2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
serklaj yaptıran arkadaşlar dikişleriniz alındı mı? Benim sezaryen olacağı için ikisi birlikte yapılacak ama nette biraz bakınca dikiş alınmadan da kalabilirmiş özellikle yeniden çocuk düşünenler için iyi olabilir aslında. İkinci hamilelikte tekrar dikiş derdi olmaz. bilseydim önceki hamilelikte de yapılmıştı aldırmazdım ben. Aynı stresi tekrar yaşamazdım.

kızlar merhaba, bebeğine 12 ayda aşı yaptıranlar kaç aşı oldular adlarını biliyor musunuz? Bizim 11 ayda bir menenjit aşımız vardı bayram dolayısıyla sarktı. 12. ayda aşı sayısı azsa onu bekleyeyim diyorum. yoksa yarın vurdurup 20 gün sonra 12. ay aşşımızı olalım diyorum...

Kilosu gayet iyi 32. Haftada 1900 dedi kilosuna gayet iyi dedi sizin bebeğiniz de çok iyi maşallah bende Çalışama aldm bebek 2 aylıkken işe başlamam gerekiyor ne yapacagım şimdiden düşünüyorum
Aynı düşünceler bende de var inanın. Daha bebeğin 40ı yeni çıkmış olacak.. Biz yeni yeni toparlanıyor olacağız. Anne bebek uyumu yeni başlayacak. Belki bebeğin düzeni henüz oturmamış olacak. Tüm bunlar bir anne için ciddi sorun gerçekten. Ne yaparım nasıl ederim yolum yok. Ama işe başlamak istemiyorum hemen. Çok şükür bebeklerimize sevindim

Bebeğin ve kendi durumuma bakacağım açıkcası en kötü ücretsiz izin kullanacagım

12. Ayda kızamık kızamıkçık kabakulak yani kkk su çiçeği ve pnomokok 4. Doz aşı var 1 yas aşısında bebekler ateşleniyor genelde ben aynı anda yapmıyordum menenjitle 2 doz menenjiti 9 ve 13. Ayda uyguluyorduk biz

bende serklaj degilde halka vardi 37+0 da çektik

Teşekkürler yanıt için. bexseronun birinci dizi 9. Aydaydi. İkinci doz için 1 yaş öncesi diye biliyorum. O nedenle ertelemeyeyim dedim. Sizin dediğinizde mantıklı aslında ama 13. Ayda yapılinca araya 4 ay girmiş olacak.. var mı bu konuda olurlugu hakkinda bilginiz

Sezaryen nasıl anlatabilir misiniz kısaca? Zorluğu ne korkulacak bi durumu var mı neler yaşanıyor? merakımı giderir misiniz rica etsem

Günaydın kızlar bende şimdi hastanedeyim sezaryan için gün verildi hayırlısıyla 6ağustos sabah doğuma giricem.
Bu arada denildiği gibi covid testi istendi bir gün önceden bana ve refakatçiye.Ayriyetten pandemide ziyaretçi yasakmış.
Bebeğimde 36+6 2950 kilo şuan boyuda 49 cm doldurmuş doğuma kadar 3.300 -3.500 bulurmi acaba

Hayırlı doğumlar inşallah canım, daha 6 sına çok var, kilosunu tamamlar o güne dek

tam 37+0 da gisdip alıcam o zaman

Kuruma verdiğimiz raporda bitiş tarihi olarak 37. haftanın bittiği gün yazıyordu. Kurum ona göre işlem yapacaktır, ilave bir rapor alınmasına gerek yok diye biliyorum.

37. Hafta dolunca tekrar mı rapor almak gerekiyor? 32. Hafta çalışabilir raporunda bitiş tarihi, 37. Haftanın son günü olarak yazıyor. Zaten istesek de çalışamayız o tarihten sonra.

Canım yanlış yönlendirmiş olmak istemem, @Processes rapor gerekir demiş. Cuma günü kuruma soracağım

Kızlar bu rapor konusunda kesin bilgiye ulaştınız mi acaba?
Benimde kafam karisti.İs yerinden 37 de tekrar alıcaksın doğuma kadar ki süreçte gibi bişey dediler.
Hastaneye gittik çalışabilirim raporum 31 temmuz bitiyor zaten yani 37 haftam doluyor.Tekrar rapora gerek yok anca yazı verebiliriz diyorlar.

Bulur canim son zamanlar, haftada 250g alirlar diye okudum bir yerde.benim ki de 36+1 de 2970 cikmisti.ben de 3.5-4 civari bekliyorum .saglikla gelsinler insallah .

Günaydın kızlar daha önce portbebe kullanan oldu mu acaba şu bebek taşıma çantası olarak kullanılanlardan? Hastane çıkışı ve havaalanında kullanmak için almayı düşünüyorum sizce nasıl olur pusetimiz evde onun dışında önerisi olan var mı bebeği eve dönerken nasıl götürebilirim havaalanı uçak vs? Sanırım en fazla 3 haftalık olacağız o zaman öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…