2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aynen, insanlar neden birbirinin dusuncesini dinlemeye tahammul edemiyor anlamiyorum. Bence hanimefendi saglikcilara siddetten once "dusunce ozgurlugu" konusunda daha hassas olmali. Dusunce ozgurlugune bir gun herkesin ihtiyaci olacak.
Ulkede hersey tammis gibi😬🙄😂😂muz cumhuriyetinde yasiyoruz farkinda degiliz...neyse benn yine de hormonlara bagliyim bu tepkileri de😂😂cunku benim de asabim bozuluyor ...bazen en ufak seye sinir olabiliyorum

Ben de ayni sekildeyim ama iyi dusunelim iyi olsun. Allah tum.dogum yapacaklarin yardimcisi olsun
Aminmm..benim de bebek kilo olarak ilerde doktor sezeryan oneririm dedi...sali nts miz var o zaman gun verrcegim demisti ...bakalim ne zamana verir ama ben de 40 haftaya kadar beklemesem olur mu diye sorarim 😬😬😂

Aminmm..benim de bebek kilo olarak ilerde doktor sezeryan oneririm dedi...sali nts miz var o zaman gun verrcegim demisti ...bakalim ne zamana verir ama ben de 40 haftaya kadar beklemesem olur mu diye sorarim 😬😬😂
Ben de sezeryan olucam. Bana normalde 20 Agustos'a tarih verdi ama beklemek istemiyorum. Asi da olmadim.daha. ve en ufak seyde korkuyorum. Pazartesi kontrolum var. Sorucam.doktora bu hafta olur mu diye... Bakalim...

Kizlar evde bebegine tek bakan var mi.. kimseyi istemiyorum yanimda aslinda ama geliyorlar kayinvalide ve annem.. ilk cocugumda cok cektirdiler ikisi birbirine girdi.. simdi annem geldi. 2 haftaya da kv gelecek.. sizde durumlar nasil oluyor..
Bizim evde ordu vardı gittiler çok şükür ikizlerle baş başa kaldık. Yeminle çok daha iyi keşke kimse gelmeseymiş hep kendim baksaymışım. Kafam çok rahatladı kimseye hizmet etmiyorum sadece bebeklerimle ilgileniyorum en azından

Doğum yaptım bu nedenle takip edemedim belki daha önce konusu geçmiştir ama benim meme uçlarım çok acıyo lansinoh kullanıyorum şimdi gümüş kapakta siparş verdim başka napabilirim deneyip olumlu sonuç aldığınız yöntemler nelerdir acaba zaten sezeryan oldum onun acısından hareket edemiyorum bir de meme ucu çıktı ne derseniz denicek durumdayım 😫
Garmastan pomad kullanabilirsin canım çok etkili

Kizlar 38+2 de sezeryan olabilir miyim acaba? 1 hafta fazladan beklemek istemiyorum
Son gunlerimde daha cok pimpiriklendim yok tansiuon yok seker derken. Bir an once olsun istiyorum. Ama kuvoze girer mi bir yandan bunu dusunuyorum.
Ben pazartesi 38+2 de sezaryen olucam canım. Benim suyu az ondan dolayı ertelemek istemedim Dr da uygun gördü zaten. Zorlanmaya da başladım artık gece uykusu zaten kalmadı bacaklarımda ağrılar olabiliyor gözlerimde garip şeyler uçuşuyor kulağım ugulduyor artık korkmaya başladım hamilelikten mi oluyor bilmiyorum böyle şikayetlerim yoktu umarım doğumdan sonra gecer. Kuvoz olayı biraz da şansa artık sonuçta erken doğum yapmıyoruz 37 den sonra zamanında doğum oluyor umarım gerek kalmaz 🙏

