2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
POrtbebe kullanmaya gerek duymadim hic canim.hastane cikisinda ve ozellikle ucakta Araba koltugu tavsiye ederim guvenlik acisindan.

Alo 170 e sorsanız en net bilgiyi edinirsiniz yönlendirirler sizi

Sezaryen nasıl anlatabilir misiniz kısaca? Zorluğu ne korkulacak bi durumu var mı neler yaşanıyor? merakımı giderir misiniz rica etsem
Ben iki kere sezaryen oldum ilki acil sezaryendi onda ne olduğumu anlayamadım bile ikincisi planlı gibi oldu. İkisinde de genel anastezi istedim. Benim açımdan daha rahat oldu ama kilolu olduğum için uyanmam biraz uzun sürdü 3 saat kadar sonra uyanmışım ancak. Onun için çantanda mama, hurma falan kesinlikle olmalı. İlk başlarda evet biraz zor oluyor kendi kendinize kıyafetinizi giymek çıkarmak, eğilmek kalkmak, yatmak kalkmak biraz zor oluyor ama en fazla bir hafta sonra normalleşiyor her şey. Bir de doktora göre mi değişiyor bilmiyorum ama ilk sezaryenden sonra soğuk ve rüzgarlı havalarda ameliyat yeri hep sızlıyordu ikinciden sonra öyle bi şey olmadı. Dikiş yerim bile belli değil. 4 yıl oldu hiç ameliyat olmuş gibi değilim. Öyle korkulacak bi durum yok bana göre.

Kızlar kasık ağrısı olan var mı tek tataflı sağ kasığım ağrıyor yürüyemiyorım bile topallıyorum yatarken yok yürürken o şekilde birde kaburga ağrısı var daha vaktim de var ne yapacagım bilmiyorum

Merhaba, 37. Haftayı bugün dolduruyorum. Bugün randevum var. Doğum şeklinde karar vereceğiz bu görüşmede diye konuşmuştuk. Ben normal istiyorum diyince o zaman serklajı alacağız onun planlamasını yaparız dedi. Muhtemelen bu hafta içinde alacak serklajı.
Daha önce sorduğumda da bu durumda çoğunlukla sezeryan doğum oluyor ve ameliyatta alıyoruz dikişi demişti. Sürecin ilerleyişine göre karar veririz demişti.
Benim bildiğim o uzun süre kalabilen serklaj abdominal olan oluyor, bunun o kadar uzun süre kalması uygun mu bilemedim.

Anladım çok teşekkürler çok geçmiş olsun diyeyim yinede benim normal başlıcak gibi çünkü detaylı bi çatı muayenesi yapıpta doğum şekliyle ilgili bilgi vermediler. Nts kontrolümüz var her hafta 38+3üm ama ufak tefej yoklamalar hariç hiç bir belirti yok doğuma dair bekliyoruz bakalım. Ama normal istiyorum mümkünse, artık son çare sezaryen kabulüm.

Aynen canım, bir de ben birkaç tane büyük beden aldım sözde ama zamanla onlarda küçük geldi ev tişörtlerimi bir görsen bir de, göbeğin yarısı açık dolaşıyorum evde

tamam işte hastaneden yazı al canım .
bizim iş yerine 3 hafta önce dogum yapan arkadastan ik istememiş
ama ben 37 de gidip çalışamaz yazısı istiyorum iş yeri istiyo dicem ne olur ne olmaz riske atmayayım.
ilk calışır raporunda hersey yazıyor aslında ama ik unutursa çalışamaz gününde girmemezlik yapabilir raporu sgk sistemine.
yazı alıp mail ile hatırlatıcam ben napayım :)

Geri sayım başladı o zaman ne guzel benim de yarın kontrol var covid testini sorayım diyordum sen yazmışsın. Orda mi yaptiracaksin fiyat verdiler mi? Benim annem kalacak yanımda ama eşim de tüm gün olabiliyor mu yanımda acaba onu ziyaretciden saymazlar heralde dimi? Bebeğinin kilosu da çok güzel maşallah 10 günde bence dediğin kiloya ulaşır zaten +,- si var ölçümlerin. Benim Dr da 2 ağustosa kadar izinli o zamana kadar bişey olacak diye ödüm kopuyor yarın başka bı dr a muayene olcam mecburen. Benim Dr da 9 Ağustosa muayene günü verdi, sezaryen günü vermedi. 38 i görelim demişti sezaryen günüm son dk mi belli olacak bilmiyorum inşallah dayanabiliriz

Aynen canım, bir de ben birkaç tane büyük beden aldım sözde ama zamanla onlarda küçük geldi ev tişörtlerimi bir görsen bir de, göbeğin yarısı açık dolaşıyorum evde
Bu durumda eslerinizin tisortleri kurtarici oluyorcunku hic bir tisort o popo ve gobegi kapatmiyorben resmen onun esyalarina cullandim

Kizlar arastirma hastanesinde dogum nasil oluyor..
Mesela dogum basladiginda acile gidersem sezeryana alirlar mi..
Nöbetci doktor mu bakar..
Rahat olur mu?
Ben simdiye kadar ozele koinige gidiyordum ama devlette dogurmayi dusunuyorum bu ara ama nasil oluyor hic bir fikrim yok

Hadi hayirlisi gözün aydın Maşallah bence gayet iyi bebiş ,o zamana kadar da bulur istedigin kiloyu . Senin de ilk gebelikti sanirim degilmi ,heyecan doruktadir simdi tarih de alindigina gore :)

Ben bugün 37+0’da çalışamaz raporu aldım, kurumum istediği için. Rapor gibi değildi aslında, 37+0 olduğumu ve doğuma son üç hafta kala izne ayrılmasında sakınca yoktur gibi bir ifade yazmışlardı. Kurumum da kabul etti.

Markası ne acaba yataginizin çok güzel olmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…