2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
@brc0006 A arven84 kızlar monurol şase işe yaramış görünüyor 🤩idrar tahlilim çıkmış şimdi e nabızda gördüm ama idrar kültürüm çıkmamış eşim o da çok önemli diyor ama yine de olumlu bakın 95 ten 6ya düşmüş hemen lökosit 🤩
Benim de mide bulantım vardı idrar yolu enfeksiyonunu öğrenince kusmaya başladım hep stres o ağrıyı bulantıyı kusmayı artırıyor değerin çok yüksek değil bak benim bile düştüyse senin kesin normale döner 🥰🤲🏻

Amin canım şu saate kadar bulantım olmayıp şimdi olması ve agrımın olması canımı sıktı inş işe yarara ben de 🙏🏻 Çok sevindim düşmesine maşallah 💙 darısı bana 🙏🏻

Kızlar cumartesı 13 haftalık olucam hala bulantılar tam gaz devam:KK43: 12. Haftadan sonra gecer dedım ama yok bıtmek bılmıyor🤕 hala bulantısı devam eden varmı yada bulantısı olupta gecen
Merhaba o devam eden benim 13+6 oluyorum yarın😅hatta son 1 haftadır kusma eklendi hiç kusmamıştım şimdiye kadar ve anladım ki herkesin gebeliği bammbaşka geçmeyedebilir diye kendimi alıştırıyorum ama dün midemde hiçbi şey yok sadece su içmiştim safi su kustum 😔 bi iyi bi kötü idare ediyorum bugün gaviscon şurup içtim şimdiye kadar iyiyim tavsiye ederim prilam içip yine de kusmuştum dün onu tavsiye etmem

Ya bulantım yoktu hiç bulantı başladı ve canım yanıyor çok 😔 hayır bu sonuca göre bu kadar canımın yanması ve bulantı normal değil başka ne olabilir acaba 🤔 doktorumda şaseyi kullanın sonucuna göre kültürde yaparız ciddi birşey yok şuan için dedi ama tedirgin oldum normal bir ağrı bulantı değil🙁 çok teşekkür ederim haber bekliyorum sizden 💙 amin sağlıklı rahat bir gebelik geçirelim inş🙏🏻
Doktorun doğru söylemiş seninki enfeksiyon olarak bile tabir edilmeyebilir 😊benim 95 ten 6ya indiyse ohooo🤲🏻❤️Benim de kusma yeni eklendi ben strese bağlıyorum üç gün çok mutsuzdum kusmaya başladım Ağrılar da rahim ağrısı olabilir bilmiyorum dayanılmaz olduğunda görün ihmal etme ama ben doktordur hastanedir tahlildir sonuçtur bizi strese sokuyor diye düşünüyorum

Doktorun doğru söylemiş seninki enfeksiyon olarak bile tabir edilmeyebilir 😊benim 95 ten 6ya indiyse ohooo🤲🏻❤️Benim de kusma yeni eklendi ben strese bağlıyorum üç gün çok mutsuzdum kusmaya başladım Ağrılar da rahim ağrısı olabilir bilmiyorum dayanılmaz olduğunda görün ihmal etme ama ben doktordur hastanedir tahlildir sonuçtur bizi strese sokuyor diye düşünüyorum
Kasık agrısı değil benim ki ama çok değişik afedersiniz ama idrarımın geçtiği damarların zonklaması gibi yani tıkanıklık falan mı oldu acaba tarifte edemiyorum 😔 başka ne olabilir acaba aslında akıntımda cok değil farklı birşey belki de inş ciddi birşey değildir baya zonkluyor hiç geçmiyor bebişe zararı olmasında Allah korusun tek korkum o

Kızlar cumartesı 13 haftalık olucam hala bulantılar tam gaz devam:KK43: 12. Haftadan sonra gecer dedım ama yok bıtmek bılmıyor🤕 hala bulantısı devam eden varmı yada bulantısı olupta gecen
Benim bugün 13+4 oldu ama bulantılarda maalesef bir azalma yok çok yoruldum çok yıprandım sabrediyorum ama geçmek bilmiyor.. 6. Haftadan beri toplasam 3-4 kez tok yatmisimdir.. Her gece yatmadan iki adet prilam içiyorum gün içinde de içiyorum ama yok olmuyor icmezsem daha da kötü oluyorum..

