2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar marketi gezerken 15 yaşlarında bi erkek çocuk bana pardon siz annemisinizzzzz dedi 😁Bende gayri ihtiyari evet nerden anladiniz dedim çok mu belli oluyir 😂Halbuki sadece gözlerim gözüküyordu kafama bile kapşon geçirmiştim.
Çocuk gülümsedi işte kız arkadaşına hediye alacakmış da bana danıştı anne old nerden bildi acaba 😅😇
Anayım ben ana

Hay sen cok yaşa😂Buyuklerımoz fikirlerini sunmasalar yada karısmasalar olmazki😂

Özel sektörde pek islemiypr oyle kurallar. Ben 4 ayı 2 ay gitmeyerek kullanmak istiyorum patronla anlasırsam. Yoksa is yerine gottıgımde stresten falan sutum kalmaz.

Benim oglum da cok kusuyor. Bence yiyorlar doyuyırlar ve farkında olmayarak yemeye devam etmek istiyorlar. Midelerine inmeden yedikleri anlamıyorlar ve aglıyorlar . Bizde veriyoruz fazla geliyor. Sonra gelsın ardarda kusmqlar 😂Bundan dolayı olduguna kanaat getirdim canım.Bence verdıgı mama cc sini azalt oyle de dene. Daha az kusacagına emınım.

Valla bizde de oluyor. Sivilce gıbı beyaz uc etrafı kırmızı. Bazıları da minik minik ten renginde sivilce. Dr onemli degıl olup olup gecer dedi. Drların geneli sanırım onemli bir konu olarak degerlendırmiyor.

Yukarıda bahsettim canım. Belki fayda eder. Mama yada meme olayını doydugunu az cok hissettiğimizde durmalıyız biraz. 10 dk sonra falan oyalayıp sakınlesmesını bekle. Bu yumurcaklar sonradan doyduklaırnı anlıyor bence.

Kasık benım basıma bela olmustu🤦‍♀️3 gunluk bebe kasıkcı olmustu. Az az verdukce aglıyordu. Tam 1 cay kasıgı veriyordum her defasında yetmediği ıcın, 😂. Dedıgın gıbı eziyet. Biberon un daha iyi olduguna kanaat getirmiştim bende. Simdi sadece gogus kapagına akan sütü kasıkla veriyorum ama daha cok kapaktan agxına dokuyorum 😂😂Bardakla içerken zorlanmayacagım ben😂😂

Dun gece aynı tam olarak aynısı benim basıma geldı🤦‍♀️2 15te kalktım emzirmeye ugrastım. Emdi vs 3te yatagınq koydum. Yarım saat Uykusunda çki mırıldanmayu dinledim gaz cıkarmadın diye. Bır de ben yan yatırıyordum o kendını düze alıyordu kusmasın aman vs derken emin olup uyudum en son😂Bugun uykusuzum. Sabah 7. 15 uyandık🤦‍♀️

Biberon ve en cok meme bırakmaz Allahın ıznıyle🤗

Evet gecen bende kızımı alıp 1.5 saat market kırtasiye magaza vs alısverıs yaptık.Eve gelınce durup dururken öyle öpmeyen k. Valıdemi öptum.O da iyi gelmiş dısarı cıkmak kızıma dedı 😂😂😂Hakikaten iyi geliyor🤗Arada yapmalıyız.
Allah muhabbetinizi artırsın maşallah ne güzel kaynana gelin diyaloğu ☺️

ya canım çeken bilir çok zor

Bzde hala yüzde var 10 birim çıktı 40 günlüğüz idrar testi aldı doktor temiz çıktı idrar enfeksiyonuda yaparmş neden bukdr uzadı blmiyorm

Neleri kestin. Kakada mukus varmıydı

Bizimde 35 günlükken 10 birimdi yüzde vucut iyi yizde kaldı. Ne zmaan geçecek ya
Canım ben 1 haftada geçirmiştim güneşe koyup üstüne sarı tülbent koydum (ışık tedavisi gibi düşün) ve bol bol emzirdim . Güneşte 15 dk bekletiyordum evin içinde

Aynı gün pırtlamaya başkadı akşamı
Ben çok uzun süre beklemişim o zaman iyi gelecek diye yok bizde pırtlama falan. Bizim kızın manuel çalışıyor sanki bağırsakları altını açarken egzersiz yaptırıyorum ancak o şekilde pırtlayabiliyor. Dediğin damlayı deneyeyim bir de