Kızlar bende doğurdum şükür..
Klasik olucak ama çok güzel bir duygu gerçekten daha sesini duydum ağlamaya başladım.Kendini görünce bambaşka oldum zaten mis gibi 3.500 kg 50 cm doğdu 38+3 ama bu haliyle bile minicik yaa😍
Ellerime kokusu sinmiş🥺Sütüm geliyor fakat emmiyor tam uyuyor memede hep en son üzülüp mama verdirdim çok uğraştık bugün.
Hemşireler çok taraftarı değildi sürüm geliyor diye ama çok az emiyor bırakıyor inşallah bunuda aşarız.
Darısı diğer arkadaşlarımın başına 🙏
Yaaa ne güzel 😍 yerim onun kokusunu🥰 sağlıcakla büyüsün minik🙏 uyudukca uyandir memeden çekmeden çenesini hareket ettir o devam eder emmeye öyle öyle güçlenecek annesi🥰
Kızlar spinal veya epidural sezeryan olup şöyle hissettim olanları böyle hissettim diyenler var:110: korkmaya başladım ben o_Ohissediliyor mu işlemler gerçekten?
Acı hissi olmuyor ama bir şeyler yapıldığını anlıyorsun diş işlemi gibi düşün uyuşuk acı yok ama birşeyler oluyor diye anlıyorsun dişte de onun gibi☺️
Kızlar dün genel anastezi ile sezaryen oldum. Şükür bebek de ben de iyiyim. Ama çok zor kendime geldim. Rabbime şükürler olsun. Bu arada işitme testinde sorun çıktı o canımı şıktı ister istemez 15 gün sonra tekrar yapılacak inşallah normal çıkar. Dua edin bizim için
Hayırlı olsun sağlıcakla büyüsün inşallah 🥰 işitme testi hemen geçmeye biliyor çok olan bir durum sonraki kontrole düzelmiş olur geçer endişelenme 😍
Doğum yapalı 3 gün oldu emzirmek yemek yemek tuvalete gitmek ve çok zorlu ev yürüyüşü dışında hiç bir şey yapamıyorum acıdan 😞 ne zaman geçicek bu ağrılar ? Hiç böyle hayal etmemiştim bebeğimi oturup kucağıma alabiliyorum hatta ben alamıyorum kucağıma veriyolar. Kimi arkadaşım 1 hafta diyo kimi 10 gün düşünün o 3 gün bile ne kadar önemli benim için 😔 acaba ben mi dayanıksızım diyorum 😩
Geçmiş olsun canım merak etme her gün daha iyi olursun kişiden kişiye değişiyor toparlanma sen olabildiğince hareket etmeye çalış ki çabuklassin toparlanman
Kızlar benim oğluş kakasını yapamıyor ne önerirsiniz yazık yavrum ıkınırken kıpkırmızı oluyor arada da sancı giriyir galiba çığıra çığıra ağlıyor
Bacaklarını karnına doğru iterek masaj yap canım ikindigi zamanlarda
Evet sonunda bebeğime kavuştum 😍🙏 12 saatlik suni sancı dan sonra gücüm kuvvetim kalmamıştı artık konusmalara cevap veremiyorum. epidural anestezi altında 5 cm den 10 cme kadar acilmam oldu hemde 1 saatte veee 9.45te oğlumu kucağıma aldım. Hem çok zordu hemde bir o kadar güzel 😍 darısı tüm bekleyenlerin başına 🙏🙏
Sağlıkla büyüsün inşallah minik 😍😍
38+1de yani Bugün doğuma giriyorum 🥲 çıkınca bu sorunun cevabını verebilirim sanıyorum 🤓
Sağlıcakla kavuşun inşallah 🙏🥰
Bizim evde ordu vardı gittiler çok şükür ikizlerle baş başa kaldık. Yeminle çok daha iyi keşke kimse gelmeseymiş hep kendim baksaymışım. Kafam çok rahatladı kimseye hizmet etmiyorum sadece bebeklerimle ilgileniyorum en azından
Ayyy anca mi gittileeer şükür 😂 o kalabalıktan sonra sana bebek bakmak kolay gelir zaten😂 kimse tutamaz seni artık 😂

Kızlar göbeğimde çatlak olmuş 🥺 sürekli kontrol ediyordum yoktu belliki yeni oluşmuş, dogumdan sonra gider mi yoksa artık kaldı mı onlar benimle 🤦‍♀️

Evet sonunda bebeğime kavuştum 😍🙏 12 saatlik suni sancı dan sonra gücüm kuvvetim kalmamıştı artık konusmalara cevap veremiyorum. epidural anestezi altında 5 cm den 10 cme kadar acilmam oldu hemde 1 saatte veee 9.45te oğlumu kucağıma aldım. Hem çok zordu hemde bir o kadar güzel 😍 darısı tüm bekleyenlerin başına 🙏🙏
Maşallah cnm Gözün aydın saglıkla büyüsün oğluşun😍

Kızlar dün genel anastezi ile sezaryen oldum. Şükür bebek de ben de iyiyim. Ama çok zor kendime geldim. Rabbime şükürler olsun. Bu arada işitme testinde sorun çıktı o canımı şıktı ister istemez 15 gün sonra tekrar yapılacak inşallah normal çıkar. Dua edin bizim için
Maşallah cnm Gözün aydın saglıkla büyüsün bebeğin 😍
İşitme testini de çok takma yeni doğmuş bebek 9 ay suyun içinde kaldı sonuçta sorun çıkması muhtemel birde benim bildiğim 5.gün bakıyorlar kulağa bizim ki sorun çıkmadığı halde 6 ay sonra tekrar kontrole çağırdılar. O yüzden içim rahat olsun 2. testı geçecek bebişin

