2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar doğumdan sonra bebeği ne zaman yıkamayı düsünüyorsunuz? Kış olsaydı göbeği düşene kadar yikamazdım ama şimdi bu sicaklarda kiyamam yıkarım gibi geliyor, babusol diye bir sprey var gobegini temiz ve kuru tutup o spreyle dezenfekte edince bisey olmaz heralde.
Canım merhaba şahsen göbeği düşüne kadar yıkamayı düşünmüyorum 1 haftada düşer zaten babusol ben de aldım ama yine de su değmemesi gerek yenidoğan yazda olsa hemen yıkamak istemem risk yani, silerim diye düşündüm ben nacizane fikrim bu yani 🥰 Hatta katıldıgım eğitimde de bu şekilde söylemişlerdi, sağlıkla kucağınıza alın bebişinizi🤍

Bu hemoroid denen sey sanirim bende de peyda oldu...wc ye giderken gecende farkettim....ufak bir et parcasi gibi bisey disari sarkmisti...panik oldum😬🙄ne yapacam bilmiyom tabi ve gebelikte de yayginmis.bu
Kabız olmamama rağmen bende de çıktı sanırım ama sadece büyük tuvaleti yaptıktan sonra silince farkediyorum. Onun dışında içeri giriyor heralde. Ağrı falan yok ama hemoroidtir diye düşünuyorum.

Çok sıcak yıkamadan da imkansız ben göbeğini kuru tutup diğer yerleri yavaş yavaş yıkamayı düşünüyorum en kötü pamukla vs bi şekilde sakince hallederiz diye düşünüyorum
Ben de en kötü pamukla silerim diye dusundum eger cesaret edemezsem 😊
Canım merhaba şahsen göbeği düşüne kadar yıkamayı düşünmüyorum 1 haftada düşer zaten babusol ben de aldım ama yine de su değmemesi gerek yenidoğan yazda olsa hemen yıkamak istemem risk yani, silerim diye düşündüm ben nacizane fikrim bu yani 🥰 Hatta katıldıgım eğitimde de bu şekilde söylemişlerdi, sağlıkla kucağınıza alın bebişinizi🤍
O zaman en güzeli ilik su ve buyuk pamuklarla silmek 😊 amin cümleten hepimiz saglikla aliriz kucagimiza insallah

Resmî var mı hangi markayı aldın

Canim benimki daha gelmedi gelince resmini atarim. Ama bu resimdede örnekleri var
Screenshot_2021-07-29-15-14-57.png

Arkadaşlar merhaba. Bebişlerine kavuşan anneleri tebrik ediyorum güle güle sağlıcakla büyütün darısı diğerlerimizin başına🥰 banada doktorum 5 Ağustos sezeryan tarihi verdi. Son bir haftadır ara ara sancılarım oluyordu iki gündür de hemoroidden dertliyim valla ne oturabiliyorum ne kalkabiliyorum. Şu bir haftada bakalım daha neler görücez🙃 hepinize sağlıklı doğumlar diliyorum

38+0 oldum 2 gündür bebeğimin hareketleri daha az tamam 10 hreketi geçiyor ama eskiden hiç durmazdı tekmeler falan şimdi daha hafif. karnımı izliyorum hafif dalgalanmalar görüyorum ama o yoğun tekmeler azaldı yeri daraldığı için midir ki?Kilosu da artmış çünkü. Sizde durumlar nasıl?
Canım aynı gündeyiz ve aynı durumdayız. Benimki de 2 gündür diğer günlere nazaran sessiz. Arada hafif hareket, hıçkırık ve bi tarafa toplanma dışında pek bişey yok. Eskisiyle kıyaslama bence hem boy kilo arttı hem yerleri daraldı ondandır. 24 sa içinde neredeyse hiç hareket hissetmezsen gel dedi doktor. Bi de emin olamiyosan cikolatalı bişeyler yiip dinlenmeye gecmek bende hala işe yariyor. Sen de deneyebilirsin

Canım yiyorum hurma squat yürüyüş falanda yapıyorum yok gelmiyor🙈 en azından kanala inseydi suni sancıyla falan doğum başlatılabilirdi bu hafta beklicem gelmezse sezeryan artık hyırlısı🥰 sen nasılsın kızın nasıl😍
Saglikla gelsin insallah minnosun canim benim arada bakiyorum zaten profiline acaba dogum yaptin mi diye🙏🙏... Kizcem iyi biraz kilomuz onde erken dogum olabilir dedi doktorumuz .bugun itibaroyle 34+0 iz...yarin 36.haftaya girrcegiz...cantamiz.hazir bekliyoruz🥰Rabbim hepimizin yavrusunu korusun insallah🙏🙏saglikla kollarimiza almak nasip olsun...🌸🌸

