2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben bakıyorum tatlım, çok şükür bir sıkıntımız yok elimden geldiği kadar iyi bakmaya çalışıyorum zaten bol bol uyuyor diğer işlerimi de yapabiliyorum, dinlenebiliyorum. Arada köpeğimiz olduğu için hatlar karışıyor ilgilenme olayında ama yinede ben halimden çok memnunum çünkü rahatım ☺ umarım böylede devam eder 😁
Sezeryan mi oldunuz zor olmuyor mu? ben bakamiyorum kendime de bebege de sanirim aci esigim cok düşük.. ama yanimda kalanların müdahale etmesini de sevmiyorum.. yalniz kalsam rahatlayacagim sanirim

Ben pazartesi 38+2 de sezaryen olucam canım. Benim suyu az ondan dolayı ertelemek istemedim Dr da uygun gördü zaten. Zorlanmaya da başladım artık gece uykusu zaten kalmadı bacaklarımda ağrılar olabiliyor gözlerimde garip şeyler uçuşuyor kulağım ugulduyor artık korkmaya başladım hamilelikten mi oluyor bilmiyorum böyle şikayetlerim yoktu umarım doğumdan sonra gecer. Kuvoz olayı biraz da şansa artık sonuçta erken doğum yapmıyoruz 37 den sonra zamanında doğum oluyor umarım gerek kalmaz 🙏
O gozunun onunde ucusan seyler bende de oluyo😬parlak beyaz ve kuyruklu seyler ..ozellikle aydinlikta oluuor😂arastirinca gebelik diyabetinde oluyormus diyorlar ona bagladim

Maşallah Zaman ne çabuk geçiyor Biz daha 2 haftalık 3 haftaya girdik şimdi de sütüm artmadı Ebem mama takviyesi dedi Sen ne durumdasın nasıl gidiyor emzirip mama takviyesi devam mı Bir de sen süt artırıcı bir şeyler yapıyordum Bana da yazar mısın dün akşam meyve kompostosu hazırladım dut kurusu yiyordum o zaman sütüm geliyordu daha da ama o da bitti şimdi Türkiye'den gelen birisini sipariş verdim inşallah getirir bize de hediye gelecek galiba o elektrikli salıncaktan gaza faydası oluyorsa çok iyi Benimkinin de gaz sancıları tutuyor

Canim valla uykusuz yasiyorum resmen dün gece toplam 1 saat anca uyumusumdur. Eve iple salincak kurdum düşün ne durumdayim. Ama onuda sallarken iyi durunca basıyor çığlığı. Galiba bizde elwktrikli alicaz. Ben hala geceleri mama takviyesi yapiyorum aslinda sütümde cok var ama mama da istiyor. Tanidik biz eczaci eger mamayla baslarsan illaki o çocuk mama ister dedi. Mama daha koyu ve doyurucu geliyor çocuğa. Ben bol bol meyve yogurt ayran tüketiyorum bol su iciyorum. Gece yatarkan 1büyük bardak süt iciyorum ,kahvaltilardada yesillik yiyorum. Birde et suyuna corba, tavuk suyuna corba iciyorum. Mısırda cok güzel süt yapiyor. Mevsim meyvelerinden komposta yapiyorum.

Hiç güzel kafama öyle şeylere yorma Çünkü ben tüp bebeğe hazırlanıyordum şekil bozukluğu var dediler histeroskopi oldum hamile kalırsan bebeği taşıyamaz Rahim dediler ve sana kelepçe takacağız dediler Allah'a bin şükürler olsun Ben bebeğimi normal hamile kaldım ve Allah'ıma gene bin şükür olsun gayet güzel bir hamilelik geçirdim sadece şekerim çıktı ben normal doğum yaptım 43 yaşındayım

Canim suanda sekerin ne durumda benim hem şekerim hem tansiyonum vardi. Dogumdan sonra kalmadi. Simdi acliklar 83 tokluklar 120 civari. 18 /10 avçıkan tansiyonda 11/7 şaka gibi resmen hamileligin zehir oldu

Son aya kadar olmadı son ay çatır çatır çatladı karnım önünü alamadım. Malesef artık bizimleler 🥺
O kadar da lierac kullandım, duştan sonra nemlendirici kullandim, bol su içtim ama fayda etmedi. Daha da çok var benim doğuma, şimdiden başladıysa çoğalır bide bunlar.

