2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Doğum yapalı 3 gün oldu emzirmek yemek yemek tuvalete gitmek ve çok zorlu ev yürüyüşü dışında hiç bir şey yapamıyorum acıdan 😞 ne zaman geçicek bu ağrılar ? Hiç böyle hayal etmemiştim bebeğimi oturup kucağıma alabiliyorum hatta ben alamıyorum kucağıma veriyolar. Kimi arkadaşım 1 hafta diyo kimi 10 gün düşünün o 3 gün bile ne kadar önemli benim için 😔 acaba ben mi dayanıksızım diyorum 😩

Kızlarrr herkese yeniden selam bugün kontrolümüz vardı yine ama ölçülerde hala bir değişim bir gelişme yok hala 35 haftalarda ölçüsü ve yaklaşık 2600 gibi dedi doktorumuz muhtemelen önümüzdeki hafta doğum olacak. Ama benim kafam çok karışık hep normal doğum istiyorum diye düşünüyordum halada öyle gibi ama normal doğurmak istediğim kadarda korkuyorum normal doğumdan o yüzden bir karar veremiyorum.
Sezaryen mi, normal doğum mu sürekli kafamda soru işaretleri var napıcağımı nasıl netleştireceğimi bilemiyorum😕
Doğum yapmış anneler bana biraz öneride bulunabilir mi? ☹️

Kızlar dün genel anastezi ile sezaryen oldum. Şükür bebek de ben de iyiyim. Ama çok zor kendime geldim. Rabbime şükürler olsun. Bu arada işitme testinde sorun çıktı o canımı şıktı ister istemez 15 gün sonra tekrar yapılacak inşallah normal çıkar. Dua edin bizim için
Geçmiş olsun hayırlı olsun Allah analı babali büyütsün inşallah .Sıkmayın canınızı inşallah işitme testide iyi çıkar sağ salim evinize dönersiniz.

Hamile kalmadan önce hsg çekilmiştim rahimde perde var diyen doktorda oldu darlık var diyen doktorda oldu. Ben hamile kaldım şimdi normal doğum düşünüyorum sizce rahimdeki şekil bozukluğu zorluk yaratırmı başına gelen varmı

Kızlar dün genel anastezi ile sezaryen oldum. Şükür bebek de ben de iyiyim. Ama çok zor kendime geldim. Rabbime şükürler olsun. Bu arada işitme testinde sorun çıktı o canımı şıktı ister istemez 15 gün sonra tekrar yapılacak inşallah normal çıkar. Dua edin bizim için

Gözünaydin canim belki dogum sirasinda su falan kacmistir Allah in izniyle yoktur birşey

Kızlar benim oğluş kakasını yapamıyor ne önerirsiniz yazık yavrum ıkınırken kıpkırmızı oluyor arada da sancı giriyir galiba çığıra çığıra ağlıyor

Canim benim kizda ayni doktor zeytinyagi ver dedi. Ben birde popo deligine zeytinyagi sürüp kulak çubuğuyla deliginin etrafinda gezdirip uyarıyorum. Ozaman ıkınıp çıkariyor. (Oglumun doktoru söylemisti)

Hamile kalmadan önce hsg çekilmiştim rahimde perde var diyen doktorda oldu darlık var diyen doktorda oldu. Ben hamile kaldım şimdi normal doğum düşünüyorum sizce rahimdeki şekil bozukluğu zorluk yaratırmı başına gelen varmı

Benim hsg de birsey cikmadi ama perde varmis. Sezeryan dogum sirasinda aldilar birde yakisiklik varmis oyüzden dogum biraz uzun sürdü

