2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaslar merhaba....bikac gundur gruptan uzaktim..hepimize tek tek tesekkur ederim onerileriniz ve iyi dilekleriniz icin....bebegim 5 gunluk oldu...leyla gibiyim...Rabbim.isteyen herkese saglikla nasip etsin insallah gercektenn de cok guzel bir duyguymus🥰🥰 benim ilk gunden beri gogus yaralarim vardi...ne yaptiysma fayda etmedi..enn son gogus ucu agrisina katlanamadigimdan sadece1gun biberon verdim yani kendi sutum ama biberonla verdim...simdi ise kizim meme reddi yapiyo😢🙄onerdiginiz bir sey var.mi bu durum.icin
Merhaba öncelikle sağlıkla büyüsün kuzu 💕
Göğüs yaraları için en iyi önerim tahinin üste çıkan yağını krem gibi kullanman göğüs ucu kuruluğu bile yaşamadım o derece etkili 😍
Biberon konusunda ise;
Emzirme çalışmalarına devam ve aç kalır korkusu ile tekrar kesinlikle vermemelisiniz
Çay kaşığı ile besleyin ama biberonu tekrar vermeyin yeniden tutacaktır
Bende aynı durum emzik yüzünden oldu emziğe alıştı diye sevindim mememi bıraktı 🙈
Özel ebe desteği alıyordum tüm gününü bizde geçirdi ve yaptığımız tek şey sürekli emzirmeyi denemek asla biberon kullanmamak ve aç kalmaması için kaşık ile beslemek ki çay kaşığı kaucuk değil onuda konforlu bulmaması için 😇
Şimdi emiyoruz bir sorun yok şükür darısı başınıza 🙏

Merhaba kizlar biz bugun 23 gunluk olduk ama kizim hala mama 60 cc 3 saatte 1
Benden sagdigim zaman 3 saate 1 60 cc yine ama internette baktim 1 aylik bebek 118 cc icmeli diyor biz daha 90 cikamadik aksine 2 gundur az emmeye basladi bazen 40 ile bile karni doyuyor normal mi ?
Canım benimde öyleydi ben daha yeni 1 haftadır 50 ye geçtim gerçi benim ki ne versen onu yiyor daha fazlasını da verince alıyor.
Her bebeğin bünyesi farklıymış internette yazılanlar ortalama sanırım.Sen yavaş yavaş cikart ml.Dogum kilosuna göre bile değişiyormuş ml ihtiyacı.
Mesela önce 80 e çok yavaş yavaş çıkarsın 118 CC ye.

Sezeryandan sonra sütünüz ne zaman geldi arkadaslar bebek emiyor ama süt yok sıkınca çok az sıvı geliyor şeffaf renk oğlumda 2. gün ggöğüslerim şişmiş ti
Arkadaslar merhaba....bikac gundur gruptan uzaktim..hepimize tek tek tesekkur ederim onerileriniz ve iyi dilekleriniz icin....bebegim 5 gunluk oldu...leyla gibiyim...Rabbim.isteyen herkese saglikla nasip etsin insallah gercektenn de cok guzel bir duyguymus🥰🥰 benim ilk gunden beri gogus yaralarim vardi...ne yaptiysma fayda etmedi..enn son gogus ucu agrisina katlanamadigimdan sadece1gun biberon verdim yani kendi sutum ama biberonla verdim...simdi ise kizim meme reddi yapiyo😢🙄onerdiginiz bir sey var.mi bu durum.icin
Biz de bugün 6 günlüğüz. Aventin göğüs kalkanının içerisine koyuyorum göğüs ucum temas ederse çok acı çekiyorum. Üzerine de bu penye esnek emzirme sütyeni geçiriyorum. Her emzirmeden sonra da lansinoh göğüs ucu kremi sürüyorum emzirirken temizliyorum. Ben de bir kez emzik verdim. O gün çok huzursuzdu diye. Meme reddi yaşayacaktı hemen emzirmeye başladım ama o bir gün bayağı huzursuz oldu.

