2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İyi akşamlar hanımlar bugün saat 4 gibi kanamam oldu telaşla doktora koştuk tabi rahim ağzı açılmış su kesesi biraz dışarı sarkmış beni üniversite hastanesine yönlendirdiler yapacak pek bir şey yok dediler birazda suyum geldi tabi şimdi hastanede yatıyorum bir hafta on gün dayanabilirsek kızımla belki ufak bir ihtimal ama şansımız olur ama büyük ihtimal düşükle sonuçlanacak gibi gözüküyor dualarınızı bekliyorum
Cok gecmis olsun inşaallah bişey olmaz bu durumda olupta devam edenler olmuştur muhakkak kalbini ferah tut bilgilendir bizleride Allah a emanet ol

İyi akşamlar hanımlar bugün saat 4 gibi kanamam oldu telaşla doktora koştuk tabi rahim ağzı açılmış su kesesi biraz dışarı sarkmış beni üniversite hastanesine yönlendirdiler yapacak pek bir şey yok dediler birazda suyum geldi tabi şimdi hastanede yatıyorum bir hafta on gün dayanabilirsek kızımla belki ufak bir ihtimal ama şansımız olur ama büyük ihtimal düşükle sonuçlanacak gibi gözüküyor dualarınızı bekliyorum
Çok geçmiş olsun , çok üzüldüm inşallah bir şey olmaz rabbim bebeğini sana bağışlar 🤲🏻

Benim vajinal baktığında rahim ağzına bakmıştı o yüzden rahattım. Bebek falan görmedik zaten o kadar baktı yani. Doktor da mecbur kalmasa vajinal bakmaz canım bi korkun olmasın. Haftada bir vajinal muayeneye cagirsa ben de korkarım ama bütün gebelik boyunca toplamda 2-3 kez bakacak o yüzden ben rahatım biraz da.
Zaten bir daha okumayacağım internette yazanları ki doktorum kendi de söyledi ikinizin sağlığından emin olmak için bakmak istiyorum aslında olabildiğince bakmıyoruz alttan tetiklenmemesi için demişti

bende biraz rahatlatabilsem keşke kendimi

benim hep kanama olduğu için direk alttan bebeğe baktı kaç defa kanama olunca alttan bakılması gerekiyor demişti

çok şükür 1 aydır kanamam yok olmaz🧿

Siz hazırlıklara başladınız mı 🥰

Zaten bir daha okumayacağım internette yazanları ki doktorum kendi de söyledi ikinizin sağlığından emin olmak için bakmak istiyorum aslında olabildiğince bakmıyoruz alttan tetiklenmemesi için demişti

bende biraz rahatlatabilsem keşke kendimi

benim hep kanama olduğu için direk alttan bebeğe baktı kaç defa kanama olunca alttan bakılması gerekiyor demişti

çok şükür 1 aydır kanamam yok olmaz🧿

Siz hazırlıklara başladınız mı 🥰
Inşallah tekrar olmaz kanama olunca insanın eli ayağı birbirine dolanıyor. Bebeklerimiz iyi olsun da vallahi doktorlara emanet ediyoruz kendimizi de onları da. Ben o yüzden sürekli söylüyorum en önemli şey doktora güvenmek bu süreçte.
Ben başladım canım hazırlıklara Allah nasip ederse 30.haftada hastane çantası dahil her sey hazır beklemeyi düşünüyorum. Kendimi 38.haftaya şartladim ama bebekler daha erken gelirse bi de hazırlığım bitmedi stresim olmasın dedim. Ikizlerde zaten 30dan sonra birden agirlasiyorsun o haftadan sonra istesen de yıkayıp ütüleyemezsin dediler.

Inşallah tekrar olmaz kanama olunca insanın eli ayağı birbirine dolanıyor. Bebeklerimiz iyi olsun da vallahi doktorlara emanet ediyoruz kendimizi de onları da. Ben o yüzden sürekli söylüyorum en önemli şey doktora güvenmek bu süreçte.
Ben başladım canım hazırlıklara Allah nasip ederse 30.haftada hastane çantası dahil her sey hazır beklemeyi düşünüyorum. Kendimi 38.haftaya şartladim ama bebekler daha erken gelirse bi de hazırlığım bitmedi stresim olmasın dedim. Ikizlerde zaten 30dan sonra birden agirlasiyorsun o haftadan sonra istesen de yıkayıp ütüleyemezsin dediler.
Amin canım öyle vallahi haklısın rabbim Allah korkusu olan merhametli kişilerle karşılaştırsın hepimizi

Haklısın senin ikiz olunca en iyisini yapmışsın

ben 30. Hafta da başlarım diyorum her konu da aceleci biriyim ama bu konuda sabr etmem gerek diyorum

sen neler aldın neler hazırladın

hediyelik verecek misin 💫✨

Amin canım öyle vallahi haklısın rabbim Allah korkusu olan merhametli kişilerle karşılaştırsın hepimizi

