2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İnşallah canım ya bugün 3kez emzirdim büyük rahatlikmiş valla...sağıp uğraş vereceğin zaman ısıt sabahın köründe mamalar zaten çok pahalı.
Emzirmek gibisi yok

Benim topalak da memede uyuyakalıyor diye sağıp biberonla mı versem arada diyordum ama hiç o topa girmeyim o zaman. Doyması biberonla olunca daha kısa sürüyor , kendi kendine emince süreç uzuyor uyuyakalıyor vs ama yapmayım hiç madem.

Hangisi daha etkili canim. Bebeğim bugün hep uykuda ağlıyor susuyor belliki gazı var. Aktarda ki daha etkili diyende var markette kini önerende sence hangisi daha iyi
Aktardaki satıcı kendi sattiklarinin daha etkili olduğunu iddia etmişti alırken.. Ben hangisi daha etkili inan hiç dikkat etmedim ne yaparsam yapayım benim bebeğin gazı hep var.. Kesin bir şey diyemeyeceğim..

Arada biberonda iyi oluyor ama canım önceden sağ yorgunsan uykusuzsan ver biberonla hemen cokur cokur içiyor bitiyor zaten açsa

Canım aynı sorun bende de var vakumu nereden temin ettin

Canım aynı sorun bende de var vakumu nereden temin ettin
Markalara göre değişiyor canım bunlardan bir kaç kez ucunu çıkarıp hemen sayıyorum ağzına önce elimlede destek veriyorum iyice kavrasin diye sonra salıyorum elimi..Meme ucu çıkartıcı,göğüs ucu çıkartıcı diye geçiyor internette ebebektede var.

Eklentiler

• Screenshot_2021-09-07-17-36-09-042_com.android.chrome.jpg
    59,6 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_2021-09-07-17-35-45-349_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    50,1 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_2021-09-07-17-35-33-599_com.android.chrome.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 13
@burcecagri dün doktor bize sab simplex ve metsil kullanma bi etken madde varmış içerisinde ileriye dönük hiç önermiyorum dedi, aklınızda olsun kızlar nuree harvey mommys bliss daha bitkisel içerikli masum dedi
Ben aslında nurse harvey colex şurubu var onu da deneyim diyordum ama şu an mommys blissten çok memnunum biogaiayla iyi geldi sanki yine ıkınıyo sıkılıyo ama sanki eskisi kadar bağırırcasına değil gibi bilmiyorum geçici de olabilir bu his

Eğer üç ay kadar sürerse gaz aslında pahalı da değil 120 ml 200 ₺ ben günde 4 kere 1 ml olarak veriyorum 1 ay gidiyor siz aldınız mı ne kadar veriyorsunuz günlük N numcop canım sana doktor ne kadar kullanmanı tavsiye etti?

Nurse harvey de benzer dedi canım.
Arkadaşlar 1.ayın sonunda aşıdan başka bir kontrol var mı? Bir yerde göz kontrolü diye okudum siz neler yaptınız
Doktor bize 2. ayda yaptıralım göz kontrolü dedi
2*1 ml yazmış canım. Belki kilosuna göre ayarlıyordur. Birde bu bağırsak florasıyla alakalı kendi kendine gelişecek sürekli damlalar çözüm değil sabah akşam yeterli dedi bilemedim. Canım sen mommys in night olanını da aldın mı ?

Ben günde 4 kere kullanıyorum canım fazla da geliyorsa bilemiyorum ama kilo alımına bakarım. Evet aynısını bizim doktor da dedi ama öğrenene kadar biz bitmeyelim hayır ben night olanı almadım ama oğlumda inanılmaz bi uykuya direnme var birkaç gündür mümkün değil uyumuyor resmen direniyor alsam fena olmaz

Kızlar 32 günlük olduk bizde 5253 kilo olmuş boyunu ölçmediler kalça çıkığı varsa tehlikeliymiş 2. Ayda çektir kalça çıkığı ultrasonunu dedi ama ilk aydan sonrada çekiliyormuş sizin doktorlar ne söyledi? Biz nurse harveys kullanıyoruz gayet memnunum rahat gaz çıkarıyor. Ama mukuslu kaka yapmaya başladı 2 gündür doktora sür alerjisi olabilirmi dedim pek önemsemedi normal ilk 2 ay dedi ama aklıma takıldı acaba başka doktora götürsemmi?

Bugün bende ağladım artık hem gaz sancısı tuttu hem mama istiyo vermedim fazladan, göğsümü tutmuyo basbas bağırıyo savaştan cıkmış gibiyim ruhenBiraz yorumlara baktım da kullananlar uyku konusunda memnunlar benimde aklımda canım
Kalça çıkıklıpı muayenesini 2. ayda yaptıracağız bizde. 2 doktor da öyle dedi

45 günlükken yaptırmamızı söyledi bizim doktor.

Doğum yapmadan önce melek gibi olan kayınvalideme bi haller oldu. Onlara Yeni güncelleme geliyor herhalde biz doğumdayken
Ay çok güldüm. Benim kv ben hamile iken sürekli başı dönüyordu oturuyor kalkıyor başım dönüyor ay deyip duruyordu. Dedim ben doğum yapınca yatak döşek yatar hastayım diye lohusa yatağına onu yatırırız artık dedim. doğum yaptım üçüncü gün kv hastalandı Neyse kırkımızın çıkmasına az kaldı iyileşir artık.

Arkadaşlar 1.ayın sonunda aşıdan başka bir kontrol var mı? Bir yerde göz kontrolü diye okudum siz neler yaptınız

Hastaneden verdikleri izlem defterinde Kalça usg 2. Ayda göz kontrol 3. Ay diye yazıyor. Dün kontrole gittik doktorumuzda aynı şekilde tekrarladı. Yarın 1. Ay aşımız olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…