2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben birşey merak ediyorum benim bebeğim emmedigi için süt sagarsk besliyorum demiştim.
Bazen günde 300 ml bazen 350 bazende çok az süt sagabiliyorum 150 ml gibi.
Her 1.5-2saattede 50 yada 60 ml veriyorum.Haliyle yetmiyor arada mama destekli gidiyoruz.
Sorum şu ki eğer bebeğim emseydi yine yetersiz gelecekti göğsümde ki süt o zaman.Sadece anne sütü ile besleyenler sizlerin sütü mü çok nasıl yetiniyor bebek ?
Emerken sütün gelip gelmediğini nereden anlıyorsunuz belki boşa çekiyor 🤔
Şöyle ki hiç bir sağma makinası bebeğin emmesi gibi olamıyor göğsü tam olarak boşaltamiyor.. Sütüm ilk çocuğumda coktu bunda yememe icmeme dikkat etmeme rağmen çok artmıyor ama çok şükür şimdilik yetiyor.. İşe dönmeme daha var diye sağım pek yapmıyorum ben.. İlk ay kontrolünde doktor mamaya gerek yok dediği için şuan vermiyorum ama gerekirse mecbur veririm.. Bez sayısına ve emerken yutkunmasina dikkat ediyorum..

Eşim ne zaman eczaneye gitse eczacı çenesi ile ikna edip bu daha iyi muadili deyip başka bir ilaç veriyor 😅 Biogaia almaya gidip bununla döndü..

Valla bizim eczacida beni görünce avuçlarini kaşıyor artık 😂. Eşim bari minnacık yapmasalar diyor. ( Adam dertli)

Bize de doğum yaptığım yerde hemşire enjektörle verin meme reddi olmasın dedi, çocuğun bi de sarılığı var mamayı da mecbur koştular , bebek de sarılıktan dolayı hep uyuyor o kadar zorlandık ki. Bebek uyuyor biz enjektörle bi minik sıkıp 1 dakika onu yutması için uğraşıyorduk ıslak bezlerle fln. 10 gün öyle geçti saatler sürüyordu 30 cc mamayı yemesi. Sonra doktora gittik, olur mu öyle şey ver bakayım biberonu diyip çocuğun ağzına tıktı biberonu. İnanırmısın 1 dk olmadan bitti mama şok oldum. Aventin anne memesine en yakın biberonu var ya onu kullanıyorum. Meme reddi fln da olmadı hiç. Alsan çok işine yarar eğer mamayı bırakmam diyorsan. Şu an boşuna çile çekiyorsun. Biberon kullanmam diyorsan ben son zamanlarda şu burun aspiratörleri var ya? Ona çekiyordum mamayı ağzına damlatıyordum. Hep damlatması daha kolay daha kontrollü hem de bebeğin onu alması da daha kolay. Ekliyorum aspiratörü o da enjektörden kat kat iyidir.
Ya gerçekten tam olarak bizim çektiğimiz çile bu ilk günlerde saatler alıyor aynen öyle ben bunu hemen sipariş edeyim aynı mantık aslında bu aspiratör enjektörle 🙌🏻Çok teşekkür ederim öneri için gerçekten zulüm oluyor bebek memeyi reddetmesin diye çile çekiyoruz 😅

Bizimde uyku düzenimiz bozulunca katilarak agliyor canim. benimki emzikte tutmadı bu hafta bipp alıcam. 3 4 gün tatile gittik. Geldikten sonra 10 gün burnumdan geldi. Valla bende yürütece bineceği günlerin hayalini yaşiyorum. Sende göreceksin acayip bir rahatlama oluyor.
Bazıları da dur daha iyi günlerin falan diyolar sinirim bozuluyor bence ilk 10 günden yine iyi şu anki halimiz en kötü ilk günlerdi 😑 inşallah o günlerimiz gelsin sağlıkla 🤩

süt alerjisi için neocate diye mamaya gectik tadı kötü cogu bebek almıyo dediler bizimki yedi ama 2 saat sonra gaz agrısı var glba kendini kasıp kırmızı olup aglıyo.

Kizlar bebislerin göz rengi ne ? . Tam olarak nezaman belli oluyordu. Internette bebekler 4 ay görmezler falan diyor ama bana sacma geldi benim kız görüyor takip ediyor.