Haklısın senin ikiz olunca en iyisini yapmışsın

ben 30. Hafta da başlarım diyorum her konu da aceleci biriyim ama bu konuda sabr etmem gerek diyorum

sen neler aldın neler hazırladın

hediyelik verecek misin 💫✨
30a da ne kaldı şunun şurasında. Rabbim o günleri görmeyi aldıklarımızı kullanmayı nasip etsin 🤗

Indirimde ne denk gelirse onu alıyorum ben. Biberin-emzik aldım kullanır miyiz bilmiyorum bulunsun yine de. Emzirme yastığı, göğüs kalkanı, göğüs ucu kremi aldım kendim için. Bebeklere de 3lü takım, muslin örtü, ağız mendili, çıtçıtlı badi aldım şimdilik. Daha bir sürü ihtiyaç var yavaş yavaş toparlanacak inşallah.

30a da ne kaldı şunun şurasında. Rabbim o günleri görmeyi aldıklarımızı kullanmayı nasip etsin 🤗

Indirimde ne denk gelirse onu alıyorum ben. Biberin-emzik aldım kullanır miyiz bilmiyorum bulunsun yine de. Emzirme yastığı, göğüs kalkanı, göğüs ucu kremi aldım kendim için. Bebeklere de 3lü takım, muslin örtü, ağız mendili, çıtçıtlı badi aldım şimdilik. Daha bir sürü ihtiyaç var yavaş yavaş toparlanacak inşallah.
Aminnn aminnn

inşallah kullanıp memnun kaldığımız ürünleri de paylaşmak nasip olur 🥰

aynen öyle bir sürü ihtiyaç var bende liste yapıyorum ne yazacağımı şaşırdım

kaç tane zıbın kaç tane Müslin

beşiğe karar verebildim sadece ben 😁 bu kararsızlıkla doğuma anca hazırlanırım eşimde olabildiğince geç alalım diyor o zaten rahat 😁

Aminnn aminnn

inşallah kullanıp memnun kaldığımız ürünleri de paylaşmak nasip olur 🥰

aynen öyle bir sürü ihtiyaç var bende liste yapıyorum ne yazacağımı şaşırdım

kaç tane zıbın kaç tane Müslin

beşiğe karar verebildim sadece ben 😁 bu kararsızlıkla doğuma anca hazırlanırım eşimde olabildiğince geç alalım diyor o zaten rahat 😁
Benimki de öyle beşikleri eltimden alcam onun çocukları da arka arkaya oldu şimdi oda yapmış. Müslin çok al dediler ama ben 4 tane aldım. Yaz bebeği olacak bizimkiler yıkar kuruturuz. Çok ihtiyaç duyarsak doğumdan sonra da aliriz. Zıbın da şimdilik 3 takım aldım 3lü. Zıbın+alt+şapka. Onu da ihtiyaç olursa doğum sonrası alırım çabuk büyüyorlar diyorlar zaten.

Canım bana doktor önce fetal yaptıralım zaten detaylıya da gireceksin amniyosenteze şun gerek yok demişti. Senin kaçıncı haftan ? Detaylına daha varsa içinin rahat etmesi için, senİ zorlamayacaksa fetal dna yaptır istersen tabi dr un ne diyecek bakalım. Ben Acıbadem e gidiyorum testi de orda aldılar 4000 tl ödedik. Çok şükür temiz geldi. O kadar çok sayfa, yorum okudum ki şöyle söyleyim 4 lüsü riskli çıkanların nerdeyse tamamında sonuclar temiz gelmiş. İnşallah seninde öyle gelecektir içini ferah tut canım🙏🏻
Çok teşekkür ederim inşallah öyle olur🤲🏻. Ben daha 18in içindeyim 4 hafta var ayrıntılıya. Normalde şimdiye kadar hiç bir ölçümde sıkıntı yoktu ense kalınlığı dâhil. Fetal dnanın epey yüksekmis gerçekten.
Fetal dna'yı 2500-3000 aralığında yapıyorlar, benim yaptırdığım 2950ydi. Panorama testti benimkinin adı, Biruni Laboratuvarlarında yapıyorlar.
Amniyosentez de o kadar korkulacak bir şey değil diye anlatıyorlar. İçinizi ferah tutun.
Çok teşekkür ederim. Simdi biraz daha iyiyim ilk şok geçince. Biruniyi bir araştırayım
Çok geçmiş olsun. Eminim çok streslisinizdir ve bence de öğrenmeniz iyi olur. Buna göre kendinizi hazırlar ve kendinizi eğitecek zamanı bulursunuz. Bebeğin ihtiyacına göre hastaneyi seçersiniz, belki müdahale gerektiren bir doğum vs olabilir doktor araştırmanızı yaparsınız. Bu durumlarda bilmek çok büyük avantaj.