Kızlar göbeğimde çatlak olmuş 🥺 sürekli kontrol ediyordum yoktu belliki yeni oluşmuş, dogumdan sonra gider mi yoksa artık kaldı mı onlar benimle 🤦‍♀️
Lierac ve bioil kullandım çatlamadım sadece doğumdan 1 gün önce göbek deliğimin çevresinde minik 1 cm kadar 1 tane çatlak oldu şuan belli bile değil ama bioil var olan çatlakları iyileştiriyormuş denemedim ama kullanabilirsin istersen😊

Canim valla uykusuz yasiyorum resmen dün gece toplam 1 saat anca uyumusumdur. Eve iple salincak kurdum düşün ne durumdayim. Ama onuda sallarken iyi durunca basıyor çığlığı. Galiba bizde elwktrikli alicaz. Ben hala geceleri mama takviyesi yapiyorum aslinda sütümde cok var ama mama da istiyor. Tanidik biz eczaci eger mamayla baslarsan illaki o çocuk mama ister dedi. Mama daha koyu ve doyurucu geliyor çocuğa. Ben bol bol meyve yogurt ayran tüketiyorum bol su iciyorum. Gece yatarkan 1büyük bardak süt iciyorum ,kahvaltilardada yesillik yiyorum. Birde et suyuna corba, tavuk suyuna corba iciyorum. Mısırda cok güzel süt yapiyor. Mevsim meyvelerinden komposta yapiyorum.
Ben de seni sistemden deneyeyim Vallahi uykularım Benim de yok gece kalk yedir içir ses sütüm biraz çoğulsa çok iyi olacak Senin verdiğin mama farklı o zaman benim verdiğim aptamil'in anne sütüne yakın olana ama süt gibi oluyor bizim Bugün farklı bir site mi yaptım Kendi sütümü sağdım biraz biberondan ondan veriyorum arkasından memeyi Dayı yorum şimdilik iyi gidiyoruz bakalım Tabii biraz sütüm yoğunlaşırsa çok güzel olacak salıncak güzel fikir abimler evin ortasına hamak kurmuştu devamlı sağlıyorlardı çocuğu geceler Tabii çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için canım

Yaaa ne güzel 😍 yerim onun kokusunu🥰 sağlıcakla büyüsün minik🙏 uyudukca uyandir memeden çekmeden çenesini hareket ettir o devam eder emmeye öyle öyle güçlenecek annesi🥰

Acı hissi olmuyor ama bir şeyler yapıldığını anlıyorsun diş işlemi gibi düşün uyuşuk acı yok ama birşeyler oluyor diye anlıyorsun dişte de onun gibi☺️

Hayırlı olsun sağlıcakla büyüsün inşallah 🥰 işitme testi hemen geçmeye biliyor çok olan bir durum sonraki kontrole düzelmiş olur geçer endişelenme 😍

Geçmiş olsun canım merak etme her gün daha iyi olursun kişiden kişiye değişiyor toparlanma sen olabildiğince hareket etmeye çalış ki çabuklassin toparlanman

Bacaklarını karnına doğru iterek masaj yap canım ikindigi zamanlarda

Sağlıkla büyüsün inşallah minik 😍😍

Sağlıcakla kavuşun inşallah 🙏🥰

Ayyy anca mi gittileeer şükür 😂 o kalabalıktan sonra sana bebek bakmak kolay gelir zaten😂 kimse tutamaz seni artık 😂
Öyle valla. Eşim de yardımcı oluyor. Onlar varken mecbur onlarla ilgileniyordu her seye de yetişemiyoruz ki.

