2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar cumartesı 13 haftalık olucam hala bulantılar tam gaz devam:KK43: 12. Haftadan sonra gecer dedım ama yok bıtmek bılmıyor🤕 hala bulantısı devam eden varmı yada bulantısı olupta gecen
✋Ben de varım o grupta yalnız değilsin merak etme. 13+4 oldum hala aynı şekilde bulantı ve kusma devam.
Kızlar merhaba, biraz acele mi ettim bilmiyorum ama indirim var diye e-bebekten park yatak aldım. Yalnız bu park yataklara destek, nevresim olayları nasıl oluyor bilen var mı? İç yatak ölçüsü 65*95, yatağın açık ölçüleri 106*70*80 diyor. Özellikle iç yatak küçük ona göre mi alınıyor nevresim açık ölçülere vs göre mi? Küçük beşik ya da klasik bebek karyolası yerine tercih ettim ama hata mı ettim diye düşünüyorum bu park yatağa nevresim olaylarını bilen varsa cok yardimci olmuş olur :)
Ben de kızımda park yatak almıştım hiç pişman olmadım. Nevresim vs yine ebebekte vardır. Biraz büyük gelse de ilk zamanlar çok hareketli olmadıkları için bozulmuyor zaten. Ben kızımda reflü olmaması için yatağının baş kısmının altına gelen yere ince bir yastık koyup hafif eğim veriyordum. Aklınızda bulunsun.😉

Icine sinmesi cok önemli. Benim gittigim hastanede 1 doktor var . Adamin baska sehirlerden hastalari kuyrukta ama ben onu degil daha az tecrübeli olanini tercih ettim. Çünkü oglumun dogumunda hasta doktor arasindaki güveni sarsan bir davranışı oldu.
İlk gebeliğimde bende öyle mecbur kalıp değiştirmiştim . İnşallah içimize dinen dr çıkar karşımıza 🤲

✋Ben de varım o grupta yalnız değilsin merak etme. 13+4 oldum hala aynı şekilde bulantı ve kusma devam.

Ben de kızımda park yatak almıştım hiç pişman olmadım. Nevresim vs yine ebebekte vardır. Biraz büyük gelse de ilk zamanlar çok hareketli olmadıkları için bozulmuyor zaten. Ben kızımda reflü olmaması için yatağının baş kısmının altına gelen yere ince bir yastık koyup hafif eğim veriyordum. Aklınızda bulunsun.😉
İlk olduğu için tecrübesizim nevresimler vb klasik beşiklere göre olduğu için pek anlamıyorum. Sanırım sadece yatak çarşafı için birebir ya da biraz büyük ölçü gerekecek. Diğer yastık yorgan vs standart oluyor. Nispeten küçük boyları tercih edeceğim yatağin ebatlarına vs göre. Bakalım öğreneceğim zamanla. :)

Prezervatif kullansak bile mi artırır bilmiyorum 😕 Çok şükür o kötü günler geçmiş şimdi dışarıya doğruysa rahatsındır 🤲🏻 İkili test için de içini ferah tut sonuçların güzel çıkacak inşallah baya bakmıştı benim doktorum uzun uzun izledim bebeğimi Sen de uzun uzun izleyeceksin🤲🏻❤️❤️❤️
Valla biz ilişkiye tamamen ara verdik risk almayalım diye 9 ay uğraştık olsun diye sabrediyoruz bı şekilde 🙈 Yaaa ultrason uzun mu sürüyor hiç bilmiyorum❤️❤️ babası da daha göremedi Dr içeri almıyor covid sebebiyle o da üzülüyor haklı olarak yarın başka Dr bakacak keşke onu da alsa doya doya görsek 🙏🥰 ya da CD gibi birşey verse ona da razıyız. bir de vajinal mi bakıyor acaba öyle pek uzun süre durulmaz çünkü

Ben de kızımda park yatak almıştım hiç pişman olmadım. Nevresim vs yine ebebekte vardır. Biraz büyük gelse de ilk zamanlar çok hareketli olmadıkları için bozulmuyor zaten. Ben kızımda reflü olmaması için yatağının baş kısmının altına gelen yere ince bir yastık koyup hafif eğim veriyordum. Aklınızda bulunsu