Kasık agrısı değil benim ki ama çok değişik afedersiniz ama idrarımın geçtiği damarların zonklaması gibi yani tıkanıklık falan mı oldu acaba tarifte edemiyorum 😔 başka ne olabilir acaba aslında akıntımda cok değil farklı birşey belki de inş ciddi birşey değildir baya zonkluyor hiç geçmiyor bebişe zararı olmasında Allah korusun tek korkum o
Sen burada yazılanlardan etkilenmiş olabilir misin? İdrar yolu enfeksiyonu vs konuştuk yazdık belki de gerçekten psikolojik çünkü lökositin çok normal maşallah

Sen burada yazılanlardan etkilenmiş olabilir misin? İdrar yolu enfeksiyonu vs konuştuk yazdık belki de gerçekten psikolojik çünkü lökositin çok normal maşallah
Ben çok evhamlıyımdır😂🙈burda troid şeker enfeksiyon konuşuldu ya dün gittim doktoruma hocam ben evhamlıyım birazda bulantım ve ağrım da var idrarada diğerlerine de bakalım dedim güldü tamam dedi🙊 troidlerimde şekerimde sorun yok şükür onlarla ilgili şikayetimde yoktu kontrol amaçlı 🙊etkilenmişimdir ama canımı yakan rahimde ağrım var wcye gidemiyorum o acıdan inş sadece psikolojiktir🙄 Şase iyi gelir inş, bu arada ne tatlısın teşekkür ediyorum pozitif yorumların ve enerjin için 😍🌸💙

Kızlar merhaba tekrardan. 11+2 yim. Aşırı baş ağrısı gaz problemi yaşıyorum. Migrenim vardı normalde. Şuan sürekli ağrı içerisindeyim başımı taşıyamıyorum. Var mı benim gibi olan. Neler yaptınız baş ağrınız ne zaman dindi. Çok kötü bi haldeyim. Kalkamıyorum ayağa sürekli yatıyorum.

Ben çok evhamlıyımdır😂🙈burda troid şeker enfeksiyon konuşuldu ya dün gittim doktoruma hocam ben evhamlıyım birazda bulantım ve ağrım da var idrarada diğerlerine de bakalım dedim güldü tamam dedi🙊 troidlerimde şekerimde sorun yok şükür onlarla ilgili şikayetimde yoktu kontrol amaçlı 🙊etkilenmişimdir ama canımı yakan rahimde ağrım var wcye gidemiyorum o acıdan inş sadece psikolojiktir🙄 Şase iyi gelir inş, bu arada ne tatlısın teşekkür ediyorum pozitif yorumların ve enerjin için 😍🌸💙
Canimm munurali ben 6 haftalikken almistim cok ise yaradi sikma canini Rabbimin adiyla bi sikintin kalmayacak🙏son bir bardak suyla karistie ic ve sabaha kadar wc ye gitmemeye calis ki soksun iltihabi🤲agri da nirmal bende de oluyordu o zaman idrar yaptigim yerde damar cekilmesi veya batma tarzi agrilar..idrar yaparken yanmam da vardi hatta ama sukur gecti...bugun yine supheler uzerine gidip idrar verdim kultur...2 gune cikar dediler sonuc...bol.su ic ve gonluni ferah tut🙏

Muhtemelen yarın sabah şaseyi içip uyandığında daha iyi olacaksın İnanılmaz ama bak benim düştüyse seninki kesin düşer ❤️🤲🏻🧿🧿 Evham yapmayalım ama rutinlerimizi ihmal etmeyelim bence bana bir ders oldu ayda bir yaptırırım diye düşünüyorum 🤩Çok teşekkür ederim ben de konuşmaktan çok keyif alıyorum hislerimiz karşılıklı ❤️🤩

