2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Anneme öyle diyorum da benimki inanılmaz profesyoneldir yani profesyonel bir şekilde insan çalıştırır kendisi geri planda emir verir falan. Bir şekilde yolunu bulucam iki günüm kaldı doğuma düşündüğüm şeye inanamıyorum ama sabırla eşimin dediği gibi bir gün kalacaklarını varsayıyorum hadi iki olsun güncellerim 🙌🏻🤣 mesela Eşim kuru fasulye sevmez yani evine gidiyoruz ya oğlunun sevdiği yemeği yapmaz mı insan yılda iki kere gidiyoruz zaten kuru fasulye yapmış 😅 ben şimdiden oğluma yapacağım pankekleri düşünüyorum neli yapsam diye hayal kuruyorum bilmiyorum annelik herkeste aynı değil ya 🤭😅
bizimki öz oglunu hayattan tiksindirdi.
artık annelikte eskisi gibi kutsal sayılmasın. herkesinki aynı degil.
cennet anaların ayagının altında derler her annenin degil maalesef

İnşallah az kalırlar, 2-3 gün ise idare edersin canım. Ama gezmeye gittiler yazmışsın oradan sana geliyolar ve oğulları da doktor yani insan bi çekinir her yer delta varyantı kaynıyor aşı olsan da hastalık geçirebilir, getirebilirsin hele yenidoğan 🥺 Allah korusun bebeklerimizi ne diyim. Biz mi çok evhamlıyız insanlara mi bi rahatlık gelmiş anlamadim.. sen boşver bunlari doğuma bebeğine kavuşcağın ana odaklan kim ne yapiyosa yapsin, dünya senin etrafinda dönsün sen onların etrafında değil.
Eşim de bu durumdan hiç hoşnut değil sinir oluyor onlar gezdikçe ama tipik bir erkek gibi bi şey diyemiyor. Umarım bir iki gündür ban söz verdi yoksa diyorum ya delirebilirim😑 evet sakinleşip cuma gününü düşünmem gerek sağlıkla alalım kucaklarımıza bu da geçecek ama geçerken çok düşmanlık biriktirecek gibi 😅

bizimki öz oglunu hayattan tiksindirdi.
artık annelikte eskisi gibi kutsal sayılmasın. herkesinki aynı degil.
cennet anaların ayagının altında derler her annenin degil maalesef
Katılıyorum canım her anne anne değil senin en azından eşin anlamış benim eşim de çok rahatsız tavırlardan bakalım neler olacak benimki de belki zamanla bu kıvama gelir anlar 🙌🏻

Normal doğum yapmayı o kadar çok istiyordum ki nasip olmayacak ama normal doguracak arkadaslar için paylasiyorum bebegin kanala girmesi ve rahatlamak icin bazi egzersizler var, takip ettigim bir hamile pilates egitmeni kendisi yapıyor instagramda, ekliyorum mavi video yazisina tiklayin👉 Video , insallah acilir. Acilmazsa instagram kullanici adi @nurbnb. Insallah işe yarar da kolayca dogurursunuz 🤗
Canım benim çok sağ ol :KK200: kaydettim hemen yarın başlayacağım inşallah işe yarar

Bende de aynı delirmek üzereyim. Yalnız kalmak istiyorum bi düzenim yok böyle bi de millete hizmet ediyoruz. Kaynımgil 25 gündür burdalar artık baydı 2 tane de erkek çocuğu var bi yaramazlar ki sorma. Sabahtan akşama kadar curcuna. Geçen hafta görümcem geldi eşiyle bugün de büyük görümcem geldi eşi kızı. Evde 15 kişi yaşıyoruz töre dizilerindeki gibi herkes üst üste yatıyor.
Bu insanlar niye kendileri yaşamamışçasına rahatlar bu kadar yahu

Ben kk da bi başlık hatırlıyorum kışın kvalidesi mandalina yiyormuş bebeğe de yedirmiş niye yapıyorsun bunu demişler kvalide ben yiyordum gözümün içine içine bakıyordu canı istemiştir diye verdim demiş 🤣 kadın en son suç duyurusunda bulunucam diyordu ne yaptı acaba 🤣
Yaaa 😅 Ne diyecegimi bilmiyorum artık. Sadece kayınvalideler yapmıyor tabi ozellikle yuklenmek istemiyorum ama genelde onlar göze batıyor en çok. Tabi ek gıdaya başlatalım doğar doğmaz mahrum kalmasinlar bu güzel lezzetlerden 😂 Yahu su bile verilmemesi gerekiyor ben simdiden bunu kayinvalideme nasil anlaticam onu dusunuyorum.