Kızlarrr herkese yeniden selam bugün kontrolümüz vardı yine ama ölçülerde hala bir değişim bir gelişme yok hala 35 haftalarda ölçüsü ve yaklaşık 2600 gibi dedi doktorumuz muhtemelen önümüzdeki hafta doğum olacak. Ama benim kafam çok karışık hep normal doğum istiyorum diye düşünüyordum halada öyle gibi ama normal doğurmak istediğim kadarda korkuyorum normal doğumdan o yüzden bir karar veremiyorum.
Sezaryen mi, normal doğum mu sürekli kafamda soru işaretleri var napıcağımı nasıl netleştireceğimi bilemiyorum😕
Doğum yapmış anneler bana biraz öneride bulunabilir mi? ☹️
Cnm Bi arkadaşım mayısta doğum yaptı onunda 37 hafta itibariyle tüm olçümleri farklıydı mesela ac 34 ise baş 35 di kilosu yine öyle en son 39 hafta da yine ölçümler farklıydı kilo 2500 kg diyorlardı ama onun suyu fazlaydı hep, o arkadasım devlete gidiyordu bu ölçümlere ragmen normal doğurmasını beklediler Bi nevi riskli olunca pek üstelemediler. (bizim sahsi düşüncemiz) ardından özele ve başka Bi ilde bulunan üniversite hastanesine gittiler hepsi aynı öiçüleri verdi ve ani kararla özelde sezeryan ile bebeğini kucagına aldı bebiş gayet saglıklı doğdu sadece minyondu. 2700 kg 48 santim doğdu. o yüzden korkma eğer bebeğe giden oksijen, kan akımında vb şeylerde sıkıntı yoksa muhtemelen seninde minnak Bi bebişin olacak hiç korkma saglıkla kucagına alacaksın inş
ama sana tavsiyem sayet sezeryan düşünüyorsan haftan gayet ii 38 haftalık sın ben olsam riske atmam en yakın tarihte doğumu mu düşünürüm.

Cnm Bi arkadaşım mayısta doğum yaptı onunda 37 hafta itibariyle tüm olçümleri farklıydı mesela ac 34 ise baş 35 di kilosu yine öyle en son 39 hafta da yine ölçümler farklıydı kilo 2500 kg diyorlardı ama onun suyu fazlaydı hep, o arkadasım devlete gidiyordu bu ölçümlere ragmen normal doğurmasını beklediler Bi nevi riskli olunca pek üstelemediler. (bizim sahsi düşüncemiz) ardından özele ve başka Bi ilde bulunan üniversite hastanesine gittiler hepsi aynı öiçüleri verdi ve ani kararla özelde sezeryan ile bebeğini kucagına aldı bebiş gayet saglıklı doğdu sadece minyondu. 2700 kg 48 santim doğdu. o yüzden korkma eğer bebeğe giden oksijen, kan akımında vb şeylerde sıkıntı yoksa muhtemelen seninde minnak Bi bebişin olacak hiç korkma saglıkla kucagına alacaksın inş
ama sana tavsiyem sayet sezeryan düşünüyorsan haftan gayet ii 38 haftalık sın ben olsam riske atmam en yakın tarihte doğumu mu düşünürüm.
Ölçüler dışında kan akımı, bebeğin hareketleri, nst, suyum herşeyi normal çok şükür🙏🏻 Ben bulunduğum ildeki en iyi hastaneye gidiyorum diyebilirim doktorum sağolsun çok iyi birebir yakından ilgili oda muhtemelen herşeyi normal olduğu için minyon olduğunu düşünüyor bebeğin ama 38. Hafta dolunca artık içeride fazla gelişmeyeceğini düşündüğü için doğum önerdi. Doğum şekli olarak ben hep normal istedim ama yaklaştıkça korkularım arttı, doktorumda normal olarak kendi sancım gelmezse suni ile deneriz ama dayanamayacak olursan sezaryene döneriz dedi bakalım hayırlısı olsun inşallah tüm doğum yapacak anneler için🤗

