2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ya kızlar progestani 12.haftada kesiyoruz ya benim başım çok şiddetli ağrıdı bugün gözlerime kadar vurdu ağrı başımın tepe noktasından başlayıp.
Acaba progestani aniden kesmek baş ağrısına sebep olabilir mi?

Merhaba güzel anneler 🙋‍♀ Bugün farklı bir dr da kontrole gittim iyi haberler veririm dedim ancak bilim ne derse o, ikili tarama sonucum yüksek riskli çıkmıştı burada belirtmiştim, dr oldukça alanında uzman biri ve bebeğimin herseyini inceledi herşeyi normal ancak burun kemiğini göremedi ve çift mide tespit etti. Amniyosentez yapılacak haftası geldiğin de. Oldukça sarsıldım yinede dirayetli olmak ve çıkacak sonuca kendimi hazırlamam en doğrusu.Dr her ihtimali gerçekçi bir şekil de izah etti, güzel olan şeyler de var mesela parmak kemikleri tam oluşmuş bu down durumlarında görülmezmis, kalbi çok sağlıklı, gelişimi gayet iyi.Ilaclari da bıraktirdi sadece demir hapi ve iyi beslenme yeterli ilerleyen zamanlarda tekrar değerlendirir.Ve dahiliyeye yüksek çıkan troid değerleri için de gözükmem gerektiğini ve zaman kaybetmeden tekrar tetkik yapılıp ilaca başlanması gerektiğini belirtti (T4 ikidir yüksek çıkmıştı). Orada belirtmeyi tabi o psikoloji ile unuttuğum birşey oldu eşimin anne tarafının burun kemikleri çok küçüktür ve genel olarak burunları fındık kadardir(dilerim gorulmemesinin sebebi budur çünkü ikili tarama sonucu burun mevcut çıkmıştı). Ve kız diye düşünürken oğlum olacağını öğrendim 💙☺ benden haberler bunlar, sonuç ne çıkarsa çıksın süreci burada yazacağım, çünkü çok inceledim durumu benim gibi olup (ikili tarama sonucu) sonucu gerek doğum gerek amniyosentez gerek diğer testler vs paylaşmadan kaybolan anneler çok, bir faydam olursa bir umut olursam ne mutlu bana. Iyi düşünelim iyi olsun 👍

Kan alinip yurtdisina gonderiliyor. Fiyati 3000-3500 rl civarında dra mutlaka sorun direk amniyosentez yapmak bence cok gereksiz
Amniyosentez istemiyorum zaten. Sonuç her ne çıkarsa çıksın sonuçta evlat kıyamam ki. Sadece şu hamilelik sürecim zehir olacak. Önceki hamilelikte kanama, tansiyon, plasenta aşağıda, düşük tehlikesi derken zor geçen bir süreç oldu. İnşallah Rabbim büyüktür sonuçlarınız temiz gelir de rahat bi nefes alırım

Kızlar kontrollerde ultrason resmi alabiliyoruz tamam ama cd filan veriyor doktorumuz diyen arkadaşlar da var ... Nasıl yani istersek cd de alabiliyor muyuz bebişin ultrasondaki hareketlerini ? Yanu neyi cd olarak veriyor doktor :)
Merhaba benim doktorum ilk gunden beri cd tarzi bir flas bellek verdi her kontrolde onu da goturyorum yanimda ve her kontrolumuzdeki bebegin goruntusu yani ultrason videosunu ekliyor...ben izmirde doc.dr .baris buke adinda bir perinatologa gidiyorum .sahsen ben talep etmedim ama zaten tum hastalarina kendisi veriyormus

Çok teşekkür ederim 😊doktoruma sorayım ben de kullan derse kullanırım ben de dün gece munorol şase kullandım tek kulanımlık Umarım işe yarar bol su içmeyi unutma doktoruna gidene kadar değerini düzenlersin inşallah 🤲🏻Allah hepimize şifa versin inşallah 🤲🏻❤️
Canım ben de idrar tahlili verdim lökosit 14 çıktı monurol şase verdi sen de işe yaradı mı bugün kullancam kullanmadım daha mide bulantım var ve zonklama var sağ tarafımda rahim ağzına doğru baya canımı yakıyor😔