Kızlar bu büyüklerin gelmesi muhabbetine ben oğlumda lohusa depresyonuna girdim o zaman kv ve annem mi birbirlerini çekemediler bilmiyorum annemin gelip kv böyle böyle diyo gibi tek bir cümlesi beni hasta etmişti zaten depresyondan annemi istiyorum diye ağladm diye kv küsüp evine dönmüştü 😂 o kadar saçma ki şimdi düşündükçe onlarn yaptığı benm kafama takmam anneme dedm kimse hakkında bana birsey demeyin kv ye annem hastanede yanımda kalacak 1 yada 2 gün gel evde oğlumun yanında kalıver dedim o da köyde işi gücü var pek hevesli değil bu sefer acil doğum olursa yetişemezsem se annen orda gözüm arkada değik felan dedi Allahım bu sefer hiç birseyi kafaya takmamayı düşünüyorum sizde öyle yapın gelen gelsin birde giderler muhatap olmayın o günleri saçma sapan seyleri düşünerek geçirdiğime çok pişmanım ama elde olan birsey de değildi 40 gün depresyondaydm ben allahım yaşatmasın bi daha

Yaaa 😅 Ne diyecegimi bilmiyorum artık. Sadece kayınvalideler yapmıyor tabi ozellikle yuklenmek istemiyorum ama genelde onlar göze batıyor en çok. Tabi ek gıdaya başlatalım doğar doğmaz mahrum kalmasinlar bu güzel lezzetlerden 😂 Yahu su bile verilmemesi gerekiyor ben simdiden bunu kayinvalideme nasil anlaticam onu dusunuyorum.
Benim kayınvalidem hamileliğin başından beri tembihliyor beni. Her emzirmeden sonra su verecekmişim. Bebeğin içi kururmuş susuzluktan 😅süt yapıcı çaylardan içmeyecekmişim içinde ne var belli değilmiş. Malt içecekler aşırı şekerliymiş bebeğe dokunurmuş. Kıyafetlerini ütülemeye gerek yokmuş penyesi zaten inceymiş yanarmış hepsi filan 🤪
He He tamam deyip geçiyorum her dediğinde🤧

Son düzenleme:
ben kesinlikle aynı fikirdeyim.
aman benim cocugumsa onların torunu öantıgını da asla kabul etmiyorum.
kimse üst soyunu secemiyor. ben cocgımu onlar için yapmadım. ki ztn tedavi ile oldu bir kere merak edip de başım dardayken sorulmadı.
şimdi ztn benim onlara gelme dememe gerek kalmadan kendi kendilerine tribe girdiler . bende dedim eşime artık bitti onca yaşanmış şeye bişey demedim. ama dogumumu lıhusalıgımı zehir ettirmicem . aylardır yattım . bebegim iyi olursa bende 40 ından sonra tatile cıkmayı düşünüyorım.
gelecek kalacak tek kişi de annem.
düşük tehlikem varkende o vardı . lohusa olunca da tek o olacak
Yanında rahat olacağınız kişinin olması en makbul olanı tatlım, bebek görme bahanesiyle eve gelip çadır kurmaya kalkışanlara lafım. Hadi tamam hamileyken destek oldular bu yinede lohusaliyken cümbür cemaat gelip eve yerleşmelerini haklı göstermez. Olmaz ayıptır yahu. Kadınız biz türlü rahatlığa konfor alanına ihtiyacımız olacak o sürede, hadi erkekleri geçtim kadınlar nasıl bu kadar düşüncesiz olabilirler. Aklım almadı okuduklarımı 🙃
Tatil hepimiz hakettik ☺️ kasım ayından bu yana her birimiz nelerden geçti neler yaşadık çok hakettik ya hepimiz Tüm anneler ve yavruları 🤠 bunları konuşmamız gerekirken doğuma rahat duygularla girmemiz gerekirken şimdiden strese girdi herkes üçüncü düşüncesiz şahıslar yüzünden 😒

Aynen canım gelip oturacağının sinyalini verdi 😅 dua ediyorum az kalsın yoksa hastanemi arayıp yatıya geliyoruz demeyi düşünüyorum🙈 oturup aç aç beklemeyi çok sever ben de anneyim bi çorba yapayım demez hiç 😅
Allah kolaylık versin bacım. Prensesler gibiydi heralde senin kv baba evinde. Bişey yapmayacaksa kalabalık yapmasın öf bana bile geldiler

Bugün doğum olduktan sonra kayınvalidem, kayınpederim, görümcem, görümcemin eşi, 5 ve 1.5 yaşındaki iki tane oğlunun bebeği görmeye geleceğini öğrendim. Şehir dışından gelecekleri için yüksek ihtimal bizde kalacaklar, uzun yoldan gelince de değsin diye 1 hafta kalırlar zaten. Annemi de göndermek istemiyorum bana yardim açısından. Ben nerde kalcam çok merak ettim o kadar insan içinde tuvalet, emzirme vb nası olacak. Klimam da yok evimde. Bi tane tuvaletim var ebeveyn banyom da yok.

eşime hemen gelmeyin tatilinizi bölmeyin (öğretmen aile) falan diye konuşmuştuk. Hatta nasıl olcak çok kalabalık olacağız vs demiştik, ama tabii annesi ısrarlı olunca 180 derece döndğ anamdır gelecekler tabii ne zaman isterlerse moduna girdi. Tabii gelsinler ama ayrı ayrı gelseler daha iyi olmaz mıydı dedim. Tamam arayim istemiyosan gelmesinler vb tribe girdi öfff.

