2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Ben de yazayım :)
Göğüs hasaasiyeti en uç noktada 😝
Göğüs uçlarımda yağ bezeleri gibi bişiler çıktı
Halsizlik yorgunluk
Mide bulantım da çok vardı ama doktorum zencefilli b12li bi folik asit verdi çok şükür bulantı denilen bişi kalmadı
Normalde çok sevdiğim şeylerin ismini bile duymak istemiyorum (örn:kefir 🤢🤮)
Normalde yemediğim şeyleri yemeye başladım (örn:zeytin 🤤)
Deterjan ve sigara kokusuna dayanamıyorum
Ay o ne guzel bir folik asitmis oyle bulanti kesiyor 😁😁
Kesinlikle sigara kokusu tahammul edilebilir gibi degil. Sokakta birinin ictigi yerden gecince bile rahatsiz oluyorum.

11. Hafta icindeyim. Guzel kotu her koku tiksindiriyor 🤓

Ay masallah ne cok kilo almissiniz. Ben 48 kiloyla hamile kaldim biraz alabilmeyi cok istiyorum 🤗
son aylarımda diyet yapmıştım bebeğim 4 kilo doğdu erken doğmasına rağmen tabi sağlıklı ve normal değildi aldığım kilolar. doğumda 11 kilo gitmişti bebeğim 6 aylık olduğunda da doğum yapmadan önceki kiloma dönmüştüm.

Ay o ne guzel bir folik asitmis oyle bulanti kesiyor 😁😁
Kesinlikle sigara kokusu tahammul edilebilir gibi degil. Sokakta birinin ictigi yerden gecince bile rahatsiz oluyorum.
Nomesis plus diye bi folik asit doktorunuza bi danışın isterseniz. Ben doktora ağlandım hayat kalitem düştü bişi yemesem de öğürüyorum diye o da sağolsun değiştirdi folik asidi 😅😂

Nomesis plus diye bi folik asit doktorunuza bi danışın isterseniz. Ben doktora ağlandım hayat kalitem düştü bişi yemesem de öğürüyorum diye o da sağolsun değiştirdi folik asidi 😅😂
Folik asiti en fazla 2 hafta daha kullanacagim sonra kesiyormusuz. Ben degistirmem artik ama baska arkadaslara faydasi olur belki 🤗🤗

Kizlar hareketlendirelim grubu biraz 🤩
Nasil geciyor sureciniz, gebelile gelen degisiklikleriniz neler ?💁‍♀️
*Benim vucudum ozellikle kollarim ellerim cok kurudu ve dokulmeler yasiyorum
*Goguslerim hassalasti
*Karnimin altinda sanki gobegin sinirlarini belirler gibi bir cizgi olustu
*Karin icim sertlesti
*Oncesinde lazere gitmeme ragmen bikini bolgesi tuylenmem cok artti
*Koku hassasiyetim fazla bu sigarayi birakmam icin en iyi etken oldu diyebilirim
*Tiksinmem de cok. Yiyecek ve koku disinda esyalara karsi bile yasiyorum🤷‍♀️
Siz de durumlar ne ayni seyleri yasayanlar var mi?🤰🤰
Merhaba bende sürekli yorgunluk belirtileri var yattıgım yerde kalıyorum...
çok fazla kurudu vucudum normaldede kuruydu ama daha fazla oldu suratım felan felaket..
gögüslerim normale döndü...
karnım çok sert sanki 55 kilo oldugum halde 6 aylık hamile gibi karnım şişti vee çok darım...
koku hassasiyetim dolabın kapagını acarken maske takıyorum :) sigara yumuşatıcı deterjanlar mahvediyor hala çorba yogurt besleniyorum...

Ben corona geçirdiğim için koku duyum daha gelmedi, o yüzden tiksinme filan 0.

Sabah kalktıgımda mide bulantim oluyor bisey yemek istiyorum hemen. Peynir ekmek atıyorum ağzıma.

11 haftalık olduk ama karnım belirginleşti. Aslında kilo da almamışım ama karnım çıktı.

Folik asit d vitamini omega en başından beri kullanıyorum. 12 den sonra folik asit çıkar ama omegaya d vitaminine devam demişti doktorum.

24 unde ikili taramam var o gün cinsiyet de belirlenebilir heycanla bekliyorum🥰

Bende neredeyse hiçbir belirti yok. Nadiren ya çok açsam ya da çok toksam namaz kılarken midemde hafif bulanma hissi oluyor ama onun dışında bir şey yok.

Koku hassasiyetim zaten normalde de rahatsızlık veren şeylerden duble rahatsız oluyorum. Sigara ve diğer kötü kokular, onun dışında güzel kokular hiç rahatsızlık vermiyor.

Aşerme falan da hiç yok.

Uyku normalde uyuduğum kadar uyuyorum, sadece uyanırken daha zor uyanıyorum (sabah namazına mesela eşim yataktan kazıyor resmen)

İştahım hep açıktı, yine açık, her şeyi yiyorum.