Merhaba benim doktorum ilk gunden beri cd tarzi bir flas bellek verdi her kontrolde onu da goturyorum yanimda ve her kontrolumuzdeki bebegin goruntusu yani ultrason videosunu ekliyor...ben izmirde doc.dr .baris buke adinda bir perinatologa gidiyorum .sahsen ben talep etmedim ama zaten tum hastalarina kendisi veriyormus
Ne kadar hoş bir detay aslında ben de doktorumdan rica edeyim :) teşekkürler 😍

Canım ben de idrar tahlili verdim lökosit 14 çıktı monurol şase verdi sen de işe yaradı mı bugün kullancam kullanmadım daha mide bulantım var ve zonklama var sağ tarafımda rahim ağzına doğru baya canımı yakıyor😔
Çok yüksek değilmiş henüz başlangıç gibi bence sende işe yarayabilir 🤲🏻Ben gece içip yattım tavsiyem şu andan itibaren su içme gece yatmadan sadece onu iç çünkü 5 saat tuvaletini tutman gerekiyor tam 5 saat bitince tuvalete koştum 😅henüz işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum ama bence yaramayacak çünkü benim lökositim 95 ama bence seninki çok yüksek değil antibiyotiksiz atlatırsın inşallah 🤲🏻❤️ monurol şaseden sonra bugün yine idrar tahlili ve idrar kültürü verdim sonucum çıksın sana haber veririm canım sonuçlar biraz geç çıkıyor kültürde sonucu göreyim yazarım👍🏻 Allah hepimize sağlık sıhhat versin inşallah 🤲🏻

Hanımlar merhaba. Haftaya ikili testim var. Ama okudugum cogu yorum; sonucun iyi cikmasi saglikli bebek, kotu cikmasi sagliksiZ bebek anlamina gelmez seklinde. O halde bu test neye hizmet ediyor anlamadim. Insanlari deli dana gibi telasla saga sola kosturuyor anladigim kadariyla. Sormak istedigim universite hastaneleri fetal Dna testi yapiyor mu bilginiz var mi ve ikili testi sorunsuz cikip hayal.kirikligi ugrayan birilerini duydunuz mu cevrenizden.? Yani bu ikili teste guvenmeyip bir de fetal dna yaptirmak istiyorum. Bir de doktorla konusucam tabi ama buradan tecrubeleri almak daha onemli

@brc0006 A arven84 kızlar monurol şase işe yaramış görünüyor 🤩idrar tahlilim çıkmış şimdi e nabızda gördüm ama idrar kültürüm çıkmamış eşim o da çok önemli diyor ama yine de olumlu bakın 95 ten 6ya düşmüş hemen lökosit 🤩

Eklentiler

• EEBEAFCA-E44F-4AC9-8DF6-FEA0724B5E1A.png
    EEBEAFCA-E44F-4AC9-8DF6-FEA0724B5E1A.png
    151,9 KB · Görüntüleme: 34
Benim de mide bulantım vardı idrar yolu enfeksiyonunu öğrenince kusmaya başladım hep stres o ağrıyı bulantıyı kusmayı artırıyor değerin çok yüksek değil bak benim bile düştüyse senin kesin normale döner 🥰🤲🏻

Çok yüksek değilmiş henüz başlangıç gibi bence sende işe yarayabilir 🤲🏻Ben gece içip yattım tavsiyem şu andan itibaren su içme gece yatmadan sadece onu iç çünkü 5 saat tuvaletini tutman gerekiyor tam 5 saat bitince tuvalete koştum 😅henüz işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum ama bence yaramayacak çünkü benim lökositim 95 ama bence seninki çok yüksek değil antibiyotiksiz atlatırsın inşallah 🤲🏻❤️ monurol şaseden sonra bugün yine idrar tahlili ve idrar kültürü verdim sonucum çıksın sana haber veririm canım sonuçlar biraz geç çıkıyor kültürde sonucu göreyim yazarım👍🏻 Allah hepimize sağlık sıhhat versin inşallah 🤲🏻
Ya bulantım yoktu hiç bulantı başladı ve canım yanıyor çok 😔 hayır bu sonuca göre bu kadar canımın yanması ve bulantı normal değil başka ne olabilir acaba 🤔 doktorumda şaseyi kullanın sonucuna göre kültürde yaparız ciddi birşey yok şuan için dedi ama tedirgin oldum normal bir ağrı bulantı değil🙁 çok teşekkür ederim haber bekliyorum sizden 💙 amin sağlıklı rahat bir gebelik geçirelim inş🙏🏻

X