Idrar testı yaptır enfeksıyon bakterı falan olmasın... bu belırtılerı ben yasamısdım ama yürürken batmada vardı sankı bısey batıyor gıbıydı

Benim bugün 13+4 oldu ama bulantılarda maalesef bir azalma yok çok yoruldum çok yıprandım sabrediyorum ama geçmek bilmiyor.. 6. Haftadan beri toplasam 3-4 kez tok yatmisimdir.. Her gece yatmadan iki adet prilam içiyorum gün içinde de içiyorum ama yok olmuyor icmezsem daha da kötü oluyorum..
Bende cok yoruldum artık butun herseyı etkılıyor bu bulantılar:KK43: yatsam yatamıyorum cıksam hava alsam desem cıkamıyorum... dogum sancılarına razıyım en azından gecıp bıtıyor ama bu bulantı 3 aydır hergun cekıyorum:KK43: zorla yıyorum yedıgımde zehır oluyor,,,, oda azmıs gıbı 2 gundurde kabızlık cekıyorum:KK43:

Bende cok yoruldum artık butun herseyı etkılıyor bu bulantılar:KK43: yatsam yatamıyorum cıksam hava alsam desem cıkamıyorum... dogum sancılarına razıyım en azından gecıp bıtıyor ama bu bulantı 3 aydır hergun cekıyorum:KK43: zorla yıyorum yedıgımde zehır oluyor,,,, oda azmıs gıbı 2 gundurde kabızlık cekıyorum:KK43:
İştahla, rahatça bir şeyler yiyebilmeyi özledim 😔 gündüz iyiyim tamam azaldı artık diyorum akşam bulantıdan mahvoluyorum.. Kabızlık sıkıntısı bende de var ve bu durumu anlayamıyorum zaten çok az yiyebiliyorum neredeyse hiçbir şey doğru düzgün midemde kalmıyor ama yine de kabızlık çekiyorum.. Çözemedim bu işi..

Canimm munurali ben 6 haftalikken almistim cok ise yaradi sikma canini Rabbimin adiyla bi sikintin kalmayacak🙏son bir bardak suyla karistie ic ve sabaha kadar wc ye gitmemeye calis ki soksun iltihabi🤲agri da nirmal bende de oluyordu o zaman idrar yaptigim yerde damar cekilmesi veya batma tarzi agrilar..idrar yaparken yanmam da vardi hatta ama sukur gecti...bugun yine supheler uzerine gidip idrar verdim kultur...2 gune cikar dediler sonuc...bol.su ic ve gonluni ferah tut🙏
Azcık rahat olabilsem keşke 🙊 içeyim bakalım yarın ola hayrola evet damar çekmesi gibi batma gibi aynen 🙄 Su da bol içiyorum ama arttırayım 🤗 çok teşekkür ederim canım benim💙
Muhtemelen yarın sabah şaseyi içip uyandığında daha iyi olacaksın İnanılmaz ama bak benim düştüyse seninki kesin düşer ❤️🤲🏻🧿🧿 Evham yapmayalım ama rutinlerimizi ihmal etmeyelim bence bana bir ders oldu ayda bir yaptırırım diye düşünüyorum 🤩Çok teşekkür ederim ben de konuşmaktan çok keyif alıyorum hislerimiz karşılıklı ❤️🤩
Ay hadi inş💪🏼Evham detay vallahi beynim yoruluyor herşeyde böyleyim beyin hep dolu😂 yarın inş güzel enerjilerinizle daha iyi uyancam 💙😘
Idrar testı yaptır enfeksıyon bakterı falan olmasın... bu belırtılerı ben yasamısdım ama yürürken batmada vardı sankı bısey batıyor gıbıydı
Yaptırdım canım benim tek kullanımlık şase verdi doktor kullancam bakalım çok ciddi birşey yok ama hafif başlangıç gibi enfeksiyon geçcek hayırlısıyla 🌸🤗

Azcık rahat olabilsem keşke 🙊 içeyim bakalım yarın ola hayrola evet damar çekmesi gibi batma gibi aynen 🙄 Su da bol içiyorum ama arttırayım 🤗 çok teşekkür ederim canım benim💙

