2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar akintiniz ne durumda yaklasik iki haftadir ara ara sari sumuksu kokusuz akintim oluyor peceteye surunce geliyor.sizdede varmi bu durum
Bende de oluyor cnm hatta geçen hafta onun için gittim idrar enfeksiyonundan süphelwndiğim için ama temiz çıktı. Belki normal bir akıntıdır

Kizlar akintiniz ne durumda yaklasik iki haftadir ara ara sari sumuksu kokusuz akintim oluyor peceteye surunce geliyor.sizdede varmi bu durum
Bende de ilk sürekli beyaz kremsi oldu sonrasında sarı oldu aile hekimim monurol verdi tek kullanımlık şase onu kullandım şimdi tekrar beyaz akıntı oluyor

Merhaba kizlar ben araniza yeni katiliyorum bu topigi yeni buldum.. benimle ayni haftalarda olup karni sertlesen varmi acaba? Tuhaf bir hazimsizlik var aksam oldu ve nefesim daraliyor resmen ve kabizliktan hic bahsetmiyorum bile.. bu durum normalmidir? 3 dusugum oldu ultrasonda ogrendik 2 tanesindede ayni hissetmistim korkular var ister istemez.. kalbi duymakla bitse keske hamileligin sonuna kadar yolumuz var Allah yardimcimiz olsun

Benim doktorum da hiç öyle birşeyler anlatmadı. Hatta omega başlasam mı diye sordum gerek yok dedi.

Kizlar günaydın benim de uzun zamandır bazen sari bazen yeşil oluyor akıntım. Sirkeli suyla dıştan siliyorum arada bir. Bunu en son doktora soyledim kaşıntı koku agri yoksa bişey kullanma, 3.aydan sonra fitil veririm dedi.

merhaba yazdıklarını okuyunca kendi düşüncelerimin yazıya dökülmüş halini gördüm aynen benimde öyle drum prof. acaba diyorum o yüzden mi pek konuşmuyor ben sorarsam cevap veriyor. geçtiğimiz mayıs ayında talihsiz üzücü bir olay yaşadım onu göz önüne alarak sadece dedi ki istiyorsan 15 günde bir gel bakalım

Ne güzel keşke ben de öyle olsaydım ben git gide kilo alacağım gibi duruyor
Hamilelik sırasında kilo verimi bebeğe zararlı olabiliyor diye biliyorum vücudumuzdaki yağlar erirken kana zararlı toksinlerde karışıabiliyormuş. Normal kalori alımınıza 300 kalori eklerseniz hem sağlıklı kilo alımı olur hem bebeğe yetecek stoğu tamamlamış olursunuz.

Bu iştahsızlık ve sürekli kusma ile bu dönemdeki gebelerin yarısından çoğunun eskiye göre 300 kalori yukarıya çıkabileceğini düşünmüyorum.

Bu iştahsızlık ve sürekli kusma ile bu dönemdeki gebelerin yarısından çoğunun eskiye göre 300 kalori yukarıya çıkabileceğini düşünmüyorum.
İlk aylarda hepimizde oluyor bulantı ve yer yer istifra... İlk aylarda bebek annenin stoğundan faydalanmakta ve yeterli gelmektedir. ancak bulantılar geçtikten sonra bebeğin sağlığı ve kendi sağlığımız için için muhakkak vücudumuz kendine stok yapmak zorunda bunu da gereksiz kilolardan sakınmak için gebelik öncesi kalorimizden genelde bayanlar için 1200 kalori olarak hesaplanır; 300 kalori fazlası (Kalori Kaynağı besleyici ancak kilo yapmayan gıdalar) olarak öneriyor uzmanlar...

Merhaba arkadaşlar 32 yaşındayım. Kasım ayında covid geçirdim 1 kasım 10 kasım arası karantinada idim. 19 kasım regl tarihim. Aralık 20 de regl olmayı beklerden hamile olduğumu öğrendim bir buçuk senedir bebeiş isterken covid sonrasına geleceği tuttu endişeliyim covidden dolayı... şuan 7+4 deyim 5 haftalıkken dr gittik ancak bebek görünmüyordu. Haftaya tekrar gideceğiz. İlk Hamileliğimde mide bulantısı yaşamıştım ama çok hafifti. Şuan ikinci bebeğime hamileyim ancak bulantılar hayattan bezdirdi. Yine de midemi bastıracak şeyler yiyerek halsiz kalmamaya çalışıyorum. bu dönemlerde midede gıdalar daha uzun kalırmış. mide ekşimesi bu sebepten olabilir. Doktorum bana kepek ekmeği ve beyaz ekmeği yasakladı sadece tam buğday önerdi. ayrıca mide bulantıları için aromatik yağlardan da faydalanabileceğimi söyledi. Mesela beni biberiye ve lavanta yağı kokusu çok rahatlatıyor. Siz de kendinizi bir aktara atıp deneyerek bulabilirsiniz belki faydası olur. :) Allah'ım yavrularımızı sağlıklı sıhhatli şekilde kucağımıza almayı nasip etsin

Arkadaşlar merhaba sizlerden bilgi almak istiyorum bir konuda, bizim aileden gelen pıhtılaşma sorunumuz var ve doktorum bu ihtimali göz önünde bulundurarak bana aspirin verip genetik testler istedi.Ben verdiği günden beri içiyorum hapı sizlere sorum şu aspirin gebelikte zararlı mı benimle aynı durumda olan arkadaşım içme iğne daha iyi diyor doktorum iç diyor napacagimi şaşırdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…