2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Arkadaşlar merhaba, sizlere danışmak istediğim bir konu var. Çok çaresizim kendi kafamda mı kuruyorum bilmiyorum. Yenidoğan bebeğim çok az kaka yapıyor sayı olarakta miktar olarakta az. Ve koyu kıvamlı. Bazen günde 3 4 kez çay kaşığı kadar yada yemek kaşığı kadar yapıyor. Bazen bir kere yapıyor. Doktor biogaia kullanmamı söyledi. Kullandığımda kıvam olarak daha sulu yapıyordu fakat yine azdı. Biogaiayı kestim yine kıvamı koyulaştı. Şu anda size en çok yaptığı kakanın resmini affınıza sığınarak ekliyorum. Lütfen bakın bu kaka normal mi? Birde ayrıca her gece özellikle sabaha karşı sürekli ıkınıyor öyle ki ıkınmaktan uyuyamıyor. Lütfen aydınlatın. Bu arada sadece anne sütü ile besleniyor ve kilo alımı iyi.
Benim oglumda sadece anne sütü alıyor ve kaka bazen bu şekilde oluyor pütürlü hafif

Merhabalar herkese, benim aklıma takılan bir konu var bebeğimi hep sırt üstü düz yatırıp başını yana çevirerek uyuturum kendi genelde sağa sola döndürüyor başını. Vücuduyla yan yatınca kusma refleksi çalışmıyor diye duymuştum. Sizler nasıl yatırıyorsunuz
Ben arkadan destekleyip yan yatırıyorum hep. Kusma refleksiyle ilgili bir şey duymadım. 2- 3 saatte bir yönünü değiştiriyorum yan yatırınca

Biogaiayı bitince kestim yenisini almadım denemek istedim düzeldi mi diye görmek istedim fakat gördüm ki düzelmemiş yine aynı. Sizce gerçekten bu kaka normal mi? Koyu kıvamlı değil mi içinde pütürlükler var.
Neyle kıyaslayıp normal olmadığını düşündün o kaka gayet normal nasıl bir kaka bekliyorsun kuş kadar bebekten pütürler de normal kaka da

Merhabalar herkese, benim aklıma takılan bir konu var bebeğimi hep sırt üstü düz yatırıp başını yana çevirerek uyuturum kendi genelde sağa sola döndürüyor başını. Vücuduyla yan yatınca kusma refleksi çalışmıyor diye duymuştum. Sizler nasıl yatırıyorsunuz
Ben sırtına destek koyup hafif yan yatırıyorum

Bu kız bana yapmıcam dediğim herşeyi yaptırıyor 🙈 ayakta sallamak🙄 anne sütüyle besleniyoruz 2 gündür gece mesaisi 😬 gündüz kaka yapmada sıkıntı yok 10dan sonra ıkınıyor ama gelen giden yok sinirlenip ağlıyor çözüm önerisi olan varmıdır dün zeytinyağı ile masaj yaptım mışıl mışıl uyudu. Bugün de yaptım ama banamısın demedi

Ayy canım aynen benim kocam da sürekli annesini babasını kardeşini arıyor bebegin her hareketini anlatıyor ve uyuyan bebek uyumuyor emen bebek emmiyor her seferinde kavga ediyoruz. Ben YouTube’dan rukye ayetleri acıyorum ancak sakinleşiyor sana da tavsiye ederim
Açtım dinledim yok kuzum uyumuyor saat ondan beri ayaktayız .kafayı yemek üzereyim 😔

Çok teşekkür ederim bana koyu kıvamlı gibi geldi. Birde kakasını genelde böyle yaptığı için çok korkuyorum acaba bir sorun mu var diy. Kaka yapacağı zaman çocuk çıldırıyor masaj yapıyorum öyle yapıyor kakasını.
Canım normal gayet ıkınıyor çünkü sindirim sistemi tam gelişmediği için zorlanıyor o pütürlüller de bebeğin sindiremediği anne sşyinğn yağlı kısmıe

Uykusuz anneler kulubu kaç kişi? 🤦‍♀️Uzun zaman oldu yazamadım yıne. Herkes iyidir insallah. Dogurmayan kalmadı grupta. Hepimiz için hayat bebiş odaklı. Biz de 26 gunluk olduk. Emsin doymadı mama yesin gazını cıkarsın. Kakasını yapsın. Kussun (Benimki cok kusuyor) Ustunu degıs devamlı. Altını degıs. Yanımda biri olmadan tek basıma yemek ve ev ısıne asla bakamam. Bu ne zaman degısır Allah kerim. Kendime tek lüksüm duş olmak. Dr sabah aksam al dedi. Ama 24 saatte bir ancak almak da gayet iyi bence 😂😂Iyı olsunlar da bizim canımız cıksa da olur😂

