2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ben 90 verdm ustune bide emzirdim hala daha bulsa emecek. Kendindn cok midedi buyuyo bunlarn galiba😀
Dogruuu. Dr da dediki midesini buyutmussun. Once azı sonra cogu gormus. Midesi buyumus. Simdi yine azı gorecek duzene sokacağız dedı. Ama benim bebe azı is te mi yorrrr Dr amcası diyecegım. Yoksa ben delirecegımmm diyecegım 😂😂😂

Dogruuu. Dr da dediki midesini buyutmussun. Once azı sonra cogu gormus. Midesi buyumus. Simdi yine azı gorecek duzene sokacağız dedı. Ama benim bebe azı is te mi yorrrr Dr amcası diyecegım. Yoksa ben delirecegımmm diyecegım 😂😂😂
Bu yuzdn hic mamaya baslamak istememistm en fazla 60 veriodm ama 60 kesmio die mecbr 90a ciktm bi sure sonra alisirler bence hep boyle fzlasina gitmemek lazm aslinda

Dr da aynı seyı soyluyor ama bebek susmuyor🤦‍♀️Gıdım gıdım mama versem de doyurmuyorkı.Kac gun sonra ilk defa tek seferde 60 cc verdım. Tomrisin emzirme kampına baktım da aynısını yapıyorum zaten. Hissiyatım mamayla desteklemem şart!
Bu yuzdn hic mamaya baslamak istememistm en fazla 60 veriodm ama 60 kesmio die mecbr 90a ciktm bi sure sonra alisirler bence hep boyle fzlasina gitmemek lazm aslinda

Normal canım. Benimki daha da az aldı.

Cıkar bacım yetmiyorsa yapacak bısey yok. Elinden geleni yapıyorsundur sonucta.

Aynı benimki oyle. Kırgın kırgın aglıyor benimki de,😒

Hayır cocuk yemek istiyor ya. İstahlı bir çocuk. Ne kadar engelleyebılırsınkı.Hesaplar tut mu yor. Benim kadar sut olsun diye herseyi yapan yiyen var mıdır bılmıyorum. Yaptıklarımı da kesip bır de oyle bakacwçaö sütümr etkisi var mıymıs yok muymus. Artık emin olamıyorum. Guzel psikolojimi korumakta zorlanıyorum.
Çok haklısın :KK43: ben de sütüm yetiyor sanıyorum. Çocugu 2 saattir emziriyorum bir memem doluydu bir de. Bebe ağla ağla bir hal oldu dedim gaz sancısı var kaka yapamıyor diye. Mama vermeyi hiç düşünmedim bile. En son susturamayınca aynı senin gibi bebek elimde biberonu düşürdüm filan mama hazırladım. 60 cc verdim ve şu an uykuya daldı ben şok. Çocuk açmıymış şimdi 😱 offf ne zor ne zor yaa

Benim oğlan dün sürekli memedeydi uykuları 20 30 dk arasında .Yatirdigim an ağlamaklı iç çeke çeke mamayı yine bırakıyor 120 cc löp diye içerdi şimdi 40 ini kesin bırakıyor ama sürekli memede ya süt geliyor doyuyor yada başka bi derdi var .3 saatte yerdi şimdi 2 .saatinde ortalığı yıkıyor muhtemelen tam bitirip doğmadığı için. Memelerime hiç birşey olmamıştı krem dahi sürmedim ben 2 gündür yarıldı resmen sürekli memede uyku az sanırım atak haftasinda kucakta uyumak istiyor gündüzleri
Gece ihi allahtan az önce biz zorla kaldırdık meme vermedim canım yanıyor.
Hasta mi deyip duruyorum doktor yemezse getir dedi .Emiyor mamayı bırakıyor ve yeme süresi kısaldı.Ya derdi var hasta ben anlamıyorum ya sütü arttı icio doyuyor yada 2.atak büyümesinden huyu suyu değişiyor. Çok ilginç 1 günde bebeğimi kirpikleri uzayıp siyahlasti babasıyla şok olduk sabah uyandığında sürekli bi değişim halindeler

Çok haklısın :KK43: ben de sütüm yetiyor sanıyorum. Çocugu 2 saattir emziriyorum bir memem doluydu bir de. Bebe ağla ağla bir hal oldu dedim gaz sancısı var kaka yapamıyor diye. Mama vermeyi hiç düşünmedim bile. En son susturamayınca aynı senin gibi bebek elimde biberonu düşürdüm filan mama hazırladım. 60 cc verdim ve şu an uykuya daldı ben şok. Çocuk açmıymış şimdi 😱 offf ne zor ne zor yaa
Ah canım aynısını yasamıssın ıste🤦‍♀️Acmıs. Biz anneler daha ıyı biliriz. Benimkı de uyudu gitti. Kahvemi ıctım. 20 dk relax takıldım sanırım. Sımdı ancak uyuyabilirim.. İyi geceler❤️

Canım ben artık hiç türkiyeden almıyorum.😬 Next diye bir marka var ingiliz markası. Artık türkiyeye gönderim yapıyorlar, tr fiyatları çook uygun ve kalitesi o kadar muazzam ki. Şu an sadece oradan aldığım 3 tulum oluyor bebeğime ve aynı şeyleri yıkayıp yıkayıp giydiriyorum. İstersen bir bak. Adidas eşofman takımları bile uygun. Kargo ve gümrük parası da ekliyorsun, ona göre hesaplıyorsun ama her türlü kalitesine göre uygun. Ben toplu alışveriş yapıyorum oradan aklında bulunsun. Next.uk site adı instagramda bu site ürünlerini satan butikler de var bu arada uğraşmam dersen
Link ekler misin canım bi bakayım neler varmis