Ya gerçekten tam olarak bizim çektiğimiz çile bu ilk günlerde saatler alıyor aynen öyle ben bunu hemen sipariş edeyim aynı mantık aslında bu aspiratör enjektörle 🙌🏻Çok teşekkür ederim öneri için gerçekten zulüm oluyor bebek memeyi reddetmesin diye çile çekiyoruz 😅
Ben e bebekten burun için almıştım ama gözüm çarptı olur mu diye, denedim çok da güzel oldu rica ederim canım 🥰

Kizlar bebislerin göz rengi ne ? . Tam olarak nezaman belli oluyordu. Internette bebekler 4 ay görmezler falan diyor ama bana sacma geldi benim kız görüyor takip ediyor.
Benimkide elimi takip ediyor kısa süreli şuan perde var etrafinda diyorlar ama sanırım anlık takip ediyor parlak baskın renkleri fln görüyorlar 😊

Şöyle ki hiç bir sağma makinası bebeğin emmesi gibi olamıyor göğsü tam olarak boşaltamiyor.. Sütüm ilk çocuğumda coktu bunda yememe icmeme dikkat etmeme rağmen çok artmıyor ama çok şükür şimdilik yetiyor.. İşe dönmeme daha var diye sağım pek yapmıyorum ben.. İlk ay kontrolünde doktor mamaya gerek yok dediği için şuan vermiyorum ama gerekirse mecbur veririm.. Bez sayısına ve emerken yutkunmasina dikkat ediyorum..
Çok teşekkürler emziremedigim için bilmiyordum ☺️

benimki net görüyor, bana da bakıyor takip ediyor babasına da. Bugün artık gaz sancısından ayağımda sallayım dedim, döndürdü kafasını tvye bakıyor tvde ses de yok sadece görüntü var. Ne zaman tv açık olsa oraya dönüyor. Gözleri siyah. O maviyi hiç görmedik, doğduğundan beri zeytin

Herkese günaydın kızlaar
Benim kızım 22 günlük. Emmeden asla durmuyor bu normal mi sizce? Yani yarım saat emziriyorum bitiyor sonrasında hemen ağlamaya başlıyor. Ne yapacağımı şaşırdım inanın. Tuvalete dahi gidemiyorum hep memede olacak. Başına gelen var mı?
Kendisini memeyle sakinleştiriyor, dünyaya uyum sağlamaya çalışıyor. Emzirebildiğiniz kadar emzirin bu bebeğin güvenli bağlanması için önemli. Her süreç gibi bu da geçici. Uykusuzluk biraz yoruyor ev ne hale gelşrse
başına gelmeyen var mı bilmiyorum. Benimki de emiyor yarım saat 1 saat sonra uyuyakalıyor, 10 dk sonra uyanıyor doymadan yattığı için tekrar meme. Kaç kere tuvalete gittikten sonra ağladığı için işimi görmeden çıktığımı sayamadım. Acıkınca meme, kaka yaparken meme, gaz çıkartırken meme, Afganistan’da olay var meme, bilmem nerde hortum çıktı meme. Meme istemek için hep bir bahanesi var yani tospikin. Gecem yok gündüzüm yok bunları yazarken de memede zaten. Bununla ilgili konu bile açmıştım.
aynen böyleyiz biz de 😄 ama geçecek büyüdükçe. Anneyle temasa ihtiyacı var bebiklerin.

benimki net görüyor, bana da bakıyor takip ediyor babasına da. Bugün artık gaz sancısından ayağımda sallayım dedim, döndürdü kafasını tvye bakıyor tvde ses de yok sadece görüntü var. Ne zaman tv açık olsa oraya dönüyor. Gözleri siyah. O maviyi hiç görmedik, doğduğundan beri zeytin

Benim oğlumunda doğduğunda zeytin gibiydi hala zeytin gibi. Ama kızımın gözleri yeşil değişir mi bilmiyorum. Benim kızda aksama kadar odanın icinde abisini takip ediyor ve çok net görüyor bence

Ben birşey merak ediyorum benim bebeğim emmedigi için süt sagarsk besliyorum demiştim.
Bazen günde 300 ml bazen 350 bazende çok az süt sagabiliyorum 150 ml gibi.
Her 1.5-2saattede 50 yada 60 ml veriyorum.Haliyle yetmiyor arada mama destekli gidiyoruz.
Sorum şu ki eğer bebeğim emseydi yine yetersiz gelecekti göğsümde ki süt o zaman.Sadece anne sütü ile besleyenler sizlerin sütü mü çok nasıl yetiniyor bebek ?
Emerken sütün gelip gelmediğini nereden anlıyorsunuz belki boşa çekiyor 🤔
Ben bir İnstagram hesabı takip ediyorum hemşire doğum koçu kendisi. Bebek emince hormonlar devreye girdiği için sağımla alınan site göre farklı miktarda sit çıkarmış. Bebeğin sıcaklığı, sevgisi vs süt salımını artırırmış. Makinadan çıkan sütle emzirdiğiniz sütü kıyaslamayın diyordu. Nasıl emzirebileceğime dair şeyler öğrendim ondan. Login • Instagram hesabı inceleyebilirsiniz

