2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım o ağrıyan kastır, benim dikiş ağrılarım geçti ama sol tarafta dikişe yakın bir yerde bir ağrı var , doktora gösterdim o ağrı zedelenen kas ağrısı dedi, hafifledi benimki baya ama bazen hissettiriyor kendisini.

Nasıl iyi bir şey olabilir ki ayrıca poposuna bir şeyler sokanı okuyorum gerçekten hayret ediyorum ne kadar tehlikeli ve yanlış bir davranış
1/2 defa onu bende yaptim o sokmak dedigimkz akliniza ne geliyor bilmiyorum ama tam popoyun dis kismina tirnak ucu kadar sokuluyor fazlasi değil.
İyi birşey şoyle olabilir tuvalet alışkanliğini çabuk öğrenir ve bezden erken kurtuluruz şimdiden tuvalet aliskanligi edinmesinin guzel birsey oldugunu dusunuyorum poposunun batmasini istemiyor ayaklarini kaldirmasamda altindaki bezi temiz koyunca kakasini yapiyor ama devam edebilmesi için poposunj silmemi istiyor

kızlar bebeğiniz sizi emerken süt cektigini nasıl anlıyorsunuz? bizimki keyfine emiyo emzik gibi geliyo bana .
mama takviyesi yapıyoruz 4 saate bir 45 veriyordum artık 3 saatte bir 60 cc veriyorum.
sürekli de emiyor uyanık kaldıgı her an emiyor nerdeyse.
dün mama değişimi yaptık süt alerjisi için neocate e gectik . ben gaz agrısı var ssnıyordum . megersem acmış akşam fazla cc verince rahatladı ama kaka sayısı günde 2 e düştü. çişi yapıyor yine 6-7 kere.
ama hippi kullanırken kaka sayısı 7-8 di ve kakasında mukus ve kan ve gecmeyen popo pişiği olunca doktor alerjiden süphelendi ve mamayı degiştirdi.

kaka sayısı günde 2 normal mi??
emerken süt cektigini nasıl anlıyorsunuz??
bir de gece yatırırken yan mı yatırıyorsunuz. tamemen yan.

Emerken yutkunuyorsa süt çekiyordur. Benimki bazen boş geveliyo ağzında memeyi emziğe de alıştıramadım bi türlü. Bi çözüm bulmam lazım.
yatırırken de yan yatırıyorum sürekli. Geçen gün yüz üstü yatırdım ve sadece 10 sn arkamı döndüm kusmaya başlamış

Kızlar selam 27 günlük olduk biz lakin cinnet gecirecegm benim kız hiç uyumuuor.. gece 1 den sabah 6 ya kadar uyumadan duran 1 aylık bebek olabilir mi ya ? Gün içinde de öyle öğlen uykuları da çok yok 1 saat 2 saat en fazla.. o da uyanip kalkio geri yatio vs.m öyle kesintisiz dgl yani.. napicam ne edicem blmiorm hc uyumuuor kafam sepet gbi benim uykum gelio onun canı ne ki nasıl uyumadan duruyor blmiorum.. karnı tok gazı alinio altı degisio daha ne yapmak gerekli bilemiorum.. ayrıca 1-2 dur böyle bogaznda bsey kalmış tukurgnu yutmus gbi öksürüyor ama kısa süreli 1-2 defa o kdar dün oldu bir de bgun. Sizde yasadnz mi hiç

Delta olunca bulaştırıcılığı fazla oluyor benn aşım yoktu doğum sonu olacaktım ama kısmet olmadı inşallah hepimiz kolay atlatırız
Amin canım
Emzirme içim yorum yapamıcam ama, doktor kaka sayısı 2 normal demişti canım. Gece de ben bazen düz bazen yan koyuyorum. Düz koyuncada kafasını hep yana düşürüyo zaten kusarsa da ağız kenarından akıyo

Benimki silikon emziği daha kolay alıyor mesela..Biraz elinizle ağzında tutun emziği arkadan destek yapın ben öyle yapıyorum

Kızlar merhaba çok yazamıyorum 1. Ay kontrolüne gittik, ben bebeği sadece anne sütü ile besliyorum mama vermiyorum. 4.200 çıktı kilosu (3.600 doğmuştu, sarılık vs derken 3.400e düşmüştü bi 10 gün kilo alamdi vs problemler oldu) dün. Doktor kilo alımı iyi dedi takviye vermedi ama benim bebeğim de sanki doymuyor, memeden koptuktan max 20 dk sonra ağlamalar başlıyor, bir saatten uzun memede kaldığı oluyor bazen çıkarıyorym memeden ağzı sütlü bazen değil, her zaman yutkunma sesi de duymuyorum. Emin olamiyorum yani.. Doktor iyi demesine ragmen fazla kilo almadı gibi hissediyorum, mama takviyesi yapan arkadaşlar günde kaç kez kaç cc veriyorsunuz? Bir de normal mi acaba kilo alımı zayif geliyor hep gözüme ( Mama versem mi takviye düşünüyorum açıkçası.. çünkü o huzursuzluğu ile uyumuyor da tüm gece ayaktayim resmen

