2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
30 lu haftalarda artık 2 haftada bir çağırıyorlar. Ben bi ara her hafta gidiyordum bebeğin suyu az diye. Şimdi tekrar 2 haftada çağırmaya başladı. Son gidişimde nstye de aldı yarım saat falan sürdü. Doğum yaklaşınca da tekrar her hafta çağırır. Bebeğinin diğer ölçümleri haftası ile uyumlu ise kilosuna takılma.
Ölçümleri normal çıkıyor çok şükür. 3 hafta önce 1035 gr idi. 315 gr almış o kadar sürede. Moralim bozuldu biraz. Ben minyonum eşim de iri yarı bi adam değil. Ona bağlıyorum biraz bunları 😕
Genelde herkesin kontrolleri sıklaşmış. O açıdan Rahatladım artık 🙂

Kızlar bugün kontrolüm vardı bebeğin kilosu 32+1 de 1900 gram az değil mi ya vallahi artık kahroluyorum sizin bebekleriniz 2000 ve üstü benimki zayıf
Benim ki de öyle 32+0 da kontrolüm vardı iki doktoruma da göründüm. Beslenmesi kilosu çok iyi dedi. Kilolu bebek sağlıklı bebek demek değildir kendi kendinize canınızı sıkmayın. Kiloları iyi . Yanaklar bile tombiş tombişti 🥰😍

Benimde tokluk ara ara 150 küsürlerde çıkıyor diye doktorum diyetisyene yönlendirdi. Diyetisyenin verdiği listeye tamamen dikkat edince 140 pek geçmiyor. ama bugün reçel çay keyfi yapayım dedim 167 gördüm:KK43: Sonra hemen evin içinde turladım:)) Listemi yollayayım size de fikir olsun. Sabah 8.8.30 kahvaltı :2 dilim ibb organik ekşi mayalı ekmek 1 yumurta haşlanmış ya da sahan domates peynir zeytin yeşillik su. 10.30 ara öğün: Yarım su bardağı yoğurt,1ceviz,1 su bardağından az meyve karpuz kavun muz yok :) 12.30:Öğle yemeği 2 dilim aynı ekmek et balık ya da tavuk yemeği salata yarım bardak yoğurt çorba (ama tane olmayacak) 15.30:Ara öğün Yine aynı şekilde meyve yoğurt ceviz 18-18.30 Akşam yemeği: sebze yemeği 2 dilim aynı ekmekten salata ve yarım yoğurt. Bunların dışında patates bezelye havuç pirinç yok. Ekmek bir dilim yerine 2 yemek kaşığı bulgur ile dengeleyebilirsiniz. Ekmek bir dilim yerine 4 yemek kaşığı kuru baklagil yiyebilirsiniz.Ama 2 dilim ekmek sınırını geçmeyin öğünlerde. Bence bir deneyin ...
Ayrıntılı yazdığınız için çok teşekkür ederim yalnız benim diyet biraz farklı mesala et ve türlerini salatayla iki dilim ekmek ile 18:30 da yiyorum oglelegin 12:30 da zeytinyağlı sebze yemeği yiyorum birde iki dilim ekmek kepekli veya çavdarli bir de çorba yok biraz farklı inşaAllah işe yarar diyetin dışına hiç çıkmadım

Cnm üzülme bebiş için o alacagı şeyleri senin depodan alır kilo almaya devam eder ama senin depoların boşalır o yüzden kendini zorlamaya çalış benimde iştahim yerinde değil şimdiye kadar 5,5 kilo almışım ve bebiş artık 2 kilo olmuştur ee bunun suyu plesenta sı falan var anlayacağın benimde yerinde değil ama ben bol bol meyve yiyorum hele bu hafta işte olduğum için aburcuburla günümü bitiriyorum Kendimi zorluyorum
Canım ben 46 kılo ıle basldm 60 kılodym suan depoları kullanır ozaman ınsallah 😘şurda 5 hafta kaldı dıyorum daha 2 kıloyu gormedık nasıl uc kılo olacak

