2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bu gün mağazaya gittim birkaç birşey alayım diye ay gitmez olaydım bi anda elim ayağım döküldü betim benzim attı soğuk soğuk terledim nefes alamadım beni hemen yatırdılar su falan verdiler ama yok kulaklarım çınladı kasığıma ağrı girdi yattığım yerde kala kaldım birde ordan çıkıp eve gelene kdr neler çektim iki sokak ötedeki eve belki 10 kez oturup dinlenerek zor geldim sanırım tansiyonum düştü ay dedim gidiyorum ben çok şükür eve attım kendimi zar zor uzandım da geçti benim tansiyonum çok düşüyor kızlar geçen gece de özel hastaneye zor yetiştim doktor düşmüş tansiyonun ama gebelikte normal tuzu fazla tüket dedi fazla tuz da ödem yapar diye korkuyorum 😞

Canım tansiyonda olur şeker düsmeside olabilir. Benimde bir ara aynisi oldu hastaneye gittik tansiyon 8 e 4 olmuş. Şekerde 69 a düşmüş. Resmen ruhum bedenimden çıkıp geri geldi. Bugünde oldu hemen tuzlu ayran ve 1 kasik bal yedim düzeldim. Çantanda şeker bulundur

Benim de çekiyor ben içiyorum bugün 1 çay bardağı kadar içtim İnstagramda kağan kocatepe var doktor çay kahve kola bunlar sık içilmedikçe sorun yok diyor 😋
Çay her gün içerim ben de bi çay bardağı çaysiz asla :) kola vb tabi zararlı ama her zaman icmemek kaydıyla 1 çay bardagi bi kücük bardagin yarisi vs can çekince icilebilir o kadardan ne olacak :)

Daha önce doğum yapmış tecrübeli anneler sizlere soruyorum daha erken Allah ne gösterir bilmiyoruz ama ben İstanbul da yaşıyorum doğumu da burada yapmayı düşünüyorum yani öyle doğum da yanıma gelecek kimim kimsem yok. İlla birinin olması gerekir mi yani yanlız olsam ne olur beni aydınlatırsanız sevinirim. Eşim olur sadce bu arada 🤗

Benim de çekiyor ben içiyorum bugün 1 çay bardağı kadar içtim İnstagramda kağan kocatepe var doktor çay kahve kola bunlar sık içilmedikçe sorun yok diyor 😋

Çay her gün içerim ben de bi çay bardağı çaysiz asla :) kola vb tabi zararlı ama her zaman icmemek kaydıyla 1 çay bardagi bi kücük bardagin yarisi vs can çekince icilebilir o kadardan ne olacak :)
Ben de hergün çay içiyorum 🙄🤷‍♀️

Daha önce doğum yapmış tecrübeli anneler sizlere soruyorum daha erken Allah ne gösterir bilmiyoruz ama ben İstanbul da yaşıyorum doğumu da burada yapmayı düşünüyorum yani öyle doğum da yanıma gelecek kimim kimsem yok. İlla birinin olması gerekir mi yani yanlız olsam ne olur beni aydınlatırsanız sevinirim. Eşim olur sadce bu arada 🤗
Yurtdısında yaşıyorum butun aılem trde tek basıma dogurdum tek basıma baktım büyüttüm cok şükür 🤲

Benim ilk dogumumda gece kardesim ve esim kaldilar ama kardesim sadece cay v.s ya da birsey alinmasi gerekirse bize yardimci oldu kalmasi cok zaruri degildi esim ve ben de bebekle ilgilendik hic sorun yasamadik ki o saate kdr bebek nasil bakilir hicbir fikrimiz yoktu. Hic merak etme esin ve sen herseyi halledebilirsiniz. Emzirme konusunda bebek cok aglarsa v.s. hemsire de yardimci oluyor ztn

Canım refakatçin olsa cok iyi olur ama eşinde olabilir .yani kadın olacak diye birşey yok. Önemli olan yaninda birinin olması.

