2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhabalar, bugün tam 32+0 im çalışabilir rapor için dr a gittim fakat raporu yazmadı nst de sancim çıktı ama ben bisey hissetmiyorum kendi dr um.degildi serum.takalim dedi istemedim dr a msj attım henüz görmedi nst ye bakar mısınız?
Canım Az ama düzenli sancın çıkmış doktor o yüzden seni biraz gözetim altında tutacak büyük ihtimal sancın artada bilir azalada bilir benimde 35. Haftada yüzlerde çıktı sancı ama bir sonraki hafta 60 lardaçıktı hafif hafif ve düzensizdi senin düzenli gibi duruyor

Canım Az ama düzenli sancın çıkmış doktor o yüzden seni biraz gözetim altında tutacak büyük ihtimal sancın artada bilir azalada bilir benimde 35. Haftada yüzlerde çıktı sancı ama bir sonraki hafta 60 lardaçıktı hafif hafif ve düzensizdi senin düzenli gibi duruyor
Ben hiç birşey hissetmiyorum 😔 kendi dr uma sordum agrin sizin olursa bilgim olsun dedi inş erkenci davranmaz 🙏

Kızlar yarın sabah sekızde sezeryan gerceklesek ınsallah epidıral sekılde 😅herseyım hazır ama sadece emzırme yastıgı almadım gereklı gereksızmı kararsızım almalımıyım

Ay canimmm hadi hayirlisi . Saglikla sihatle insallahh. Ben emzirme yastigi almamistim ama keske alsaydim dedim.

Korsenin fotosu varmı markasi nedir.

Düz cirtcirtli korse . Markasi yoktu. Bu ornek resim fiyat olarak uygun olanida ayni işi göruyor. Sadece bedene dikkat etmek lazim Screenshot_2021-07-14-11-37-01.png

Kızlar yarın sabah sekızde sezeryan gerceklesek ınsallah epidıral sekılde 😅herseyım hazır ama sadece emzırme yastıgı almadım gereklı gereksızmı kararsızım almalımıyım
Yaaaa😍 kolayca atlatın inşallah 🙏 sağlıcakla kavuşun 😍 ben kullanmadım daha önce çok da şart bir şey değil bence😂 kullananlar memnun olabilir ama kullanmamak da bir kayıp degil☺️

Kizlar bu arada ozelliklede sezeryan ameliyat olacaklar icin kesin korse tavsiye ediyorum. Çok iyi geliyor yürürken karni ,dikisleri, rahmi toparliyor ağriyi azaltiyor. Hapşirirken öksürürken korse varsa yıpratmiyor . Ama tavsiyem medikalden almayin . Ben interneten 30tl ye almistim. Dogum sonrasi evde bulamadilar . Esim rekrardan ayni korseyi 130tl ye almis.

2. Olarak mamayi dogum yaptigim gün eczaneden 155tl te aldik. Dün markette aynısi 100tl ydi. 😨.
Korsenin markası neydi acaba

Kizlar bu arada babynest cok iyi oldu. Uygun fiyata bim den almiştim . Emzir gazini çikart altini temizle yatır şeklindeyiz. Besige henüz yatırmadim. Dikis yerlerim agriyor yanimda babynestte yatiyor.
Hastane çıkislarıda bim den aldıklarim cok iyi cıkti. Valla ayni renk ayni model 3 tane almiştim. Yumuşacik cok rahat. Havalarda cok sicak oyüzden pamuklu rahat takimlarla çocuk eahat ediyor.

Amın canım ınsallah ya bak sımdı alsam mı almsam mı kararsız kaldım ya 🙈

Canim illa emzirme yastigi degilde kalin bir battaniyeyi 4 kat yapipta da kullanabilirsin. Benim sezeryan oldugundan dogrulup emzirirken dikis yerlerim acidi. Birde cok kücükler elleri kollari ayaklari dagiliveriyor. sen kollarina alınca yipraniyorlar. Ben ince bir muslin bezle gevşek bir kumdak yapip battaniyesinide 4 kat yapip altina koydum.

Bizde bugün kontrolden geldikk 🤩 2653 olmuşuz 🥰 2 haftada 600 grama yakın almışız buna çok sevindim. Karpuz ve kaşar etkili oldu diye düşünüyorum. Ölçümlerimizde haftasıyla uyumlu çok şükür. Solunum hareketleri yapıyordu benim minik adamım 😍 yine yüzünü net göstermedi ama olsun 😅 nst de de sıkıntımız çıkmadı. Doğum kanalından uzak şuanda bu haftalarda normal doğum düşünüyorsan squata göğüs ucuna krem sürmeye başlayabilirsin dedi doktorum kızlar. 35+1 iz.
Bu arada korse konusu da konuşulmuş bende bugün sormuştum doktoruma ilk zamanlarda cırtlı var ya owlinin falan var onu kullanabilirsin. Sonrasında atlet gibi olanlardan alıp kullanmanı tavsiye ederim demişti. Ahsen555 Ahsen555
Teşekkür ederim canım bilgi için o zman ben owliyi sipariş vereyim 🤗

Ben hamileliğimde aylardır uyumak için kullanıyorum, kah bacak arama aldım kah sırtımı yükselttim kah dönmemek için bariyer oldu şimdiden kendini çıkardı. Doğum sonrası emzirmek için kullanır mıyım, bence kullanırım. Dik dursun diye destek de yaparım zamanla. A101den almıştım uygun fiyatlısından. Hatta şimdi de yanımda yaşlanıyorum kendisine :)

Kızlar ben hala hastane çıkışımı almadım. Sadece 2 tane 5 li aldım. 10 lu gerekli midir acaba? Kullanan arkadaşlar varsa kaç tane hastane çıkışı almak gerekli. Kaçar zıbın kaçar tulum kaç aylardan aldınız. Yaz sıcakları malum. Takip ettiğim sayfalardaki anneler en az 10 yenidoğan tulum 10 kısa kollu zıbın alınmalı filan yazmışlar çok değil mi?
Ben iki tulum, bir beşli takım, bir dörtlü takım, iki tane zıbın alt üst takım alicam. Iki üç gün yatış verebilir çünkü. Her ihtimale karşı iki tane de citcitli badi götürmek istiyorum.
10 tane de çok fazla hastanede bi ay kalmayacaksak.

Selam kızlar benim de bugün kontrolüm vardı, kilo 2.750 çıktı, boy 46 cm. Boy hep bir hafta geriden geliyor. Genel ortalama 3 gün geri çıktı bu sefer bebeğim. Bir önceki kontrole göre 300 gram almış 1 hafta içinde, ama ben 1 aydır sabit kiloda gidiyorum. Nasıl oluyor anlamadim🤨 Doktor niye almadin yemiyo musun gibi konuştu kafam takıldı. Sizin kilo ne durumda benim gibi almayan var mi? 8 kg almiş oldum toplamda.

Meraba arkadaşlar 36+5 haftadayım. iki gündür adet sancısı ve gaz sancısı gibi tuhaf ağrılarım var. Gaz sancısı mı başka bişiy mi bi türlü anlamadım belimde de oluyor karnımda kasıklarımda her yerimde hissediyorum ama makatımda baskı olduğu için gaz ya da büyük abdest var sanıyorum. Yaşayan var mı acaba bilgi verebilir misiniz?

X