Bizimde pazartesi 1 aylik oluyoruz aşımiz var tekrar sorucam doktorumuza. Oglumda gaz problemi yasamamistik ama elektrikli sallanan beşik kullanmistik belkide o etkiledi. O besigi bir tanidiga verdik kullan diye büyük kızı oturup bozmus 😡. yenidende almak 1000tl .😧Valla bugün iple salıncak kurucam eve yoksa ne gece ne gündüzüm kalmadı . Sallamak kolik bebeklerde cok etkiliymis.
Maşallah Zaman ne çabuk geçiyor Biz daha 2 haftalık 3 haftaya girdik şimdi de sütüm artmadı Ebem mama takviyesi dedi Sen ne durumdasın nasıl gidiyor emzirip mama takviyesi devam mı Bir de sen süt artırıcı bir şeyler yapıyordum Bana da yazar mısın dün akşam meyve kompostosu hazırladım dut kurusu yiyordum o zaman sütüm geliyordu daha da ama o da bitti şimdi Türkiye'den gelen birisini sipariş verdim inşallah getirir bize de hediye gelecek galiba o elektrikli salıncaktan gaza faydası oluyorsa çok iyi Benimkinin de gaz sancıları tutuyor

Tebrikler canım moralini bozma daha yeni doğmuş daha çok değişir

Hamile kalmadan önce hsg çekilmiştim rahimde perde var diyen doktorda oldu darlık var diyen doktorda oldu. Ben hamile kaldım şimdi normal doğum düşünüyorum sizce rahimdeki şekil bozukluğu zorluk yaratırmı başına gelen varmı
Hiç güzel kafama öyle şeylere yorma Çünkü ben tüp bebeğe hazırlanıyordum şekil bozukluğu var dediler histeroskopi oldum hamile kalırsan bebeği taşıyamaz Rahim dediler ve sana kelepçe takacağız dediler Allah'a bin şükürler olsun Ben bebeğimi normal hamile kaldım ve Allah'ıma gene bin şükür olsun gayet güzel bir hamilelik geçirdim sadece şekerim çıktı ben normal doğum yaptım 43 yaşındayım

Doğum yapalı 3 gün oldu emzirmek yemek yemek tuvalete gitmek ve çok zorlu ev yürüyüşü dışında hiç bir şey yapamıyorum acıdan 😞 ne zaman geçicek bu ağrılar ? Hiç böyle hayal etmemiştim bebeğimi oturup kucağıma alabiliyorum hatta ben alamıyorum kucağıma veriyolar. Kimi arkadaşım 1 hafta diyo kimi 10 gün düşünün o 3 gün bile ne kadar önemli benim için 😔 acaba ben mi dayanıksızım diyorum 😩
Cnm İlk 5 gün gerçekten zor geçiyor,5. günün ardından acın hafifliyor hkısıtladığın hareketlerini daha rahat yapıyorsun 10. günde eski hareketlerine dönüyorsun agrın olmuyor dikişlerin ağrısı yok oluyor sen de 2,3 gün sonra rahatlarsın cnm

Hafta sonu arayacagim kimse yok malesef simdilik iyi herkez bebeklerde 38 den sonrasi diyorlar inşallah durumumuz kotuye gitmez ilk banyosunu dun aksam yapti bende anneme soyledim yikamayacagiz daha fazla korktum düşün ne kadar yıkamak yok dedi Biz de mecburen sildik bebeği düştükten sonra ilk banyosu ne yaptırdık ateşi de bize de 38 olursa risk denildi

Hafta sonu arayacagim kimse yok malesef simdilik iyi herkez bebeklerde 38 den sonrasi diyorlar inşallah durumumuz kotuye gitmez ilk banyosunu dun aksam yapti bende anneme soyledim yikamayacagiz daha fazla korktum
Bizim de hastanede dediler 38 olursa Risk Ayrıca ilk banyosunu göbeği düştükten sonra yaptırdık Ebe öyle dedi ama sen gene kalbini bozma Annem Burada olsa biz de yıkardık

Ben pazartesi 38+2 de sezaryen olucam canım. Benim suyu az ondan dolayı ertelemek istemedim Dr da uygun gördü zaten. Zorlanmaya da başladım artık gece uykusu zaten kalmadı bacaklarımda ağrılar olabiliyor gözlerimde garip şeyler uçuşuyor kulağım ugulduyor artık korkmaya başladım hamilelikten mi oluyor bilmiyorum böyle şikayetlerim yoktu umarım doğumdan sonra gecer. Kuvoz olayı biraz da şansa artık sonuçta erken doğum yapmıyoruz 37 den sonra zamanında doğum oluyor umarım gerek kalmaz 🙏
Hayirli dogumlar simdiden. Ben de cok zorlanmaya basladimm Normalde bunyem cok kuvvetlidir, guclu bir yapim vardir ama artik hamilelik sarsmaya basladi beni. Hayirlisi olsun hakkimizda. 💐

Ay cok sinir bir durum bende boyle anlarda yalniz kalmak istiyorum.. belki yardima geliyorlar ama herkes herseye cok fazla karışıyor bu da ayri bir problem oluyor..

X