Canım söylemişlerdir belki batikonlu suyla taharetlen direk baticonla pansuman yapma(direk sürülen baticon yarayı açar), parol ve antibiyotiği kullan, pedin üzerine bez kes pamuklu kendine bolca tek kat onu koy tahriş etmez çok acıtmaz , eğilip çömelip kalkma kesik tarafın üzerin e çok oturma ilk bir iki gün zorlanirsin ama çabuk toparlarsin👍 Bebisin de hayirli ugurlu olsun allah anali babali saglikla büyütmek nasip etsin 🤲🥰
Allah razi olsun canim cok sagol. Oturmuyorum zaten valla uzaniyom genelde . Insaallah hemen iyilesir

Umutumut arkadasımızdı galiba ejderha gibiyim diyordu ben şuan öyleyim midem çok fena yanıyor rennine duo içiyorum yok geçmiyor kızımda sağolsun geceleri hiç uyumuyor ya 11 den 2 ye kadae heryerden tekme atıyor oğlum hiç böyle değildi 25ine kadar bekleyemicem sanırım ama burcu başak olsun istiyordum 😊 annelerin hakkı ödenmez diye boşuna demiyorlar valla çok zor

Benim hsg de birsey cikmadi ama perde varmis. Sezeryan dogum sirasinda aldilar birde yakisiklik varmis oyüzden dogum biraz uzun sürdü
Bende kendi doktoruma sordum perde varken normal doğum nasıl olur diye. Perde olsa bu haftaya kadar bebek orda durmazdi doğum olurdu dedi. Seninde doğum da anlaşılmış 9 ay bebek orda büyüdü sakıncası olmamış neden aldılar ki perdeyi.

Umutumut arkadasımızdı galiba ejderha gibiyim diyordu ben şuan öyleyim midem çok fena yanıyor rennine duo içiyorum yok geçmiyor kızımda sağolsun geceleri hiç uyumuyor ya 11 den 2 ye kadae heryerden tekme atıyor oğlum hiç böyle değildi 25ine kadar bekleyemicem sanırım ama burcu başak olsun istiyordum 😊 annelerin hakkı ödenmez diye boşuna demiyorlar valla çok zor
Evet bizim bebişlerin burcu aslan olacak. Bende burcu başak olsun isterdim ama aslan olacak gibi görünüyor 😂 Sağlıklı sıhhatli doğsunlar inşallah ❤

Evet bizim bebişlerin burcu aslan olacak. Bende burcu başak olsun isterdim ama aslan olacak gibi görünüyor 😂 Sağlıklı sıhhatli doğsunlar inşallah ❤
Oğlum 5 ağustos aslan burcu kız bari başak olsun demiştim ama Allah bilğr en hayırlı zamanda sağlıkla doğsun tüm bebekler ama 17 günüm var nasıl dayanıcam bilmiyorum ağrıdan ağlıcak gibiym şuan

Canim sen cok cesaretlisin ben ilk sezeryanimda ameliyathaneye giderken yan ameliyathanenin kapisi açıldi ve ben baska birinin sezeryanini gördüm tansiyonum 3/8 düşmüştü
Nasıl cesaretlisin bravo valla ben görsem bayılırım 😁 ben gözlerimi kapatıcam galiba bişey görmeyeyim 🙈
Genel anlamda cesaretliyimdir ama gözümü kapattığım başımı saga sola çevirip görmemek için çabaladım da çok oldu. detayları doğurmaya arkadaslar doğurduktan sonra yazacam 😊

Oğlum 5 ağustos aslan burcu kız bari başak olsun demiştim ama Allah bilğr en hayırlı zamanda sağlıkla doğsun tüm bebekler ama 17 günüm var nasıl dayanıcam bilmiyorum ağrıdan ağlıcak gibiym şuan
Nasıl bir ağrı canım ağırlık mi var yatip kalkarken mi zorlaniyorsun yoksa başka bir ağrımı. Benim takvimde 22 ağustos gösteriyor 15 ağustosa doğar gibi hissediyorum benim ki bu saat olmuş hâlâ uyanık tekmeliyor. Doğunca inşallah uykusu düzenli olur

X