2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canim doktorum nifty testini kesinlikle önermedi daha önce hastalarinda yalanci pozitif negatif vakasi olmuß. Ankarada bir firma aldi kanimi. İst acibadem laboratuari vasitasiyla fransaya gönseriyorlarmis. ama çogu ile servisleri varmis. Bu sektördede dolandiricilar var. Fransa almanya diye çine gönderiyorlarmis
Nifty, nipt, serenity vs isimler değişiyor ama hepsi fetal DNA testi sanirim gittigi ülkeye göre adi farklılasiyor. Sizin firmanın ismi nedir?

Kızlar cok tesekkür ederim. Ben öyle b8r insanimki birşeye sevinsem muhakka sonrasinda agliyorum.Ben hayatimda bu kadar cok kan görmedim. Birden bire eve geldim baktim üstüm basim kan. Hemen yatis yapildi şuanda hastanedeyim. Doktorbu haftalarda cesitli nedenlerle olabilir takip edecegiz dedi. Rabbim sizlere yasatmasin.
Çok geçmis olsun, bak bebişin sağlığı yerindeymis çok şükür hiç üzülme atlatırsın bunu da Allahın izniyle 🙏🙏

Kızlar cok tesekkür ederim. Ben öyle b8r insanimki birşeye sevinsem muhakka sonrasinda agliyorum.Ben hayatimda bu kadar cok kan görmedim. Birden bire eve geldim baktim üstüm basim kan. Hemen yatis yapildi şuanda hastanedeyim. Doktorbu haftalarda cesitli nedenlerle olabilir takip edecegiz dedi. Rabbim sizlere yasatmasin.
Cok cok gecmıs olsun rabbım bıdaha yasatmasın cok korkuyor insan o kanı görünce hakkımızda herseyın hayırlısı🤲

Bulundugum ulkede kurallar boyle canim. 12 ve 20. Hafta da ultrason hakki var sadece riskli durumlar haricinde.
Cok sacma gercekden ilk baslarda dıs gebelık olabılır bos gebelık olabılır yanı buda cok rısklı bır durum sasırdım acıkcası? Hangı ulkede yasıyorsunuz? Ben burdda az bakıyorlar dıyordum ama basta kac kez bakıldı kalp atısı kese falan sımdı gec gıdıcem 20. Haftada.

Aynen ya pıpı resmı vermısler detaylıya gırıyor ve kızmıs meğerse... kadın yazıyor okadar elbıse aldım elımde kaldı hepsi en ıyısı sabredelım bıraz daha🤭 bende baska bı doktora gıdıp erken ögrenebılırım ama cevremde erken ögrenıp yanılanlar oldugu için sabrediyorum bıraz
Aynı düşüncedeymişiz ❤️Sabretmesi bile güzel 😍

Happy momı görünce önce programı bilgilenirim falan diye indirmiştim bir süre sonra forumda sürekli ilginç kaynana elti görümce hikayeleri okurken buldum kendimi 😄 Eşimde bana takılıyor bugün ilginç bir şey okudun mu diye 😅🤭
Burası da öyle happy mom da 🤣ben çok ilginç gördüklerimi anlatıyorum eşime 😅Kadının biri daha doktor kontrolüne gitmemiş eşi de çocuğu olmuyor kaynanam büyü mü yaptı diye konu açıyor 😅😅😅Hayatımıza biraz renk getiriyor şu korona günlerinde 🤣

Güzelce tedavini ol inşallah evde olmaktan daha iyi olmuş canım iyice takip edilirsin dinlenirsin 🤲🏻Moralini yüksek tut ama hayatta bazen sınanıyoruz senin için de böyle bi dönem belli ki olumsuz düşünme . Bence senin kızın çok güçlü bir kız güzelce tutunacak hayata 🤲🏻❤️

Cnm yaaa cok cok gecmis olsunn🙏🙏

Kızlar kanamam azaldi cok şükür. Allah razi olsun hepinizden. Hastaneye yattigimda ateşim 36.2 tansiyon 7/11 di. Simdi ateşim 38 tansiyon 9/14 olmuş. Ilaclar uyku yapiyor ama ne mümkün benim oglum elinde su tabancasıyla geziyor.
Çok sevindim senin için bebek iyi olsun da. Ateş neden yükseliyor acaba ?

