. Kalça ultrasonu falan nasıl olacak göz muayenesi. Bir de rahat randevu bulabiliyor musunuz? Düşünebilirim neden olmasın.

Biz de sigorta düşündük özel olunca. Kalça ultrasonu falan nasıl olacak göz muayenesi. Bir de rahat randevu bulabiliyor musunuz? Düşünebilirim neden olmasın.
Bu ayın 27 sinde kalça ultrasonumuz var mesela, hoca yönlendiriyor radyoloji randevu veriyor, göz muayenesi zamanı gelince yapılacak hoca mi yapar yine orda yönlendirir mi bilmiyorum..

randevu durumu google a "doktor takvimi prof dr ömer erdeve yaz. Hocamın sayfası çıkıyor , orda randevu al kisminda uygun tarihe alıyorsun.. tabi söyle bi durum var, 1 ay sonraya ancak sıra bulunuyor, ben bugün 3. Ay için aldim mesela..

X