2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok şükür kızımı aldım kucağıma 😍 2600 doğdu. Çok minik çok güzel bir kızım oldu 🥰
2 kere emzirdim. Şükürler olsun sütüm hemen geldi.
sağ göğsümü emmiyor. Sol tarafta sürekli. Neden sağ tarafı sevmedi🙁 neyi eksik yapıyorum 🙄
Göğsünün ucunu ağzına göre şekillendirmiştir o yüzden sağı almak istemiyor olabilir. Almıyor diye bırakma ama zorla. Iki göğüsten gelen sütün vitaminleri farklıymış çünkü.

Çok şükür kızımı aldım kucağıma 😍 2600 doğdu. Çok minik çok güzel bir kızım oldu 🥰
2 kere emzirdim. Şükürler olsun sütüm hemen geldi.
sağ göğsümü emmiyor. Sol tarafta sürekli. Neden sağ tarafı sevmedi🙁 neyi eksik yapıyorum 🙄
Canım hayırlı olsun sağlıkla büyüsün inşallah 🙏 benim oğlum da birini emmiyordu diğer göğsüme aldığım şekilde aldırmıştı hemşireler öyle almıştı sol memeyi emzirirken tuttuğun şekilde tut sağ memeye de ters duruşta emzir yani umarım anlatabilmisimdir😬

Kizlar korse alan var mi..hangi model hangi marka almak gerekiyor..
Doktorum 10 gün sonra kullanabilirsin dedi..
Tavsiyeniz var mi

Kızlar çok kötüyüm yavrumu yoğun bakıma aldılar. Ben taburcu oldum. Ellerim kucağım boş evime geldim. Enfeksiyon çıkmış sarılık artmış. O kadar dedik mama verelim olmaz dedi doktoru kabül etmedi. Sonrada diyor ki yetersiz beslenmiş sarılık yüksek enfeksiyon başlangıcı var. Ateşi 39,5 olmuş. Dün söyledik ateşi var gibi diye bebeklerin ateşi yüksek olur normal dediler hep. Şimdi 5 gün yoğun bakımda kalacak yavrum. Hep kadın doğum doktorunun iyisi olsun diye uğraşıyoruz ya hastanede önemli olan çocuk doktoruymuş onu anladım.

Arkadaşlar süt için humana çayını öneririm bi deneyin en azından ben faydasını gördüm . Bu arada meme ucu için gümüş kapak bu sabah geldi bir geldiğinden beri kullanıyorum biraz dindirdi acısını ve sağ mememin ucu yok gibiydi çok zorlanıyodum onun da ucunu biraZcık belirginleştirdi keşke doğumdan önce alıp taksaymışım biraz abartılıyo gibi gelmişti ama hakkaten işe yarıyomuş aklınızda bulunsun.

Bşey yapamadım canım sancım yokmuş gelen kanama lekelenme normalmiş geri gönderdi sana yatış versem ilk olduğu için 2 gün bile yatarsın dedi. Sorun değil sancı bekleyim de suyu sınırda diyorlar ondan korkuyorum
Kontroller siklasmistir ama. Merak etme suyunu takip ederler onun

Kızlar çok kötüyüm yavrumu yoğun bakıma aldılar. Ben taburcu oldum. Ellerim kucağım boş evime geldim. Enfeksiyon çıkmış sarılık artmış. O kadar dedik mama verelim olmaz dedi doktoru kabül etmedi. Sonrada diyor ki yetersiz beslenmiş sarılık yüksek enfeksiyon başlangıcı var. Ateşi 39,5 olmuş. Dün söyledik ateşi var gibi diye bebeklerin ateşi yüksek olur normal dediler hep. Şimdi 5 gün yoğun bakımda kalacak yavrum. Hep kadın doğum doktorunun iyisi olsun diye uğraşıyoruz ya hastanede önemli olan çocuk doktoruymuş onu anladım.
Çok geçmiş olsun inşallah biran önce kavuşursun. Bu mama düşmanlığını anlamıyorum amaç bebeğin doyması olmalı ama bazen amacı anne sütü sanıyolar . Haklısın valla bencede çocuk doktoru önemli bizde doğum yaptığım yerdeki çocuk doktoruna güvenemedik başka birinden randevu aldık bir de başkasına göstericez bu kısmı atlamışız keşke hamileyken boş boş oturacağımıza çocuk doktoru araştırsaymışız

Canim biliyorum zor ama sakin kalmaya çalış. Aynilarini oğlumda yaşadim .ondada enfeksiyon ve sarılık cikip ateşlenip küveze girdi.ağlamaktan gözlerim yara olmuştu. Sen sakın kendini bırakma sütün kesilmesin. Sütün onun ilacı. Ve bebekler sandigimizdan daha kuvvetli. Allah in izniyle bugünlerde geçecek.

Göğsünün ucunu ağzına göre şekillendirmiştir o yüzden sağı almak istemiyor olabilir. Almıyor diye bırakma ama zorla. Iki göğüsten gelen sütün vitaminleri farklıymış çünkü.
ilk dogunca emzirme süresi olarak sıra ile gögüs vericez dimi?
bi sag bi sol gögsü :)
süresi var mı birde onu merak ediyorum ilk üretilen sütün faydası için.mesela sıra ile 30 dk emzirin gibi ?

Pazartesi tekrar gideceğim canım işte bakalım
Bebek gelmezse ne kadar bekleyeceklermiş bir sey dedi mi doktor? Suni mi verecekler sonrasında yoksa sezaryen mi olacak?
ilk dogunca emzirme süresi olarak sıra ile gögüs vericez dimi?
bi sag bi sol gögsü :)
süresi var mı birde onu merak ediyorum ilk üretilen sütün faydası için.mesela sıra ile 30 dk emzirin gibi ?
Valla gülüm uzmanların önerdiği 15 dakika bir göğüs 15 dakika diğer göğüs. Ama gel gör ki uygulamada öyle olmuyor. En son hangi bebeği emzirdim hangi göğsümü verdim unutuyorum. Bi de benimkiler memeyi ağzından çıkarınca geri almıyorlar doymasalar bile öyle uyuyorlar mecbur teker teker veriyorum. Ama sonraki emzirmede farklı göğsümü vermeye çalışıyorum.

Bebek gelmezse ne kadar bekleyeceklermiş bir sey dedi mi doktor? Suni mi verecekler sonrasında yoksa sezaryen mi olacak?

Valla gülüm uzmanların önerdiği 15 dakika bir göğüs 15 dakika diğer göğüs. Ama gel gör ki uygulamada öyle olmuyor. En son hangi bebeği emzirdim hangi göğsümü verdim unutuyorum. Bi de benimkiler memeyi ağzından çıkarınca geri almıyorlar doymasalar bile öyle uyuyorlar mecbur teker teker veriyorum. Ama sonraki emzirmede farklı göğsümü vermeye çalışıyorum.
:) cok karışık iş . birde boş mu emiyor gerçekten mi cekiyor nasıl anlıcaz bakalım

Geçmiş olsun canım hemencik toparlar da çıkar inşallah 🙏 sen moralini iyi tut ki sütün de şifa olsun yavruna. Çocuk doktoru kesinlikle çok önemli Rabbim iyisiyle karşılaştırsın hepimizi

Bir emzirme eğitimine katılmıştım, ebe en son hangi memenizi verdiyseniz alyansınızı o parmağınıza takabilirsiniz karıştırmamak için demişti, belki bir fikir olabilir ama sizin ikiz minnoşlarınız var, işe yarar mı bilmiyorum 🥰🥰

Canım 41 olana kadar bekleyip suni sancı vereceklermiş

X