Doğumda kontrol eden çocuk doktorumuz Yenidoğanların görme mesafesi 40 cm demişti günden güne bu mesafe artıyordur. Bebişim doğduğunda zeytingözlğydü şu an mavi-yeşil gibi oldu sonucu ben de çok merak ediyorum

Bebek emiyor, kendi bırakmadan ayırırsam totişini kesmişim gibi bağırıyor dolayısıyla kendisi bırakıncaya kadar memede seviyorum ben de başka işim yok nasılsa (karnım acıkmış, çişim gelmiş, bekin tutulmuş hiç mühim değil bekliyorum) Sonra hıçkırmaya başlıyor o hıçkırma bitmiyor harap oluyor yavrum sonra tekrar emiyor ve sonra yine hıck hıck böyle sonsuz bir döngünün içindeyiz 😄 midesi genişliyor diye düşünüyorum ama bilmiyorum neden hıçkırır. Doktora sordum laf kalabalığında cevabı alamadım konu değişti.
bir de çok yabanileştim kimseyi görmek konuşmak istemiyorum telefonu sessize aldım açmıyorum duymuyorum da zaten. Virüs bahanesi olmasa napardım acaba insan göresim yok asssssla.

Bebek emiyor, kendi bırakmadan ayırırsam totişini kesmişim gibi bağırıyor dolayısıyla kendisi bırakıncaya kadar memede seviyorum ben de başka işim yok nasılsa (karnım acıkmış, çişim gelmiş, bekin tutulmuş hiç mühim değil bekliyorum) Sonra hıçkırmaya başlıyor o hıçkırma bitmiyor harap oluyor yavrum sonra tekrar emiyor ve sonra yine hıck hıck böyle sonsuz bir döngünün içindeyiz 😄 midesi genişliyor diye düşünüyorum ama bilmiyorum neden hıçkırır. Doktora sordum laf kalabalığında cevabı alamadım konu değişti.
bir de çok yabanileştim kimseyi görmek konuşmak istemiyorum telefonu sessize aldım açmıyorum duymuyorum da zaten. Virüs bahanesi olmasa napardım acaba insan göresim yok asssssla.
Kesinlikle en iyisini yapıyorsun insanlardan uzak durarak. Ben aç bu çocuk lafını duymaktan sinirim bozuldu bir ara durduk yerde ağlamaya başladım halbuki ben çocuğumun aç olmadığını biliyorum ama beni bile inandırdılar yetemiyorum çocuğuma diye sinirimi bozdular.İkide bir tartmaya başladım bebişimi kilo alıyor mu diye 🤦‍♀️Hatta bu çocuk 5 aylık mı doğdu 7 aylık mı diye soran Bile oldu ki çocuğum 15 gün erken doğdu ve 3 kilo 100 gram doğdu. İnsanların sinir bozmak gibi değişik zevkleri var maalesef.

Benim bebeğim de hıçkırıyor bi yerde reflü yazıyordu ama çok kurcalamıyorum bu konuyu midesi genişliyor olabilir bide hıçkırığına sinirleniyor benimki.
Bu insan görmeme konusu da en iyisini yapıyorsun yapıyoruz ben iyi ki evden ayrıldım evimdeyken şu covidli ortamda en sevdiğim insanlar bile iş arkadaşlarım vs gelmek için can atıyorlardı (doğum yapalı 5 gün olmuş ) yahu daha bebeğim memeye alışmamış sizin ne işiniz var kimsenin benim evimde olmasına ihtiyacım yok eşim annem yeter Sana destek oluruz diyolar da destek vs misafirlikle olunmuyor benim misafir ağırlamaya ihtiyacım yok ki bebeğimle olmaya emme düzenimizi vs oturtmaya ihtiyacım var.
Günlerce kimsenin ne telefonuna ne mesajına cevap verdim. Darlamanın alemi yok kaçtım da kurtuldum. Bide eşimin iş arkadaşları bebeğe hediye altın için geleceklerdi topluca hastaneden çıkıp. Çoğu covid yoğun bakımda görevli. Düşündükçe sinir krizi geçiriyorum. Eşim de covid yoğun bakımda görevlendirildi bu ay iyi ki evimde değilim diyorum. Hala da insan göresim yok bence böyle devam. Alınan alınsın bebeklerimize bi şey olsa kimden soracağız hesabını kimseye gerek yok valla.

Doğum sonrası korse ne kadar süre kullandiniz. Bugün 18 günlük olduk etkisi varmidir ki artik kullanamiyorum da. 1 aylık olana kadar kullansam mi bilmiyorum

X