2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bugün kalça ultrasonumuz vardı, sol kemik tam oturmamış dediler bir ay sonra tekrar kontrole çağrıldık. Benzer durum yaşayan oldu mu aranızda? Bebekken bende de olmuş kalça çıkığı alçıya alınmışım aynı durumu yaşamaktan korkuyorum şuan inşallah kendi kendine düzelir :KK43:
Ultrason kağıdında bu şekilde yazıyor
Canım bizde de kontrol gerekiyor doktor kundak olmucak dar giymicek, bebek bezi sıkı bağlanmıcak dedi

ben de onlara dikkat ediyorum şu an

Pırtlıyor uyumuyor sancıdan hep kucakta doktor 3 saat deliksiz ağlama atağı olmazsa gaz damlası önermiyorım dedi
Benimki bir gün yapmadı delirdi yikti ortalığı susturamadik
Röntgen çekildi hep gaz dolu
Mecbur lavman yapildi
Toplu yapıyor şu an sanki canım 2-3 tur yapıyor açıkken yakalıyorım bazen

Kızlar

ben şimdi tarttım bebeği 170 gr almış tamamen çıplak tarttık banyodan önce yarı toktu. Tam 7 gün. Bana ez geldi haftalık yaa sınırın biraz üstü. Canım sıkıldı ne zaman isterse de veriyorum memeyi. Sütüm yetiyor diye düşünüyordum mama vermemeye çalış dedi doktor. Kardiyolog da kilo aldır dedi off arada kaldım

Kızlar bişi sorucam ya bilen varmıdır. Ben sütümü sağıp dondurucuya koymustum. Onu cıkardım ısıttım. Bebegime verdm ama bitirrmedi .kalanı tekrar ısıtıp aynı gün ıcınde verebılırmiyim ? Dökmek mi zorundayım??
Hepsini ısıttıysan eğer tekrar ısıtıp veremezsin canım içebileceği ölçüde ısıt gerisini sonra ısıtırsın

Gumus kapak ben de cok ise yaradı daha once kullandin mi bilmiyorum ama kullanmasından deneyebilirsin.. 3. Hqfta da aldim cok rahatlattı geçirdi resmen ama hala kullanıyorum. 7. Haftadayix su an
Yok canim gümüş kapak denemedim. Biraz önce göğüs koruyucu aldım gekdim. Kuzum uyuyor şimdi, uyanınca onunla emzirmeyi deneyeceğim, ins fayda eder

Kızlar çocuk doktorumuzun önerisiyle sağmayı bırakıp full emzirmeye geçtim ben söylemiştim. Sadece gece biraz uyumak için 2-3gibi 60cc mama veriyorum emzirme üzerine işte 3-4 saat oyalıyor onu. Gerçi 3 gündür uyumuyor mama versem de ama neyse. Eskiden her öğün tartıp atıyorum 100 cc aldığına emin olurdum ama şimdi Allaha emanet. Biliyorum hepimiz böyleyiz ama bizde kalp problemi olunca kardiyolog da kilo aldırın başka bir şey istemiyorum dedi. Çocuk doktoru da haftalık tartın bebeği kendinizi strese sokmayın, emzirin o belirlesin rutini dedi. Neyse, tartı günümüz yarın. Eşim az önce dayanamadı tarttı kendi merakından. Dedi ooo 4700 olmuş. Dedim kıyafeti çıkar 4500 max. Sonra bir baktım bezini doldurmuş çiş ile bezi de çıkardık oldu 4400 🤦🏻‍♀️ Ama yeni emzirmiştim tam da. Yani siz tartarken aç mı tok mu tartıyorsunuz? Emdiğini çıkarsam çocuk kalacak 4300. Geçen hafta 4150 idi zaten ne aç ne toktu randevuda. Haftada 150 gr çok az. O yüzden haftalık ölçümü neyi baz alarak yapayım bilemedim 🤦🏻‍♀️
Canim geçen de yazmıştım sana. Böyle yaparak kendini de bebisi de strese sokuyorsun. Bi de bunun belli bi kriteri yoktur ki, kimi çocuk ayda 2 kiloya yakın alır, kimi de 500 gr. Mesela benim kız ilk ay 600 gr aldı. Ben de üzüldüm elbette ama hatta buraya yazmıştım, sonra dedim napalim var mı yapılacak birşey, bu kız yavaş yavaş kilo alacak demek ki. Ilk kızım ay da en az 1000 kilo alırdı, hatta bi kaç ay 1.5 kg da aldigi olmustu, onunla kıyasladım ilk önce direkt. Sonra dedim o farklı bu farklı. Ve bıraktım düşünmeyi. Sana da bunu tavsiye ederim.

Canım bizde de kontrol gerekiyor doktor kundak olmucak dar giymicek, bebek bezi sıkı bağlanmıcak dedi

ben de onlara dikkat ediyorum şu an
Kundak yapmasam uyanıyor onu nasıl halledicem bilmiyorum ama hazır kundak giydiriyordum kalça kısmı geniş olan onlar da sorun olur mu acaba

Sizin doktorunuz bir dahaki kontrole kadar kendi kendine geçebilir dedi mi?

Benimde meme ucumin birlesme yeri 1.5 cm kadar yarilmis cok aciyo garmastan surup posetledim insallah cabuk gecer
Ay aynen canim dün gece sağ göğsümü emzirdikten sonra, vermem hemen tekrar diye medecassol ve hametanı karıştırıp sürdüm ve biraz açık beklettim. Sabaha biraz rahatlamıştı.sana da tavsiye ederim canim. Poşetleyince bu sefer sanki daha çok acıdı. Nemli tutmayın yazıyordu nette, ben de böyle denedim bu sefer. Inş fayda görürüz. Çok kötü birşeymiş 😔😔

Kızlar bişi sorucam ya bilen varmıdır. Ben sütümü sağıp dondurucuya koymustum. Onu cıkardım ısıttım. Bebegime verdm ama bitirrmedi .kalanı tekrar ısıtıp aynı gün ıcınde verebılırmiyim ? Dökmek mi zorundayım??
Canim kalanını tekrar ısıtma. Ama kalanını oda ısısında olduğu icin 3 saat içinde tekrar verebilirsin.

Gunaydin kizlar bugun arkadasimla konustum onunda bebegi var 4 aylik masallah diyeyim gece 12 de yatip sabah 8 de kalkiyormus ay ne guzel dedjm yaaa darisi bizlere insallah sanirim bizimkilerin de 2 ayi kaldi duzene girmesi icin gerci benim kiz kendini gece 2 de uyumaya alistirdi 2 de yattu 6 30 da kalkti ben bubsaati nasil one cekebilirim
Ahhh ne güzel sanırım hep ileriyi görüp umutlanıyoruz 😂😅 benimki 20 günlük şuan 2 de yatıp 6 da kalksa keşke😂

X