Bu arada ben önceki gebeliğimde amniyosentez yaptırmıştım korkulacak bir işlem değil. Bu gebeliğimde de amniyosenteze benzeyen cvs yaptırdım kendi isteğimle. Ama girişimsel bir işlem olduğu için her zaman riski var. Yaptıracak olursanız kendi doktorunuz bu konuda uzman değilse bunu yapabilecek iyi bir perinatolog bulmanızı öneririm. Riski doktordan doktora değişen bir işlem gibi çünkü doğrudan elle uygun noktaya giriş yapılıyor büyük bir iğne ile. En uygun yeri bulmak vs önemli oluyor bu durumda.
Moralinizi yüksek tutun. İkili testinizi doğru zamanda yaptırdıysanız oradaki sonucu da değerlendirmeye alın. O daha doğru çıkıyor diyorlar 4lüye göre.
Merhaba, ikili testimde yaş riski yüksekti. Bebek ölçümlerinde sorun yoktu fakat onda da biyokimyasal risk dendiği için 4lü istedi doktorum. Ama onda hesaplanan risk yine de bu kadar yüksek değildi. Amniyosentez konusunda epey olumsuz yorum duyunca biraz tedirgin oldum açıkçası. Dediğiniz gibi amnisentez kararı alırsak onu da araştırmak gerekiyor riski azaltmak için. Doktorum ne diyecek bakalım.
Karnıma sürdü biraz uyusun diye. Ultrasona Bi tafafdan bebeğe bakıp bir taraftan iğneyle sıvıyı aldı toplamda 3-4 dk gibi sürdü. Sonrasında biraz bekletip öyle kaldırdı ama 1.5 saat yatış yaptım hastanede her ihtimale karşı çünkü oksapar kullanıyorum bide. Bu sürede antibiyotik iğne yapıldı. Çok şükür herhangi Bi ağrım kanamam falan olmadı inşallah sonuçlar da temiz çıkar hepimiz sağlıkla kavuşuruz yavrularımıza bekleme süreci zor inanın bende sizin gibi düşünüyorum ne olursa olsun benim yavrum ama insan bilmek istiyor
Çok geçmiş olsun size de. Ben de coraspin kullanıyorum preeklampsi riskinden dolayı. Zaten o konuda endişelendik nasıl olacak vs diye ikinci bir risk daha çıktı. Sizi çok iyi anlıyorum. Biz de eşimle aynı şekilde düşünüyoruz, aldırma gündemimizde değil ama insan yine de bilmek istiyor. Inşallah sizin sonuçlar da temiz çıkar 🤲🏻

Benim vajinal baktığında rahim ağzına bakmıştı o yüzden rahattım. Bebek falan görmedik zaten o kadar baktı yani. Doktor da mecbur kalmasa vajinal bakmaz canım bi korkun olmasın. Haftada bir vajinal muayeneye cagirsa ben de korkarım ama bütün gebelik boyunca toplamda 2-3 kez bakacak o yüzden ben rahatım biraz da.
Ben ilk randevumdan beri vajinal bakıyor riskim olduğu için en son 18.03 gittim yine vajinal sonra usten bakti ama vajinal sadece dişardan plasentaya bakti riskim kalkmiş herhalde birdaha bakmaz diye dusunuyorum ama vajinal bakmak okadar riski oldugunu dusunmuyorum sonucta o okadar riskliyse iliski de vermezler

Canım ben herşeyin güzel olacağına inanıyorum, Allah seni ve kızını korusun, dualarım seninle, moralini yüksek tutmaya çalış 🙇‍♀️

Benimki de öyle beşikleri eltimden alcam onun çocukları da arka arkaya oldu şimdi oda yapmış. Müslin çok al dediler ama ben 4 tane aldım. Yaz bebeği olacak bizimkiler yıkar kuruturuz. Çok ihtiyaç duyarsak doğumdan sonra da aliriz. Zıbın da şimdilik 3 takım aldım 3lü. Zıbın+alt+şapka. Onu da ihtiyaç olursa doğum sonrası alırım çabuk büyüyorlar diyorlar zaten.
Bende 5 müslin alırım demiştim
Bir de dediğin gibi doğduktan sonra ihtiyaca göre almak daha mantıklı

zaten bizim hemen ilerimizde e bebek civil hm baby gibi yerler var yarım saat bile değil

hem zaten bende oda yapmayacağım yük olmaz dediğin gibi yaz bebeği zaten İstanbul’da hemen kış olmuyor

Tekrardan Selam kızlar; ağustos annesiyim ama eylülün ilk haftasına da girebilirim. Sağlıklı, hayırlı olsun. Nasıl gidiyor ? Bulantılar gitti mi?

Merhaba nasılsınız? Allah yatdımcınız olsun.🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Bir şey soracağım, benim kollarımda yara izleri var geçen yıl sınav hazırlığında stresten olmuştu izler kaldı. Buna doktor bephanthol, hametan, madacassol kremlerine e vitamini ampulü karıştırıp sürüyordum izler için. Gebelikte bunun bir zararı olur mu? Doktoruma gitmeme daha 2 hafta var sırf bunun içinde arayıp meşgul etmek istemiyorum.
E vitamini ve madecassolu gebelikte kullanmaman gerekiyor ciddi derece de kıllanma yapar.

X