Kızlar gören bilen acil cevap verebilir mi. Biraz önce lavaboya gittiğim de parmak kadar kahverengi akıntı düştü. Sonra peçeteye sildim oraya da geldi. Ne yapmalıyım hasteneye gideyim mi

Genel anestezi olan arkadaşlar, bebeğiniz doğduğunda anesteziden dolayı solunum sıkıntısı yaşadı mı acaba 🥺 anestezi direkt bebeğe geçiyo solunum sıkıntısı olabilir dedi doktor. Spinal olsam masada kalırım öyle bi korku var. kan vermek bile benim için işkence çünkü 🙁
çok kararsızım cesaret etsem mi 🤧
Ben genel oldum solunum sıkıntısı çekmemiş, spinal de oldum aynı zamanda doktorun dediiğine göre panik yaptigim icin uyutmuşlar. Arada kaldıysan genel ol, yoksa benim gibi önce spinal spnra genele dönmek zor oluyor

Bana da ilk nst hayırlı olsun 😜 lobidik lobidik kuzumun kalbini duydum. Yalnız o sırada bir kadının bebeği oldu, uzaktan da olsa çığlıklarını duydum ona dua ettim. Bebek ağlama sesini duydum sonunda, sevindim duygulandım. Burda kimin bebeği olsa duygulanıyorum. Allah hepimizi sağlıkla kuzularımıza kavuştursun.

Hiç güzel kafama öyle şeylere yorma Çünkü ben tüp bebeğe hazırlanıyordum şekil bozukluğu var dediler histeroskopi oldum hamile kalırsan bebeği taşıyamaz Rahim dediler ve sana kelepçe takacağız dediler Allah'a bin şükürler olsun Ben bebeğimi normal hamile kaldım ve Allah'ıma gene bin şükür olsun gayet güzel bir hamilelik geçirdim sadece şekerim çıktı ben normal doğum yaptım 43 yaşındayım
Bana umut oldun normal doğum konusunda inşallah hayırlısıyla bende normal doğumla bebegimi saglikla kucağıma alırım. Banada histeroskopi demişti hsg çeken doktor bende ameliyat olacaktim başka doktorlar olma dedi ne yapacağım diye kafam karıştığı ay hamile kaldım❤ Allahımin izniyle kendiliğinden geldi yavrum. Banada şekil bozukluğundan dolayı ilk aylar düşük riski olur son aylarda ise erken doğum riski var dediler çok şükür bu haftamiza kadar geldik❤

O gozunun onunde ucusan seyler bende de oluyo😬parlak beyaz ve kuyruklu seyler ..ozellikle aydinlikta oluuor😂arastirinca gebelik diyabetinde oluyormus diyorlar ona bagladim
Benim siyaha dönük gri gibi aydınlıkta özellikle dikkat edince görünüyor. Netten baktım yaşlılıktan falan diyor ama daha 31 im yani 🙈 bende gebeliğe bağlıyorum çünkü bütün damarlarimiz genişledi gözler de dahil dediğin gibi şeker doğuma yakın daha da artıyor sanırım. İnşallah doğumdan sonra normale döneriz 🙏😊

Bebelac kullanan varmı nasıl mama önerirmisiniz. Doğum sonrası hemen süt gelmiyormuş mama alınacak galiba doğum öncesi almayi düşünüyorum da bebelac hakkinda iyi ya da kötü yorumu olan varmı

Kızlar gören bilen acil cevap verebilir mi. Biraz önce lavaboya gittiğim de parmak kadar kahverengi akıntı düştü. Sonra peçeteye sildim oraya da geldi. Ne yapmalıyım hasteneye gideyim mi
Bendede oldu canim kivami nasildi nisan olabilir. Bende panikle doktora gitmistim olur demisti doktor. Bebegin hareketlerini takip et . Bana kalsa dogumun habercisi ama istersen doktoruna sor icin rahat etsin.

X