Geliniz ya bişey söyleme hakkımız da yok 🙄 Gerildim valla ben evde kimseyi istemezken eve herkes doluşacak. 🙄🙄 napcam bilmiyorum dertliyim sizde durumlar nasil?
Canım benim şu dönemde kendinden başkasını düşünme ben kızımın doğumunda annemleri kayınvalidemleri kardeşimi vs çağırdım hevesli hevesli ama hiç hayal ettiğim gibi olmadı annemin yemek yanına yaptığı mezeye bakıp amaaaan bu kime yetecek demişti kv yardım etmek yerine babam evimi süpürürken balkonda oturup sokağı izlemişti hele hele kocamın 2 günlük halimde bile bana sebepsiz tavırlı ayarlı olmasını hiiiiç unutamıyorum altın kocam gitti ana kuzusu damat geldi birden o ara ama noldu şimdi maymun gözünü açtı bir kere yerler onu daha bir saat önce annesini susturdu işine karışma kızın konuşup durma daraldı şimdi ters ters konuşacak diye😂 kayınvalideme geldim doğuma annemleri de buraya çağırdım onlar yanımdayken görümce kayınbirader falan yatıya gelemez zaten öptürmem maskeyle yaklaşın dedim bir ağlamama bakar eşim dağıtır ortalığı aman eşim alınacak aman görümcem alınacak hiç zerre umrumda değil diğer lohusalığım zehir oldu bu kez izin vermem!!! Uzun oldu biraz ama sinirim bozuluyor o zamanlar aklıma geldikçe!!! Kendinizi ezdirmeyin çektiğinizde kalıyorsunuz anca

Canım biz ne yaparsak yapalım vakitleri saatleri belli eşinede böyle söyle Allah hayırlı vakti saati gelince kucağımıza almayı nasip eder inşallah. Sezeryan en son çare baktık gelmeye hiç niyetleri yok önce suniyi deneriz olmadı sezeryan artık yapıcak birşey kalmıyor 😃
Diyorumda iste 🤣 bugün trip attim bütün gün valla. Neyse hayirlisi bakalim dedigin gibi. Gelmezse günü gecerse suni yaoacaklar srtik.

Benim kayınvalidem hamileliğin başından beri tembihliyor beni. Her emzirmeden sonra su verecekmişim. Bebeğin içi kururmuş susuzluktan 😅süt yapıcı çaylardan içmeyecekmişim içinde ne var belli değilmiş. Malt içecekler aşırı şekerliymiş bebeğe dokunurmuş. Kıyafetlerini ütülemeye gerek yokmuş penyesi zaten inceymiş yanarmış hepsi filan 🤪
He He tamam deyip geçiyorum her dediğinde🤧
Bir de her emzirmeden sonra haa bunu ogrendigim iyi oldu 😁 yalnız seninkinin malt iceceginden süt çaylarindan haberi de var yanmişsin, benimki bilmez, dur bakalım neler yaşayacagız, allah yardimcimiz olsun.

Bir de her emzirmeden sonra haa bunu ogrendigim iyi oldu 😁 yalnız seninkinin malt iceceginden süt çaylarindan haberi de var yanmişsin, benimki bilmez, dur bakalım neler yaşayacagız, allah yardimcimiz olsun.

Arkadaşlar bana bir bitkisel takviye önerdi hastanedeki hemşire hanımlar, sezeryan sonrası sütü 2 güne değil akşamına getiriyor dediler. Gerçekten de kullandım ve damla damla gelmeye başladı.

Bende de aynı delirmek üzereyim. Yalnız kalmak istiyorum bi düzenim yok böyle bi de millete hizmet ediyoruz. Kaynımgil 25 gündür burdalar artık baydı 2 tane de erkek çocuğu var bi yaramazlar ki sorma. Sabahtan akşama kadar curcuna. Geçen hafta görümcem geldi eşiyle bugün de büyük görümcem geldi eşi kızı. Evde 15 kişi yaşıyoruz töre dizilerindeki gibi herkes üst üste yatıyor.
Yani boyle bir donemde gercekten Rabbim yardimciniz olsun...ben en basta esimle konustum sadece isime yarayanlar gelir kalir gerisini istemem dedim..tamam dedi taa ki gecen ay kv ve gorumcem de gelmek isteyene kadar...simdi ikisini de cok iyi tanirim ben birsey istemeden kendiliginden kalkip bi yemek yapmazlar veya bi supurge tutmazlar....esimle kavga ettim hemen actim musluklari😂😂😂onlar gelirse ben otele gider 40ligim bitince alirsin beni ve bebegimi dedim...cunku lohusa kafasiyla gercekten kirici olacagima inaniyorum...esim de beni tanidigi icin yani gercekten yapacagimi bildiginden en sonunda pes etti ve annesine ile kizkardesine gelmeyin havalar sicak tek klimamiz var esim rahat edemez dedirttim😁.. yanima sadece yegenimi aldim ..o da sagolsun her isi yapiyor zaten hem de ben daha tek kelime demeden 🙏bir kisi yetiyor bence...gerisi gereksiz stres ve Kalabalik😁

X