Benim oğlan dün sürekli memedeydi uykuları 20 30 dk arasında .Yatirdigim an ağlamaklı iç çeke çeke mamayı yine bırakıyor 120 cc löp diye içerdi şimdi 40 ini kesin bırakıyor ama sürekli memede ya süt geliyor doyuyor yada başka bi derdi var .3 saatte yerdi şimdi 2 .saatinde ortalığı yıkıyor muhtemelen tam bitirip doğmadığı için. Memelerime hiç birşey olmamıştı krem dahi sürmedim ben 2 gündür yarıldı resmen sürekli memede uyku az sanırım atak haftasinda kucakta uyumak istiyor gündüzleri
Gece ihi allahtan az önce biz zorla kaldırdık meme vermedim canım yanıyor.
Hasta mi deyip duruyorum doktor yemezse getir dedi .Emiyor mamayı bırakıyor ve yeme süresi kısaldı.Ya derdi var hasta ben anlamıyorum ya sütü arttı icio doyuyor yada 2.atak büyümesinden huyu suyu değişiyor. Çok ilginç 1 günde bebeğimi kirpikleri uzayıp siyahlasti babasıyla şok olduk sabah uyandığında sürekli bi değişim halindeler
Biz de dün bebeği yıkadık tipi değişmiş şok olduk. Ve şu an asla uyumuyor deliricem bıraktığımız an çığlığı basıyor. Hiç böyle değildi😱 biz de atak haftasındayız herhalde ya 😓

Ah canım aynısını yasamıssın ıste🤦‍♀️Acmıs. Biz anneler daha ıyı biliriz. Benimkı de uyudu gitti. Kahvemi ıctım. 20 dk relax takıldım sanırım. Sımdı ancak uyuyabilirim.. İyi geceler❤️
Maşallah canım iyi geceler 🥰 maalesef benim ki 10 dk sonra uyandı bastı çığlığı. Kaldırdım babasını 4’saatten fazladır bende dayanamıyorum. Kakadan ise sabahtan doktora yazıcam. Poposuna zeytinyağ ile masaj filan yaptım, tık yok çocukta😔

Kızlar tiroit ilacı kullanıp sütü az olana var mı
Ben tiroit ilacı kullanıyorum ve sütüm bir türlü artmadı çaylardan damlalrına kadar herşeyi denedim yedim içtim bir türlü artmadı dün ilaç dozu ayarlamak için doktora gitmiştim tahlil sonucunda tiroit değerlerimin aşırı düştüğü çıktı doktorum sütümün bu nedenle az olduğunu söyledi
Bir kaç kişi de tiroit ilacı kullanınca süt olmaz dedi
İlaç kullanıp sütü çok olan var mı kızlar
Yıllardır hipotriodi hastasıyım eutrox kullanıyorum tabi ki süt oluşumun hormonlarla ilgisi var ama bunu ilk defa duydum sütüm çok var şarıl şarıl diyemem ama yeteri kadar var sanırım bestlak damla kullandın mı ben onu kullanıyorum

Kızlar tiroit ilacı kullanıp sütü az olana var mı
Ben tiroit ilacı kullanıyorum ve sütüm bir türlü artmadı çaylardan damlalrına kadar herşeyi denedim yedim içtim bir türlü artmadı dün ilaç dozu ayarlamak için doktora gitmiştim tahlil sonucunda tiroit değerlerimin aşırı düştüğü çıktı doktorum sütümün bu nedenle az olduğunu söyledi
Bir kaç kişi de tiroit ilacı kullanınca süt olmaz dedi
İlaç kullanıp sütü çok olan var mı kızlar
Bem kullaniyorum cnm yillardir azalma felan olmadi

Valla canım ben de mamaya başladım 2-3 gün sonra doktora gittim dedim mamaya başladık bundan önce sağıp veriyordum ama sağdığım süt yetmiyor artık dedim doktora. Öyle düşünmeyin siz çocuk istediği zaman emzirin mamayı vermemeye çalışın yeter sütünüz dedi. İşte 9 gün olacak bunu deniyoruz. İlk aya göre kilo alımı az şu an. Doktora sordum mamayı arttıralım mı yok dedi. Şu an tek meme gidiyorum. Çoğunlukla 2 saatte bir emziriyorum. Bazen meme doluysa ve çok emerse 3 saat da dayanıyor. Doyuyordur herhalde diyorum yaa ne bileyim. Kardiyolog da çocuk doktoru da mama vermeyin sütte diretin dedi 🤷‍♀️ Ay ben bunu yazarken tek meme yetmedi aranıp durdu diğerini de verdim. Napim artık ben de düşünmekten bıktım. Olduğu kadar diyorum aç kalsa ağlar ağlayınca da veriyorum direkt
Bana da benzer şey dediler burda. Mama verme az da olsa meme ver. Öyle yapıyorum günde bir kez mama veriyorum istediği zAmanda meme. Eğer sagdiklarim çok olursa mamayı tamamen keseceğim duruma göre. Talep oldukça artar dedi bebek hemşiresi de doktorda. Evet artırıyor bu ama dinlenmek asıl artırıyor benimkini. Yorgun olunca akşama doğru süt falan kalmıyor pek

X