1 aylik olduk😍🥰 ay bir foto cekeyim dedim istemedi sıpa huysuzlandı durmadı🤭🤭
Masallah canim bebislere
Saçma bi soru olacak ama merak ettim acaba her doz için ücret ödeniyor mu yoksa tek sefer mi ödeniyor.? Mesela rota 3 dozmuş bu bahsedilen ücret genel ücreti mi yoksa her doza o ücret mi veriliyor biliyor musun canım
her doz ayri para canim
Hamilelikte kullandigim vitamine devam ediyorum ve demir ilacı 1 ay kullandım dogum da kaybettiğim kan için çift çift aldım onu takibimi yapan ebe 6 ay kullansan iyi olur dedi vitamin decavit çok iyi geliyor diğer doğumlarda saç kalmamıştı kafamda şimdi hiç saçım dökülmedi elimin yüzümün rengi de yerinde decavit de demir de var ya ekstra demire devam etmedim bende
canim ya istahin nasil decavit istah aciyo diye gebelikte 1 gun icip 1 gun icmiyodum doktor oyle ayarlamisti son 2 ay da kesti benden ayda 2.5 kilo alinca yoksa benimde acilmamis 1 kutum var icsemmi acaba 3 kilom kaldi benimde
Kızlar sling ya da kanguru önerinize ihtiyacım var evde iş yaparken kullabileceğim birşey olması lazım
Ben solomom baby almistim canim ama hic kullanmak nasip olmadi daha duruyo oyle
Kızlar cennet hurması ya da Trabzon hurması diyorlar bilir misiniz? Ekim analarındaki arkadaş söyledi bana da. Cidden aşırı süt artırıyor ya da placebo oldu bilmiyorum ama çok doluyor memeler onu yiyince :KK70:
Ya ben onu cok seviyorum bayiliyorum hatta ama bi kac kez yedim gaz yapti sizde yapmiyomu kizlar
Kızlar geçen gün, burda bebekler de pamukcuk dan bahsedilmişti sanırım dimi, benim kızımda da oldu sanırım. Doktora mesaj attım da bi ilaç önerdi. Yarın alacağım. Burda olanlar nasıl geçti? Ne yaptınız yazar mısınız?
Mikostatin kullandim canim ben ama gunde 2 kez de karbonatli suyla agiz mendiliyle sildim hemen toparladi

Uykusuz anneler kulubu kaç kişi? 🤦‍♀️Uzun zaman oldu yazamadım yıne. Herkes iyidir insallah. Dogurmayan kalmadı grupta. Hepimiz için hayat bebiş odaklı. Biz de 26 gunluk olduk. Emsin doymadı mama yesin gazını cıkarsın. Kakasını yapsın. Kussun (Benimki cok kusuyor) Ustunu degıs devamlı. Altını degıs. Yanımda biri olmadan tek basıma yemek ve ev ısıne asla bakamam. Bu ne zaman degısır Allah kerim. Kendime tek lüksüm duş olmak. Dr sabah aksam al dedi. Ama 24 saatte bir ancak almak da gayet iyi bence 😂😂Iyı olsunlar da bizim canımız cıksa da olur😂
Bizde ayaktayiz cnm uykuya bi turlu gecemiyo mizmizlaniyo 3 olmadan dalmiyo belirledi kendine bi saat yazarken uyuyacagim okadar yani🙄

Ben de kucagımda uykuya dalmaktan korkuyorum canım. Gozlerıme mandal takacağım. Benim ki 1 2 3 hangisini secerse o saatte uyuyor.Bugun piyango 3e cıktı 😂😂Ama hala yeme dersinde. Uyu be oglum uyu🤲

Ay kızlar bana fenalık geldi bugün😩 benim bebe her emmede 1.5 saat memede🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Doymuyor da kalanını da sağıyorum her beslenme 2 2.5 saat merasim 🤦🏻‍♀️ ne yemek yapabildim ne başka bir şey. Bir çocugun fotoları çektim 1 saat gerisi full emzir sağ yıka topla🤦🏻‍♀️ Yemek bile yapamadım pirinç ısladım kaldı yine dışarıdan söyledik. Eşim izinliydi bugün ama oğlanın ödevi oyunu derken pek yardım edemedi. Bakalım ilerleyen günlerde ne yapıcaz. Bir düzenleri otursaydı. Aç kalacak diye saatlerce başındayız 😩
Benimde çok memede kalmak istiyor ama ben en son bir saat bıraktığımda hem kilo vermişti hem hastalanmıştı mamaya devam etmek zorunda kaldım

Benimde çok memede kalmak istiyor ama ben en son bir saat bıraktığımda hem kilo vermişti hem hastalanmıştı mamaya devam etmek zorunda kaldım
Canım zaten o kdr memede kalıp bir de ek süt ve mama veriyorum ama
Kızlar mama değiştirmeden önce ne kadar deniyorsunuz olan mamayı? Bizde kabızlık yaptı ama kayınvalidem de uzun süre sütten sonra mamaya geçtin tüm mamalar yapar bağırsaklar alışana kadar diyor. Aman aman gaz problemi yok kaka yapamıyor ama zort zort pırtlıyor sancı çekerken
Kızlar bu soruya bir bakar mısınız size zahmet? Biz hala kabızız :KK43: tecrübelerinize ihtiyacım var

X