2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yaaa demeee 🙈 annem bende de kardeşimde de 8-9kg almış sen de almazsın dedi normalde çok iştahlı yemek yemeyi çok seven biriyim almazdım okadar yememe rağmen ama hamilelik farklı sanırım 🙊 ayy 68 diyelim ozaman 😂
Selam canim bende ikinci kizimda 56 basladim 69la gittim doguma inanilmaz tatli yedim istahimda iyidir ama almadim. Ilk kizimda 24 kilo almistim ama 51 le baslamis 75 le gtmistim doguma😂😂 bakalim bunda nasil olcam her hamilelik ayni anne de bile baska baska oluyor😉

Arkadaşlar gözden kaçtı sanırım yeniden sorayım ende kalınlığınız tam olarak kaçıncı haftanızda ölçüldü şubatın 6 sında randevumuz var 11+6 olacağız ama ense kalınlığını benim doktorum ölçmüyormuş aynı klinikte başka bir doktor önerdi. Aynı güne randevu alayım mı geç mi olur sizce 11+6. Daha erken mi ölçülmeli ki
Merhabalar bence o hafta içine alsan iyi olur kan için de ölçüm için de en doğru sonuçlar 12. hafta diyorlar

Arkadaşlar gözden kaçtı sanırım yeniden sorayım ende kalınlığınız tam olarak kaçıncı haftanızda ölçüldü şubatın 6 sında randevumuz var 11+6 olacağız ama ense kalınlığını benim doktorum ölçmüyormuş aynı klinikte başka bir doktor önerdi. Aynı güne randevu alayım mı geç mi olur sizce 11+6. Daha erken mi ölçülmeli ki
Ben de 11+6 da hem kan verdim hem ölçüm yaptırdım zaten doktorum bilinçli olarak o tarihi vermişti

Günaydın
Benımde 11+6 falandım olculdu canım

Selam canim bende ikinci kizimda 56 basladim 69la gittim doguma inanilmaz tatli yedim istahimda iyidir ama almadim. Ilk kizimda 24 kilo almistim ama 51 le baslamis 75 le gtmistim doguma😂😂 bakalim bunda nasil olcam her hamilelik ayni anne de bile baska baska oluyor😉
Canım normalde ben gece gündüz yiyip yediğine göre kilo almayan tiplerdenim ama bu hamilelik ya belli olmaz çok güvenemiyorum vücuduma😂yalnız kilo alma durumunun genetik yatkınlıkla da ilintili olduğunu düşünüyorum normal şartlar altında tabi hamilelikte nasıl olcam görcez🙊 Boy 170 cm o biraz kamufle eder inş alsamda🙄Doğuma giderken paylaşırız kiloları 💙

Kızlar aklıma bi şey takıldı. 24. Haftada idari izin kullanabiliyoruz ya tabi bizim o haftalara kadar kalkmazsa. Normalde annelik iznine ayrılırken sona kdr dayandığımızda doğum sonrasına devrettiğimiz izinler oluyordu onları idari izin kullanırken devredebiliyor muyuz? Bilgisi olan var mı

Kızlar aklıma bi şey takıldı. 24. Haftada idari izin kullanabiliyoruz ya tabi bizim o haftalara kadar kalkmazsa. Normalde annelik iznine ayrılırken sona kdr dayandığımızda doğum sonrasına devrettiğimiz izinler oluyordu onları idari izin kullanırken devredebiliyor muyuz? Bilgisi olan var mı
Benim bildiğim kadarıyla idari izin devredilmiyor zaten pandemiden dolayı verilen bir izin.

Aynen o idari izinleri devretmekten bahsetmemiştim. Son 3 haftaya kadar çalışılabiliyormuş en fazla. O zaman 32 den 37 ye kdr iş yerinde bulunmak gerekiyor anladığım kadarıyla.
Eğer ki biz 23+0 a gelene kadar kalkmazsa izne ayrılıp 32 de tekrar çalışabilir raporu alıp 37e kadar çalışıp çalıştığımız o 5 haftayı doğum sonrası izne aktarabiliyoruz diye okumuştum..

Günaydın kızlar bugun doktor kontrolum var kac gundur kasıklarımda agrı var ve akıntım var renklı ınsallah oglum iyidir bana dua edın 😕

Günaydin canımmm. Hayırlı haberlerle gel inşallah. Benimde 3 gündür ağrılarım var . Doktor 23 şubata randevu verdi ama ben haftaya cuma dayanamayıp giderim kontrole gibi geliyor.

Eğer ki biz 23+0 a gelene kadar kalkmazsa izne ayrılıp 32 de tekrar çalışabilir raporu alıp 37e kadar çalışıp çalıştığımız o 5 haftayı doğum sonrası izne aktarabiliyoruz diye okumuştum..
evet öyle ben de bu şekilde okudum. 23 olduğuna emin misiniz? bence 24+0 olmalı. normalde de 32+0da izne ayrılıyordu gebeler. yalnız 24den 32.haftaya kdr evde kalıp kimsenin kolay kolay işe gideceğini sanmıyorum maalesef o haftadan sonra ödemler çok artıyor ben son 5 haftada çok zorlanarak gitmiştim. o yüzden covid de aynı şekilde devam ederse (inşallahh etmesin) mecburen uzun süreli ücretsiz izne ayrılıcam.

X