2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ya kızlar birkaç gün önce bebeğim kakasını yapamıyor 2 gündür aylık kontrolü gelmeden nöbetçi doktora gitmiştik demistim çünkü o kadar ağlıyordu ki doktorun verdiği damlayla ertesi gün poposuna masajla yaptı kakasını bebeğim hemde ne yapma macun gibi kivamliydi normal kakasindan çok farklı...
Neyse ertesi günde masajla yaptırdım ama bugün yapamadı saatlerdir ağlıyor uykuya dalamiyor uykusunda kıvranıyor..
Bu kabız gibi birşey ama doktorlar bunu kabız olarak kabul etmiyormuş herhalde hatta 5 güne kadar kaka yapmamayı normal buluyorlarmis.
Aylık kontrolü pazartesi.Ama bu durum nereye kadar böyle devam edecek biz masajla yaptırıyoruz ancak belki masaj yapmasak onu bile yapamicak. Acı çekiyor resmen bebeğim
Dün kakasını yaptiktan sonra o kadar rahattı ki sıkıntısı yoksa 4 saat uyudu zor uyandırdım..Var mı böyle bebeği kaka yapamayan humus gibi macun gibi kaka yapan..(Bu arada manalarına zeytinyağı damlatiyorum)

Benımkıde yapamıyor malesef uyuyı bıranda gaz sancıyl aglayarak uyanıyor zavallım doktoruda altı gune kadar normal diyor zeytınyğ suruyorum poposuna ama yok ynı cocuk catlıcak gıbı oluyor

Lifli ve probiyotik ağırlıklı beslen. Eğer mama takviyesi veriyorsan günlük miktarını azalt ve bir tik sulu ver koyu olmasın mama. Mamalarda kabız yapıyormuş bebekleri, zeytinyağı verme artık hazmı çok zor yeni bebekler için. Senin sütün aracılığı ile atlatacak, öncelik kendi beslenmeni düzenle. Bu haftalarda sanırım çoğumuzun bebeklerinde var bu durum,sıkma canını kabızlığı ortadan kaldıran şeyler ye mutlaka tatlım

Canım benim bebeğim de kabız gibi, her gün kaka yapıyor ama çok zorlanıyor, kıvranıyor, ağlamaklı oluyor. Mamasına zeytinyağı, sabah akşam Aguline şurup ve günde 5 damla Biogaia ile devam ediyoruz. Hala eskisi gibi rahat yapamıyor. Bunların etkisini göstermesi için bekliyorum ben de Kakasının kıvamı cıvık değil eskisi gibi, katılaştı maalesef ve bu bir haftadır geçmedi Bir çaresi vardır umarım, çok can sıkıcı bir durum

Bende yaklaşık 1 haftadır kabizim acaba benden kaynaklimi
Ben mudahele etmesem yapamıyor.Mamayi değiştiricem olmadı yine pazartesi doktor kontrolümüz var bakalım.Emziremedigim için süt sağiyorum ve mama veriyorum süt yetmeyince mecbur mamaya devam ediyorum

Düzenli olarak probiyotik kullanırsanız bebeğin bağırsak problemlerine iyi gelir.. Bir de duyduğum bir şeyi yazayım isterseniz denersiniz bir arkadaş bamya yedigini söylemişti böyle durumlarda.. Gaz yapıyor mu bebeğe emin değilim ama..

Kendim için mi bebek için mi probiyotik canım?
Hayır internette ezmiren annelerde hızla sıvı kaybı olduğundan kabızlık olabilir dolayısıyla bebekte kabız olabilir diyor birde sezaryan doğum yapanlarda da bağırsak temmelligi olurmuâ buda kabızlık yapabilirmiş acaba bebeğim benden dolayı mı böyle bilemedim o kadar emziren anne var olsa onlarada olurdu herhalde

Bizim yediklerimiz sütümüzü etkiliyor o yüzden hem kendin için hem de bebek için kabızlığa iyi gelecek besinlerin tüketimini arttırabilirsin bence canım.. Probiyotik bebek için kullanırsan bağırsak hareketlerini düzenliyor.. Pazartesi doktoruna sorarsın yine inşallah ikinizin de sıkıntısı çabucak geçer..

Kabızlık bende de var tatlım ilk aylarda oluyormuş. Sağım yapsanda sorun değil sonuçta sütünü aliyor. Kabız yapacak herşeyden uzak durmak gerek.
Aynen bende katılıyorum bamya yediğim gün yavrum kaka sorunu yaşamamıştı, gaz yapti ama cok sorun yaratmamisti. Semizotu, ebegümeci de bu konuda iyiAnne beslenmesiyle alakaliymis tamamen. Birde bebeklerin bağırsakları sadece anne sütünü kolay hazmediyor mama veriyorsan biraz sulu vermek gerekmiş. Sütün çok kıymetli şuan o yüzden evde lifli probiyotikli ne varsa ye sonra sütünü sağ faydası olacaktır atlatacağız bu günleri canım