Kızlar bebeğim bir aylık oldu, göbek bağı da ilk hafta düştü ama hala sarı akıntı geliyo ufak ufak.
Geçen hafta kontrolümüz vardı, doktor tüm vücudunu kontrol etti, bununla ilgili bişey demedi. Tekrar tekrar gitmek istemiyorum ben de. Doktor gidince niye geldin dedi. Çekiniyor insan bu tepkiye.

Canım benimde öyleydi ben daha yeni 1 haftadır 50 ye geçtim gerçi benim ki ne versen onu yiyor daha fazlasını da verince alıyor.
Her bebeğin bünyesi farklıymış internette yazılanlar ortalama sanırım.Sen yavaş yavaş cikart ml.Dogum kilosuna göre bile değişiyormuş ml ihtiyacı.
Mesela önce 80 e çok yavaş yavaş çıkarsın 118 CC ye.
Oyle yapacagim da benim kiz doyunca memeyi tukuruyor dili ile itiyor zorlayinca azinda biriktiriyor ve tukuruyor 23 gunluk cocuk tukurur mu ya bir de artik tek brakamiyorum 15 gunlukten donmeye basladi

Kizlar lohusalik depreyonu yasayan var mi? Galiba ben yasiyorum. Cok mutsuzum, her sey anlamsiz geliyor. Cok yalniz hissediyorum ki zaten kimsemiz yok. Ailelerle aramiz bozuk. Teyzem geldi o da seytanlik yapti, benim sinirlerimi iyice bozdu. Esim en sonunda gonderdi evden. Lohusalik, yeni bebek heyecani derken aptal saptal insanlarla ugrastik. Simdi esim yanimda. Zaten o olmasa yardim edecek kimse yok. Ama kotu hissediyorum. Esime de caktirmamaya calisiyorum.
Bende aynı durumdayım bebeğim uyurken bile uyuyamıyorum. Kayınvalidem kaldı yanımızda eşimle atıştım dün kayınvalidemle atıştık çok zor geçiyor... kendimi yapayalnız hissediyorum hatta dün öyle bir konuşuldu ki doğduğuma pişman oldum. Yerim yurdum yok gibi. İster istemez bebeğime de yansıdı durum. Dün gece çok mızırdandı güzel güzel uyuyan çocuğum. Allah bir an önce kurtarır inşallah bu durumdan..

Oyle yapacagim da benim kiz doyunca memeyi tukuruyor dili ile itiyor zorlayinca azinda biriktiriyor ve tukuruyor 23 gunluk cocuk tukurur mu ya bir de artik tek brakamiyorum 15 gunlukten donmeye basladi
Aynen benimde öyle fazla yedirince ağzında biriktirip geri çıkarıyor. Dönüyor ama çok az bütün vücuduyla değil onun için şu an düşme tehlikesi yok bizim.

Aynen benimde öyle fazla yedirince ağzında biriktirip geri çıkarıyor. Dönüyor ama çok az bütün vücuduyla değil onun için şu an düşme tehlikesi yok bizim.
Valla bizimki komple donuyor 🤣 saga yatirip sol buluyorum cok enteresan geliyor eskiden benekler kendini bukadar erken duymuyordu simdi herseyi anliyorlar

Valla bizimki komple donuyor 🤣 saga yatirip sol buluyorum cok enteresan geliyor eskiden benekler kendini bukadar erken duymuyordu simdi herseyi anliyorlar
Evet annem de öyle diyor. 🧿maşallah bizim bebeklere folik asit çocuğu şimdikiler daha hamile olmadan başlıyoruz vitamin almaya doğana kadar vitaminler kullanıyoruz.