Kızlar kanamam azaldi cok şükür. Allah razi olsun hepinizden. Hastaneye yattigimda ateşim 36.2 tansiyon 7/11 di. Simdi ateşim 38 tansiyon 9/14 olmuş. Ilaclar uyku yapiyor ama ne mümkün benim oglum elinde su tabancasıyla geziyor.
Cok gecmis olsun bende 6 haftalikken basladi kanama 15 gun lekelenmem oldu o korkuyu anliyorum ama simdi gayet iyiyim peki sizin agriniz sanciniz varmiydı öncesinde

Merhaba. Umarım iyi çıkar sonuclariniz.Testi nerede yatıracaksınız? Ben ikili test yaptırdım. Doktor sonuclar iyi dedi ama yine de yaştan dolayı fetal dna da yaptırsam mi acaba diye düşünüyorum.
Merhaba. Ben bugun testi verdim ama maalesef o an ki panikle dra gidecegi laboratuvarin adını sormayi unutmusum :KK43: eger haftaniz ileri degilse 2 hafta icinde sonuç icin laboratuvar benimle iletisime gececek o zmn size bilgisini verebilirim. Bir de ilk gebeligimde prenatest yaptirmistim kadin dogumcu kuzenim tavsiye etmisti. yeri kosuyolunda o testi de arama motorundan bakip inceleyebilirsiniz

Cok gecmis olsun bende 6 haftalikken basladi kanama 15 gun lekelenmem oldu o korkuyu anliyorum ama simdi gayet iyiyim peki sizin agriniz sanciniz varmiydı öncesinde

Benim 3 gündür kasığa vuran kramp sanci karincalanma uyusma gibi ara ara ağrim vardi. Doktora bugün gittim hicbirsey yok dedi. Hatta ben yürüdukce cogaliyor dedim tam tersine günde 1 saat yürü ara ara dedi. Eve geldim üstüm basim kan üstümü çikardim kan boşaldi.

Benim 3 gündür kasığa vuran kramp sanci karincalanma uyusma gibi ara ara ağrim vardi. Doktora bugün gittim hicbirsey yok dedi. Hatta ben yürüdukce cogaliyor dedim tam tersine günde 1 saat yürü ara ara dedi. Eve geldim üstüm basim kan üstümü çikardim kan boşaldi.
Cnm corona testi yapildi mi peki? Atesin bir sebebi olmali cunku

Merhaba güzel anneler 🙋‍♀ Bugün farklı bir dr da kontrole gittim iyi haberler veririm dedim ancak bilim ne derse o, ikili tarama sonucum yüksek riskli çıkmıştı burada belirtmiştim, dr oldukça alanında uzman biri ve bebeğimin herseyini inceledi herşeyi normal ancak burun kemiğini göremedi ve çift mide tespit etti. Amniyosentez yapılacak haftası geldiğin de. Oldukça sarsıldım yinede dirayetli olmak ve çıkacak sonuca kendimi hazırlamam en doğrusu.Dr her ihtimali gerçekçi bir şekil de izah etti, güzel olan şeyler de var mesela parmak kemikleri tam oluşmuş bu down durumlarında görülmezmis, kalbi çok sağlıklı, gelişimi gayet iyi.Ilaclari da bıraktirdi sadece demir hapi ve iyi beslenme yeterli ilerleyen zamanlarda tekrar değerlendirir.Ve dahiliyeye yüksek çıkan troid değerleri için de gözükmem gerektiğini ve zaman kaybetmeden tekrar tetkik yapılıp ilaca başlanması gerektiğini belirtti (T4 ikidir yüksek çıkmıştı). Orada belirtmeyi tabi o psikoloji ile unuttuğum birşey oldu eşimin anne tarafının burun kemikleri çok küçüktür ve genel olarak burunları fındık kadardir(dilerim gorulmemesinin sebebi budur çünkü ikili tarama sonucu burun mevcut çıkmıştı). Ve kız diye düşünürken oğlum olacağını öğrendim 💙☺ benden haberler bunlar, sonuç ne çıkarsa çıksın süreci burada yazacağım, çünkü çok inceledim durumu benim gibi olup (ikili tarama sonucu) sonucu gerek doğum gerek amniyosentez gerek diğer testler vs paylaşmadan kaybolan anneler çok, bir faydam olursa bir umut olursam ne mutlu bana. Iyi düşünelim iyi olsun 👍
Rabbim hakkınızda hayırlısını ve bebeğinizi sağlıkla doğurmaya nasip etsin. İnşaallah güzel sonuçlar alacaksınız. 🥰❤️

X