Benimde tokluk ara ara 150 küsürlerde çıkıyor diye doktorum diyetisyene yönlendirdi. Diyetisyenin verdiği listeye tamamen dikkat edince 140 pek geçmiyor. ama bugün reçel çay keyfi yapayım dedim 167 gördüm:KK43: Sonra hemen evin içinde turladım:)) Listemi yollayayım size de fikir olsun. Sabah 8.8.30 kahvaltı :2 dilim ibb organik ekşi mayalı ekmek 1 yumurta haşlanmış ya da sahan domates peynir zeytin yeşillik su. 10.30 ara öğün: Yarım su bardağı yoğurt,1ceviz,1 su bardağından az meyve karpuz kavun muz yok :) 12.30:Öğle yemeği 2 dilim aynı ekmek et balık ya da tavuk yemeği salata yarım bardak yoğurt çorba (ama tane olmayacak) 15.30:Ara öğün Yine aynı şekilde meyve yoğurt ceviz 18-18.30 Akşam yemeği: sebze yemeği 2 dilim aynı ekmekten salata ve yarım yoğurt. Bunların dışında patates bezelye havuç pirinç yok. Ekmek bir dilim yerine 2 yemek kaşığı bulgur ile dengeleyebilirsiniz. Ekmek bir dilim yerine 4 yemek kaşığı kuru baklagil yiyebilirsiniz.Ama 2 dilim ekmek sınırını geçmeyin öğünlerde. Bence bir deneyin ...
Her ogunde ekmek var bende de sabah aksam 1 dilim ekmek patates bezelya havuç da bende var gunluk en fazla 300 gr demişti doktor gerçi hem diyet hem insulin bende zor oluyor ama benim hic okadar cok cikmadi bazen kendimi simartiyorum tatli birsey yiyorum fln ya da pizza cunku bu hamilelikte et yemeyi kestim vegan pizza birde dondurma hastasiyim 😍 dondurma her gun yemeye bsladim bu aralar normalde bir parça cikolata geriyor doktorum bende dondurma yiyorum onun yerine 😁 abartmadan

Kızlar bugün kontrolüm vardı bebeğin kilosu 32+1 de 1900 gram az değil mi ya vallahi artık kahroluyorum sizin bebekleriniz 2000 ve üstü benimki zayıf
Canım 32. Haftada bebek kaç kilo olur bilmiyorum ama bence kahrolcak bisey yok, bunun en önemli sebebi genetik, sen ve eşin zayifsaniz doğal olarak bebek de zayıf olacak, ben 2500kg doğmuşum mesela, biraz erken doğmuşum ama genlerimiz de zayıf o yüzden ben 3700kg bebek doğurmam, bunu da beklemiyorum. Bence kiloya takılma hiç problem bile değil, saglikli olsun önemli olan o, kilolu olunca daha sağlıklı olmuyor ki.

Canım ben 46 kılo ıle basldm 60 kılodym suan depoları kullanır ozaman ınsallah 😘şurda 5 hafta kaldı dıyorum daha 2 kıloyu gormedık nasıl uc kılo olacak
Cnm inan kilo çok önemli değil hele de Dr nuz normal diyorsa önemli olan saglıklı olması mesela bende kilo almasını çok istiyorum ama drmz normal sınırlar içerisinde
ki genetik yapımız da var daha bebiş ana rahmine düşerken bile boyu ve alacagı kilosu belli o noktaya geldiğinde gelişimi duruyor. Yani genetiğin de 4000 kg doğmak varsa bebek 4000 kilo doğuyor mesela oğlum 2700 doğdu bu bebişte de çok Bi beklentim yok büyük ihtimalle oda o civarda doğacak.

Son düzenleme:
Kızlar aşırı halsizlik yaşayan var mı 😔 ilk ve 2. Trimester benim o kadar güzel o kadar canlı geçti ki şu 2 haftadır falan kendimi acayip yorgun hissediyorum garip geliyo. Çabuk yoruluyorum sabahları kalkınca bel ve kalça ağrım var magnezyum kullandığım halde. Demir ve multivitamin de kullanıyorum. İlk trimesterı bu kadar kolay atlatmışken 3. De tepetaklak olmak üzdü beni 😔 sizde aynı mısınız

Valla canım benim bugündü kontrolüm 31 haftayim tam bebeğin kilosu 1790 doktor çok iyi büyümesi dedi.Meseka geçen kontrolde 400 g almış bunda daha az almış ama yine iyi.Her hafta aynı gr almiyorlarmiş zaten.
Kızlar aşırı halsizlik yaşayan var mı 😔 ilk ve 2. Trimester benim o kadar güzel o kadar canlı geçti ki şu 2 haftadır falan kendimi acayip yorgun hissediyorum garip geliyo. Çabuk yoruluyorum sabahları kalkınca bel ve kalça ağrım var magnezyum kullandığım halde. Demir ve multivitamin de kullanıyorum. İlk trimesterı bu kadar kolay atlatmışken 3. De tepetaklak olmak üzdü beni 😔 sizde aynı mısınız
Canım benim kuyruk sokumum çok ağrıyor.Gece uyurken bacak agrilarimi hissediyorum kemiklerim bile ağrıyor.Bazen diz kapaklarim.Dönmek banada zor geliyor zaten sola yatmaktan bunaldım oda zorluyor.Hayirlisiyla az kaldı herşey yolunda olsunda varsın bunları çekelim😊

