2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302

Kızlar bizim ki kanala girmiş yani şimdi tahmini ne zaman gelir çok korkuyorum
Normal doğum düşünenlere vajinal muayene ne zaman yapılıyor? Kanala girip girmediğini ultrasucihazıyla bakabiliyorlar mı?

Benim de ilk gebelik ve öncesi bir kayıp var. Seninle de aramizda 1 gün var ,16 agustos gozukuyor benimde beklenen doğum. O yuzden suan ben de cok heyecanlandim 2 agustos da dönüyor doktorum ona gore karar verecek doğuma. Bu çati agrisi dedikleri şey bende de var cok fena. Saglicakla kucagimiza alalim canim insallah

Ben o konuda şanslıyım iki hamileliğimde de eşim beni yalnız bırakmadı kilo alırken
Benimki çok uyuz acayip iş yerinde bile yemek yemez sadece evde pişeni yer. Yemediği gibi bana da yedirtmez. Haftasonları aç kalıyorum anlatamam ama hafta içi offf valla şanslısınız

Ben detaylıda bile göremedim. Plasenta öndeymiş öyle olunca yüzlerini ona yaslamayı seviyorlarmış yastık gibi. Bi de bizim kordon da uzun hep yüzüne topluyor bi kere burnunu bi kere de tek kulağını görebildim gerçi burnu görmesem de olurmuş babamız karadenizli çocuk da karadenizli olmuş. Artık halasıyla bir yaptırır burnunu paket indirimi yapar belki doktor

Normal doğum düşünenlere vajinal muayene ne zaman yapılıyor? Kanala girip girmediğini ultrasucihazıyla bakabiliyorlar mı?
Canım kanal ultrason ile anlaşılıyor, çatı muayenesi dr 38. Hafta dedi şu an ben 37+4üm 38+ olunca yapcam hatta doğum zamanı en kesin sonucu verir şart degil gibi konuştu.

Doğumda gorcez anlaşıldı daha da dönecek yeri yok zaten son haftalarda çok benzetme falan oluyor aslına yakın gözüküyormuş o yüzden merak ediyorum işte. Sağlık olsun napalim iyi olsun da
Canım benimki de yarım yamalak kafasının önünde hep bişeyler var ben de cok merak ediyorum ama bıraktim artık napalım

inşallah benimkide kurtulur . Zaten sürekli takip halindeyim biraz sakin dursun dürtüp uyandırıyorum yavrucağı. bi sağlıkla doğursaydık 9 ay 9 yıl oldu bana .
Bak daha bugün A arven84 ün doktoru da demiş nereye koyacaklar kordonu artık sıkıştılar bacak boyun el o kordonla oynayıp duracaklar demiş şu an kordon dolanmış bile olabilir mesela benimkine tekrar , belki tekrar çıkarır …. hareketlerini kontrol edin hatta hepimiz edelim şekerli yiyip sola yatalım sorun yok kötüyü hiç çekmeyelim Haklısın valla bak cuma doğuma gidicem perşembe demiştik doktorum yanlış anlamış cumaya ayarlamış hastaneyi eşimle yeter diye birbirimize baktık daha evhamımız yeni başlıyor tecrübeli anneler de daha iyi bilir tabi … sen iyi düşün iyi olsun yogada vs böyle çok baş aşağı hareketler var ise mesela onları yapma işte yere eğilip bezle yer silme olur mu ben o hafta dikkat etmiştim hareketlerime çok eğilerek bi şey yapma

Canım kanal ultrason ile anlaşılıyor, çatı muayenesi dr 38. Hafta dedi şu an ben 37+4üm 38+ olunca yapcam hatta doğum zamanı en kesin sonucu verir şart degil gibi konuştu.
Benim ilki normal doğum. Bu da normal olsun istiyorum. Çatı muayenesi yapılır mı bilmiyorum. Açılmaya kanala girip girmediğine bakmak için vajinal muayene yapılır sanırım ama erken zamanda yaparlar mı ki İlkinde çatı muayenesi yaparken uyarı vermişti( baskı var demişti) iki gün snra doğum olmuştu.