Ah çok geçmiş olsun. Bende geçen avm de çok kötü oldum hemen çıktım. Sanırım hep evde durduğumuzdan da kaynaklı. Kan şekerim düşmüştü benimde maskeyle gezmekte oksijensiz bırakıyo kapalı alanda daha fena oluyor. Yanınızda bişeyler bulundurun çıkmadan, kuruyemiş, çikolata. Suyu da çok tüketirseniz tuz çok fazla ödem yapmaz hemen. Tuzlu ayran tüketin çıkmadan. Yalnız çıkmamaya çalısın olabildiğince Allah korusun düşersiniz felan.
Çok sağolun valla çok zordu dediğiniz gibi tek çıkmamak lazım eşimde çok kızdı ama işte hevesleniyorum gidiyim bir kaç bişey bakayım diye bir daha tek çıkmam gebelikten öncede düşük tansiyonlu biriydim şimdi iyice arttı gece uyurken bile başım dönüyor sonumuz hayır olsun

Canım tansiyonda olur şeker düsmeside olabilir. Benimde bir ara aynisi oldu hastaneye gittik tansiyon 8 e 4 olmuş. Şekerde 69 a düşmüş. Resmen ruhum bedenimden çıkıp geri geldi. Bugünde oldu hemen tuzlu ayran ve 1 kasik bal yedim düzeldim. Çantanda şeker bulundur
Evet dediğiniz gibide olabilir çok sağolun şeker bulundurayım yanımda çok kötü dediğiniz gibi bende dedim gidiyorum çok zordu eve kendimi atınca rahatladım inşallah bir daha olmaz Allah kimseye vermesin

Şu virüsten bi kurtulsaydık da işimize baksaydık aylardır çocuklar perişan oldu hicbir şey anlamıyorlar uzaktan.
Ben de öyle düşünüyorum. Üstelik ben zihin engelliler öğretmeniyim. Benim uzaktan eğitim derslerim çok zor gidiyor. Çocuklar için de bizim için de hiç verimli değil😣 15 Marta erteleyebilirler açılışı şu virüs bitse de artık herkes kafası rahat bi şekilde işine gücüne dönse.

Ben de hergün çay içiyorum 🙄🤷‍♀️
Benim doktorum ve aynı zamanda eşim de çayda kafein oranı çok düşük hele ki açıksa diyor. Sadece demir değerlerin normalin altındaysa sorun olabilirmiş. Benim değerlerim en son iyiydi onun dışında ben de içiyorum hep açık eşim de hatta iç iç diyor bilmiyorum 😅şu soğuk günlerde sıcak bi şeyler içmesem çok mutsuz olurum 😅

Arkadaşlara katılıyorum sadece eşinin olması bile yeterli benim annem de vardı ama biz onu uyandirmadik bile eşim her şeyde yardımcı oldu ve yenidoğan hemşireleri her çağırdığimizda geldi. Emzirmede, bebeği uyandırmada hep yardımcı oldular..

Benim ilk dogumumda gece kardesim ve esim kaldilar ama kardesim sadece cay v.s ya da birsey alinmasi gerekirse bize yardimci oldu kalmasi cok zaruri degildi esim ve ben de bebekle ilgilendik hic sorun yasamadik ki o saate kdr bebek nasil bakilir hicbir fikrimiz yoktu. Hic merak etme esin ve sen herseyi halledebilirsiniz. Emzirme konusunda bebek cok aglarsa v.s. hemsire de yardimci oluyor ztn
Canım bi de benım eşim askeri personel atıyorum acil bir durum da bn ambulans çağırdım taksi çağırdım gittim doğum yaptım bebek çıktığında kimse olmayacak o zman ne olur bebeğe hemşireler bakar mı acaba

Canım refakatçin olsa cok iyi olur ama eşinde olabilir .yani kadın olacak diye birşey yok. Önemli olan yaninda birinin olması.
İşte olsa iyi olurda canım. Malesef yok biraz acemi olurum ama eşimle hallerderiz inşallah 🥰 daha çok erken ne düşünüyorsun oralı demiyorsun demi bana 😂

X