Kızlar merhaba, biraz acele mi ettim bilmiyorum ama indirim var diye e-bebekten park yatak aldım. Yalnız bu park yataklara destek, nevresim olayları nasıl oluyor bilen var mı? İç yatak ölçüsü 65*95, yatağın açık ölçüleri 106*70*80 diyor. Özellikle iç yatak küçük ona göre mi alınıyor nevresim açık ölçülere vs göre mi? Küçük beşik ya da klasik bebek karyolası yerine tercih ettim ama hata mı ettim diye düşünüyorum bu park yatağa nevresim olaylarını bilen varsa cok yardimci olmuş olur :)
Merhaba ben kesinlikle bu bebekte park yatak alacağım.cok kullanışlı kademeli olması güzel.ilk bebeğinde hevesle kocaman cibinlikli filan bir beşik almıştım.resmen görüntüsüne kandım.yuksekti de.sonra cocuk biraz büyüyünce kaç kere beşikten düşme tehlikesi geçirdi.park yatağı tek geçerim artık iyi yapmışsınız hayırlı olsun🙂

Valla biz ilişkiye tamamen ara verdik risk almayalım diye 9 ay uğraştık olsun diye sabrediyoruz bı şekilde 🙈 Yaaa ultrason uzun mu sürüyor hiç bilmiyorum❤️❤️ babası da daha göremedi Dr içeri almıyor covid sebebiyle o da üzülüyor haklı olarak yarın başka Dr bakacak keşke onu da alsa doya doya görsek 🙏🥰 ya da CD gibi birşey verse ona da razıyız. bir de vajinal mi bakıyor acaba öyle pek uzun süre durulmaz çünkü
Ben doktoruma sorup öyle davranacağım bakalım 😕Evet benim baya sürdü baktı inceledi eşim gelememişti çalıştığı için izin alamamıştı çok üzüldü Esas detaylı ultrason süper bi şeymiş uzun sürüyormuş bütün organları gösteriyolarmış 😍 Yok bana hiç vajinal bakmadı görünüyor diye ama iyi görünmese belki bakarlar Hiç stres olmayın her şey güzel olacak ❤️

İlk olduğu için tecrübesizim nevresimler vb klasik beşiklere göre olduğu için pek anlamıyorum. Sanırım sadece yatak çarşafı için birebir ya da biraz büyük ölçü gerekecek. Diğer yastık yorgan vs standart oluyor. Nispeten küçük boyları tercih edeceğim yatağin ebatlarına vs göre. Bakalım öğreneceğim zamanla. :)
Ben kenarlıklardan almıştım ama hiç gerek yokmuş. İlk bebek heyecanıydı tabi ama park yatak kumaş olduğu için kenar korumalığına da gerek olmuyor. Bebek büyüyünce katla kaldır depoya taşınırken de kolaylık. Tatile giderken bile götürmüştük😁

Ben kenarlıklardan almıştım ama hiç gerek yokmuş. İlk bebek heyecanıydı tabi ama park yatak kumaş olduğu için kenar korumalığına da gerek olmuyor. Bebek büyüyünce katla kaldır depoya taşınırken de kolaylık. Tatile giderken bile götürmüştük😁
Doğru ahşap olmadığı için gerek yoktur herhalde. Benim de bebek 2,5 aylıkken taşınma durumum var o yüzden beşik vb uğraşmiyim dedim eşimin işi gereği de annemlere gitmem falan gerekecek sık sık evde tek kalıyorum genelde çünkü. O sebepten taşınabilir olması avantaj coğu insana bana ekstra avantaj :)

Merhaba ben kesinlikle bu bebekte park yatak alacağım.cok kullanışlı kademeli olması güzel.ilk bebeğinde hevesle kocaman cibinlikli filan bir beşik almıştım.resmen görüntüsüne kandım.yuksekti de.sonra cocuk biraz büyüyünce kaç kere beşikten düşme tehlikesi geçirdi.park yatağı tek geçerim artık iyi yapmışsınız hayırlı olsun🙂
Benim de cok hoşuma gidiyor o oval cibinlikli güzel beşikler ama dediginiz gibi tecrübeli anneler pek önermiyor dediğiniz tehlikeler ve çocuk çabuk büyüyor bir anlamı kalmıyor bi yerden sonra. Çok teşekkür ederim sağolun :)) kıymetimizi bilsinler şimdiden düşünüyoruz en ince detayına kadar hahah :)

Ben doktoruma sorup öyle davranacağım bakalım 😕Evet benim baya sürdü baktı inceledi eşim gelememişti çalıştığı için izin alamamıştı çok üzüldü Esas detaylı ultrason süper bi şeymiş uzun sürüyormuş bütün organları gösteriyolarmış 😍 Yok bana hiç vajinal bakmadı görünüyor diye ama iyi görünmese belki bakarlar Hiç stres olmayın her şey güzel olacak ❤️
Biraz stresliydim baya moral oldu yazdıkların sağol canım ❤️ o zaman eşin gelebilseydi Dr alacaktı heralde heyecanladim şimdi 🙏 inşallah güzel olacak