Ara ara başım ağrıyor ama yeni Türk kahvesi içmeye başladım. Ondan mıdır artık ağrımıyor.

Karın şişliği bende de var. Aldığım hormon ilaçlarından olduğuna eminim. Sanki 5 aylık hamile gibiyim şu an. Ama hamile kalmadan önce de belirgin bir göbeğim vardı. 2,5-3 aylık gibi öyle oluyordur sanırım.

Ara ara da rahmime kramplar girmese hamile olduğumu unutacağım neredeyse de halime tabii ki şükrediyorum. 😊

Kızlar bende de ht kilo alma yok ama göbek fena fark ediliyor artikt allerjiden dolayı devamlı tıkalıyım nefes almakta zorlanıyorum ve koku olayı yok bundan dolayı sanırım devamlı yorgun hissediyorum gerçi bahar temizliğimide bitirdim pazartesi gönül rahatlığıyla işe dönebilirim

Sabah kalktıgımda mide bulantim oluyor bisey yemek istiyorum hemen. Peynir ekmek atıyorum ağzıma.

11 haftalık olduk ama karnım belirginleşti. Aslında kilo da almamışım ama karnım çıktı.

Folik asit d vitamini omega en başından beri kullanıyorum. 12 den sonra folik asit çıkar ama omegaya d vitaminine devam demişti doktorum.

Omega olarak ne kullanıyorsun? geçmiş olsun canım. daha önce sormuş muydum ben:KK43: hatırlayamadım

çok fazla kurudu vucudum normaldede kuruydu ama daha fazla oldu suratım felan felaket..
karnım çok sert sanki 55 kilo oldugum halde 6 aylık hamile gibi karnım şişti vee çok darım...
koku hassasiyetim dolabın kapagını acarken maske takıyorum :) sigara yumuşatıcı deterjanlar mahvediyor hala çorba yogurt besleniyorum...
Sizin koku durumu bayagi vahimmis 🙈
Ben de cok gaz yapiyor aslinda rahmin buyumesindense gazdan dolayi ciddi bir siskinligim oluyor 🤷‍♀️

Sizinle yakin gunlerimiz. Beni de ense kalinligi icin onumuzdeki hafta cagirdi. Es zamanli ikili taramayi da yapacak mi yeni gun mu verecek bilmiyorum

Ben de cok gaz yapiyor aslinda rahmin buyumesindense gazdan dolayi ciddi bir siskinligim oluyor 🤷‍♀️

Sizinle yakin gunlerimiz. Beni de ense kalinligi icin onumuzdeki hafta cagirdi. Es zamanli ikili taramayi da yapacak mi yeni gun mu verecek bilmiyorum
test için doldurulan forma ense kalınlığı yazılıyor ense kalınlığı ölçmesinin sebebi zaten ikili testtir.

Ense kalınlığına baktığında kan alırlar ikili teste gönderirler canim. Aynı anda oluyor

Kızlar bende de ht kilo alma yok ama göbek fena fark ediliyor artikt allerjiden dolayı devamlı tıkalıyım nefes almakta zorlanıyorum ve koku olayı yok bundan dolayı sanırım devamlı yorgun hissediyorum gerçi bahar temizliğimide bitirdim pazartesi gönül rahatlığıyla işe dönebilirim
Bende geçen haftalarda tıkanmadan ölüyordum . Çok zordu. Hem alerji hem covit. Şükür son 2 3 gündür geçti daha iyiyim. Inş hemen geçer senin de.

Kizlar merhaba. Henüz yeni gebeyim doğum 6 ocak planlaniyor ancak Allah nasib kısmet ederse içimde Aralık'ta doğuracak misin gibi bir his var 😇 hatta yılbaşı günü atamıyorum içimden bu duyguyu rabbim izin verirse 🙏🙏 hepinize hayırlı doğumlar 🙏

evet bir anda elim ayağım titriyor midem açlıktan kazınıyor gibi oluyorum. hemen bir kuru incir filan atıyorum ağzıma. devamlı mutfaktayım hiç bir şey istemesem bile turşu çıkarıp tabağa yiyorum. ilk hamileliğimde de 36 kilo almıştım çok aşırı iştahlıyım. Şimdilik 1 kilo aldım. ileride ne olur bilemiyorum. sizde de mi oluyor?
Evet kahvalti yaparim daha 1 saat gecmeden saatlerdir bir sey yememisim gibi aclik geliyor bende kuru uzum falan yiyorum kesiyor cok sukur

Bende geçen haftalarda tıkanmadan ölüyordum . Çok zordu. Hem alerji hem covit. Şükür son 2 3 gündür geçti daha iyiyim. Inş hemen geçer senin de.
bende hamile kalmadan önceki aylarda covid geçirmiştim bende nefes darlıgı kaldı ve ben şuanda çok zorlanıyorum nefeste annem diyor şimdi böylesin diger aylar çok zorlanacaksın gerçekten telefonla konusurken sanki koşuyorum o şekilde nefes darlıgı çekiyorum...

Ayy bende bazen maske takiyorumm benimde karnim şişiyor neden oluyorki acaba

X