Ay hadi inş💪🏼Evham detay vallahi beynim yoruluyor herşeyde böyleyim beyin hep dolu😂 yarın inş güzel enerjilerinizle daha iyi uyancam 💙😘

Yaptırdım canım benim tek kullanımlık şase verdi doktor kullancam bakalım çok ciddi birşey yok ama hafif başlangıç gibi enfeksiyon geçcek hayırlısıyla 🌸🤗
Kendinizi sıcak tutun, özellikle ayaklarınızı. Hassas bir dönem havalarda malum bi açık bi kapalı insan şaşırıyor. Genelde bilekte esofman pant. tayt giydiğimizden ayaklar bilekler çok çabuk etkileniyor yani en azından bende öyle hemen kasıklarıma sancı yapar, idrar düzenimi bozar. Ayaklarınızı sıcak tutun :)

Merhaba güzel anneler 🙋‍♀ Bugün farklı bir dr da kontrole gittim iyi haberler veririm dedim ancak bilim ne derse o, ikili tarama sonucum yüksek riskli çıkmıştı burada belirtmiştim, dr oldukça alanında uzman biri ve bebeğimin herseyini inceledi herşeyi normal ancak burun kemiğini göremedi ve çift mide tespit etti. Amniyosentez yapılacak haftası geldiğin de. Oldukça sarsıldım yinede dirayetli olmak ve çıkacak sonuca kendimi hazırlamam en doğrusu.Dr her ihtimali gerçekçi bir şekil de izah etti, güzel olan şeyler de var mesela parmak kemikleri tam oluşmuş bu down durumlarında görülmezmis, kalbi çok sağlıklı, gelişimi gayet iyi.Ilaclari da bıraktirdi sadece demir hapi ve iyi beslenme yeterli ilerleyen zamanlarda tekrar değerlendirir.Ve dahiliyeye yüksek çıkan troid değerleri için de gözükmem gerektiğini ve zaman kaybetmeden tekrar tetkik yapılıp ilaca başlanması gerektiğini belirtti (T4 ikidir yüksek çıkmıştı). Orada belirtmeyi tabi o psikoloji ile unuttuğum birşey oldu eşimin anne tarafının burun kemikleri çok küçüktür ve genel olarak burunları fındık kadardir(dilerim gorulmemesinin sebebi budur çünkü ikili tarama sonucu burun mevcut çıkmıştı). Ve kız diye düşünürken oğlum olacağını öğrendim 💙☺ benden haberler bunlar, sonuç ne çıkarsa çıksın süreci burada yazacağım, çünkü çok inceledim durumu benim gibi olup (ikili tarama sonucu) sonucu gerek doğum gerek amniyosentez gerek diğer testler vs paylaşmadan kaybolan anneler çok, bir faydam olursa bir umut olursam ne mutlu bana. Iyi düşünelim iyi olsun 👍
İnsallah oğluşunla senınle ılgılı guzel haberlerını beklıyoruz 😇

Kızlar selamı kim hangi egzersizi yapıyor kaç saat kaç dakika yapıyor bana bir yazar mısınız?
Ben evde durdukça herhalde 100 kilo olacağım bu gidişle pandemi dışarı çıkma yasakları vb kendimi yemeğe verdim resmen.

Bebişe zararı olmadan ne gibi şeyler yapabiliriz araştıran var mı hiç?
Doktoruma danışarak sabah aç karna 2 kuru kayısı ve ılık su içip 20dk workout kardiyo yapıyorum, sonra kahvaltıdan 1 saat sonra koşu bandında orta-hızlı tempo ile 40-50 dk arası yürüyüş yapıyorum. Ortalama 300-320 kalori yakıyorum. Yoksa ben de baş edememeye başlamıştım kiloyla.

Merhaba arkadaslar bu aksam kasigimin tam ortasinda arada hareket ettikce damar cekilmesi gibi hafif aci bur his oluyor .sizinde oluyor mu?daha bugun ultrasonda baktim bebisime sukur iyiydi ama aksam boyle bisey olunca yine telaslandim

X