Kızlar merhaba tekrardan. 11+2 yim. Aşırı baş ağrısı gaz problemi yaşıyorum. Migrenim vardı normalde. Şuan sürekli ağrı içerisindeyim başımı taşıyamıyorum. Var mı benim gibi olan. Neler yaptınız baş ağrınız ne zaman dindi. Çok kötü bi haldeyim. Kalkamıyorum ayağa sürekli yatıyorum.
Canım bende 11+6 oldum bende Bi haftadır baş ağrısı çekiyorum gözlerime kadar vuruyor özellikle akşamları ve sabah uyandığımda perşembe doktora gitmiştim normal beklediğimiz bişey dedi parol yazdı çok sıkışınca al dedi gaz problemi benim midede var sürekli geğiriyorum istemsizce mide bulantılarım da devam ediyo daha bu sabah yine kustum safra sarı su şeklinde inşallah bir an önce iyleşiriz

Kizlar merhaba dunden beri migrenim var tek tarafli...basim catlamak uzere...varmi benim gibi bas agrisi ceken veya neler yapabilirim hafiflemesi icin

Canım bende 11+6 oldum bende Bi haftadır baş ağrısı çekiyorum gözlerime kadar vuruyor özellikle akşamları ve sabah uyandığımda perşembe doktora gitmiştim normal beklediğimiz bişey dedi parol yazdı çok sıkışınca al dedi gaz problemi benim midede var sürekli geğiriyorum istemsizce mide bulantılarım da devam ediyo daha bu sabah yine kustum safra sarı su şeklinde inşallah bir an önce iyleşiriz
İnşallah canım bazen öyle oluyor ki kafamı kesip atsam da kurtulsam diyorum.😭 Benim de gaz problemi mideden maalesef. Ama midem hiç bulanmadı çok şükür.

Bende cok yoruldum artık butun herseyı etkılıyor bu bulantılar:KK43: yatsam yatamıyorum cıksam hava alsam desem cıkamıyorum... dogum sancılarına razıyım en azından gecıp bıtıyor ama bu bulantı 3 aydır hergun cekıyorum:KK43: zorla yıyorum yedıgımde zehır oluyor,,,, oda azmıs gıbı 2 gundurde kabızlık cekıyorum:KK43:
Ah o kabızlık bende de bir aydan fazladır var çok çekiyorum mide bulantısından da hiçbişey istemiyo canım herşey kokuyor hala bana azalır diye beklerken hala devam etmesi çok can sıkıcı Allah yardımcımız olsun 😔

Kizlar merhaba dunden beri migrenim var tek tarafli...basim catlamak uzere...varmi benim gibi bas agrisi ceken veya neler yapabilirim hafiflemesi icin
Geçen gün bende de oldu ertesi gün çok daha yoğun yaşadım gözümü zor açıyordum ağrıdan ilaçta içemiyoruz ben duş aldım biraz dinlendirdi ama geçmeyince başımı sıkıca tülbent ile sardım alnımı özellikle sıktım. Sürekli su içtim. Karanlık odada 1 saat kadar yattım daha iyiydim akşam sabaha geçmişti.

Geçen gün bende de oldu ertesi gün çok daha yoğun yaşadım gözümü zor açıyordum ağrıdan ilaçta içemiyoruz ben duş aldım biraz dinlendirdi ama geçmeyince başımı sıkıca tülbent ile sardım alnımı özellikle sıktım. Sürekli su içtim. Karanlık odada 1 saat kadar yattım daha iyiydim akşam sabaha geçmişti.
Benim migrenim uzun surwr hep o yuzden agri gezici alir yatardim ve gecerdi ama.simdi alamiyorum ve 48 saattir agri cikmadi ..dislerimi sokesim var agridan ,boynuma kolunclarima vuruyor.ama tek tarafli ya i sag tarafimda...sabahtamdir karanlik odadayim 2 litreden fazla.su icerim zaten ,tulbentle sikica da sardim yok banamisin demiyo

Bende de iki gündür var benim gözlerimin üstünden giriyor ağrı sinüzit burnumda tıkalı olunca daha çok oluyor sanırım ben bekliyorum akşama dayanılmaz oluyor yerimden kalkarken başım zonkluyor beynim patlayacak gibi oluyor o son aşaması artık genelikten öncede hiç ilaç içmezdim ilaç içersem ertesi gün tekrar ağrıyordu illa o ağrıyı ilaçsız çekecem bende ılık duş yöntemini buldum ılık duş alıp karanlık ve sessiz odada uzanıyorum başımın altına yastık koymuyorum kan akışı hızlı olsun diye göz kapaklarımın üstüne elimle bastırıp bırakıyorum bir saate anında kesiliyor 🤗

X