Kızlar bebeğim bir aylık oldu, göbek bağı da ilk hafta düştü ama hala sarı akıntı geliyo ufak ufak.
Geçen hafta kontrolümüz vardı, doktor tüm vücudunu kontrol etti, bununla ilgili bişey demedi. Tekrar tekrar gitmek istemiyorum ben de. Doktor gidince niye geldin dedi. Çekiniyor insan bu tepkiye.
Benim doktorum iltihaplı kokulu falan akıntı olursa getir hemen demişti sizinki nasıl neden geldin diye sorabiliyor
Doğumdan sonra odaya geldik fıldır fıldır etrafa bakıp kafayı dikiyordu yalnız bırakamıyoruz kendini nasıl yapıyorsa ileri geri oynatıp bıraktığım yerde durmuyor kv annem herkes bu nasıl yeni bebek diyor😂

Evet annem de öyle diyor. 🧿maşallah bizim bebeklere folik asit çocuğu şimdikiler daha hamile olmadan başlıyoruz vitamin almaya doğana kadar vitaminler kullanıyoruz.
Valla dogru eskiden cocuklar dogduklarina gormezmis diyor eskiler simdi kiler gozleri oyle bir aciyor ki basini cevirip sesin geldigi tarafa bakiyor 🤣 yakinda diploma ile beraber dogacaklar

Benim doktorum iltihaplı kokulu falan akıntı olursa getir hemen demişti sizinki nasıl neden geldin diye sorabiliyor

Doğumdan sonra odaya geldik fıldır fıldır etrafa bakıp kafayı dikiyordu yalnız bırakamıyoruz kendini nasıl yapıyorsa ileri geri oynatıp bıraktığım yerde durmuyor kv annem herkes bu nasıl yeni bebek diyor😂
Aynen 🤣🤣 tek ben degilmisim demek bebegi yikiyorken tutunuyor yavrum korkuyor bi elinle beni tutuyorndiger elinle de kendini tutuyor 🤣🤣 kakasini bile ben yaptiriyorum beze kaka yapmiyor zoru gorunce bakti ben yardim etmiyorum yapiyor yoksa bezini acip ayaklarini kaldimam lazim simdiden toalet egtimi yapiyoruz 🤣

Hastalıktan dolayı değil de yan etkilerinden dolayı bekleyin diyorlar sanırım, pıhtı atma riskinden dolayı, yaraların kapanmasını bekleyecegim ben mecbur, 5 hafta sonra kontrolüm var tekrar soracağım ol derse o zaman olurum, ama aşısız da hiçbir yere almayacaklar bu gidişle nasil yapacaksak.
Ben dün oldum aşımı doğumdan 20 gün sonra acaba hata mı yaptım ki ya
Benden sagdigim zaman 3 saate 1 60 cc yine ama internette baktim 1 aylik bebek 118 cc icmeli diyor biz daha 90 cikamadik aksine 2 gundur az emmeye basladi bazen 40 ile bile karni doyuyor normal mi ?
bende 21 günlüğüz 3 saatte bir 60 cc mama veya sağılmış süt veriyorum ama merak ediyorum cc arttığında o kadar anne sütünü bende alabilecek mi? sağdığımda o kadar çıkmıyor emdiğinde hiç çıkmaz sanırım. Siz kaç kez sağılmış süt verebiliyorsunuz?

Canım o satılan bigaia. Biogaia farklı internette yok ben araştırmıştım çok isim karışıklığı yaşayan var

Ay uyardigin iyi oldu canim ben eczaneden aldirmistim biogaia diye yaziyor. Gerçi daha faydasini göremedim umutla gazsız geceleri bekliyorum 😢

Canim biz 43.günlülken doktor 2 saatte 60ml veya 3 saatte 100ml maksimum dedi.

Ay uyardigin iyi oldu canim ben eczaneden aldirmistim biogaia diye yaziyor. Gerçi daha faydasini göremedim umutla gazsız geceleri bekliyorum 😢
Bende biogaia kullandım pek etkisini görmedim, dün Nurse Harvey's diye bi damla aldım sabah akşam kullandım dün gece ilk kez rahat uyudu bilmiyorum onun etkisinden mi tesadüf mü

Bende biogaia kullandım pek etkisini görmedim, dün Nurse Harvey's diye bi damla aldım sabah akşam kullandım dün gece ilk kez rahat uyudu bilmiyorum onun etkisinden mi tesadüf mü
Ben de biogaia kullanıyorum fakat ondan daha çok humana rezeneli çayın faydasını gördüm. Hem ben içiyorum bir veya iki kaşık da bebeğe içiriyorum. Daha çok rahatlatıyor.

X