Yukarıda bahsettim canım. Belki fayda eder. Mama yada meme olayını doydugunu az cok hissettiğimizde durmalıyız biraz. 10 dk sonra falan oyalayıp sakınlesmesını bekle. Bu yumurcaklar sonradan doyduklaırnı anlıyor bence.
Haklısın aslında bu benim de aklıma geldi canım ama bir yandan da çocuğun doyup doymadığını anlayamıyorum ki. Çok mıy mıy emiyor benimki çok uzun sürüyor ben de diyorum herhalde doymadı az geliyor süt falan. Bazen sert çekiyor lok lok ses geliyor ama çoğu zaman mıy mıy ağzını oynatıyor lok lok ses gelmeyince ben de emin olamıyorum sütün yeterli olup olmadığına

Arkadaşlar elimde fazla bez kaldı. Mecburen saticam. Etrafımda yenidogan da yok ki vereyim.. Sleepy 2 no.
42serli. 7 paket. Hatta ekstra da bir paket var actim ama kullanamıyorum. Onu da verebilirim. Ilgilenen olur insallah

Kasikla vermek mumkun degilya iskence olur resmen ise donunce biz mecbur biberonla alacaklar yani kacari yok bu jiberonun
Bence de yaaa vallahi çok zor aha uyandı yine aç, bir göğsüm yara diğerini tüm sabah emzirdim onu da yara yaptı😩 aynen işe dönünce kimse uğraşmaz bizim yerimize

Arkadaşlar elimde fazla bez kaldı. Mecburen saticam. Etrafımda yenidogan da yok ki vereyim.. Sleepy 2 no.
42serli. 7 paket. Hatta ekstra da bir paket var actim ama kullanamıyorum. Onu da verebilirim. Ilgilenen olur insallah
Canım ne çok almışsın, bizde hemen hemen herkes 3 no’ya geçti sayılır sen istersen Aralık / Ocak annelerine falan yaz, aynı şehirde olanlar falan denk gelir. İade/değişim şansın varsa da kullan 1 paket olsa bile. Bakkallar ya da bebek mağazaları belki değişim yapabilirler.

Canım ne çok almışsın, bizde hemen hemen herkes 3 no’ya geçti sayılır sen istersen Aralık / Ocak annelerine falan yaz, aynı şehirde olanlar falan denk gelir. İade/değişim şansın varsa da kullan 1 paket olsa bile. Bakkallar ya da bebek mağazaları belki değişim yapabilirler.
Sorma canım ya.. elimde kaldi diye çıldırcam :) yenidogan olsaydi cevremde, direkt verecektim yani o derece :) yazdim diger gruplara da. Insallah bi dönüş yapan olur

Kızlar kaka yapmaya yarayan probiyotik önerisi olan var mi
Benimki artik etkisini yitirdi
Maflor damla verdi bir halta yaramıyor
Canım ben bıraktım artık ne zaman isterse yapıyor bize de biogaia vermişti hiç işe yaramadı ben de kullanmıyorum artık istediği zamqn yapsın diyor tüm doktorlar

Mazerrr Mazerrr sen biberonu günde kaç defa veriyorsun alismasin dedi? Benim de meme uclarimi ağzıyla eziyor bazen. Günde bir kez biberon veriyorum alışmış olabilir mi ya. Aslında vermesem de olur ama babası icirirken dinleniyorum akşam bende. Bir de gün içi kalan sutleri sagıyorum bir kaç kez, bekletmeden akşam veriyorum onu da. Sürekli meme yoruyor insanı çok uzun kalıyor memede, emmesi bitince emzik gibi kullanıyor. Kaka yapacaksa hırsla meme uçlarını ezerek biseyler yapıyor o ara osuruyo falan. En azından akşam bir kez dinlensin diyorum yanıyor artık meme uclarim çünkü.

Anladım canım neyse bugün doktora gösterince anlarız artık siz kalça çıkığına baktırdınız mı
45 günlükken ultrason çektirdik canım aslında doktor cektirmiycekti bi kaç hareket yaptırdı bacaklarını kastı falan emin olmak için çektirelim dedi bi sorun çıkmadı şükür

Çok mu anaç durdun😍
Bilmem kulağımda kulaklık üstümde eşortman takımı kapsonu da çektim maske de burnumu kadar mezdeke grubunun yüzü gibiydi. Bide bana diyor ki kız arkadaşımın annesine şu fincan takımını alsam basit ucuz mu olur dedim o kadar da değil kız arkadaşın bir kaç sene sonra hayatında olmayacak boşuna para ni harcama koy cebine kendine harca dedim 😁😄
Oğlan anası oldugumu belli ettim ama

X