Rutin 38. haftanın içindeyken yapılıyormuş, riskli durumları bilemeyeceğim tabi. Doğum öncesi sancı geldiginde da yapan doktorlar varmış tabi ama artık doktorun tercihi oluyor herhalde

Planlı sezaryen olacak arkadaşlara bir sorum var.Yarın anestezi bölümüne gideceğim doktorum bazı testler yaptırmamı istedi.Ne yapıyorlar bilgisi olan var mı?Doğum 5 Ağustos bu arada inanılmaz az kaldı
Ben biliyorum sanırım onu benim doktorum da bugün eşime söyledi tam kan sayımı, biyokimya ,aptt, ptz ,eliza gibi şeylere bakılacak dedi bunlar örneğin kan sayımızda bir sorun var ise ekstra yapılması gereken şeyler var mı diye gerekiyor idrar demedi yaptırmıcam onu

Ayy inşallah canım valla nasılsa geçti günler şimdi gün sayıyoruz hepimiz..Doğduktan sonra gaz,kaka konuşucazhayırlısıyla doğsunlarda

Çok şükür bizde de her sey yolunda. Gaz çıkartmaya çalışıyorum şimdi bütün günüm emzirip alt değiştirmeyle geçiyor. Çok tatlılar ama az büyüsünler hemen 3.çocugu istiyorum lohusalık yaşamadım ben ya kendimi hiç lohusa gibi hissetmiyorum sanki bebekler yıllardır var. Öyle sinir gerginlik ağlama nöbetleri falan da olmadi bende hiç.
Kilo artışı hamileliğin son zamanlarında zorlayıcı olabiliyor ben de 20 kilo almıştım ama doğumdan sonraki hafta hamilelik öncesi kiloma geri döndüm bile. Hepsi geçiyor hamileyken cektigin bütün sıkıntıları doğumla beraber unutuyorsun inan. Ama sıcaklar konusunda bir sey diyemem hamileyken de zor emzirirken de zor. Insanların neden doğumdan hemen sonra saçlarını kısa kestirdiklerini anladım yakıyor resmen

ama o 1 gün ne kadar önemli kendini Perşembeye alıştırıca cuma uzak bir gün gibi geliyo evet öyle yapıcam artık yürüyüş bile yapmamayı düşünüyorum .

Planlı sezaryen olacak arkadaşlara bir sorum var.Yarın anestezi bölümüne gideceğim doktorum bazı testler yaptırmamı istedi.Ne yapıyorlar bilgisi olan var mı?Doğum 5 Ağustos bu arada inanılmaz az kaldı
Ben bugün 37+3 üm kontrole gitmiştim bende doğuma gerekli olan testler için 4 tüp kan verdim . Doktor testlerimiz hazır olsun her an doğum gerçekleşirse biz hazırda bekleyelim tarzında şeyler söyledi .

Benimki çok uyuz acayip iş yerinde bile yemek yemez sadece evde pişeni yer. Yemediği gibi bana da yedirtmez. Haftasonları aç kalıyorum anlatamam ama hafta içi offf valla şanslısınız
Hahahahhh şanslı olduğumu bir kez daha hissettim şimdi benimki bir şey yiyelim dediğinde ben istemedim mi sen nasıl hamilesin diye bana söylenir

Maşallah sana enerji dolusun valla eşim de biraz büyüsün ikinciyi yapalım diyor ama benim gözüm kesmiyor. Yaşım da ilerledi diyorum geçiştiriyorum o da doğsun da sen bu çok tatlı Hadi bi tane daha yapalım diyeceksin kendi ağzınla diyor. Bakalım kısmet

ama o 1 gün ne kadar önemli kendini Perşembeye alıştırıca cuma uzak bir gün gibi geliyo evet öyle yapıcam artık yürüyüş bile yapmamayı düşünüyorum .
Aynen öyle bi tamam dedik ama sıcaklardan fln of dedik keşke perşembe olsaydı sağlıkla gelecekler inşallah haftaya çıkarır sizin minnoş da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…