Kızlar doğumdan sonra bebeği ne zaman yıkamayı düsünüyorsunuz? Kış olsaydı göbeği düşene kadar yikamazdım ama şimdi bu sicaklarda kiyamam yıkarım gibi geliyor, babusol diye bir sprey var gobegini temiz ve kuru tutup o spreyle dezenfekte edince bisey olmaz heralde.
Ben de yıkamayacağim, mustelanın durulama gerektirmeyen sıvısını aldım. Pamukla silmeyi düşünüyorum vücut bölgesini pişiğe isiliğe müsait yerleri. Bi de sünger banyosu denen bişey varmış ama araştırmadim daha onu öneriyorlar göbek bağı düşene kadar

Merhaba, benim de suyum azalmış dr bol su iç bebeğin hareketlerine dikkat et dedi sadece. Gunde 3 lt içmeme rağmen azalmış havuç suyu içiyorum bende başka yapacak birşey yok sanırım. Senin çok çok azsa doğum için birşey demedi mi yoksa kontrol altında beklemek mi istiyor doktorun?
Bebegin kalp atisinda sorun yoktu yavaslamamisti o da en azindan 1 gun 1gun kardir dedi daha cok kucuk o yuzden surekli kontrol altinda tutacak hemen alacak

Kizlar ateş ölçer ne almayı düşünüyorsunuz Braun irt 6515 almayı düşünüyorum sizlerinde fikirlerini almak isterim

Kizlar ateş ölçer ne almayı düşünüyorsunuz Braun irt 6515 almayı düşünüyorum sizlerinde fikirlerini almak isterim
Ben 6520 olan modelini aldım. 1 ayda fiyatı 100 lira artmış resmen.
Bu iki model arasında kalmıştım bende. Açıkçası çok kafam karışıp en sonunda 6520 yi aldım, umarım pişman etmez.

6520'de yaş grubuna göre ateşi seçtiğine dair bir şeyler okudum. Zaten ölçüm yaparken önce yaş grubu seçiliyo. ( Ama bu özelliği sevmeyenler de vardı yorumlarda, anında işlem yapılamadığı için. Bence zor bişey değil gibi, bir tuşa basılıyor alt tarafı, insan öğrenince bakmadan yapar bence ) Bu özelliklerin ne kadar manalı olduğunu bilmiyorum, pazarlama kurbanı da olabilirim :) Bir de eski tip ateş ölçerlerden de aldım garanti olsun diye. Ben anlamam çünkü ateşten falan, stres olmayalım dedim.

Tekli sağma manuel makine mi
Canım ben de her ikisi de var önce elektrikli olanı almıştim sütüm artıp düzene girince indirimden manuel de almıştım arabada yolculukta bile kullandım.. Elektrikli olanı işten geldiğimde ben bebeği emzirirken diğer göğüsten ertesi günün sutlerinden birini ayarlamak için çok kullandım.. Lansinoh makinalar aventin süt saklama kaplarına da uyumlu biberon kirli falan oldugunda süt saklama kabına sagip bırakırdım.. IMG20210729161456.jpg

Kendileri için hiç önemli değil işte çok fenalar ya gerçekten Allah yardımcımız olsun canın sıkılırsa yaz birbirimizi çok iyi anlarız bence 🥲 benim görümcem doğum yaptığında ne babası ne kbabası gelmemiş kalabalık olmamış sadece anneler gelmiş ama bana cümbür cemaat gelinmesinde sorun yok💆🏻‍♀️
Teşekkür ederm sen de yazabilirsin😊 inşallah yolunda gider herşey huzurla atlatırız hepsini 🙏🏻

Açıklık dediğim 1 cm 1 cmle haftalarca dolaşan varmış 😅Seninki çok dirençli çıkmış 😄 denemediğin yerleri ellerinle silmek kaldı herhalde 🤣 hep öyle anlatıyolar ya temizlik yapıp yerleri elleriyle sildiği gün doğumunun başladığını son çare ona başvur bari 😅
Olsun canim sonucta acilma var 🤣 oda birsey. Hic sorma benimki tam cadi

X