Emerken lok lok diye ses geliyo ordan anliyorum yada hafif memeyi cikartiyorum agzinda sut varmi diye bakiyorum , zaten göğsumde sut olunca ağir oluyor topçuk topçuk oluyor benek emince boşalıyor. Ben 3 saate bir emziriyorum göğsum boşsa sadece mama veriyorum benim kiz doğduğundan bu yana günde 1 bazen 2 defa kaka yapıyor ama çok yapıyor gece uyuduğum için sırt ustu yatırmıyorum mesela 12 de sağa 3 te sola 6 da sağa gibi ya da uyanik kaldiğim surece 1 saat arası sağa sol değiştiriyorum gün içinde uyuyorsa sağa sol ve sırt ustu yatırıyorum 3 saate 1 60/90cc veriyorum mama ya da benden emiyor bazende kendimi sağıyorum hem nekadar çıktığına bakıyorum hem nekadar yediğine mukus usutme olabilir kanda kakasini cok fazla yaptigi icin olabilirmi ? Uyanik kaldigi surece emmiyor diyorsun normal mı ben 3 saate bir veriyorum doktor aralarda emmesini mi soyluyor cunku bizim doktor kesinlikle vermeyeceksin midesini genisletirsin ondan sonra hiç doymaz dedi

Canım bebek tüm emzirme boyunca ses çıkarıl mı yutkunuyo benimki bi 5 dk falan yutkunma sesi çıkarıp sonra sessizce içmeye devam ediyo. Ama boynunu takip ediyorum yutuyomuş gibi hareketleri var. Seninki tüm emzirmede sesli mi? Valla böyle sordum kusura bakma ama inan anlamiyorum onun için kafayı yiyorum yani sürekli acaba doymadı mı vs diye

GEÇMİŞ OLSUN ALERJİK BEBEK ZOR OLUYOR. SİZ DE BAŞLADINIZ MI DİYETE. ALERJİYİ ERKEN FARK ETMİŞİNİZ ŞANSLISINIZ UMARIM ÇABUK ATLATIR.
BEN ŞİMDİLİK HEP YAN YATIRIYORUM BELLİ OLMUYOR Bİ BAKIYORUM KUSMUŞ. ONUN İÇİN YAN YATIRMAYA DEVAM. ,

Bebeğinde reflü olan arkadaşlar belirtileriniz nasıldı ? Benim bebeğim 10 dakika bile emse kusuyor. BaZen dolu dolu çıkarmasa bile ağzında küçücük bi kusmuk illa oluyor.
zaten zayıf doğdu. Böyle her emdiğini kusarsa nasıl kilo alacak şöyle mi böyle mi demekten ciğerim soldu yeminle.

Ayni durumlari yasiyorum...benimki de yatmiyordu..zombi gibiydim 2gecedir 2ser saat yatiyom...cocuk doktorumuz dedi memede yatiyordur ve doymadigindan her saat uyanir....memede yatmasina izin vermeyin onu surekli mincirin ayagina minik fiskeler atin dedi.oyle yaptim ve tam doyunca 2-3saat araliksiz yatti gercekten...oksurugune gelince benimki de arada yapiyor..cunku reflusu var..sut geri gelince asitle bogazi yaktgindan oksuruyor normal yani

Canım sütüm yetmiyor ki zaten emmiyorlar mama vermek üzüyor. 22 günlük oldular günde her biri 600 ml tüketiyor benden anca 600 ml çıkıyor

Kızlar benim ikizler 22 günlük Allah bağışlasın. Önceleri günde 300 anca yiyorlardı şimdi her biri 600 ml yiyor. Emme yapmıyorlar ret ediyorlar direk. Zorluyorum ama ağlamaktan kendilerini yırtıyorlar sonra kaşık biberon veriyorum. Sağınca önceden 1000 ml çıkan sütüm son günlerde 600 e düştü mecbur 600 ml de mama veriyorum. 22 günde 700 gr almış ikiside yemelerinde sorun yok ama dediğim gibi emmiyorlar. Ama emmeleri için daha çok savaşıcam. Ama mama vermek kötü mü bilemiyorum aç kalmasından iyidir diyorum

Selam kızlar , mesajı copy past yapicam, bı konuda acil bilen birinden yardım istiyorum öncelikle sorunum doğum belgesi değil, "analık belgesi" lütfen doğru anlayın ben 32 ncı haftamda çalışabilir raporu almıştım, şu tarihe kadar çalışabilir yazıyordu, ama 37 de çalışamaz almadım, doğum belgesi aldim ok sorun yok ama bana "analık belgesi" lazım , yani 3 ay sora ise başlayacağımı gösterir belgeden bahsediyorum, takipli hastanem, doğum yaptığım yerden almam gerektigini söyledi , acilde doğum yaptığım hastane de takipli yerden alın diyor, tamam biri versin ok, ama benim sorunum, az önce çok iyi bilen bir arkadaştan öğrendim, sistemsel olduğu için , geç aldığımdan dolayı izinlerim yanacakmis düşünsenize, devletin verdiği analık iznimin nerdeyse 2 haftası boşa gidecek, çok moralim bozuldu, benim o belgeyi zamanında duzenlendirmem lazımmış bu durumu yaşayan var mı , bir umutla soruyorum ama..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…