Canım benim kuyruk sokumum çok ağrıyor.Gece uyurken bacak agrilarimi hissediyorum kemiklerim bile ağrıyor.Bazen diz kapaklarim.Dönmek banada zor geliyor zaten sola yatmaktan bunaldım oda zorluyor.Hayirlisiyla az kaldı herşey yolunda olsunda varsın bunları çekelim😊
Sorma canım biraz rahat uyumayı da özledim sanki 😅 sağa dönünce yatağa yatağa vuruyo sanki onu sıkıştırıyomuşum gibi hissediyorum 🙈 rahatlamak için bi 15 dk falan öyle yatıyorum geri soluma dönüyorum sonra 😄 yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik doğru diyosun güzel sonlansın hepimiz için bu yolculuk 😊

Arkadaşlar merhaba...benim ilk gebeliğim ve çok korkuyorum..aramızda 2 veya 3.gebeligi olan arkadaşlar da var ...norma dogum veya sezeryan doğum diye kendimi sartlamadim ama korkuyorum....özellikle normal doğumda epidural olan varmı?bu epidural in sanciyi neredeyse yok ettiğini söyleyebilirmi siniz? Yoksa epidural da olsak ağrı oluyormu?🙄

Canım 32. Haftada bebek kaç kilo olur bilmiyorum ama bence kahrolcak bisey yok, bunun en önemli sebebi genetik, sen ve eşin zayifsaniz doğal olarak bebek de zayıf olacak, ben 2500kg doğmuşum mesela, biraz erken doğmuşum ama genlerimiz de zayıf o yüzden ben 3700kg bebek doğurmam, bunu da beklemiyorum. Bence kiloya takılma hiç problem bile değil, saglikli olsun önemli olan o, kilolu olunca daha sağlıklı olmuyor ki.
Canım ben 5200 eşim 4100 doğmuş işte doktorda genetik dedi kilolarımızı düşününce bende bebeği besleyemiyor muyum diye düşünüyorum çok üzülüyorum

Benim okadar cok akintim var ki gunde 3 defa camasr degistiriyorum 🤣 anneme de diyorum benim suyum geldiginde anlamayacagim 🤣 dun aksam arkadasimla konusuyorum komple islaniyorsun bi rahatlama geliyor dedi suyun patlayana kadar sanci agri oluyor su gelmeye baslayinca bi rahatliyorsun diyor komple islaniyorsun o yuzden anlayacaksin diyor
33+5 te sabah 7 gibi uyandim ama inanilmaz çişim gelmis hemen tuvalete kostum birdwn bi su bosaldi ama sanki 1 sürahi suyu döküyorlar baktim durmuyor o zaman anladim suyum geliyor hemen doktorumu aradim
Oyle sancim acilmam falan da hic olmadi

Arkadaşlar merhaba...benim ilk gebeliğim ve çok korkuyorum..aramızda 2 veya 3.gebeligi olan arkadaşlar da var ...norma dogum veya sezeryan doğum diye kendimi sartlamadim ama korkuyorum....özellikle normal doğumda epidural olan varmı?bu epidural in sanciyi neredeyse yok ettiğini söyleyebilirmi siniz? Yoksa epidural da olsak ağrı oluyormu?🙄
Normal dogum yapmis biri olarak söyliyim tekrar normal dogurucam o an evet cekiyorsun ama bebegi gördugun an hersey bitiyor,,, saka gibi geliyor hersey 9 ay hic bisey yasanmamis gibi geliyor🥰
Sirta vurulan igne evet rahatlatiyor ama bircok kisi hic sanci hissetnedigi icin dogum yapqmadi ikinamadi ve mecbur sezeryans alindi,,hatta bir arkadasim baya cekti sanci o igneyi vurdukdan sonra bisey hissetmeyince dogum yapqmadi bebek baya zorlanmis mecbur sezeryans aldilar,, cunku normal dogumds sanciyi hissetmesen ikinamiyorsun,,,ben tekrar normal istiyorum ama hep diyorum benim icin hayirlisi nasil olucakss öyle olsun insan bilemiyor cünkü..

X