bu mama konusu canımı cok sıkıyo annem başımda senin sütünmyetmiyomyaramıyo cocuga diye diyr yedi beynimi.
yetse bile yetmeyecek diye düşünüyorum.
sarılık olmasın diye mama verdim ama sonrasında bıraktıramadım hep annem yüzünden.
beni emdiginde süt mü cekiyo emzik olarak mı kullanıyor anlamıyorım.
ztn alerjisi cıktı . kendimi yetersiz hissettirdiler. doktor süt ürünü diyeti verdi bana . annem hala lor yesen nolcak ben onu böregin içine koycam diyo :)
yeni mamasına alışırsa bende bu emzirme konusunda çabamdan yoruldum . bebek için aç kalıyorum yine yaranamıyorum :):) lohusa depresyonuna girdim glba

Çok teşekkürler önerilerin için denicem inşallah atlatırız

Acaba annen evine gitse daha mi rahat olacaksin diye dusundum anne baskisi var ustunde sanki piskoloji cok onemli sen yetmedigini bebege de hisetirirsen o da ona gore tepki veriyor bence tek kalmaya calis piskoloji cok cok onemli gercekten benim kizim mememi bazen emzik yerine kulniyor cok c olinca mememi tutuyor kacirmamasi icin elimden geleni yapiyor cunku biraz karni doyunca kacirdigi zaman tutmak istemiyor hazir mama bekliyor onu da melesef ben oyle alistirdim simdi pismanlik duyorum

Biz 3.560 la doğduk. Hastaneden 3.430 la çıktık. 10. Gün kontrolünde 4 kiloyduk doktor normal demişti

Günaydın kızlar bebeğiniz her istediğinde meme veriyor musunuz yoksa düzenli aralıklarla belli cc lerle mı besliyorsunuz? Bizimki sürekli memede olmak istiyor her arandığında emziriyorum. Ama her seferinde bir miktar kusuyor bazen fışkırtarak. Mama kullanmıyoruz. Uykuya da meme emerken dalıyor bazen de omuzda. Emzirirken uyuduğu için gaz çıkartmada zorlanıyorum uyanmasın diye. Kimi arkadaşların doktoru memede uyumamaso gerektiği ile ilgili bir şeyle yazmış sanırım sizler nasıl emzirip uyutup gaz çıkarıyorsunuz

Selam kızlar geçenlerde bir arkadaş uçak yolculuğu yapan var mı bebeğiyle diye sormuştu biz 3saat 40 dakikalık yolculukla evimize döndük çok şükür bir yaramazlık sıkıntı olmadı hatta genelde kucakta olduğu için neredeyse tüm yolu uyuyarak geldi iniş ve kalkışta emzirdim kulakları da acımadı ama ben bittim çok yoruldum valizleri yerleştiremedim yemek giyemedim doğru düzgün iki gün içtiğim su 1lt bile etmedi haliyle nazlı olan sütüm hemen çekildi dün ilk defa açlık ağlamasını gördüm kızımın mamaya yüklendik mecbur bugün artık toplarlamaya başladım kendimi uyku ve yeme içme konusunda ama çok yoruldum sütümü takip etmekten ya mamaya da sarılık için başladık hala bırakamadık zaten sütüm böyle oldukça da devam edeceğiz galiba

ben doktorların mama destekli emzir demesini yanlış buluyorum. Bana da aynı şey söylendi ve uygulaDım keşke yapmasaydım. İlk zamanlar gelen sütümle şimdiki sütüme bakıyorum dağlar kadar fark var. 1 saatte dolup taşıyordu 100 ml yakın çıkıyordu bir göğüsten şimdi haftama göre çok azaldı. Sırf doktor 15 dk meme 30 ml mama dediği için 15 dk oldu mu çekiyorduk memeden emmek istede de. Haliyle sütüm azaldı. 3. Gün bugün mamayı bırakalı, dün nerdeyse vercektim tekrar. Mama desteği olmadığı için daha çok memede kalıyor doymak için öyle olunca sütün resmen zar zor geldiğini hattta gelmediğini hissediyorum. Keşke mamaya hiç başlamasaydım. Dün İnat ettim vermedim mamayı, sütümü iyice azaltacak kolaya alışmayım diye. Yoksa bırakamıycam belliki.

Ben memeden hiç çekmedim ne zaman isterse emzir dedi gittiğim doktorlar emzirme eğitimi aldım hemşire o bırakana kadar sen çekmeyeceksin dedi açlık ağlaması olur da emerek doymadığını hissedersem mama ya da sağdığım sütle takviye yaptım evime gelmeden son 3 gündür de çok iyiydik ama yolculuk beni mahvetti aşırı yorgunluk susuzluk beslenmem de zayıflayınca azaldı ama hala boş da hissetsem emziriyorum o bırakana kadar mamayı da beslenme kateteri ile göğsümden veriyorum emerken biberonu sadece uyurken veriyorum ya da çok acil bir şey varsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…